Rozpoczęto pierwszy etap prac nad „Morzem Zieleni” [FOTO]

Plac budowy ogrodzono. Na jego terenie gromadzone są materiały budowlane. Wykonawca przystąpił do budowy pierwszego etapu projektu „Morza Zieleni”

fot. Miedzyzdroje.tv – 11.01.2020

Idea – „Międzyzdroje – morze zieleni” jest kontynuacją idei rozwoju miasta w poszanowaniu środowiska przyrodniczego i wykorzystaniu jego bogactwa naturalnego (m. in. Morze Bałtyckie, Zalew Szczeciński, Woliński Park Narodowy). 

wizualizacja

Formy zieleni są elementami, które mogą ożywić i odnowić przestrzenie miejskie, szczególnie przestrzenie publiczne, będące wizytówką każdego miasta. We współczesnym mieście odpowiednio wprowadzana zieleń może znacząco wpłynąć na istniejącą kompozycję przestrzenną. Formy zieleni powinno się traktować jak narzędzie planistyczne służące rewitalizacji przestrzeni publicznych miast jako tych, które wpływają najbardziej na wizerunek całego miasta. 

fot. Miedzyzdroje.tv – 11.01.2020

Zapewniając odpowiednią jakość przestrzenną zarówno mieszkańcom jak odwiedzającym można polepszyć standard ich życia i poniekąd kierunkować ich zainteresowania czy preferencje.

fot. Miedzyzdroje.tv – 11.01.2020

Zieleń miejska, zwłaszcza na terenach silnie zurbanizowanych, staje się więc coraz bardziej docenianym składnikiem układów urbanistycznych, zarówno planowanych, jak i istniejących w których istnieje możliwość stworzenia czy też przywrócenia zieleni.

6 komentarzy “Rozpoczęto pierwszy etap prac nad „Morzem Zieleni” [FOTO]”
  1. I już wycieli piekne drzewa które Nie miały być do wycięcia, a bezradni znowu nic jutro o tym do was napiszę

  2. super!z tego co przeczytałam to dziewięć parków w ciągu dwóch lat,[proszę pamiętać też o ławkach z oparciem]

  3. Jeszcze proszę podać termin (planowy) zakończenia prac.Dzięki.

  4. Kiedy ścieżka do Ścia????Co do rewitalizacji to wszystko fajnie, ale zaczęliście od najładniejszej i najbardziej zadbanej części promenady.Trzeba było zacząć od placu po Gryfie albo od Amberu, tego wielkiego rozjechano-rozdeptanego pseudotrawnika….

  5. A ja mam pytanie do pana Burmistrza , a kiedy bedzie zakonczona budowa sciezki rowerowej na jezioro Turkusowe?????????????