Rodzinne warsztaty w międzyzdrojskiej bibliotece

Rodzinne warsztaty robienia Kotylionów w międzyzdrojskiej bibliotece

9 listopada 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się „Rodzinne warsztaty robienia Kotylionów”. Uczestnicy zajęć stworzyli piękne kokardy narodowe z białych i czerwonych wstążek oznaczające białego orła na czerwonym tle. Powstało wiele kotylionów, które dzieci i dorośli będą dumnie nosić podczas obchodów 11 listopada oraz obdarują nimi najbliższych. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki współpracy biblioteki z Kołem Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach oraz Międzyzdrojskim Stowarzyszeniem „Rodzina”. 

Goście mieli także okazje stworzyć broszki oraz kwiatki w ramach „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, w której bierze udział Gmina Międzyzdroje. Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii. Rozgrywa się ona na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Wieczór był pełen niespodzianek – spontanicznie udało nam się stworzyć międzypokoleniowe warsztaty! Na zajęcia przybyły dzieci z rodzicami, jak i seniorzy, którzy zawsze służyli pomocą. Dodatkowo najmłodsi grali w gry planszowe, czytali bajki oraz uczyli się podstawowych zwrotów grzecznościowych języka migowego, którego instruktorem była Dyrektor Biblioteki, Andżelika Gałecka.

Widząc duże zainteresowanie planujemy zorganizować dla dzieci popołudnia z planszówkami oraz więcej warsztatów plastycznych! Więcej informacji podamy wkrótce.

Przypominamy również, że pomarańczowe warsztaty plastyczne trwają do 19 listopada 2022 r. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do międzyzdrojskiej biblioteki (Plac Ratuszowy 1) w godzinach otwarcia, by stworzyć własne pomarańczowe symbole kampanii. Gwarantujemy świetną zabawę w miłej atmosferze. 

Część materiałów plastycznych na warsztaty w bibliotece zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach.

One Response to “Rodzinne warsztaty w międzyzdrojskiej bibliotece”
  1. Inicjatywa super. Radość dzieci i dorosłych na koniec – widoczna na zdjęciu. Tylko dlaczego w tym roku Organizatorzy wymyślili konspiracyjne obchody naszego Święta Narodowego? Akcja składania wiązanek w zupełnych ciemnościach. Bez nagłośnienia. Bez Hymnu. Bez pomyślunku, żeby choć harcerza dobosza – werblistę ( jeśli żołnierzom zakazano) poprosić o skromny podkład dźwiękowy. Bez oświetlenia schodków pod pomnikiem, gdzie te wiązanki mają leżeć. Być może, porządna oprawa była pod kościołem. To trzeba było odpuścić sobie imprezę w centrum miasta. No i ten pośpiech delegacji, by zaraz lecieć do kina na darmowy seans. Wstyd i żenada. Jedynie kilkoro harcerzy niosło tzw. pochodnie. Jeżeli to jest trendy i tak należy świętować i cieszyć się z Niepodległości, to serdecznie dziękuję.