Zmiana stawek za odpady. Będzie drożej.

ZMIANA STAWEK ZA ODPADY

Z dniem 1 lipca 2019 roku zmieniają się stawki za wywóz odpadów na terenie naszej gminy.

Podczas sesji, która odbyła się 30 maja br. Radni zajęli się  projektem uchwały w sprawie zmiany wysokości stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Burmistrz poinformował, że podwyższenie stawek ma związek ze zwiększeniem cen  w Celowym Związku Gmin R-XXI. Pomimo wprowadzonych przepisów, problemem jest także brak należytej segregacji odpadów. Dotychczas obowiązujące stawki wzrosły średnio o 25% i przedstawiają się następująco:

Stawki opłat dla właścicieli nieruchomości wynoszą:

– 5 zł miesięcznie za 1m3 zużytej wody z danej nieruchomości, jeżeli odpady komunalne są zbierane w sposób selektywny (było 4 zł)

– 9 zł miesięcznie za 1m3 zużytej wody z danej nieruchomości, jeżeli odpady komunalne nie są w sposób selektywny zbierane i odbierane ( było 7 zł).

Dla właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny, ustala się stawkę opłaty za jednorazowe opróżnienie pojemnika: 

 1. o pojemności 60 l              – 8,75 zł
 2. o pojemości 120 l              – 16,25 zł
 3. o pojemności 240 l            – 31,25 zł 
 4. o pojemności – 1100 l       – 131,25 zł

Jeśli odpady komunalne nie są w sposób selektywny zbierane i odbierane od właścicielowi nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, ustala się stawkę opłaty za jednorazowe opróżnienie pojemnika:

 1. o pojemności 60 l              – 15,03 zł
 2. o pojemości 120 l              – 30,07 zł
 3. o pojemności 240 l            – 60,14 zł 
 4. o pojemności – 1100 l       – 233,86 zł.

Zmiana stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie wymaga składania nowej deklaracji.

W przypadku gdy właściciel nieruchomości nie będzie uiszczał opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu wydana zostanie decyzja określająca wysokość opłaty, stosując wysokość opłaty podaną w zawiadomieniu zgodnie z art.6m ust.2b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Szczegółowe informacje zawarte są w uchwale Nr X/104/19 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 30 maja 2019 roku, na stronie: www.bip.miedzyzdroje.pl w zakładce System Rada – uchwały.

W związku z powyższymi zmianami, informujemy wszystkich mieszkańców Gminy Międzyzdroje, że od 25 czerwca do 7 lipca 2019 roku  zapukają do Państwa drzwi osoby, które dostarczą osobiście zawiadomienia dotyczące zmiany stawek z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 

Powiadomienia dostarczać będą osoby upoważnione przez Burmistrza Międzyzdrojów  (upoważnienie ważne jest wraz z dowodem osobistym).

 

24 komentarze “Zmiana stawek za odpady. Będzie drożej.”
 1. Proponuje podniesienie oplaty klimatycznej i wtedy mieszkancy nie beda musieli tej podwyzki oplacac .

 2. Gdzie ty mieszkasz?na mojej ulicy regularnie odpady są wywożone !

 3. Zmiana stawek nastąpiła. Poprawa wywozu nieczystości niestety nie. Urząd Miasta chce więcej kasy ale śmieci a konkretnie papier muszę wywieźć sobie sam bo od trzech sobót nikt po te odpady nie przyjeżdża. Zastanawiam się nad zaprzestaniem dokonywania opłaty za wywóz odpadów. Dla mnie to proste Urząd Miasta usługi nie wykonuje więc kasa mu się nie należy.

 4. Z innego portalu nie międzyzdrojskie go dowiedziałem się że dzisiaj jest sesja absolutoryjna ciekawe jakie podwyżki uchwałą? A swoją drogą ciekawe dlaczego tu cisza w temacie? Portal otrzymując dofinansowanie z pieniędzy mieszkańców podaję informację o walce MMA a o sesji informacji ni ma.

 5. Kadencja dla mieszkańca
  Wszystko do góry
  A wystarczy się przejść promenadą i popatrzeć co się dzieje.Tak to jeszcze nie było.
  Fontanny brudne , idąc promenadą wszędzie ubytki i dziury ,nogi można połamać , śmietnik znaleźć i wyrzucić papierek graniczy z cudem.
  Czy ktoś jeszcze nad tym panuje ?

  • Byłam i chyba szedłeś inną promenadą !nogi mam całe! a ty nie panujesz nad swoimi przegranymi emocjami !!!

   • zobacz ubytki na zbiegu ulic Zdrojowej a Bohaterów Warszawy , tam są kostki ruchome oraz ich brak tam możesz połamać nogi

   • Zgadza się.
    Zdrojowa i Bohaterów Warszawy ubytki i to dosyć spore.
    Można skręcić lub połamać nogę.

 6. Czy worki tez będą dostarczane w ramach opłaconego wywozu? Przecież płacimy dodatkowo jeszcze za worki( gdy nie ma pojemników)to ile teraz ten wywóz będzie kosztował -obecnie 4zl+ cena worka a teraz 5zl i dalej cena worka?

 7. Anonimie z godziny 11.52. Na plaży jest selekcja nie masz na ten temat wiedzy.

  • gdzie na plaży byłem w tym tygodniu cztery razy na plaży i nie widziałem do selektywnej zbiórki odpadów żadnego pojemnika , może redakcja pokaże gdzie jest na plaży ta selektywna zbiórka odpadów ,

   • smietniki są tylko po 2 z kazdej strony molo, tak tylko aby napisac ze są – smiech 🙂

 8. Pan Maksymowicz mieszkaniec Gminy Wolin nie powinien oceniać Burmistrza Międzyzdrojów i Rady Miejskiej, niech Pan zajmnie się sprawami swojej Gminy, Z całym szacunkiem dla Pana, ale niech Pan ocenia na portalu władze Gminy Wolin.

  • Eugeniusz Maksymowicz

   A kto mi to prawo odebrał !?

   Czcigodny „Anonimie” włącz myślenie, abyś nie obudził dsię „z głowa w nocniku”

   Pozdrawiam

 9. dlaczego na plaży niema pojemników do segregowania np. szkło i plastik , a póżniej my mieszkańcy płacimy za te śmieci nie posegregowane w kolejnych podwyżkach

 10. Będzie drożej to będzie więcej podrzucanych śmieci. Bo za wszystko płacą tylko miejscowi. Kadencja bobka szybko śpię skończy.

  • Eugeniusz Maksymowicz

   Wcale nie musi być drożej,,albowiem
   Gminy Międzyzdroje, Dziwnów i Wolin mają inne wyjście.
   Wystarczy wymusić na Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego wpis do Załącznika do WPGO – Plan Inwewstycyjny – miejscowości Recław Gmina Wolin i wóczas powstanie zakład recyglingu i segracji osiągający odzysk odpodów do dalszego wykorzystania na poziomie co najmnie 95%.
   Zakład taki wybuduje firma zewnętrzna za SWOJE pieniądze i wóczwas ceny za odbiór odpadów spadną co najmniej o 50%
   Na dzień dzisiejszy w RZGO CZG R – XXI w Słasinie odzysk ten jest na poziomie 14%.
   Od przyszłego 2020 r. Unia Europejska wymagać będzie 50% odzysku.
   W przypadku nieosiągnięcia tego wskaźnika będą nakładane wysokie kary na zakłady, które nie osiągną tego wskaźnika.
   RZGO CZG R – XXI, ponad wszelką wątpliwość, tego wskaźnika nie osiągnie, a co za tym idzie będzie to pretekstem do kolejnej podwyżki cen.

   A zatem mieszkańcy wymienionych przeze mnie tych trzech gmin powinni się zmobilizować i rozpocząć działanie od natychmiast – jest to możliwe i ja na pewno w takie działania się włączę.

   Pozdrawiam

 11. Eugeniusz Maksymowicz

  Uprzejmie informuję, że za rok będzie kolejna podwyżka o 25% i Pan Burmistrz Bobek jest tego świadomy i nic z tym nie robi, a ma możliwości.

  Pozdrawiam

 12. To jest tak zwana kadencja dla mieszkańca.
  Podwyżki gdzie tylko się da a dla wybranych lukratywne dzierżawy.
  Co się stało z Nową Energią???

  • Co się stało ? Zapytaj się o to grzywki burmistrza.hahaha to może ona Ci powie bo on sam to niewiele wie.

 13. Ciekawe czy ci upoważnieni przez Burmistrza wraz z informacją o podwyżce dostarczą nam deklarację burmistrza że wzrasta również poziom i jakość świadczonych usług przez urząd miasta w zakresie odbioru odpadów komunalnych