Wigilia miejska w Międzynarodowym Domu Kultury

W bogatym kalendarzu międzyzdrojskich wydarzeń nie mogło zabraknąć tego, na które czekają wszyscy – spotkania opłatkowego. W tym roku 13 grudnia już tradycyjnie do pięknie ozdobionej sali koncertowej MDK przybyli przedstawiciele samorządu, jednostek, organizacji, duchowieństwa. Na Wigilię licznie przybyli także mieszkańcy miasta.
Spotkanie poprowadzili Alina Poskart oraz Krzysztof Szlaski.

O muzyczną oprawę spotkania opłatkowego zadbali najmłodsi i troszkę starsi międzyzdrojscy artyści.

W tym duchu i podniosłym nastroju mieszkańcy miasta podzielili się kruchym opłatkiem,  składając sobie życzenia – zdrowia, radości, pokoju i wszelkiej pomyślności. Wśród  zapachu smakowitych świątecznych potraw spotkanie międzyzdrojskiej rodziny było okazją do przyjacielskich i życzliwych rozmów w gościnnych wnętrzach MDK.

9 komentarzy “Wigilia miejska w Międzynarodowym Domu Kultury”
 1. Wigilia była super, ale dlaczego nie było nigdzie plakatu i wiele starszych samotnych nie skorzystało w poprzednich latach było ogłoszenie w mieście a nawet w kościele ksiądz zapraszał a w tym roku tylko w informatorze miejski tyko nie wszyscy czytają. Szkoda że sporo miejsc było pustych bo nikt nie pomyślał o starych i samotnych, może na przyszły rok będzie lepiej.

 2. jak mi wiadomo to na wigilijne spotkanie zaproszenie byli zaproszeni wszyscy kto chciał

  • jak nie było informacji o wigili miejskiej nigdzie to jak mógł każdy wejść , to była wigilia na zaproszenia

 3. Byłem i widziałem- dwa stoły czekały pięknie nakryte między innymi dla w/w osób. Nie podzielam Brys Twojej „błyskotliwej” opinii w tonacji skali molowej.
  Nie rań nikogo, bo na to ani organizatorzy ani uczestnicy WIGILII MIEJSKIEJ nie zasłużyli.

  • Przegladajac zdjecia nigdzie nie zauwazylem wolnych stolikow.( rzeczywiscie widac pare wolnych miejsc przy stolikach) Nie musisz tez podzielac mojej opini bo jest to tylko wylacznie moja opinia.Tak sie zlozylo ze rozmawialem z jedna osoba, ktora to nawet nie wiedziala ze odbyl sie oplatek Wigilijny. Nie badz bardzo zasmucony moja opinia w tonacji skali molowej. Ida swieta wiec korzystaj ze skali majorowej. Uczestnicy jak i organizatorzy ( wedlug mojej opini) w pelni zasluzyli na krytyke. Podesle Ci link. Po ogladnieciu warto sie zastanowic nad paroma sprawami…. https://www.youtube.com/watch?v=SQjtBKHVJtU

 4. „W tym duchu i podniosłym nastroju mieszkańcy miasta podzielili się kruchym opłatkiem, składając sobie życzenia” Wszystko pieknie i ladnie, same znajome twarze a gdzie sa Ci ktorzy nie maja gdzie sie podziac, wszyscy spod Netto czy Biedronki,Czy nikt ich nie zaprosil na spotkanie oplatkowe, a moze Miedzyzdrojska wladza jak rowniez i koscielna obawiala sie ze bedzie musiala lamac sie oplatkie i podac reke bezdomnemu.

  • Słuszna opinia. Ta formuła Wigilii Miejskiej wymaga korekty. Powinna być bardziej otwarta, jak w innych miejscowościach. Troszkę jest to towarzystwo wzajemnej adoracji. Parafia też się nie popisała. Przydałaby się inicjatywa, głównie z ich strony.

   • bo to jest towarzystwo wzajemnej adoracji 🙂

   • Zgadzam się- zawsze te same twarze, widocznie inni nie są potrzebni, a szczególnie najbardziej potrzebujący