Ukończono nowy skwer w Wicku

W miejscowości Wicko (gmina Międzyzdroje) ukończono nowy skwer przy zbiegu ulic Żwirowej i Kolonijnej. Całość tej drobnej inwestycji sfinansowano z konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz ze środków własnych Gminy Międzyzdroje.

Rewitalizacji doczekała się studnia, która niegdyś służyła mieszkańcom. Wg. autorów projektu nowa aranżacja przestrzeni stworzyła przyjazne miejsce do spotkań i wypoczynku mieszkańców i turystów, poprawiła estetykę otoczenia, zapewniła przyjazny dostęp do kultu religijnego, jest punktem informacji gminy,  poprawiła bezpieczeństwo komunikacyjne, spowodowała, że teren stał się atrakcyjny i podniósł standard życia wszystkich mieszkańców gminy Międzyzdroje.

5 komentarzy “Ukończono nowy skwer w Wicku”
 1. Bardzo cieszy mnie budowa jakiegoś gmachu na plaży, co ma miejce bliziutko mola, w kierunku Swinoujścia. Międzyzdroje to jedyna miejsowość od Uznamu do Gdańska, w której zdecydowano się na zabudowanie plaży. Plażowanie prowadzi często do raka skóry, a otwarty widok morza jest nudny, więc ta decyzja władz godna jest pochwały. Kończąc, daję pod rozwagę miejscowym władzom pomysł częściowego odpompowania Bałtyku, żeby uzyskać dalsze tereny na zabudowę.

 2. Panie Wojtku poprzednia ekipa „władzy” ze swoimi konfabulantami w Międzyzdrojach dobrze zarabiała !!! JA poruszyłem wówczas ten temat mocno i mocno mnie urzędaski gminne usadzili ze swoimi możliwościami w tym nawet ustawką sądową . Tak niczego Pan nie osiągnie . Wówczas stworzono „spółdzielnię ” i dojono KASĘ na wszelkie możliwe sposoby !!!! dziś są to te same osoby tylko inne partie w innej choreografii

 3. I tak jest w socjalizmie gdzie URZĘDNIK wydaje z łatwością nie swoje pieniądze, łatwo to mu przychodzi
  przecież to nie jego i na dodatek jeszcze oczekuje na podziękowania .

 4. Dla Gmin, Instytucji Państwowych wszystko jest 2-3 razy droższe. A wszystko przez wielką biurokrację na każdym etapie. Swoją drogą wiem to o czym lub o kim Pan mówi.

 5. Czy mogę podsumować koszty:

  20 Tuje – 10 zł każda = 200 zł
  dobra ławka – 2000 zł
  Studnia – 3000 zł
  Dobre kosze na śmieci – 2000zł
  3 tony żwiru – 200zł
  2 kwiaty doniczkowe – 50zł
  3 znicze – 50zł

  Razem: 7500 zł

  Ile ponownie naliczono za to? 30 000 zł? 22.500 zł na realizację (wynagrodzenie)? To śmieszne, zawstydzające i naprawdę zbyt oczywiste, jaka jest mafia w naszej społeczności.