W Międzyzdrojach narasta problem z niechcianymi lokatorami zza wschodniej granicy.

19
9208

Po rozpoczęciu działań wojennych w Ukrainie, wielu naszych sąsiadów, z otwartym sercem, przyjęło pod swój dach, ludzi uciekających przed wojną. Nie brakuje takich, co w naszym kraju zadomowili się na dobre i wiążą swoją przyszłość ze stałym pobytem w Polsce. Niestety, wśród osób potrzebujących, znajdują się takie, które bezczelnie oszukują Polaków oferujących wynajem długoterminowy.

Już w kilku miejscach w Międzyzdrojach, pojawił się problem z niechcianymi lokatorami, którzy nie zamierzają opuszczać „wynajmowanych” nieruchomości. Ulice: Polna, Niepodległości i M. Skłodowskiej-Curie, to miejsca, o których nam wiadomo, gdzie zamieszkują „dzicy” lokatorzy zza wschodniej granicy.

Jak opowiada nam właścicielka jednej z nieruchomości, czytelniczka, w jednym domów na ul. Skłodowskiej-Curie mieszkają Ukraińcy, którzy pomimo wezwań, wygaśnięciu wszystkich umów nie zamierzają się wyprowadzić. Na domiar złego, lokatorzy bezczelnie sami sobie ustalili czynsz, który będą płacić właścicielom nieruchomości. „To nie bywałe, nie możliwe, w głowie się nie mieści.” – opowiada nam rozżalona bohaterka, która skierowała sprawę do sądu i oczekuje na prawomocny wyrok eksmisji lokatorów z jej nieruchomości. Pikanterii dodaje fakt, iż Ci ludzie od wielu lat pracują w Międzyzdrojach, zarabiając spore pieniądze. Niejednokrotnie większe od naszych uczciwie i ciężko pracujących międzyzdrojan. „Jak tak można?” – dodaje oburzona czytelniczka.

Wcześniej eksmisje były wstrzymane z mocy tzw. ustawy covidowej, która w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 zakazywała wykonywania tytułów wykonawczych nakazujących opróżnienie lokalu mieszkalnego tj. eksmisji. Zakaz, który w założeniu miał trwać kilka miesięcy, uniemożliwił na 2 lata właścicielom lokali mieszkalnych wyeksmitowanie nierzetelnych lokatorów.  Miał chronić najemców, ale w praktyce okazał się instrumentem do wielu nadużyć z ich strony.

Uchylenia zakazu eksmisji domagał się Rzecznik Praw Obywatelskich, do którego wpływały liczne skargi od obywateli, kwestionujących dalsze obowiązywanie tego zakazu i to zarówno od właścicieli mieszkań zajmowanych bez tytułu prawnego, jak i również od lokatorów mieszkań, zmuszonych do znoszenia uciążliwych sąsiadów. Ostatecznie zakaz eksmisji i licytacji zniesiono. Zakaz ten obowiązywał od 30 maja 2020 roku.

fot. miedzyzdroje.tv

Teraz nasza mieszkanka walczy w sądzie o swoją nieruchomość i jest pewna nieuchronności kary. Po prawomocnych wyroku i uzyskaniu tytułu wykonawczego komornik eksmituje lokatorów, następnie przeprowadzi egzekucje z majątku dłużników, z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości.

Przestrzegamy Państwa przed pochopnym wynajmem. Zachęcamy do podpisywania umów notarialnych, w których łatwiej odzyskać swoją nieruchomość w przypadku zakończenia bądź wypowiedzenia umowy. Koszt. ok. 300-400 zł.

19 KOMENTARZE

 1. Na Konopnickiej też mieszka ukrainka, która omotała starego bonvivanta, on 60 ona 20 wygoniła rodzinę i przejęła majątek i z mamusią siedzi na pensji. Ona patrzy jak coreczka puszcza się ze starym kolesiem za majątek. Panie Marku płatność za seks to nie miłość.

 2. Niestety, oni nigdy nie zasymilują się z nami. Nie ma też szans na to, że prawdziwie docenią naszą pomoc i starania. Od lat robią z siebie ofiary i poszkodowanych. Kiedy już ktoś im pomoże, zachowują się tak (i faktycznie tak czują), jakby wszystko im się należało. Bezczelnie wykorzystują dobroć naszą i na cwaniaka okradają nas i nasze państwo. Kombinują jak tylko mogą, by otrzymać pomoc socjalną. Większe cwaniaki siedzą w hotelach 5* w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i innych. Mówią, że u nich jest wojna? Ja już nie wierzę w tą całą wojnę, gdzie prezydent kraju z żoną robią sobie sesję zdjęciową do magazynu modowego Vogue. Gdzie do kraju, w którym jest „wojna” przyjeżdżają prezydenci innych krajów i robią sobie zdjęcia na „zgliszczach”, to jest farsa. Gdzie roześmiani chodzą po ulicach w Polsce, bo wykorzystują nas jak tylko mogą, a Ty zastanawiasz się dlaczego ten dorosły zdrowy mężczyzna nie „walczy” za swój kraj. Tacy są, mentalności i ducha narodu nie zmienisz. A jaka jest nasza mentalność? Opisuje nas idealnie jedno zdanie: Polak mądry jest po szkodzie.

 3. Na nic bym nie zważała ,w najgorszym wypadku wprowadziłabym do mieszkania kilku zuli bezdomnych aby tam zamieszkali razem z tymi osobami,,,aby umilili życie niechcianym lokatorom.Dlatego za żadne skarby nie wynajme tym z Ukrainy mieszkania, Po za tym czy proweadzona jest jakaś kontrola tych przybyszy z Ukrainy chodzi mi o mężczyzn w wieku poborowym a tak spokojnie spacerujących po polskich miastach i szukających mieszkań,Gdzie zgłaszać że oni tu przybywaja nie legalnie??

 4. oto komentarz ! policja w międzyzdrojach a zwłaszcza niektórzy funkcjonaruiusze to nie policja państwowa a policja polityczna > w dniu 14 07.godz 14.20 funkcjonariusz policji przy osobie trzeciej poszukujący pana GP z ulicy Zwycięstwa nr … stwierdził do mnie ,że niektórzy mówia ,że jestem informatorem policji tym się zajmują Jestem ciekaw co na to powie biuro spraw wewnętrznych podczas dzisiejszej rozmowy !!! natomiast uważam ,że na tę chwilę powinien być zwolniony z Policji w trybie natychmiastowym

 5. A najlepsze jest to jacy oni są biedni tylko skąd te samochody mają?Palą głupa ile wlezie 😤

 6. droga Pani Natalio, myślę, że to niedługo my Polacy będziemy się śmiali. Zobaczymy jak Pani będzie do śmiechu.

 7. Każdy chyba wie o kogo chodzi. Ona jest bardziej bezczelna od niego. Oboje pracują i zapracowali na wizerunek całej wschodniej społeczności. To do Was: Wstyd, chamstwo. Zachowujcie się.

 8. Ukrainiec nigdy nie będzie przyjacielem Polaka.
  Wołyń, 14 Dywizja Grenadierów SS (SS-Galizien) i strażnicy w obozach zagłady to dobitne dowody z przeszłości.
  Albo obowiązkowo uczą się języka polskiego oraz kultury polskiej z egzaminem na koniec i pracują na rzecz naszej gospodarki albo wypad do Ukrainy.

 9. Droga Policjo, Strażo Miejska w Międzyzrojach !!!!!!!! Osobiście dzisiaj widziałam, jak auto na ukarińskich numerach rejestracyjnych pędzi PRZEZ międzyzdrojskie ulice i tereny poza miejskie!!!!! Kierowca w czarnym SUVie (VW) wyglądał na pijenego!!! Czy coś z tym robicie? Gdzie Wy jesteście??????????????

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.