Wyniki wyborów prezydenckich w Gminie Międzyzdroje

Andrzej Duda – 51,21 proc., Rafał Trzaskowski – 48,79 proc. – to nieoficjalne jeszcze wyniki wyborów w Polsce, podane przez PKW. Jednak PKW zaznacza, że nie zmieni się zwycięzca wyborów prezydenckich.

W Gminie Międzyzdroje:
DUDA Andrzej Sebastian – 36,4%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz – 63,6%

Frekwencja: 74,62%

Liczba wyborców uprawnionych do głosowania (umieszczonych w spisie, z uwzględnieniem dodatkowych formularzy) w chwili zakończenia głosowania: 8192

Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania (liczba podpisów w spisie oraz adnotacje o wydaniu karty bez potwierdzenia podpisem w spisie): 6113

Liczba wyborców głosujących na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania: 2359

Komentarz:

Te wybory pokazały, że Polska jest dziś podzielona niemal na dwie równe połówki. Spór PO-PiS całkowicie zdominował scenę polityczną i spolaryzował polskie społeczeństwo. Zdaniem ekspertów wynika to z tego, że w tym konflikcie nie chodzi już tylko o politykę. – Tutaj największą rolę odgrywają emocje. Tym bardziej że ta rywalizacja między dwoma konkurentami ma przede wszystkim oparcie w obszarze kultury symbolicznej – wyjaśnia w rozmowie z Onetem prof. Janusz Majcherek.

We współczesnej polityce czynnik emocjonalny dominuje nad tym racjonalnym. Zwykło się mówić, że w pierwszej turze głosuje się sercem, a w drugiej turze głosuje się rozumem. Sytuacja jednak się zmieniła i w obu turach najczęściej głosuje się emocjami. To już odkryto kilkanaście lat temu i z tego zdają sobie sprawę zarówno sztabowcy, jak i kandydaci – wyjaśniał w rozmowie z Onetem prof. Janusz Majcherek.

onet.pl

40 komentarzy “Wyniki wyborów prezydenckich w Gminie Międzyzdroje”
 1. I ty mi mówisz że ja nie mam racji że sieję nienawiść i że nie wiem jak funkcjonuje ten świat i jeszcze gadasz o przyjaźni!?!? A nie tolerujesz demokracji chłopie nie mam 5 lat ??? litości gdzie te kity ???

 2. A co ty porównujesz Kwaśniewskiego z Dudą a drugi pisze że sobie poradzicie w każdej sytuacji szczerze wątpię chciałbym zobaczyć jak żyjecie za 2600 ??? to my na was pracujemy i nie zapominajcie o tym wielcy przedsiębiorcy wystarczy zabrać wam mercedesiki i leżycie i kwiczycie ? i jeszcze jedno a jak nas zabraknie TO CO ZROBICIE!?! Chłopcy z wyższych sfer???

  • W Pańskim tekście znowu nienawiść i zazdrość. Każdy w życiu jest potrzebny. Ten mały i ten wielki. Jak ten wielki nie będzie jeździł mercedesikiem albo polonezem, to ten mały nie będzie miał na małego fiata albo syrenkę ?. Takie życie. Można to zawsze w demokratycznym państwie zmienić. Rusz do szkoły , zrób kurs i będziesz miał więcej. Takie życie. Ale nie narzekaj i nie myśl że wszyscy mercedesiarze to lewusy ???. Miłego dnia. Ci niestety co wybrali dudka to nie zrozumieli do dzisiaj jak funkcjonuje ten świat i przyjaźń z innymi ludźmi. ?

 3. Prawda jest taka, ze ta normalna i pracujaca polowa spoleczeństwa da sobie rade w kazdych warunkach. Przetrwamy te kolejne lata nawet z Dudą i jego kompanami. Ta druga połowa , kiedys moze zrozumie , ze w zyciu nie chodzi tylko o to , zeby widziec jedynie czubek własnego nosa. Trzeba patrzec nie tylko co jest tu i teraz ale spojrzeć w przyszłość. Niestety problemem wyborców PiS iest krótkowzroczność oraz klapki na oczach. Czas najlepiej weryfikuje wszystko…Pozyjemy, zobaczymy kto miał racje.

 4. Wyborca Lewicy

  Błędem R.Trzaskowskiego było nie stanięcie do debaty(zresztą to było swoiste „olanie” wyborców przez obu kandydatów). Trzaskowski powinien iść na debatę i rozjechać tego Dudę (który jest wszak niezbyt rozgarnięty). Tak jak przed laty A.Kwaśniewski rozjechał Wałęsę w debacie. Te wybory były do wygrania rzutem na taśmę. Tyle na koniec.

  • Zauważ, że to Duda pierwszy odmówił udziału w debacie.

   • Wyborca Lewicy

    Mimo wszystko należało jechać do tych Końskich i np. zaprosić Dudę do Leszna za dwa dni. Następnie stanąć do tej debaty. Pewnie TVP użyłaby swoich brudnych zagrywek , ale wtedy można było podziękować i wyjść ze studia. Gdyby Duda po dwóch dniach nie pojawił się w tym Lesznie to po prostu wyszedłby na tchórza. Czy to by wpłynęło na wynik wyborów? Nie wiem. Ale można było spróbować. Może historia potoczyłaby się inaczej?

 5. Do ecika Po pierwsze ludzie uciekali z Polski bo nie mieli za co żyć ?Po drugie nie pije piwa po trzecie tolerancja w Niemczech?Dla kogo dla uchodźców (nygusów) a my zapierniczaliśmy za friko a koledzy w Niemczech pracują na siebie bo podatki płacą Niemcom a nie Polakom ZENONIE WIĘC NIE FUFAJ ??? i nie wciskaj mi kitu ECIKU ???

  • Znowu fulasz. Jak ktoś legalnie w Niemczech , tak i jak Polsce, pracuje to płaci podatki na wszystkie potrzeby dotyczące całego państwa. To jest demokracja fulaczu. Jak nie masz zawodu to w żadnym państwie nie powinno się narzekać. Jak się czegoś nauczyłeś w szkole to płacisz normalnie podatek i nie narzekasz. Tylko żyjesz. Tak to funkcjonuje. Za to nie mogą też nic emigranty. Być tolerancyjny. My żyjemy na jednym świecie. I jeszcze raz, jak nie chcesz być od innych zależny to wymyśl coś sam legalnie, i sprzedaj to jeszcze ?….to nie takie proste ?. A teraz zacznij pić piwo bo to ty nie Polak jak nie pijesz piwa.

 6. Niemcy to takie państwo które zawsze żerowało na cudzym kapitale. (UE) Więc nie widzę w tym państwie nic wspaniałego.Zawsze chcieli wszystkim narzucać swoją wolę więc niech się zajmą sobą a my dobą. Rasa panów ??? śmiechu warte NYGUSY ŻYJĄCE NA CUDZY KOSZT ???

  • Anonim, ty fulasz o tematach o których nie mąż pojęcia. Zapytaj się tych wszystkich Polaków którzy tam w Niemczech żyją, umią pisać i czytać i chodzą do pracy, czy oni też dzielą twoje poglądy. Jak się jest tolerancyjny to lepiej się żyje ?. Nie zapomnij, jak by nie te Niemcy z dzisiejszych czasów , to by było w Polsce mało pracy. Przynajmniej te niemieckie montownie samochodów itd dają ludzią w Polsce trochę perspektywy. Znam dwa światy, ten Polski i ten Niemiecki, i powiem Tobie jedno, tacy Zenoni jak Ty powodują że jest tylko narzekanie i nic nie idzie do przodu. Konserwatywne poglądy na świat, to nie te czasy. Zastanów się. A jak jesteś mądry, to wymyśl coś samemu żebyś nie musiał być uzależniony od kolegi z zachodu ?. Nie zapomnij ile Polaków w Niemczech też za ciebie pracuje, bo ty sam nic nie wymyślisz. Spędź dobrze urlop i wypij piwo ?

 7. Ja nie rozumie mlodych ludzi czego oni narzekaja na emerytow ,zobaczcie co sie dzieje w Niemczech do 10 07 pracowalo sie tylko na podatki ktore sa potrzebne do utrzymania innych ,ale od 11 07 kazdy obywatel pracuje dla siebie .Czy nie jest to wspaniala polityka i nikt nie narzeka !!!!

 8. A ja się cieszę że DUDA wygrał BOGU DZIĘKI ??? A Trzaskowski niech naprawi ściek.I nie mówcie że to tylko wina HGW Nie umie żądzić Warszawą to niech się nie pcha ???

  • Skad masz takie wiadomosci??? Trzaskowski jest w Warszawie idealnym Prezydentem. Jestem z niego super zadowolona. Z jego inteligencja powinien zostac Prezydentem Polski, ale WSCHOD zdecydowal. Koszmar!!! Warszawianka

  • Super detektyw, a moze mam „madra siostre blizniaczke”, ktora ma bardzo podobne poglady jak ja. Czy jest to niemozliwe? M.

   • W stolicy sa tysiace M. Warszawianek, ale nie wszystkie sa rodowitymi Warszawiankami. Czy jest to dla Ciebie zrozumiale??? M.M.M……..M.M.M.

   • Zrozumiale jest ze tzw. „M» nie tylko w Warszawie jest zakochana.

 9. Szkoda, ze znów izraelska elita wygrała, moze za 5 lat uda sie ratować kraj, jak jeszczd bedzie

  • Pszczółka Maja

   To nie Izrael , tylko nasi rodacy, którzy nie widzą w którą stronę skręcił Ten świat. „Teraz tylko my…..i tylko nasza ojczyzna jest centrum świata” ……to poglądy które nas dzielą i doprowadzają do nienawiści.

 10. Była duża szansa żeby doszło do zmiany ale ludzie z klapami na oczach wybrali konserwatywne poglądy na świat, które dzielą ludzi i są przeciwne na perspektywę dla młodzieży w Polsce. Szkoda. Ale trzeba wstać znowu na nogi i dalej walczyć. Teraz zostanie pół narodu znowu przekupione jakimiś pieniędzmi których nie ma żeby dopingowali kaczorkowi i dudkowi. Ale i te czasy się skończą. Prawie połowa Polaków już powoli rozumie że idzie czas na zmiany. Damy radę ?

 11. Do anonim. Też jestem emerytka. Uczciwie przepracowalam 35 lat. Proszę mnie nie obrażać bo emerytem aby być to trzeba najpierw na emeryturę zapracować. Pieniądze są bo na nie ciężko pracowałam

 12. Brawo dla admina ? , nic dodać nic ująć. Całkowicie się z Tobą zgadzam.

 13. Wyborca Lewicy

  Andrzej D. wygrał głównie dzięki tzw. transferom socjalnych(pewnie z połowa na niego głosujących). Pis będzie rządził dopóki nie posypie się gospodarka(co jest bardzo prawdopodobne za sprawą koronawirusa). Inną przyczyną wygranej A.D. było otoczenie R.Trzaskowskiego. Tusk,Komorowski,Kichawa-Końska czy Wałęsa to to jakaś masakra. 8 lat rządów „ciepłej wody w kranie” to była porażka i za PO ciągnie się historia ich słabych rządów. Pozytywne postacie w PO to jedynie R.Trzaskowski czy J.Jaśkowiak(prezydent Poznania) – są to osoby mające dość nowoczesne i postępowe poglądy. Ta sprawa oczyszczalni ścieków to sprawka HGW , a nie obecnego prezydenta Warszawy z czym pisowcy trafili akurat kulą w płot. Walka była też nierówna przez ściek propagandowy sączący się z szambo-TVP( z której pisiory zrobili sobie swój własny folwark min. za pieniądze abonentów). Nie wykluczam też fałszerstw wyborczych (szczególnie we wschodniej Polsce).

 14. Co ma wisiec,nie utonie. Widocznie ,tak mialo byc.

 15. wprawdzie nie wiem kim jest ten „wykształcony” ANONIM który pisze o emerytach i bezrobotnych ale powinien wiedzieć, że właśnie obecni emeryci budowali ten kraj naszą Ojczyznę Polskę a tacy którzy przegrali te wybory czyli PO-ddani niejakiej makreli stworzyli armię bezrobotnych ludzi poprzez likwidację zakładów bądź ich sprzedaż za przysłowiowe grosze. Podczas ostatnich kilku wyborów dostali rachunek za ich wcześniejsze działania. I warto zacytować z Wesela „miałeś chamie złoty róg …. ostał ci się ino sznur” tak niech zostanie

  • Prawda
   Milo czytac takie madrosci

  • Jakoadminrozumiem ze jesteś administratorem – powinieneś wiec być obiektywny !

   • Do anonima godz.7:40 14 lipca z izraelskiej elity??? chłopie ustaw sobie telefon bo ci kropki i przecinki zjadło ? i pisz poprawnie ?

  • Ja teraz spokojnie popatrzę jak za chwilę Ci sami emeryci co tu tak obecną władzę i starego/nowego prezydenta wychwalają będą za chwilę płakać i ujadać. Już przebąkują, że 13-tki nie będzie ani tym bardziej 14-tki bo nie ma pieniędzy na takie programy socjalne oraz na 500+ które trzeba zweryfikować. I ja się cieszę! Suweren zadecydował! Jak żeście sobie wybrali tak teraz będziecie klepać biedę. Wasz prezydent będzie miał się dobrze, Wasz premier i Wasi ministrowie również.

 16. Brawo, przynajmniej u nas wygrali wyborcy wykształceni.

 17. emeryci i bezrobotni, odbiorcy naszej kasy urządzili nam kraj na kolejne 5 lat, a w konsekwencji na dłużej…

  • Co masz do emerytów smierdzielu? Na ciebie leszczyno zasuwali i cie uczyli łachu cmentarny

   • Mówisz o tych drogach sprzed 40-50 lat czy na co niby pracowali? Każdy pracuje na siebie.

   • gall anonim

    nikt nie przeczy, że pracowaliście ciężko ale teraz Wy macie święty spokój i emerytury, o jakich my możemy zapomnieć a też pracujemy i tez na innych nie tylko na siebie. A Wy decydujecie teraz w jakim my kraju mamy żyć. A zapowiada się dziadostwo i powrót głębokiego PRL-u niestety. Serdecznie dziękujemy kochani emeryci oraz beneficjenci 500+

  • Jestem emerytka i głosowałam na Trzaskowskiego i co mi powiesz anonimie z 13 lipca godz. 11:47 . Emeryturę wypracowała przez 35 lat i od nikogo nic nie dostałam i nie życzę sobie aby taki anonim obrażał właśnie takich emerytów. Mam prawo wybierać i to czynie – nie obrażam osób które maja odmienne zdanie ale właśnie przez takich jak ty jesteśmy jako naród tak mocno podzieleni. Szanuj poglądu innych a zapewne ktoś ciebie może uszanuje z naciskiem na może!

   • Powiem Ci ze jesteś trol albo debil bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem