Ratownicy w Międzyzdrojach rozpoczęli sezon

Od poniedziałku 15 czerwca na plaży w Międzyzdrojach swoją pracę rozpoczęli ratownicy. Od 15 do 30 czerwca na plaży w Międzyzdrojach o bezpieczeństwo zadba 6 ratowników na dwóch wieżach po każdej stronie molo. Od 1 lipca planowane jest otworzenie kolejnych 6 wież. W tym sezonie na plaży będzie pracować 24 ratowników. Dyżur Będzie prowadzony w godzinach 10-18 (w planie, także dyżur nocny)

Plaża Międzyzdroje – 15 czerwca 2020 – fot. miedzyzdroje.tv

W tym roku z wiadomych przyczyn epidemicznych sezon dla ratowników będzie zupełnie inny. Do obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na plaży, dojdzie konieczność utrzymania reżimu sanitarnego.

Sezon 2020 to także powrót błękitnej flagi międzyzdrojskie kąpielisko. Kąpielisko Międzyzdroje Zachód i Marina w Wapnicy otrzymały międzynarodowe wyróżnienie Błękitna Flaga na sezon 2020. Kąpieliska i mariny wyróżnione Błękitną Flagą spełniają kryteria z zakresu:
• jakości wody.
• działań na rzecz edukacji ekologicznej.
• zarządzania środowiskowego
• bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.

9 komentarzy “Ratownicy w Międzyzdrojach rozpoczęli sezon”
 1. Na plazy nasi aniolowie strözu na stanowisku z posfieceniam – a na dreptaku chyba straz miejska !!!!!!!!!!!!

 2. Na plazy nasi aniolowie strözu na stanowisku z posfieceniam – a na dreptaku chyba straz miejska – juz bez posfiecania sie ????????

 3. a ja bym nie dawala komunikatöw o zachowaniu odleglosci -tylko w takim wypadku wiadro zimnej wody na glowe -zeby dlugo nie zapomnial zachowac odleglosci –DZIEKUJEMY-WSPANIALI POSWIECAJACY SIE DLA NASZEGO ZYCIA RATOWNIKOM —-DZIEKUJE

 4. Byłem dzisiaj na plaży i widziałem jak trzech ludzi chciało popłynąć dalej ale zaraz zostali zawróceni.I tak ma być.A ci co ubliżają ratownikom niech się pukną w czoło!!! BRAWO DLA RATOWNIÓW ????

 5. Wakacje to nie tylko plaża nadmorska, to nie zawsze lipiec sierpień, to niekoniecznie M-je chociaż jest sentyment do tej miejscowości.
  Szkoda, że nie ma wcześniej oficjalnych procedur zachowania się na plaży. Byłaby łatwiejsza decyzja gdzie spędzić urlop, a tak może być spore zaskoczenie i irytujące ograniczenia. np. w ilości wpuszczanych osób na plażę. Wyjdziesz do toalety i możesz już nie wrócić do rodziny:)

 6. Hans, to tylko jest uzależnione od naszego zachowania. Jak ludzie będą uważać na regulamin, to będzie fajnie. Ale każdy musi się dostosować. Przykre by było jak by ludzie postępowali agresywnie z tego powodu do ratownictwa. Wszyscy wiemy że ich w Między bardzo potrzeba. Jak by nie oni to by było jeszcze więcej trupów niż co roku jest. Dlatego uważajmy na regulamin i dbajmy o ratowników. Jak byś jednak Hans przyjechał i nie postawisz sąsiadowi na głowę ten parawan, to spędzisz na pewno też przyjemny urlop. Mam nadzieję że nie przyniesiesz piwa w szkle na plażę. I psa zostaw też w domu. To gorsze niż korona ?. Miłego urlopu. I pozdrowienia dla ratowników. Dziękuje że nas ratujcie….pomimo tego że goście którzy piwko na plaży ze szklanych kufli piją na pomoc nie zawsze zasługują. ☀️??

 7. Współczuję wczasowiczom takiego wypoczynku na plaży kiedy co kilka minut będą słyszeli komunikaty przez tubę i głośniki o konieczności zachowania odległości między ludźmi.
  Do tego dojdą indywidualne pouczenia ze strony ratowników chodzących między ręcznikami i kocami.
  Spacer brzegiem morza chyba tylko w maseczkach, przyłbicach lub kominiarkach.
  Piwo i inne napoje na plaży tylko w plastikach i na wynos. Rozmowy tylko wewnątrz rodzinnego grona. Brak możliwości korzystania z wypożyczalni sprzętu plażowego.
  Ale już na promenadzie wszystko dozwolone. Epidemii nie ma…

  • chyba, żal za pupę ściska. Chyba w tym roku wakacji nie będzie co?

  • Ty wspölczujesz wczasowiczom -ze ratownicy przywoluja do porzadku —DZIEKUJEMY WAM WSPANIALI -ANIOLOWIE STRÖZU – ktörzy z narazaniem wlasnego zycia czuwacie nad nami – nad tymi idiotami ,ktörzy narazaja Was i Nas -zaslugujecie na zloty medal —a Ci co wyjda z plazy miejmy nadzieje chociaz 50 % zapamieta ostrzezenia i na dreptaku tez zachowa odleglosc —–jeszcze raz Dziekujemy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!