Blokowanie ulic przez tiry dostarczające zaopatrzenie budowlane.

1
1325
fot. miedzyzdroje.tv

Blokowanie przejazdu przez samochody ciężarowe dostarczające zaopatrzenie w centrum Międzyzdrojów wywołuje zamieszanie i utrudnienia dla turystów i mieszkańców.

Ruchliwe ulice naszego turystycznego miasta Międzyzdroje stają się coraz bardziej zatłoczone z powodu blokowania przejazdu przez tiry dostarczające zaopatrzenie na budowy, które wyładowują swoje ładunki w samym centrum. W rezultacie inne pojazdy są zmuszone jeździć po chodnikach, co powoduje utrudnienia w ruchu i niebezpieczeństwo dla pieszych. Redakcja zwróciła się z zapytaniem w tej sprawie do Gminy Międzyzdroje.

Zaopatrzenie na budowy w centrum miasta jest niezbędne do prowadzenia prac remontowych i budowlanych. Jednak brak odpowiedniej organizacji dostaw powoduje poważne utrudnienia dla turystów i mieszkańców, którzy korzystają z tych ulic. Tiry często blokują przejazd na dłuższy czas, uniemożliwiając płynny ruch pojazdów. Konsekwencją tego jest konieczność wykorzystywania chodników przez inne pojazdy, co zagraża bezpieczeństwu pieszych.

godz. 9:00
godz. 13:00

Aby rozwiązać ten problem, redakcja zwróciła się z pytaniem do Gminy Międzyzdroje, czy kierownicy budów zgłaszają tzw. zajęcie pasa. Zgłoszenie takiego zajęcia umożliwia odpowiednie sformułowanie planu dostaw, tak aby minimalizować utrudnienia w ruchu drogowym. Przykładem może być zarezerwowanie specjalnych miejsc do załadunku i rozładunku, które znajdują się na obrzeżach miasta, z dala od ruchliwych ulic turystycznych.

Oczekujemy, że Gmina Międzyzdroje podejmie odpowiednie kroki w celu rozwiązania tego problemu. Wprowadzenie skutecznej organizacji dostaw na różne budowy oraz monitorowanie przestrzegania zasad dotyczących zajęcia pasa przyczyni się do poprawy płynności ruchu drogowego i bezpieczeństwa pieszych.

Mieszkańcy i turyści Międzyzdrojów mają nadzieję, że sytuacja zostanie skutecznie uregulowana, umożliwiając swobodny przepływ ruchu na ulicach miasta i zapewniając komfortowe warunki dla wszystkich użytkowników dróg.

1 KOMENTARZ

  1. Tak jak juz pod artykulem tych hulajnog miedzy innymi pisalem trzeba tez znalesc rozwiazanie na parkujace pojazdy dostaw sklepow i restauracij przy promenadzie.
    Stoja tam nie raz prawie caly dzien i zajmuja polowe chodnika i ulicy, ktorye juz teraz sa za waskie na ta masse ludzi, aut i przerozne inne sposoby transportu ludzi.
    Dostawy od 08:00-10:00 godz. i wieczorem moze jeszte przez godzine jest chyba cos, co jest latwo do zrealizowania a effekty tego byly by ulga i minimalizowanie niebezpiecznych oku igly, ktore maja potencial niebezpiecznych sytuacij.

Napisz komentarz. Jeśli zamierzasz hejtować... nie pisz!

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj