Susza w Międzyzdrojach. Czy kolejne dni przyniosą deszcz?

Wiosenne niedobory wody w glebie uzupełniały topniejące śniegi. Gdy trafia się zima bezśnieżna lub z niewielką ilością śniegu, można liczyć tylko na deszcz. Do lat 80. ubiegłego wieku susze nawiedzały nasz region średnio co pięć lat. Globalne ocieplenie sprawiło, że suszę w naszym rejonie pojawiają się co roku. Zmienia się także charakter opadów. Jeśli rocznie spada średnio tyle samo deszczu, częściej są to opady gwałtowne i nawalne niż umiarkowane i kilkudniowe. Taka woda, zamiast wsiąkać, często spływa po powierzchni do kanalizacji.

W Międzyzdrojach, w lipcu, średnia opadów wynosiła 63 mm. Teraz jest znacznie gorzej.
Suche trawniki, podsuszone drzewa i rośliny, pył w powietrzu — to dzisiejszy obraz Międzyzdrojów. Czy kolejne dni przyniosą nam deszcz?

Kolejne doby w Międzyzdrojach przyniosą lekkie ochłodzenie i bardzo możliwe, że spadnie trochę deszczu. Jak wynika z prognoz, już dzisiaj wieczorem zaobserwujemy większe zachmurzenie, a w nocy prawdopodobnie popada.

Z uwagi na położenie Międzyzdrojów, lokalne mniejsze fronty, które mogą przynieść deszcz, często wpychane są w głąb lądu.

17 komentarzy “Susza w Międzyzdrojach. Czy kolejne dni przyniosą deszcz?”
 1. Wszystko pięknie tylko komary nie wytrute.

 2. Niby susza a komarów całe stada w żadnym innym mieście nad morskim nie było tyle co w Międzyzdrojach. Słabe odkomarzanie.

 3. Pada , pada , pada – wspaniale , bo gdy wrócę , Międzyzdroje będą znowu miały piękne
  zielone trawniki. 🙂 🙂 🙂

 4. Tak to jest gdy ogorki probuja opisac pomidora. Ogorek nie ma nawet ust by moc sprobowac pomidora wuec nigdy o nim nie bedzie wiedział.
  Czlowiek ma mozliwosc poznawania i tworzenia.
  Niektorzy za to zachowuja sie jak totalne ogorki. Jedyna metoda – przestac bac sie byc czlowiekiem. Żyć.

 5. Tak sobie po..lewa 😉

 6. Faktycznie. Susza jest i będzie coraz gorzej. Dlatego żadnych kwiatków i trawy! Popatrzeć na aranżowanie ulic w cieplejszych krajach np. Chorwacja, Grecja, Egipt itd. Każdy ma tysiące zdjęć z urlopów. Proponuję zrobić wspólną naradę z ogrodnikiem miejskim i zacząć zmieniać typ nasadzeń ulicznych.

  • Taki rodzaj myslenia mi sie podoba. Bez kompleksow a w poszukiwaniu rozwiazan.

  • No faktycznie , pomysł nie z tej ziemi. Trzeba mieć niebywałą wyobrażnię , aby proponować w Międzyzdrojach aranżację na wzór państw Europy południowej , ba , nawet Egiptu.

 7. Z jednej strony ekologia (oszczędność wody) z drugiej strony wizerunek miasta. Trudny wybór?

 8. że jest sucho latem to nie pierwszy rok , ale to jest niedbalstwo naszych władz

 9. zoś podlewa, ale faktycznie szkoda, że nie pomyśleli o rozstawianiu na noc zraszaczy na te resztki trawników. No ale docelowo najwyraźniej wszystko będzie w betonie w tym mieście, więc problem sam się rozwiąże ;D

  • Zraszaczy to jest dopiero pomysł chyba dla walniętych jeszcze trawę podlewać szkoda wody, której i tak brakuje.

 10. a ZOŚ coś podlewa?