Przedwyborcze wątpliwości Czytelniczki

Jestem mieszkanką Międzyzdrojów. Uważam, że wiele propozycji, które zostały nam zaproponowane przed wyborami są warte tak zwanego zachodu, inne do przemyślenia, do poprawki. Programy bardzo się pokrywają, co znaczy, że Wszyscy mamy podobne potrzeby do zaspokojenia.

PRZEDWYBORCZE WĄTPLIWOŚCI:
Jestem mieszkanką Międzyzdrojów. Uważam, że wiele propozycji, które zostały nam zaproponowane przed wyborami są warte tak zwanego zachodu, inne do przemyślenia, do poprawki. Programy bardzo się pokrywają, co znaczy, że Wszyscy mamy podobne potrzeby do zaspokojenia.

Trzy Komitety Wyborcze wspomniały o zaistniałym problemie wysokiej zabudowy. I tu pojawia się problem.
Mam wątpliwości co do szczerości podejścia do tematu:
– 20 lipca 2018 podjęto UCHWAŁĘ Nr XLVII/506/18 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmian studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje
– w uchwale tej obejmuje się obszary objęte zmianą Studium. Są to działki należące do Fregaty, tzw. “Pomerania” oraz budynek, który stoi na miejscu dawnych kortów
– 26 września 2018 zostaje wydane OBWIESZCZENIE, w którym Burmistrz zawiadamia RADĘ MIEJSKĄ w Międzyzdrojach o PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZENIA STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY MIĘDZYZDROJE, UWAGA!!!:, POLEGAJĄCEJ NA ZWIĘKSZENIU DOPUSZCZALNEJ WYSOKOŚCI ZABUDOWY DLA DZIAŁEK 80, 81 ORAZ NA WYZNACZENIU OBSZARU ZABUDOWY ŚRÓDMIEJSKIEJ W GRANICACH DZIAŁEK 80, 81, (FREGATA), 257 (POMERANIA), 299 (BUDYNEK NA KORTACH)

Do w/w uchwały zostało sporządzone Uzasadnienie, w którym sugeruje się MOŻLIWOŚĆ WYZNACZENIA OBSZARU ZABUDOWY ŚRÓDMIEJSKIEJ od ulicy Komunalnej do Ludowej oraz od dworca PKP do Promenady Gwiazd.

Co w efekcie daje na prawie całe miasto.

ZABUDOWA ŚRÓDMIEJSKA:
– kwalifikuje obszar jako przewidywane centrum miasta lub dzielnicy miasta
– dopuszcza do wysokiej zabudowy
– ogranicza czas nasłonecznienia do m1,5 godziny, w przypadku mieszkań jednopokojowych nie określa się wymaganego czasu nasłonecznienia

Podsumuję.
Skala projektowanych budynków jest ogromna i przytłaczająca. Przerasta okoliczną zabudowę, znacząco pogorszy walory użytkowe działek przyległych.
Kto postrzega wysoką zabudowę w tej przestrzeni za atrakcyjną?
Kto decyduje, że do końca życia przestrzeń, która jest publiczna, społeczna zostanie tak a nie inaczej zagospodarowana?
Ile będzie kolejnych obszarów zabudowy śródmiejskiej na których będzie można wywalić 12 pięter?
Kto ma taki gust i poczucie wewnętrznej estetyki, żeby uraczać nas budynkami o wysokości 40 do 55m?
Czy świeżo wybrani Radni wraz z nowym Burmistrzem chcą nam zafundować przestrzeń zacienioną i wietrzną?
Czy to po prostu pazerność tego miejsca, kompleksy, które zmuszają nas do udowadniania sobie wielką zabudową naszą wartość…

Nie krytykuję, bo nie o to chodzi. Chcę pobudzić wyobraźnię. I zasiać ziarenko.
Czy za kawałek prostego chodnika, za nowe miejsca w przedszkolu, za bezpieczną gminę i co tam jeszcze pozwalamy na wielką ingerencję w MAŁE MIASTO!
Nie jest rewolucją niezgoda na wysoką zabudowę pod płaszczykiem ZABUDOWY ŚRÓDMIEJSKIEJ,rewolucją jest JEJ POJAWIENIE SiĘ!
Musimy jednak pamiętać- w demokratycznych wyborach wszyscy ponosimy odpowiedzialność za wybory jakich dokonujemy. Wszyscy jesteśmy ludźmi ze słabościami, problemami, kredytami.
Wszyscy mamy jakieś nieustające potrzeby a zmiany, których tak bardzo pragniemy, powinniśmy zaczynać od siebie.

Proponuję zapoznanie się z treścią uchwały, uzasadnienia do niej oraz obwieszczenia/ ogłoszenia

Czytelniczka

fot. Czytelnik Paweł K. (nic wspólnego z artykułem)

2 lis. 21:50 – zablokowano za NATARCZYWY spam tych samych IP oraz za brak tematyki do ARTYKUŁU

124 komentarze “Przedwyborcze wątpliwości Czytelniczki”
 1. Prezesi spółek zarabiają niemało. A przecież mogliby zarabiać jeszcze więcej!!! Mówię tak podwojeniu pensji kierowników! Sprzeciwiam się podwyżkom dla pracowników i sprawiedliwemu traktowaniu ludzi. Dlatego oddam głos na Pana Jana. Wierzę, że jest w stanie to zrobić! To jest mój kandydat!

 2. Pytanie do Pana Magdy. Czy pańscy ludzie prowadzili agitację wśród dzieci w trakcie trwania kampanii?

 3. Stały czytelnik

  Opowiem Panu taką historię. Kiedyś było takie forum. Forum Mima nikt tam nie wprowadzał cenzury. Nie można było jedynie używać słów powszechnie uznawanych za wulgarne. Ale kiedyś pojawił się pewien człowiek. Łamał zasady, spamował, aż doprowadził do zaprzestania działalności tego forum. Powiem tak panie Redaktorze karma wraca.

 4. Pytanie do Pana Magdy. Czy zamierza Pan zlikwidować szkołę? Bo takie krążą plotki.

 5. Stały czytelnik

  A i jeszcze jedno. Zniknęła lista z komentowanymi tematami. Jak rozumiem to objaw obiektywizmu. Pewien dziadek mawiał: gdy ktoś wchodząc do jego domu zapewniał o nieskazitelnej swojej uczciwości to on zawsze chował rodowe srebra.

  • Nigdy taka tablica już się nie pojawi. Spamujecie ile wejdzie. Kto widział na portalu gminnym po blisko 2 tys. komentarzy (I tura). Portal reanimowany był na wiosnę, a baza danych wygląda jakby miała 3 lata. Kończę z polityką od grudnia, czy komuś się to podoba, czy też nie. Polityka, to nienawiść, spam itp. Niech sobie grono polityków (małe grono- widzę po IP) otworzy własny portal o polityce i tam niech pcha nawet po 10 tys. komentarzy w jeden artykuł. Takie bzdurne spamowanie szkodzi całemu miastu. Od nowego roku mam inną koncepcję portalu, portalu mieszkańców, a nie spamerów. Pewnie, że krytyka jest też potrzebna, ale powtarzanie komentarzy tych samych co kilka godzin = dzidziuś pisze za klawiatury.

  • A mój dziadek mawiał tak: Co to komu przeznaczone to na drodze rozkraczone.

 6. Stały czytelnik

  Kto prowadzi politykę i kampanię na grobach naszych zmarłych powinien zniknąć z polityki. Wykorzystywanie cmentarza w kampanii wyborczej pokazuje mi, że nie ma dla takich ludzi żadnej świętości. Jest parcie do władzy za każdą cenę. A to wysoka cena wydana na kampanię. W ambicję bycia burmistrzem u Pana Bobka nie wierzę. Tak jak nie wierzę w obiektywizm prowadzącego ten portal. Dominacja od samego początku tylko jednego komitetu na tym portalu widoczna jest gołym okiem.

 7. Szanując wszystkich, jestem sercem za Bobkiem! Oddam głos na niego!

 8. Głosujemy w Niedzile!!!! Ja osobiście wybieram Bobka, młody wiecej zrobi. Stary i tak niema swoich radnych.

  • Więcej niby czego. Był przez 13 lat i co zrobił mając większość w radzie?????

 9. CELIŃSKI MILIONERZE PRZYCHODZI CZAS SPRAWEIDLIWOSCI 😉

 10. Debata jest organizowana przez niezależnych ludzi, Magda widocznie przestraszył sie. Bobek by go zjadł wszyscy o tym wiedza. Koniec kropka.

  • Przestań tak na pierestale ustawiać Pana Bobka. Gdybym miał czas i przyszedł przygotowany spektakl nie wyglądał by tak kolorowo.

 11. Magda i Celiński zgapili niektóre postulaty od innych a teraz próbują czarne nazywać białe. Jak tam wasze afery z CBA? Kiedy będziemy wiedzieli wiecej o tym???

 12. Magda odwraca kota ogonem, ciagle łapał sie brudnej kampanii!

 13. Ktos zarzuca, ze nie bylo debaty a byly spotkania poszczegolnych komitetow. Zycie to nie walka bo debata kojarzy sie z ustawką.
  Wybieram spokoj, energia sama przyjdzie.

  • Prezesi spółek zarabiają niemało. A przecież mogliby zarabiać jeszcze więcej!!! Mówię tak podwojeniu pensji kierowników! Sprzeciwiam się podwyżkom dla pracowników i sprawiedliwemu traktowaniu ludzi. Dlatego oddam głos na Pana Jana. Wierzę, że jest w stanie to zrobić! To jest mój kandydat!

 14. Janie, możesz liczyć na mój głos. Pozdrawiam i życzę powodzenia…

 15. Nadal staram się … kolejny dzień ciężkiej pracy jednego z komitetów………trzeba działać zanim coś zaistnieje..?
  Ekscytującą rzeczą w byciu człowiekiem jest, że gdy jednostka jest wewnętrznie wolna… wybiera jako …. i skłania do refleksji nad procesem zwanym…., ale każdy jest kowalem swego losu, a jeśli uważa, że tak nie jest, to pewnie będzie podlegał czynnikom….. , które go ukształtują.

 16. Żegnam.

 17. Pójdźmy wszyscy na wybory w niedzielę

 18. Domek z kart się sypie Układ robi naloty, oczernia i straszy ludzi. Czas z tym skończyć

 19. Na północny zachód od Strawberry (tak ze 4 minuty jazdy koniem) można upolować legendarnego kozła. Talizman z jego rogów poprawia jakość skór z upolowanych zwierząt o 1 poziom.

 20. Widzę , że skrót do komentarzy z boku znikną za to pan Bobek tradycyjnie zajął ¾ tego portalu cóż się dziwić , czytając odpowiedzi niektórych osób. W I turze o ile sobie przypominam opublikowany został ostatni wpis o 23.55 dotyczył pana Magdy to takie moje spostrzeżenia.

  Parę pytań do Pana Bobka:
  – w jaki sposób ma pan zamiar zrealizować swój program, który jest nierealny patrząc na budżet, który znajduje się na bip ( jeden lub dwa punkty)????
  – skąd środki finansowe na zabezpieczenie wkładu własnego biorąc pod uwagę dofinansowanie?????
  – czy zamierza pan sprzedać nieruchomości przy amfiteatrze, bo takie krążą plotki? Czy zamierza pan sprzedać grunty pod kinem EVA? Czy może też inne które jeszcze pozostały w gminie?????
  – jak zamierza pan rozliczać niedociągnięcia?
  – zamierza pan budować basen , lokale dla młodych parking skąd tereny te 16h , które wymagają uzbrojenia skąd na to środki?????
  – czy wyda pan zgodę na np. poddzierżawienie lokali w budowanym oceanarium???????
  – czy zajmie się pan tematem poddzierżawionego terenu na promenadzie korty tenisowe, jakie korzyści mamy my mieszkańcy?????
  – czy zlikwiduje pan spólki lub je połączy tak aby zmniejszyć koszty?
  – czy będzie pan skutecznie interweniował w przypadku skarg mieszkańców dot spraw np. MTBS?
  – czy wypowie pan dzierżawę gruntów do 3 lat o ile takie umowy zostały np. w tym roku podpisane,? Czy jednak powie nam pan że jest np. bezsilny i nic się nie da zrobić????
  – dał pan przykład porządkowania grobów przed 01.11.2018r. a ja się pytam co z droga na cmentarz był pan w radzie trzy kadencje????
  – czy będzie pana za trzy letnia dzierżawą plaży , czy jednoroczną ? Czy ten wydatek publiczny – dotacja będzie rozliczana w oparciu o ustawę o pożytku publicznym i wolontariacie. Czy na dotychczasowych zasadach????
  – czy podejmie pan jakieś kroki w oświacie wydatki przewyższają subwencję co widać na bip i co takim razie z remontem szkół i budową hali????
  – przez ostatnią kadencję miał pan większość młodych , energicznych w radzie dlaczego nie wdrożył pan z żadnego punktu programu?????
  – zdaje się poparcie dla pana komitetu jak zauważyłem dały osoby strasznie waleczne o sprawy parkingu , które powystawiały samochody i obkleiły okna na ulicy Kolejowej plakatami pana komitetu????
  – dlaczego tylko przygotował pan uchwałę o dominancie na ulicy Ludowej, a dał pan zgodę na zabudowę w części wschodniej teraz w programie pisze pan o urbaniście????
  – czy będzie pan przeciwny i pańscy radni z komitetu wysokiej zabudowe po dawnym uzdrowisku????
  – czy prawdą jest, że podmiot prowadzący już działalność w pobliżu, gdzie miało powstać fokarium będzie mógł dostać teren w dzierżawę i go zagospodarować bo od dawna jest zainteresowany, bo takie plotki już krążą???
  – podmiot na przeciw poczty ubiegał się o sprzedaż dobra publicznego, czy będzie pan i pana radni za sprzedażą????
  – przez ostatnie 12 lat był pan u boku Pana Burmistrza , co nagle się stało ,ze zmienił pan przekonania????

  Pytań jest znacznie więcej odpowiedzi żadnych. Strategia marketingowa jak widać działa , ale to jeszcze NIE WSZYSTKO .

  • Witam, na wieki zniknął i artykuł też zniknie I tura. Baza danych od spamu wygląda jak po 7 mc przy jednym artykule. Przez boczną tablicę prawie 2 tys. komentarzy w jednym artykule, tyle w Warszawie nie ma. Tablica najnowsze komentarze została stworzona dla ludzi, którzy pragną przypomnieć ważny temat, a przerodziła się w hejt. Wszystko przed północą, co było wyborcze zniknie.

 21. Sympatyk KLIF-u

  PRZEDWYBORCZE WĄTPLIWOŚCI.
  Dziękuję autorce za artykuł i dodam, że podobny los czeka również nasze sołectwa.
  Procedura uchwalania zmiany Studium Gminy Międzyzdroje przeprowadzona została z naruszeniem prawa oraz uniemożliwianiem mieszkańcom pełnego dostępu do informacji publicznej.
  Nie mogliśmy się dowiedzieć KTO wnioskował o wysoką zabudowę w Lubinie i okolicy. Odwołaliśmy się do Samorządowego Kolegium odwoławczego w Szczecinie,które orzekło na naszą korzyść i nakazało ujawnienie tych wniosków.Nic takiego nie nastąpiło! Wystąpiliśmy po raz drugi i Kolegium orzekło identycznie. Korespondencja obywateli i Stowarzyszenia z Urzędem trwała blisko rok – bez rezultatu. Kuriozalne odpowiedzi (jak i cała korespondencja) do dyspozycji zainteresowanych…
  Należy tu postawić pytanie:
  Jeżeli nikt nie wnioskował o wysoką i gęstą zabudowę to na jakiej podstawie przystąpiono do Projektu zamiany Studium???
  Mieszkańcy Gminy walczą, wynajmują prawników, zamawiają ekspertyzy urbanistyczne i uzyskują dla sołectw zapis w Studium o dopuszczalnej wysokości zabudowy do 9 i pół metra ale pozostałe parametry pozwalają niestety i tak na gęstą, intensywną zabudowę…
  14. czerwca uchwalono to „poprawione” Studium w sposób urągający przepisom i wszelkim zasadom transparentności. Oburzeni mieszkańcy Lubina występują z pismem do jednostki nadrzędnej jakim jest Wojewoda. W odpowiedzi dowiadują się, że powinni również wystąpić do Sądu Administracyjnego…
  Obaj Kandydaci doskonale znają sprawę i będą musieli ją kontynuować.
  Który z nich będzie działał w obronie mieszkańców a który w interesie deweloperów?
  Trudny wybór…
  Mieszkaniec, któremu nie jest wszystko jedno.

  • Za dziesięć lat nie pozna Pan ani miasta ani sołectw. Ziemi mało, miejsce atrakcyjne, wielkie pieniądze się tutaj pchają. A przedstawicieli własnych co by chronili interes mieszkańców bardzo mało. Tych co pociągnął za sobą Pan Bobek do rady – nie ma Pan co na nich liczyć. Teraz burmistrz. Jeden i drugi taki sam. Nie ochronią przed tą zabudową, oni reprezentują tylko siebie. Każdy kto przyjdzie z pieniędzmi wybuduje co będzie chciał. Pan Magda na niczym się nie zna, a Pan Bobek świetnie udaje że na wszystkim się zna.

   • A co jeśli Magda się nie zna, a Bobek nie udaje i się naprawdę zna?

   • Nie ma szans żeby silni nie zbudowali tutaj wszystkiego. Jak burmistrz byłby silny to by to powstrzymał. Ale nie ci dwaj panowie. Słabiaki. Znam małe miasteczko dosyć turystyczne ale inaczej niż Międzyzdroje. Ok 2000 mieszkańców w okolicy pełno domków łykendowych w lasach tak kilka tysięcy. W miasteczku kilka bardzo dobrych sklepów spożywczych w rynku. Monopole, piekarnie, ze trzy rzeźniki. Pięknie to chodzi w sobotę jak do domków się zjadą na rynku tłumy kupują. A chleb i mięso to na zapas do domu na cały tydzień biorą do dużego miasta. Od 10 lat chce tam biedronka wejść i się wybudować. Ni chu chu. Burmistrz się nie zgadza. Bo by go ludzie zarąbali chyba. Przecież nie podetnie gałęzi na której siedzą. Gdyby powstała Biedra to wszyscy ci łykendowcy poszli by do niej siłą przyzwyczajenia. I biedra nie powstanie. Ale tam burmistrz ma cohones a ludzie są u siebie i to oni rządzą. I teraz porównaj to Pan sobie do Międzyzdrojów.

  • Poważna decyzja nas czeka 4 listopada 2018.
   Szkoda, że na spotkaniach wyborczych w Międzyzdrojach Państwo tego nie poruszyli.Na lokalnych nie było chyba kamer?

 22. super jajecznica kremowa

  Dobry przepis, nigdy nie dodawałem masła do naleśników. Spróbowałem do śniadanka, wyborne. A ten na jajecznicę z masłem znasz?

  Składniki idealnej jajecznicy
  dobre jajka
  masło
  śmietana
  sól i pieprz do smaku

  Przygotowanie
  Nie przyprawiaj jajecznicy na początku, ale dopiero przed samym podaniem. Jeżeli dodasz sól na początku smażenia, jajecznica będzie bardziej wodnista i trudno będzie osiągnąć idealną konsystencję.

  Smażenie jajecznicy rozpocznij na zimnej patelni i na małym ogniu – nie idź na skróty.

  Masła nie rozpuszczaj, tylko dodaj je na patelnię zimne, razem z rozbitymi jajkami.

  W trakcie smażenia cały czas mieszaj zawartość patelni. Kiedy jajka zaczynają się ścinać zdejmuj patelnię z ognia i cały czas mieszaj, a kiedy uzyskasz jednolitą, kremową konsystencję wstaw jajecznicę z powrotem na ogień i tak samo postępuj nawet kilka razy.

  Najważniejsze to chronić jajecznicę przed przesmażeniem, więc kiedy konsystencja jajecznicy wydaje się już idealna nie możesz dopuścić, żeby jajka jeszcze bardziej się ścięły – wtedy jajecznica będzie twarda i sucha – żeby temu zapobiec dodaj łyżkę zimnej śmietany, która szybko ustabilizuje temperaturę na patelni i wzbogaci smak całego dania.

 23. SKŁADNIKI

  10 SZTUK, PO 108 KCAL
  1 szklanka mąki pszennej
  2 jajka
  1 szklanka mleka
  3/4 szklanki wody (najlepiej gazowanej)
  szczypta soli
  3 łyżki masła lub oleju roślinnego
  PRZYGOTOWANIE

  Mąkę wsypać do miski, dodać jajka, mleko, wodę i sól. Zmiksować na gładkie ciasto. Dodać roztopione masło lub olej roślinny i razem zmiksować (lub wykorzystać tłuszcz do smarowania patelni przed smażeniem każdego naleśnika).
  Naleśniki smażyć na dobrze rozgrzanej patelni z cienkim dnem np. naleśnikowej. Przewrócić na drugą stronę gdy spód naleśnika będzie już ładnie zrumieniony i ścięty.
  WSKAZÓWKI

  Do naleśników deserowych można dodać 1 łyżkę cukru.

 24. do gościa z 00:03,szanowny gościu, proszę nie obrażać naszych kwaterodawców,którzy oferują letnikom swoje usługi.fakt,że żyjemy z turystyki, wymusza na nas podnoszenie standardu kwater,ukwiecenie i urozmaicenie podwórek,dodanie innych usług.nie każdy marzy o wypoczynku w wysokim hotelu.płacimy rzetelnie podatki.nie wiem ,gdzie trafiłeś, gościu,na te śmierdzące,wynajmowane na lewo klitki.jeśli tak było,to trzeba było ten fakt zgłosić w UM,a nie obrażać ludzi!!

 25. Trzeba zrobic nowa ekonomie i po problemie. Pytanie czy szybciej bedzie to zalatwic w warszawie czy sie od niej odlaczyc i wprowadzic wlasna walute. Lokalny talar kiedys juz istniał. Co komu po tym, ze nabuduja hoteli i beda szukac niewolnikow?
  Ciezko o takich w przedsiebiorczym kraju. Wspolnicy, wspolpracownicy na wlasnych warunkach to co innego.

 26. żałość bierze jak to wszystko czytam.
  Ani podatków z gazoportu, ani z kopalni, ani z jakiegokolwiek
  Przedsiębiorstwa….Mieścina żyjąca z turystyki. Tylko i wyłącznie!
  Takich hoteli do nieba, powinniście mieć całe wybrzeże!
  Bo z oszustów, wynajmujących śmierdzące pokoiki, na lewo, to wam nawet na woźną w jednej szkole
  nie wystarczy!

  • Ale czemu nie stawiają ich w gdzies w lesie na wybrzeżu? Tylko pchaja się pomiędzy te małe domki z pokoikami ?

   • Bo w lecie nie ma drogi, wody kanalizy i prądu. Nie ma kolei i dojazdu. Nie ma też małego wyjątkowego miasteczka. To skasuja tę małe domki z pokoikami i będą z tego wszystkiego sami korzystać.

 27. kłamali,kłamią i beda klamać, ale durny lud sie ciagle nabiera na te same sztuczki, usmieszki, ładne buzie, kiełbaski wyborcze, juz pozamiatane z naszym miastem, za mało normalnych mieszkancow jak czytelnniczka jest w miescie ktorzy faktycznie chca cos dobrego dla miasta zrobic, ci co krzycza nie dla deweloperow i wysokiej zabudowie, tak jak slusznie zauwazyla czytelniczka, za tym wlasnie glosowali, ale kto to pamieta?? beda wiezowce, beda prywatne plaze dla bogatych a mieszkancy beda placic coraz wiecej bo coraz wiecej ludzi bedzie tu przyjezdzac, wzrosnie przestepczosc i ogolnie to nie bedzie miasto do zycia, skorzysta waska grupa ktora ma swoja dzialalność i zyje z turystów a reszta straci, a reszta to niestety wiekszosc mieszkancow, pamietajmy rowniez ze sołectwa tez maja byc zbudowane hotelami, nic nie bedzie oszczedzone, a juz wkrotce trawniki koło gryfa ida pod młotek i pod hotele – to tez jest w studium, takze nowe parki i zieleń jak to mowia kandydaci bajbaj!!

  • To niestety smutna prawda.

   • A może ludzie tego chcą, tylko tak się krygują że nie. Ambicją jest gapić się w ten monitor na ochronie jak ktoś to wstrząsająco opisał. A za dumę i niezależność starczy im pan Bobek czy Magda w swoim majestacie burmistrza. A za własny głos starczy im taka rada złożona w większości z cwaniaków i naiwniaków ? Tak chcieli.

   • Szkoda tego miasteczka, kogo że znajomych nie zapytać to mówią że kiedys było dużo lepiej, miasto miało swój klimat, urok, ale wychodzi na to że patrząc po ostatnich wyborach, 60 %ma wszystko gdzieś nie poszli w ogóle głosować, a z tych 40 co poszła, 60 procentów pasuje to jak jest, przykre to, gołym okiem widać że to miasto dawno przejęli deweloperzy, taką mamy demokrację….

 28. Miłego dnia czytelnicy, uszanujmy święto i dzisiaj kulturalnie sie wypowiadajmy. Dbajmy o klase pisania.

 29. Mamuśka agituje w końcu członek z rodziny w radzie z jakiego komitetu?

 30. Czy to praeda że pracownicy Zosiu rozwieszali dzisiaj plakaty p Magdy w czasie pracy?

 31. Żenujące jest odcinanie się Bobka od Magdy. Jeszcze wczoraj jedli Doroszowi z ręki.

 32. Przeglądając wpisy mogę stwierdzić jedno tak jest jak grunt pali się pod nogami nigdy bym się nie spodziewał takiego wpisu Przez Jana Magdę tym wpisem zaszkodził sam sobie jest mi z tego powodu bardzo przykro oddam głosy na P. Bobka.

  • Zaszkodzi sobie i to pan Bobek z całym komitetem wczorajszym dniem. Co zrobił Pan Bobek przy boku Pana Burmistrza trwał ?Zamieniam się w słuch?

  • Może Ty Jacku odpowiesz mi o jaki wpis czy artykuł Pana Magdy chodzi .
   Proszę i czekam.

 33. A czym to się zasłużył leśniczy Jan Magda? Jako Przewodniczący Rady Miasta Międzyzdroje kazał ponosić łapki na żądanie różnych uchwał burmistrza Dorosza. Czy to jest ten super dorobek? Nic tu nie widzę takiego, by ta osoba była wyjątkowa z wyjątkowym talentem, chyba ze do głosowania jak było do tej pory. Za to dziękuję.

 34. Ja i cała moja rodzina,głosujemy na Pana Magdę!!!!

 35. Czas na zmiany ale nie zmiany Jana Magdy i milionera Adama Celinskiego.

 36. Celiński i Dorosz to mentorzy Magdy

 37. Magda i jego komitet walczy o przetrwanie

 38. jak ktoś liczy że 1/4 i 1/4 to pół litra to mu się zgadza

 39. Artykuł artykułem , ale dzisiejszy ewent przed cmentarzem to zdetonowanie kampanii. D

 40. Panie Magda jak pan chce być burmistrzem ,jak z pana matematyką coś nie tak ,miał pan 20% poparcia po 30 larach pracy w samorządzie to przecież porażka .Artykuł opluwający kontrkandydata ,poniżej krytyki.

 41. Ostatni artykuł pana Magdy coś strasznego.

 42. Chciałabym się dowiedzieć, czy budowane są już hotele na miejscu bazy rybackiej i za blokiem Campingowa 2. Jeśli nie, to kiedy zamierzają. Chcę wiedzieć, żeby w razie czego zaplanować wczasy w innej miejscowości. Proszę o szczere info. Pozdrawiam Międzyzdroje i ich mieszkańców. 🙂

  • Proszę już planować! My nie ingerujemy z jakiej wsi pani do nas przyjeżdża i co tam budują! Chce pani wsi to proszę do agroturystyki!

   • Ten chamski komentarz jest poniżej wyborczych lotów.
    Widać jesteś gościu z miasta to widać, słychać i czuć.

   • Nie spodziewałam się tak prymitywnej i żenującej odpowiedzi. Czy ja ingeruję w Wasze budowy? Mam prawo wiedzieć, w jakich warunkach będę wypoczywać. Tak, jestem ze wsi i nie wstydzę się tego. Przy czym moja wieś ma więcej mieszkańców i większą powierzchnię niż Międzyzdroje. Przemierzam całą Polskę, żeby pooddychać morskim powietrzem. Mam do tego prawo, nie robię tego za darmo, zostawiam kilkadziesiąt tysięcy w tej miejscowości. A Ty wielki Panie czy Pani z wielkiego (ha, ha, ha) miasta miej więcej szacunku dla ludzi, bo wstyd przynosisz Międzyzdrojów.

   • Jak na razie na tych dwoch lokalizacjach nie rozpoczeto zadnych prac budowlanych. Milego pobytu w naszym miescie.

   • Anka I, bardzo dziękuję za odpowiedź. Wszystkiego dobrego 🙂

 43. §1. Użytkownicy portalu Nasze Miasto Międzyzdroje mają prawo do umieszczania komentarzy do artykułów.

  g) wyłapane programowo komentarze napisane przy użyciu zagranicznych bramek Proxy / TOR, jestem niewidzialny i mogę pluć ile wejdzie – będą kasowane.

  Komentarz skasowano

  Redakcja

 44. §1. Użytkownicy portalu Nasze Miasto Międzyzdroje mają prawo do umieszczania komentarzy do artykułów.

  g) wyłapane programowo komentarze napisane przy użyciu zagranicznych bramek Proxy / TOR, jestem niewidzialny i mogę pluć ile wejdzie – będą kasowane.

  Komentarz skasowano

  Redakcja

 45. Stała zasada, chleb i igrzyska. Ludzie jak kaczki łykną wszystko.

 46. Urbaniści jak najbardziej bardzo potrzebni , ale o kierunkach zabudowy miasta powinni decydować radni. Specjaliści owszem mogą doradzać lecz wizję miasta przedstawiają za pośrednictwem radnych mieszkańcy.
  W naszym mieście mieszkańcy są potrzebni tylko w dniu wyborów.
  Rada nie uchwala planu zagospodarowania dla całej gminy,ponieważ na rękę jej jest , żeby ludzie szarpali się pomiędzy sobą jak ktoś chce np. rozbudować swój dom. Zasada dziel i rządź.Skłóconym społeczeństwem łatwiej się manipuluje.

 47. Wszyscy doskonale wiedzieli że wszyscy radni z Burmistrzem na czele byli umoczeni w
  Studium zabudowy miasta Międzyzdroje budynkami wysokimi ,psioczyli po kątach odsądzali od czci i wiary cały Zarząd Miasta i co , ano nic ochoczo popędzili do urn
  wyborczych żeby wybrać ponownie winowajców , może z małymi wyjątkami na rajców i
  Burmistrza miasta Międzyzdroje . Mieszkam w Międzyzdrojach od 1959 r. , wtedy wybierali też radnych tylko z innego klucza /partyjnego/ ale klimat miasta z jego
  starą zabudową przetrwał przez kilka lat mimo zmian ustrojowych. Zburzono budynek
  Uzdrowiska i zaprzepaszczono status miasta uzdrowiskowego , bo ważniejszy był interes
  sprzedawców grillowanych smakołyków , potem zastąpili ich deweloperzy .
  Dobrze że chociaż aura nam sprzyja , wody Bałtyku są w miarę czyste ale wysoka zabudowa będzie zaporą dla odświeżającej bryzy morskiej , dojdą jeszcze spaliny z
  samochodów właścicieli apartamentów .Będziemy mieli wysoką zabudowę jak na Florydzie
  czy Capri ale zabraknie nam świeżego powietrza. Do dzieła co by tu jeszcze zepsuć.

 48. Magda to jest przyszłość Gminy. Całej.

 49. Pan Magda i jego mniejszość ale nie Pan Celinski w tej drużynie . Pan Bobek i jego większość jako radni. Całkiem, całkiem zestaw.

 50. A ja bym była za połączeniem tzn . Pan Magda i Pani Kiryluk czy nie mogło by tak być ?? Oby reszta urzędników była trzeźwa na umyśle tylko i bez problemów ??

 51. Kwaterodawcy nie chcą więcej apartamentowców a ja wręcz przeciwnie nie wynajmuję ale handluje i też jestem mieszkańcem .

 52. Przemawia doświadczenie wiekiem i mniejszością w radzie

 53. Dajemy szanse młodości głosujemy na Pana Bobka

 54. Bobek gwarancja rozsądku w gminie

 55. Pan Bobek ponoć rozmawia z każdym to dlaczego nie chciał rozmawiać z inwestorami? Pod projektem uchwały o zabudowie śródmiejskiej jako radny też złożył podpis ? Czy zobaczył jaka jest rzeczywistość, czy nie?

 56. Jan Magda to prawy obywatel tej gminy i myślę , że rozsądek 4 lipca zaświeci pozdrawiam

 57. We wszystkich swoich wcześniejszych wpisach poruszałam tematy związane z uchwalonym Studium i jego póżniejszymi zmianami. Wszyscy byli/obecni radni nie protestowali przeciwko wysokiej zabudowie. Teraz można powiedzieć jest pozamiatane. Będą wieżowce na terenie po Pomerani, działkach REVITY, działce AURORY ( teren obecnego parkingu ), działce po byłym ośrodku wczasowym PSS, na działce przy ul. Campingowej. Były jeszcze zakusy na zabudowę wysoką na działce ul.Ludowa/ Promenada Gwiazd ( wycofano się z tego ).
  Znając obecnie wybranych radnych i przyszłego burmistrza ( obojętnie którego) nie spodziewam się żadnych zmian.

 58. A czy a tym projtem uchwały nie głosowała Pani Czyż i ekipa Uchwała mocno związana z Rewita

 59. …wybory to jest coś takiego gdzie niewolnik dobrowolnie wybiera sobie Pana,jeżeli niewolnicy wybrali Pana to On decyduje co jest dobre dla niewolnika -w końcu po to go wybrano.

  • Mało tego jak się ma większość w radzie ho ho

  • Na szczęście istnieje cos takiego jak referendum odwolawcze że stanowiska także jak będą działać na niekorzyść to ich odwolamy

 60. Taka zabudowa to śmierć pięknych Miedzyzdrojow.Zaczynam szukać malowniczych miejscowości.

 61. Taka zabudowa to śmierć miedzyzdrojow

 62. Jedyny słuszny wybór to Mateusz Bobek, bedzie stopniowym i zrównoważony rozwój miasta. Mieszkańcy beda mieli pewna wiedzę. Brawo Bobek!

  • Żebyś się nie zdziwił kąpanie wyborczą trzeba spłacić

   • Ktoś się kąpał? 🙂

   • Kampanie baranku. To wybory na burmistrza Międzyzdrojów a nie wapnicy i okolicy. Chcesz poprawy w Międzyzdrojach to trzeba głosować na kogoś z Międzyzdrojów tylko Bobek zatroszczy się o nasze miasto. Magda chce hali w wapnicy, drogi w wapnicy, autobusów w wapnicy a jeszcze termy.

   • A co, rozumiem że w d… z wioskami- tylko Międzyzdroje się liczą? Co to za argumentacja buraczana, inwestycje powinny iść zarówno do miasta jak i do sołectw. Czy tylko ludzie mieszkają w Międzyzdrojach, na wsi to plebs czy jak? Rozumiem po wpisie, że Pan Bobek tylko w miasto inwestuje, to ja dziękuję za takiego stronniczego burmistrza

   • Czas na małe, skromne inwestycje w sołectwach.
    Strach jechać samochodem drogą bez pobocza, rowerem również. Masa ludzi zwiedza okolice i wstyd nie mieć porządnej drogi.
    Autobusy jak najbardziej, komunikacja to przyszłość!
    Trzeci punkt, zacząć remonty w sołectwach.Miasto na rok nabierze dystansu do remontów i budów na każdym kroku.
    Mieszkam w Międzyzdrojach i wstyd by tak małe sołectwa były zaniedbane. Międzyzdrojscy radni mieli widocznie siłę głosów.

   • Pan Mateusz powinien zaczać od sprawdzenia umowy wieloletniej na parking bo ktoś się nie wywiazał.Pozdrawiamy Pana M

 63. W Komisji Budżetu i Rozwoju taki plan zaakceptowano.
  Przewodniczący Pan Bobek mógł się bardziej wykazać. Szkoda.
  Taką postawę wymownie podkreśla baner reklamowy Pana Bobka widoczny z parkingu Netto (Gryfa Pom). Na tym samym balkonie na najwyższym piętrze jest baner reklamowy P Bobka i obok baner „Ostatnie apartamenty” na sprzedaż.
  Nie wierzę w przypadek.
  W niedzielę wybory, zastanówmy się nad przyszłością miasta

 64. Czy kandydaci na swoich profilach mogą się do tego odnieść i oświadczyć, że nie będą kontynuowac tej wizji miasta? Studium to nie plan, jeszcze można się wycofac. Niestety obydwaj panowie uczestniczyli w uchwalaniu takiego studium, pytanie który bardziej….

 65. Szanowna Pani

  cyt. Panią” 26 września 2018 zostaje wydane OBWIESZCZENIE, w którym Burmistrz zawiadamia RADĘ MIEJSKĄ w Międzyzdrojach o PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZENIA STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY MIĘDZYZDROJE, UWAGA!!!:, POLEGAJĄCEJ NA ZWIĘKSZENIU DOPUSZCZALNEJ WYSOKOŚCI ZABUDOWY DLA DZIAŁEK 80, 81 ORAZ NA WYZNACZENIU OBSZARU ZABUDOWY ŚRÓDMIEJSKIEJ W GRANICACH DZIAŁEK 80, 81, (FREGATA), 257 (POMERANIA), 299 (BUDYNEK NA KORTACH)

  We wrześniu burmistrz ZAWIADAMIA Radę Miejską o zwiększeniu dopuszczalnej zabudowy

  – Co na to Rada Miasta ??

  – Co na to kandydaci na burmistrza Pan Bobek i Pan Magda-/ BYLI WTEDY W RADZIE MIASTA? czy oni oni tylko wzięli te obwieszczenie do wiadomości.

  To nie my to Dorosz !!!!

  Teraz chca być BURMISTRZAMI ?????

  Hipokryzja totalna !

  pzdr.

 66. Dlatego głosujemy na Dialog i Zmiany Jana Magdy. To jedyny słuszny wybór. 🙂

 67. Portal nasze miasto Międzyzdroje pokazuje tylko to co chce pokazać wejdźcie na i kamień są tam zarobki kierownika zoś itp. Żenada.

 68. Ulalal ale artykuł

 69. Kiedyś jeszcze w czasach młodzieńczych te miasto miało urok. Teraz jak tu mieszkam zamieniło się w blokowisko. Urbanistyka jak i nauka poszły jak ogary w las. Wydmy przestają istnieć na poczet betonu. Pobierają od turystów opłaty klimatyczne a tak naprawdę dawny klimat już zniknął. Podsumowując, brak rozsądku i architektoniczny dom publiczny (nie używam słowa burdel).

  • Nie polecam Międzyzdrojów tam na promenadzie okradają złodzieje ludzi w 3 kubki burmistrz wir i nic nie robi omijanie to miejsce!!!!!!

 70. Sprytnie

 71. Przyznam że nie znam się na tym za wiele i gdy tylko widzę jakieś numery uchwał dokumentów to dla mnie jak czarna magia. Ale o jakimś architekcie miejskim było mówione, to nie załatwi sprawy?

 72. Brakuje w Urzędzie Gminy dobrych urbanistów i architektów, ludzi którzy tworzyliby przyjazne kierunki zagospodarowania przestrzennego dla miasta Międzyzdroje i sołectw.