Życie w pandemii – Gmina Międzyzdroje

W czasie pandemii w Gminie Międzyzdroje
Przyszła jesień, a z nią nowe obostrzenia i nieustanna walka z COVID – 19. A jak to jest u nas w Gminie Międzyzdroje??  Przede wszystkim na podstawie nowych wytycznych do systemu testowania w kierunku COVID-19 zostali włączeni lekarze podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem  powinni kontaktować się telefonicznie ze swoją przychodnią, a nie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Każdego pacjenta rejestracja w przychodni powinna poinformować o możliwości uzyskania teleporady. To lekarz podejmie dalsze decyzje, dotyczące badania, przeprowadzenia testu lub leczenia pacjenta i ewentualnie poinformuje inspektora sanitarnego.Spore zmiany nastąpiły w naszych placówkach. Zamknięte instytucje kultury: Miejska Biblioteka Publiczna i Międzynarodowy Dom Kultury pracują w systemie zdalnym i on line. I choć to znaczne utrudnienie , to  książki – w formie ebooków  można wypożyczać poprzez platformę Legimi. Jak z niej korzystać szczegółowo wyjaśniają Bibliotekarze na swoich stronach internetowych oraz telefonicznie. Pomimo trwającej pandemii Międzynarodowy Dom Kultury zadba o to by do Międzyzdrojów w dniu 06 grudnia br. zawitał Mikołaj. Szczegóły na stronie www.mdkmiedzyzdroje.com.

Galeria Jesiennych Zdjęć 2020

Pandemia nie ominęła również Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Od 20-tego października br. zmienił się system pracy przyjmowania interesantów oraz sposób organizacji pracy urzędników. Bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się po uprzednim, telefonicznym,  uzgodnieniu terminu wizyty. Sprawy można kierować również do realizacji w drodze obsługi internetowej – przez platformę ePUAP, lub bezpośrednio e-mailem do pracowników merytorycznych. I choć nie jest łatwo, urzędnicy dokładają wszelkich starań by sprawę załatwić sprawnie i szybko. 

Zakład Ochrony Środowiska to kolejna placówka, która dostosowała się do panujących warunków epidemicznych. Kasa  ZOŚ jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 13:30. Pracownicy administracji pracują na zmiany, a pracownicy fizyczni  zostali podzieleni na 3 grupy, które nie mając ze sobą styczności, codziennie dbają o czystość i estetykę miasta.   

Wiemy już, że wszystkie placówki szkolne pracują zdalnie do ferii w styczniu 2021r. Dzięki skorzystaniu z możliwości zakupu  i wyposażenia nauczycieli i dzieci w laptopy, tablety i notbooki,  nauczanie w naszych szkołach  stało się bardziej dostępne i prostsze.

 Pandemia trwa, dlatego warto wciąż stosować zasadę profilaktyki DDM, czyli:

  • Dezynfekcja,
  • Dystans,
  • Maseczka.

Życzę wszystkim dużo zdrowia i proszę o wyrazy życzliwości w tym trudnym dla wszystkich czasie. 

Mateusz Bobek
Burmistrz Międzyzdrojów 

4 komentarze “Życie w pandemii – Gmina Międzyzdroje”
  1. Nie płacz nie płacz . Trzeba było na wiosnę i w lecie pilnować i przestrzegać zaleceń a nie na siłę nabijać kasę. Tam u was to nawet nikt tego nie kontroluje bo po co jak kazdy ma jakiś interes. Podatki to i tak macie bardzo niskie w stosunku do obrotów zresztą nie ma w tym temacie tez prawidłowej kontroli. Miasto tez pilnuje swoich interesów,wybudowało wielki RATUSZ nie wiadomo dla kogoale to już inna bajka. Pozdrawiam ze stolicy.

  2. Niech żyje NOWA ENERGIA ?

    • zmień płytę bo się znudziło. zazdrościsz takiej energii ? ale czyja to wina, że rano wstajesz i łapiesz się za wszystkie kości myśląc kogo dzisiaj hejtować. marny Twój codzienny żywot przed klawiaturą człowieku zawistny i zakompleksiony. to, że w życiu Ci nie wyszło i nie stać Cię na więcej obwiniając cały świat w koło jest żałosne pisoludku!

  3. Szkoda że władza Międzyzdrojska nie obniża w tym roku dzierżaw żerując na nieszczęściu przedsiębiorców , chociaż branża gastronomiczna i turystyczna została w 2020 zamknieta na 5 miesięcy łącznie i obciążona restrykcjami związanym z zapewnieniem dezynfekcji, przebudowy i ograniczenia liczby osób w sezonie letnim, a opłaty nie zmalaly nawet o złotówkę…. wszyscy handlujacy, wynajmujacy, sprzedawcy leżą i kwiczą a miasto udaje że nie widzi problemu…