Wybory uzupełniające już w tę niedzielę

Przypominamy: wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Międzyzdrojach odbędą się 10 lutego, w tę niedzielę. Tak jak zawsze, cisza wyborcza zaczyna się po godzinie 23:59 w piątek.

Głosowanie odbędzie się w Międzynarodowym Domu Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 20. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Wybory uzupełniające dotyczą jedynie okręgu nr 9, który obejmuje ulice: Ignacego Krasickiego, Jana Pawła II, Krótka, Morska, Parkowa, Plac Neptuna, Światowida, Tysiąclecia Państwa Polskiego, Zdrojowa.

Przypominamy kandydatów na mandat radnego:

Katarzyna Gwóźdź – KWW Razem z Mieszkańcami

Filip Szyszkowski – KWW Filip Szyszkowski

Adam Celiński – KWW Dobry Kandydat

84 komentarze “Wybory uzupełniające już w tę niedzielę”
 1. Kto sieje,wiatr ten zbiera burzę.

 2. Stały czytelnik

  Czytając komentarze, a w szczególności te o panu Adamie Celińskim, choćby dla przykładu cyt „Szczerze mówiąc to mam wielką ale to wielką nadzieję że go tu więcej nie zobaczę!!! ” zaczyna się od takich treści a może skończyć na wypędzeniu go z miasta. Można lubić pana Adama lub nie, ale nikt nie ma prawa go wyrzucać z miasta którego jest mieszkańcem. Można oczywiście zamknąć oczy na jego widok, ale trzeba uważać . Chodzenie z zamkniętymi oczami może być niebezpieczne. Pan Adam Celiński jest mieszkańcem Międzyzdrojów czy to się komuś podoba czy nie. Ma prawo startować w tych i innych wyborach jeśli będzie miał taką wolę. Wypisywanie w tym lub w innym temacie komentarzy na temat któregokolwiek z kandydatów czy któregokolwiek z mieszkańców z użyciem języka wrogości lub nie daj Boże nienawiści nie powinno mieć tu ani gdziekolwiek indziej miejsca. Spierajmy się, agitujmy, przekonujmy wzajemnie merytorycznie i bez wrogości wzajemnej

 3. Wszyscy mówią, że młodzi wyjeżdżają z Międzyzdrojów bo nie widzą perspektyw w tym mieście. To oni muszą swoimi pomysłami rozwijać tę gminę inaczej zostaniemy w tyle.

  • Filip to nasz mieszkaniec, od zawsze zajmował się sprawami młodych i jak trzeba było coś się poradzić to był do dyspozycji. Nie ma co mu słodzić ale to najlepszy wybór. Filip trzymam kciuki.

 4. Zauważyłem, że ani Pan Celinski, ani Pani Gwóźdź nie zaprezentowali swoich osób tu na portalu.

  • Ciekawe z jakiego powodu? Niezaradność? Skąpstwo? I czy przekłada się to także na inne dziedziny?

 5. A jednak dobrzy ludzie ISTNIEJĄ!!! „w przeciwieństwie do pana A.C. ” Szczerze mówiąc to mam wielką ale to wielką nadzieję że go tu więcej nie zobaczę!!! NO PANIE ADAMIE KIEDY SIĘ PAN ROZLICZY Z CBA??? CZAS NAJWYŻSZY!!!???

 6. Szczery do bólu dlaczego tych pytań nie zadasz tam gdzie powinieneś, czyli u źródła. Czy w tak ważnej sprawie jak wypływ dokumentu z urzędu wdrożone odpowiednie postępowanie?
  Proponuję przyjrzyj się i innym oświadczeniem, bo również budzą zainteresowanie?

 7. Szczery do bólu

  Dobry wieczór,
  Dowiedziałem się, że Pan Adam C. startuje w wyborach uzupełniających.
  Ta informacja jest oburzająca, irytująca, i myślałem ze nieprawdziwa.
  Musze się odnieść publicznie do Tematu.
  Wizerunek tego człowieka jest delikatnie mówiąc podejrzany.
  Dlaczego jego pensja urosła za czasów Leszka D. znacząco wysoko prawie około 100 procent w ciągu 5 lat?
  Około 180 tyś zł rocznie? zobacz w BIP MIĘDZYZDROJE
  Nigdy nie było jego w pracy, jak miałem interes w ZOSIU.
  Dlaczego Pan startuje? Co miały przynieść dziwne spotkania i afiszowanie sie z byłym Burmistrzem miasta Leszkiem D. i Janem M., przed wyborami? Dlaczego Pan ma takie Bogate oświadczenie majątkowe które, z roku na rok rośnie jak grzyby po deszczu? Nazywają Pana Biznesmenem. Co z Afera CBA? Nie wyjaśnił Pan!!! Nie odniósł sie publicznie. Udaje, ze nie było tematu. Odchodzi z Zosiu. Dobra gatka i pokazywanie się w leginsach nie uczyni z Pana godnego zaufania człowieka, polityka, radnego. Co z powiązaniami z Wolinem? Układ się skończył, efektywne zmiany powstały?. 😉 Czy my mieszkańcy chcemy takiego człowieka? Nie startuje Pan z mojego okręgu, ale szczerze powiem z kim nie rozmawiałem z okręgu numer 9, nikt Pana nie popiera, ludzie potrzebują przejrzystości, szczerości, i oddania, pracowitości. Wiemy że jest Pan pupilem Leszka D. i Magdy, bronił Pana oficjalnie po jakimś piśmie z CBA które podobno wyszło z urzędu, jaki to Pan nie jest wspaniały i czysty jak łza 😉 , było to bardzo dziwne i podejrzane. Dalej jest!!!

  Cała sytuacja mnie oburza!!!
  Trochę Pokory Panie Adamie i więcej szacunku dla ludzi a mniej bajerowania które nic nie przynosi!!!!
  Szanujmy Międzyzdroje

 8. Międzyzdroje powinny pójść w kierunku bardziej przyjaznym dla mieszkanców i turystów . Trochę przystopować z tą rozbudową i zastanowić nad nowym kierunkiem. Nie zaszkodziło by zainwestować w w przestrzenie zielone, przyjazne dla zwierząt jakieś parki itp . Gdy ktoś do nas przyjeżdża (tj. turysta) to odpocząć od zgiełku wielkich miast, moze warto by było wziąć to pod uwagę?

 9. Patrząc obiektywnie to młody się sprawdził, teraz może być już tylko lepiej. Czekam na budżet mieszkańca i liczę, że szybko p Filip przeforsuje ten pomysł w radzie.

  • W czym się sprawdził konkrety!!!

   • P. Szyszkowski w przeciwieństwie do osób, których wolę teraz nie wymieniać,bo nie ma takiej potrzeby, zawsze jako radny przyjął i miał wiedzę w interesujących mnie sprawach, a to podstawa, którą powinien spełniać radny. P Szyszkowskiemu nie mogę zarzucić braku rzetelności.

   • Może tylko dla ciebie bo jestem zupełnie innego zdania. Startował z opcji byłego burmistrza.

   • Był przewodniczącym komisji spraw społecznych, i sprawował dobrze swoją funkcję. Takiej funkcji nie pełni się z przypadku.

   • Ale się ubawilem do łez po twoim poście.O czym piszesz wystarczy mieć 8 głosów w radzie i każdy idzie gdzie ma isc. Większość w byłej radzie była od burmistrza więc o czym mowa?

 10. Nie tylko nie młody. Dziś widać na filmie jak bardzo dbają o siebie podwyższając diety. Takich osób nam mieszkańcom już więcej nie trzeba!!!Ktos pisze Pan Filip na przewodniczącego komisji społecznej, a radny Szlaski twoim zdaniem nie spełnia oczekiwań? Chociaz jak dziś przemówił ciężka to praca i dieta wyższa się należy?

  • Diety nie są sposobem na zarobek a pieniędzmi za utracone dochody z pracy. W poprzednich latach byla maksymalna stawka 1400 teraz jest maksymalna 1100 za miesiąc. Jaki tutaj wzrost? Nie dość, że matematyka nie jest czyjąś dobrą stroną to jeszcze trzeba jakimś populizmem pojechać.

 11. Szacun dla Filipa ,łebski koleś, mój głos masz .

 12. Ten facet niech siedzi w Wolinie i niech odpowie za to co było wywieszone w Międzyzdrojach ???A po drugie to niektórzy pracownicy zoš-iu są z w żałobie.Cóż oni poczną bez swojego mentora???Zero głosów dla Pana C. ?

 13. Panu Adamowi podziękowali nie tylko mieszkańcy miasta ale i całego powiatu. Czuje się dobrze w rodzimym Wolinie, Wolin czuje się dobrze z nim, po co psuć taką piękną relację i gdzieś na boku jedną nogą w Międzyzdrojach się trzymać? Lepiej pozostać wiernym miastu które przyjmuję z szeroko rozłożonymi ramionami.

 14. Młody znajdzie prace i ma do niej siłe, starszy niekoniecznie i biurkowe zajęcie jest okej.
  Budowlancy wyglądają na przemeczonych ale jak im pomóc jak budują sami dla siebie bo mało komu się to podoba i mało kto tego chce.
  Przyjdzie woda to dopiero beda płakać bo kredyty, bo klęska, bo to bo tamto.
  Ciekawe jak tunel zamiast mostu do swin sie zachowa. Kolorowa w górach uchowa. (Niczym Arka Noego).
  #bekazhejtu

  • Mam nadzieję, że tak nie będzie bo myśli takie że względu na to, że ktos po raz milion dwusetny zepsol mi humor. Jadę na wycieczkę piechotą bo rower dostał bezdomny A ktoś na lubiniu mu go ukradl lub pozyczyl. Znajdę bo może bali się że po piwku to stoi gdzieś schowany ten z niemiec za darmo oferowany.

   • zapsuł.*
    Może zabrali aby ktoś po piwie nie jeździł ale gdzie jest czarny rower.

 15. Mam nadzieję, że mieszkańcy tego okręgu pójdą na wybory i że pan C. będzie miał 0 glosów. To jest kpina jakaś, żeby mieszkaniec innej gminy kandydował do rady miejskiej, nie rozumiem, jak w ogóle prawo może na to pozwalać.

 16. Rozbawiony

  I co, teraz ZOŚ nie będzie plakatów wieszał, hi hi

  • Nasze Miasto Nasi Kandydaci.

   Hahahah .
   Czy to prawda że pracownicy wieszali plakaty ?…….
   Filip albo Pani Gwóżdż to jedyny nasi miejscowi.
   Może ktoś z Krakowa też będzie kandydował , czy prawo na to pozwala? .
   Pan Adam to widzę ,że ma takie parcie, że wszędzie go pełno tylko nikt już go nie popiera.

 17. Znam Panią Kasię i uważam że jest dobrą kandydatka na radna. Przez wiele lat prowadziła sklep i była zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Osobiście podziwiam ją. Pomimo choroby pracowała, nie narzekala na swój los i była zawsze pełna optymizmu. Takich ludzi nam trzeba.

 18. Nasze miedzyzdrojskie społeczeństwo się starzeje. Coraz mniej młodych i coraz więcej osób starszych. Co jak co, ale właśnie p szyszkowski jako były przewodniczacy komisji komunalnej i mieszkaniowej ma doświadczenie.

  • A co radny Szlaski się twoim zdaniem nie nadaje? W końcu widać na filmie głosuje nad zwiększeniem dla siebie diety.

 19. Panu Adamowi już podziękujemy niech się zajmie Wolinem PA!!! ??

 20. Jakim trzeba być próżny człowiekiem.
  W SWOIM okręgu dostał kopa w zad wyborcy wskazali gdzie jego miejsce A Ten pcha się by służyć wiernie swojemu pryncypalowi.

  • Proszę nie wypowiadać się za innych. Przegrana wcale nie oznacza że źle pracował. Wiele osób z sąsiedztwa docenia jego pracę. To były wyjątkowe wybory w gminie, wielu ludzi startowało. a z tego co wiem różnica w głosach była mała. Pane Filip pracował dobrze i dalej jest dobrze wspominany. Jego brak w radzie to byłaby wielką strata dla gminy.

   • Ha ha taki amerykanski był mieszkańcy jego okręgu zawinili no nie wybrali…..

   • Jak zawinili, kto zawinił, co zawinił?! Bredziesz już zupełnie „Gościu”. Znów kampania nienawiści?

  • Panie Gościu, wspaniały pokaz chamstwa. Proszę zastanowić się nad sobą.

   • CHAMSTWO??.
    CZY w swoim okręgu wygrał wybory??.A może teraz będziesz brzeczal do ludzi z jego okręgu że źle wybrali?? Bo Ty masz inna wizję i twój głos nie wiele dał bo twój faworyt przegrał.
    Indolencja tak bym to nazywał.

   • Dziwne zachowanie

    Nie rozumiem Panie gość czemu uzurpujesz sobie prawo by wypowiadać się za wyborców 1go okręgu

  • Ale to przecież nic złego że p Szyszkowski jest związany z burmistrzem. To bardzo dobrze. Wszyscy wiemy jakim radnym był p Bobek, jeśli przyszło się do niego z jakąś sprawą to zawsze chociaż próbował ją rozwiązać, nigdy nie odsyłał z kwitkiem, p Szyszkowski pracował tak samo i w ten sam sposób pracować mam nadzieję będzie.

  • Chyba komuś nerwy puściły 🙂

 21. W mieście brakuje przemyślanych parków, które służyłyby lokalnej społeczności. Może nie zbudujemy tutaj Central Parku, ale zaciszne dobrze zaprojektowane tereny to coś czego brakuje. Może tym zajęliby się nowi radni? Mamy już nadmiar niepotrzebnych ścieżek zawalonych brudnymi ławkami ktore służą jedynie pijaństwu i narkomaństwu. Gdzie parki jakich pełno w innych miastach? Gdzie przyjazne, bezpieczne i zapewniające poczucie prywatności tereny zielone pełniące funkcje miejsc spotkań dla grup znajomych i rodzin z dziećmi?

 22. Co z tego,że ktoś pisze o chorobie Pani Kasi właśnie takich osób potrzeba w radzie oni problem mieszkańców widzą innym oczami nie przez pryzmat papierów i rączek do głosowania, ale przez otaczającą rzeczywistość. Trzymam kciuki Pani Kasiu bardzo cenię sobie Pani osobę i życzę powodzenia.

 23. Niech wygra najlepsza kandydatka… 🙂

 24. Szyszkowskiemu już podziękowali z jego okręgu. Bo taki był operatywny.
  A teraz na siłę chcecie wstawić „automa „do głosowania.
  OD MACIE POJĘCIE JAKI TO ON JEST DOBRY.
  pozdrawiam

  • Z tych kandydatów to akurat p Filip obiektywnie jest najlepszym wyborem. Jak coś obiecał to to zrobił i gadanie, że skatepark zrobili urzędnicy to jakiś żart. Przez 12 czy tam ile lat urzędnicy jakoś tego pomysłu nie widzieli. Budżet obywatelski też wymyślili urzednicy?

   • Sięgnij do źródła a zdobędziesz wiedzę. Tylko pytał i na tym rola się kończyła. Śledził em te wydarzenia więc mogę potwierdzić. Wiem że chcesz mu tak wiele przypisać, ale wyborcy z jego okręgu już ocenili jego działalność i nie wybrali do następnej kadencji. Pozostają dwaj kandydaci, krorzy moga wnieść coś nowego dlatego to im dajmy szansę. Są mieszkancami tego okręgu,.

   • Oczywiście, że młody się sprawdził a to, że miał 5 kontrkandydatów to co? Nic? Głosy się rozbiły a i tak Filip miał dobry wynik. Więc taka wasza retoryka, że nie wybrali i ma pójść płakać w kącie i nic już nie robić jest szalona. Bardzo dobrze ze startuje, wiem ze sie sprawdzi.

 25. Prawda jest taka – czy się to podoba czy nie – że w młodych jest siła i przyszłość.

 26. Trzeba dobrze się zastanowić

  Należy się pożądanie zastanowić się nad naturą najbardziej palących problemów w naszej gminie. Coraz mniejsza liczba dwudziestolatków, czyli młodych dorosłych, którzy zawsze są tymi co budują i napędzające społeczeństwo (w tej chwili można by ich na palcach policzyć). Rosnąca liczba starszych mieszkańców, którzy mają swoje potrzeby. Na to wszystko problemy braku mieszkań, zdrowotne i koszmarne warunki dla niepełnosprawnych z kilkoma tylko wyjątkami. Kto z trójki kandydatów do Rady Miejskiej umie zająć się takimi sprawami? Pani Katarzyny nie znam, poza tym że chemię się u niej kupowało, nie znam też Pana Adama, a na plotki uwagi nie zwracam. Nie udając eksperta od wszystkich jak niektórzy piszący poniżej wypowiem się tylko o tym co wiem. Znam Filipa i wiem do jakiej pracy jest zdolny. A przecież był przewodniczącym komisji ds społecznych, zna więc dobrze temat potrzeb w gminie. Ilekroć go odwiedzałem to zawsze na biurku kopiec dokumentów które przeglądał, a ja śmiałem się że mu się chce swój czas poświęcać zamiast jak każdy inny rówieśnik na browca wyskoczyć. Ciężko zarzucić mu nieprzygotowanie bo zawsze widział nad czym głosuje, a to, jak interesujący się polityką ludzie wiedzą, nie jest takie powszechne. A skatepark? Od dekady ponad był ten pomysł to prawda, ale dopiero Filipa na tyle zainteresował by go przeforsować.

  • Niektórzy ludzie nie lubią mówić o swoich dokonaniach trzeba to robić za nich z szacunku do pracy

  • Mieszkaniec

   Śledzę polityczne losy tego młodego człowieka podobnie jak przedtem obserwowałem obecnego burmistrza. Czekam na sfinalizowanie Budżetu Obywatelskiego, to może być jego najważniejszy projekt dla tego miasta.

 27. Rozmawiałam z P Filipem. Zrobił dobre wrażenie i trzymam za niego kciuki.

 28. Konsekwentnie do celu – tylko młodzi – a za 4,5 roku rozliczymy – teraz dajemy szanse 😉 😉 😉

 29. czas, w którym traktowano gminę jak worek bez dna się zakończył. Wszyscy „odkurzacze” powinni odejsc

 30. Pani Kasia niczego sobie ale z tego co wiem to bardzo schorowana .

  • Czyli wzór do naśladowania.Mimo choroby zawsze wesoła i nigdy się nie poddaje a jeszcze innym jak może to pomoże .

 31. Pani Katarzyna wydaje mi się że reprezentuje część społeczeństwa, która nie ma nic do turystów. Młodzież już nie raz nie doceniła, nie miała pokory, nie ufam.

 32. Niestety ale za Filipa Szyszkowskiego będą decydować rodzice i Burmistrz kolega nie będzie obiektywny więc tylko Pani Katarzyna lub Celiński.

  • Jeżeli tak piszesz to nie masz bladego pojęcia o samorządzie w Międzyzdrojach. Poza tym kto pisze o 2 w nocy jakieś komentarze na portalu???

   • Czy czas na czytanie i pisanie komentarzy ma wpływ na coś?.

   • Człowiek pewnie pisze. Na nocnych zmianach niektórzy także żyją lub pracują.

 33. Na rezultaty trzeba poczekać. To, że nastąpiły zmiany kadrowe nie oznacza że już widoczne sa zamierzone korzyści.
  Czasami można więcej stracić niż zyskać szczególnie na popularności. Dużo grono mieszkańców POPIERAŁO DZIAŁALNOŚĆ Pana Adama, co można zauważyć po wynikach ostatnich wyborów. Nowa energia tego niestety nie zauważa.
  Pani Kasia ma bardzo duże doświadczenie zawodowe co może pomóc w decyzjach dotyczących gminy. Pan Filip sympatyczny, ale skate park to nie jego dzieło, 99, 9% prac po stronie urzędnika.
  W ostatniej kadencji nie wykazał się o czym dali do zrozumienia wyborcy z Ustronia Leśnego . Dlatego tym razem stawiam na osoby z doświadczeniem, a nie tylko młodość!
  Zmiany mogły zapada w tamtej kadencji przecież była większość, która startowała u boku byłego burmistrza między innymi Pan Filip.

 34. A ja jestem takiego zdania?Panu Adamowi już PODZIĘKUJEMY!!!szkoda że tak późno?Co do innych nie mogę się wypowiadać bo ich nie znam?Ale dalej interesuje mnie kwestia mieszkań bo znam ludzi którzy nie mają w tych czasach ŁAZIENKI?I co wy na to przyszli radni?Wy w takich warunkach chyba nie mieszkacie.A przypominam że są to ludzie wiekowi.I CO WY NA TO!!!?

 35. Filip dasz radę.

  Nowa Energia naprawdę robi rezultaty .
  Zmiana w wodociągach.
  Zmiana kierownika zosiu.
  Super odwaga i młodość pomaga.
  Jeszcze czas na pewną spółkę co wystawia tylko parę faktur a kasiora leci ….(zainteresowani wiedzą o jaką spółkę chodzi)
  Przyszedł czas na młodych.
  Przypadkiem startujący na radnego nie był namaszczony przez poprzedniego Burmistrza.
  Osobiście stawiam na Filipa, konkretny młody człowiek obiecał Skate park i jest ..
  Czas na zmiany w tym mieście.
  Popularność Pana Adama spadła , mądry człowiek i zaradny , ale czas na niego żeby w Wolinie funkcjonował.
  Pani nie znam , chodzi wydaje mi się bardzo miła i sympatyczna.
  Swoją opinie wyraziłem i trzymam kciuki.

 36. A wg mnie to bedzie bardzo dobrze jak kolejna nowa energia zasili szeregi rady. Jak pokazuje historia najlepiej jest kiedy rzadzi wiekszość. Jeśli jest cos namacone wiadomo wtedy kto jest za to odpowiedzialny. A nie jak to bywa ze ten nie pamieta za czym glosowal inny nie pamieta ze wcale a kolejna to nie pamieta ze jest w radzie a w skeczu kabaretowym o ludziach z nerwica.
  A tak to jedni beda u wladzy i wszystko bedzie jasne.

  Tak jak w rzadzie, wszystko jest teraz jasne, niezaleznie jak to oceniac wiadomo kto za wszystko odpowiada. A poprzednio tak samo nikt nie byl zadowolony i nie bylo wiadomo tak naprawde przez kogo.

 37. Sorki ale panu Adamowi to juz podziękować trzeba bo tylko balagan zrobi

 38. Szkoda, że obiektywne komentarze są blokowane przez redakcję

  • Haha obiektywne! tych co ich brak!

  • Jeszcze nigdy mi sie nie zdarzyło, no chyba że kogoś zwymyślałem, ale to nawet lepiej dla mnie.

 39. Jest szansa, że mieszkańcy będą mieli niezależnego i operatywnego radnego.
  To, że Pan Adam Celiński nie pracuje w Międzyzdrojach to w przypadku radnego zaleta.
  Każdy inny byłby spolegliwy wobec władzy.
  Filip – uzależniony od Burmistrza, bez własnego zdania i doświadczenia.
  Pani Katarzyna – nie znam, nie wypowiadam się.
  Pozdrawiam Kandydatów i życzę powodzenia.

 40. Stawiam Katarzynę, super faceci już byli hi hi.

  • Pani Kasiu to Pani jednoznacznie powinna wygrać te wybory. Pan Szyszkowski to „nowa energia:, Jak niosą wieści gminne nie współpracują z innymi tylko sami , a takich nam już nie potrzeba. Przykładów przez te trzy miesiące działania można namnożyć.
   Zobaczymy jakie radni podejmą decyzje ( 12.02.2019r.) nad projektami uchwał:
   -dzierżawą plaży dla hotelu itp.
   – wydaniem zgody na sprzedaż naszej publicznej własności na przeciwko poczty w celu zapewne dalszej rozbudowy – nadbudowy

   • O odezwały się kumoszki z Winsoru

   • Akurat przez te trzy miesiące to widać, że „nowa energia” – jak Pan „KIbic” z pogardą napisał – pokazała się z jak najlepszej strony. Przejrzystość w działaniu, coś w końcu się ruszyło. Wszyscy w mieście mówią, że fajnie i są zadowoleni.
    No ale przecież trzeba w internecie szabelką…

   • Jeśli prócz krytyki niema się nic sensownego do zaoferowania to słusznie zauważyłeś wyciąga się szabelkę…

   • Na wschodzie? Bo na zachodzie mówią zupełnie co innego!Słyszysz co chcesz i tak bywa.

 41. Adam przeniósł się do Wolina ,więc czego jeszcze chce od Międzyzdrojów ?

 42. Stawiam na Filipa ,super facet.