Wadliwy alkomat przyczyną kłopotów młodego kierowcy

Wczoraj o godzinie ok. 20:15 na ulicy Polnej, Policjanci z Międzyzdrojów, zatrzymali pojazd do rutynowej kontroli trzeźwości. Podejrzenia policjantów mógł wzbudzać młody kierowca, w towarzystwie, także młodych kolegów.

Po przeprowadzaniu badania alkomatem typu AlcoBlow wskazał on stan nietrzeźwości (czerwoną lampkę). Ku wielkiemu zdziwieniu kierowcy, który zażądał ponownego badania, alkomat ponownie wskazał czerwoną lampkę. Po dłużej rozmowie jeden z policjantów przetestował działanie alkomatu, który jak się okazało, pokazał ponownie nieprawidłowy odczyt badania.

W towarzystwie policjantów młody kierowca udał się na międzyzdrojski komisariat w celu przeprowadzenia ponownego badania trzeźwości na innym urządzeniu. Jak się okazało, młody kierowca był trzeźwy.

Na koniec dodajmy, że policjanci zachowali miło i jak najbardziej poprawnie w stosunku do młodego kierowcy. Tłumy turystów sprawiają, że międzyzdrojska policja nie narzeka na brak obowiązków. Dlaczego nasi policjanci muszą korzystać z wadliwego sprzętu, który dokłada im pracy? Czy alkomaty typu AlcoBlow są wadliwe?

Alkomat typu AlcoBlow
9 komentarzy “Wadliwy alkomat przyczyną kłopotów młodego kierowcy”
  1. A może Policjant też był pod wpływem jak rzecznik drogówki.

  2. W Szczecinie nawet sąd oszukali i Kraska 20 lat odsiedział niewinnie a sędzia czuje się niewinny tylko oszukany i nie ma nic do powiedzenia Krasce.

  3. Starsi kierowcy i milicjanci pamiętają trik z balonikami do którego wlewali gorzołę.

  4. A ilu kontrolowanych już załatwili i zawieźli do Kamienia?, pierwszy młody który się postawił, a to urządzenie do robinia wyników. Kto jest winny kierowca kontrolowany czy policjant który poszedł na służbę z niesprawdzonym i niesprawnym sprzętem.

    • Panowie POLICJANCI w Międzyzdrojach sprawdzajcie ten badziewiarski sprzęt , aby nie stresować kierowców i nie robić sobie obciachu. 🙂

  5. To nie pierwszy raz. Proszę zobaczyć co stało się w programie na żywo. https://www.youtube.com/watch?v=A4Zj0JfuRo4 Dziwne, że zostawili to bez komentarza. No chyba że policjant był faktycznie wypity. 😉

  6. Dobrze , że jeden z policjantów przetestował alkomat 🙂 i uratował młodego kierowcę od kary za ” młodość „. Brawo dla policjanta. 😉

  7. „Podejrzenia policjantów mógł wzbudzać młody kierowca, w towarzystwie, także młodych kolegów” a przepraszam bardzo czym wzbudzał podejrzenia? Tym że jest młody? To jakiś żarcik…? czy sam fakt przynależności do danej grupy wiekowej jest uzasadnionym podejrzeniem do czegokolwiek? Kpina

  8. Dlaczego tyle opinii bieglych w kraju na zlecenie tych instytucji było wadliwe i niema komu tego prostować?