Potajemnie działająca Rada Rodziców przy SP nr 1 – sprostowanie

14 listopada 2018 r. po raz kolejny odbywa się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach (stołówka) zebranie Rady Rodziców, o którym wiedzą tylko wybrane osoby. O wcześniejszych spotkaniach można było dowiedzieć się z portalu społecznościowego, dzień przed zebraniem.

O terminie powinno zawiadomić się członków minimum 7 dni przed planowanym zebraniem wraz z planem zebrania. Za fakt powiadomienia członków Rady nie uznaje się informacji na portalu (owa informacja powinna być ogólnie dostępna). Brak ogłoszeń w formie pisemnej na terenie szkoły, jest złamaniem zasad uczciwości.

Nie wszyscy rodzice należący do Rady Rodziców są informowani o planowanym spotkaniu, wiadomość telefoniczną otrzymują tylko wybrani. Jaki jest cel tej tajności? Czy niewygodne osoby są po prostu pomijane? Dlaczego Przewodniczący działa potajemnie? Czy powodem jest brak rozliczenia pieniędzy za poprzedni okres? Pytań jest wiele.

Rada Rodziców jest organem szkolnym, autonomicznym, ale skoro zebranie odbywa się na terenie szkoły (stołówka) powinno nastąpić powiadomienie formalne Dyrektora, który powinien wyrazić zgodę na pobyt osób w formie zorganizowanej na terenie placówki (względy bezpieczeństwa). Organizacja zebrania w szkole (obiekcie) bez wiedzy gospodarza (dyrektor) byłoby przede wszystkim przekroczeniem kompetencji przez Przewodniczącego Rady. Czy wszyscy przymykają oko na działalność owej Rady? Przypomnę, że Rada Rodziców powinna być głosem rodziców wpływającym na funkcjonowanie szkoły, a nie kółkiem adoracji.

Czytelnik

—————————————————————————————————–

W dniu 16 listopada 2018 r. Redakcja zamieściła na portalu artykuł zatytułowany „Potajemnie działająca Rada Rodziców przy SP nr 1 w Międzyzdrojach”.

Artykuł zawiera wiele szkalujących i kłamliwych treści. Jest pomówieniem całej rzeszy Rodziców, którzy społecznie działają na rzecz Szkoły i uczących się tam Dzieci o działania jakie nie mają miejsca.

Rada Rodziców zwoływana jest minimum raz w miesiącu lub częściej w zależności od planowanych inicjatyw w Szkole.

Zebrania Rady Rodziców odbywają się na terenie Szkoły , najczęściej jest to stołówka w budynku przy ul. Leśnej lub stołówka w budynku przy ul. Kolejowej.

O każdym zebraniu wcześniej informowana jest Dyrekcja Szkoły, która powiadamia personel Szkoły, który wpuszcza Rodziców do budynku i zamyka budynek po zakończeniu zebrania Rady Rodziców.

Zebrania Rady Rodziców są zwoływane poprzez ogólnie dostępny portal społecznościowy gdzie RR prowadzi swój otwarty, ogólnodostępny profil. Taka forma została przyjęta kolegialnie przez członków Rady Rodziców. Każdy kolejny termin spotkania ustalany jest na bieżącym zebraniu. To samo tyczy się wydatkowania środków. Każdorazowo decyzja o ich wydatkowaniu podejmowana jest po wcześniejszej dyskusji i głosowaniu.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach jest organem transparentnym i dumnym ze swoich działań, które realnie wpływają na poprawę jakości funkcjonowania Naszych Dzieci w Naszej Szkole.

RR- 18 listopada 2018 , godz. 19:20

75 komentarzy “Potajemnie działająca Rada Rodziców przy SP nr 1 – sprostowanie”
 1. Może w tym roku doczekamy się rozliczenia?!

 2. mnie się bardziej ta podoba!

 3. Tamta strona byla lepsza.

 4. Kto ma prawo zażądać takiego rozliczenia?

 5. Srutututu peczek drutu!
  A oficjalnie rozliczenia oficjalnego ciagle brak!!!
  Dziwnie w szkole zaden nauczyciel nie widział a nawet nie słyszał by taki dokument był!
  Wiec kto komu mydli oczy?

 6. Panie przewodniczący został pan radnym ,bardzo dużo padło tu słów które mogą zniweczyć pana dotychczasowy dorobek pracy na rzecz szkoły w związku z tym czy mógłby pan wypowiedzieć sie na ten temat .

 7. W przeciągu kilku lat byłam moze z dwa razy na zebraniou RR, mało kto chodził wtedy. Do tej pory otrzymuje sms informujace o zebraniach, chociaz nie jestem w trojce klasowej. W sumie dziwiłam sie, ze tym kilku osobom chce sie cokolwiek robić, słysząc wokól wieczne niezadowolenie rodziców, i to przewaznie rodziców, którzy nie płacili tych smiesznych kwotowo składek. Jestem zdania, ze jak komus sie coś nie podoba, to niech chodzi na zebrania i działa na rzecz swoich dzieci i tyle w temacie. Najłatwiej to sie oczywiscie krytykuje …
  Informujące ulotki o kwotach i numerze konta super sprawa, przynajmniej nie musialam szukac tej inf. Jezeli ktos nie chcial płacic … nie płacił i nie powinien czuc sie urazonym, ze dziecko przyniosło do domu taka kartke!
  Ogólnie obserwując co niektórych rodziców to sie włos na głowie jeży, jak wielkie problemy robią z niczego.
  MOze dobrym pomysłem byłoby stworzenie strony RR, gdzoe dostepne sa wszystkie informacje dotyczace działalności RR , jakie kwoty sa zbierane i na co wydawane? Wtedy kazdy miałby wgląd do wszystkiego .

 8. Kartki, które rozdaje RR dotyczące tego, zeby dokonać wpłat nie powinny się pojawić. Wpłaty na RR są dobrowolne, a w tamtym toku kartki były imienne! Zmuszanie do wpłat jest wyłudzeniem! Jakoś to wszystko robi się podejrzane dlatego nie płace i ja w tym roku.

 9. Jestem rodzicem dziecka, które uczęszcza do szkoły podstawowej w Międzyzdrojach, miałem „kontakt’ z RR, byłem w trójce klasowej i nigdy więcej nie zapłacę grosza na konto RR!!!
  Mogę zmienić zdanie tylko w przypadku zmiany przewodniczącego RR, oraz gdy rozliczy się z działalności za minione lata!!!
  Pani dyrektor do roboty!!!

 10. Ludzie, jesteście w RRodziców i post „z 9 listopada 2018 o 21:35” mnie ogromnie dziwi, nie wiedzieliście jakie są struktury i co do kogo z papierkowej roboty należy?
  Trójki klasowe śpią, nic na zebraniach rodziców nie przedstawiają, nie przekazują?
  W dawnych czasach byłam w RR w tzw. Starej Szkole.
  Forum i stron internetowych nie było i grało wszystko! Szanowni Państwo, do pracy społecznej i to już ! My potrafiliśmy działać, może było skromniej ale zgrzytów nie było.

 11. Panie przewodniczący;
  Kto nalezy do Komisji Rewizyjnej???
  Gdzie sa sprawozdania owej komisji?
  Aby Prezydium uzyskało absolutorium komisja powinna przedstawic wyniki.
  Zaznacze,że sprawozdanie powinno byc dostepne dla kazdego.
  Jesli RR jest tak nowoczesna i posługuje sie portalem społecznościowym ,to myślę że to najprostszy sposob dotarcia do wszystkich.
  Przez cztery lata rzadzenia nie widzielismy takiego sprawozdania,wiec w jaki sposob uzyskaliscie absolutorium?

 12. Trochę chyba nie przemyślane jest owe sprostowanie; szczeze powiedziawszy informacje na portalu społecznościowym RR raczej nie wnosi nic w związku z ogłoszeniami zebrań… ogłoszenie tego samego dnia ze jest zebranie?… ; oczywiście wydatkowanie środków może i jest zawsze akceptowane przez RR ale czy oby właśnie na tych nie jawnych spotkaniach wzajemnej adoracji były podejmowane kluczowe a może wygodne decyzje ? Gratuluje aktywności, tylko dlaczego dopiero po fakcie jak wiecej osób zaczęło o tym mowic …

 13. Ale numerrr, co sie dzieje. Włączyć samokrytykę koniecznie!!!

 14. Proszę wskazać na owym profilu informację o zebraniu dnia 14 listopada 2018r.

 15. Panie przewodniczący chyba czas odejść, nie wszyscy chcą Pana, chyba tylko to kółko wzajemnej adoracji, nie widzę zbyt dużego działania Pana na rzecz szkoły, Waść odpuść już!!!!

 16. Wybór przewodniczącego RR powinien być za zgodą większości, z tego co wiem, tak nie było, sam/a z trójki rady klasowej od dość dawna nie byliśmi w odpowiednim, albo w ogóle informowali o zebraniach, chyba czas przyglądnąć się samowolce pana przewodniczącego i jego kółku adoracji.

 17. A pieniądze z Re z gimnazjum się wzięło kochani. A jak przychodzi co do czego to gimnazjum płać ale nic się nie należy bo towarzystwo wzajemnej adoracji ma dzieci w klasach młodszych a na resztę wylane. Ps. Dzień dziecka też nie był dla gimnazjum bo podobno nie są już dzieci. Ale do dawania kasy są dalej dalej. A nagrody na koniec roku. Koń by się uśmiał. 30 zł kupa kasy. A były bale, stałe itp. podobno wszystko dla dzieci.

 18. Jeżeli są inni chętni do rady rodziców nie się zgłoszą… Przecież to społeczna funkcja gdzie można się zmierzyć z idiotyzmem krytyków. Jak.mnie irytują takie osoby co się ukrywają za monitorem pisząc tylko oceniając że swojego punktu widzenia.

 19. Mam pytanie klucz – był ktoś inny chętny na funkcję przewodniczącego?

 20. Zebrania powinny być jawne aby każdy rodzic który chce mógł w nich uczestniczyć . Pieniądze Rady Rodziców mają być rozliczone co do złotówki. Koniec ,kropka.

  • Dokładnie i nie w tabelkach tylko z podkładem rachunków i faktur

   • Idź na zebranie, poczytaj tabelkę i poproś o wyłożenie posegregowanych faktur. Podlicz sam i będziesz wiedział. Czy to przypadkiem nie jest w pierwszej kolejności zadanie Komisji Rewizyjnej by to zrobić przed zebraniem?
    Przecież żaden przewodniczący z zarządem nie pozostaje bez kontroli K.Rewizyjnej i społecznej, bo nie musi się znać na rachunkach i matematyce co jak zaksięgować i opisać wg. zasad.

 21. Do „Zniesmaczony”, „Przypadek” , „Lisek”,kilku „Gości” przepraszam jeżeli któryś nick pominęłam lub wrzuciłam do „jednego worka”.
  Pisanie o pierwszej w nocy, po lampce nie jest dobrym rozwiązaniem swoich frustracji i uprzedzeń. Alkohol nie rozwiązuje problemów, tylko je pogłębia.

  Jako kobieta staram się Panią zrozumieć, ale podpowiadam należy pogodzić się już z faktem, że jedni zostali wybrani do Rady Miejskiej a inni nie, koniec. Jeżeli się Pani z tym nie pogodzi popadnie Pani w Paranoję.

  Po przeczytaniu artykułu jestem w stanie zgodzić się z pewnymi tezami, ale dzisiaj zestawiając ten artykuł z brutalnymi atakami w komentarzach na Rodziców, którzy pracują społecznie na rzecz Dzieci, na Pana Jarka, gdzie nazywa się ich „kliką” wiem, że tekst i wiele komentarzy jest autorstwa jednej osoby, która nie zauważyła chyba, że kampania wyborcza się zakończyła.

  Tak Szanowna Pani , nie chce nam chyba Pani powiedzieć, że „klika” Wyborców spotkała się potajemnie i wybrała Pana Jarka na Radnego???

  Proszę to przemyśleć i zaakceptować, szkoda Pani zdrowia.

  Pozdrawiam

  Koleżanka

  • Tak w ramach sprostowania lampki to można sobie zapalić w nocy lub na choince; do alkoholu który watpie ze ktoś spożywa i pisze po nim komentarze są „kieliszki”. Niektóre osoby pracują i dodają komentarze po pracy po przeczytaniu tych wszystkich ekstremalnie pozytywnych komentarzy.

 22. Tym razem napad … na szkołę.

 23. A ze tak zapytam może z innej beczki choć dotyczy nadal tej sprawy poniekąd ponieważ bohater jest dosc kontrowersyjny. Czy osoba zajmująca stanowisko Przewodniczącego Rady Rodzicow a zarazem Radnego gminy Miedzyzdroje nie powinien mieć czystej karty bo z tego co wiem a dużo pisze sie o tym w internecie w którym nic nie ginie; chyba przeszłość kryminalna jednak nie jest czysta? No chyba ze nie taki był powod usunięcia owego bohatera ze służb mundurowych w naszym miescie. Zastanówmy sie może wszyscy czy oby napewno chcemy aby ktoś tak zarządzał naszymi i naszych pociech pieniędzmi. Przepraszam ale nie pozwolę na wyprowadzanie pieniędzy z naszej szkoły

  • Oj zniesmaczony, znasz takie pojęcie jak „czysta karta” pozwalająca ubiegać się o mandat radnego czy stanowisko burmistrza?
   Ten pan posiada taką czystą kartę i wszelkie pomówienia na dzień dzisiejszy na temat tego pana są bezpodstawne.
   Ach, Boli, że wygrał wybory?

   poczytaj (art.106 kk).

   • Zatarcie zatarciem; a jednak kolejna afera kreci sie wokół tej samej osoby, dziwne? Nie sądzę. Czyżby kolejne zniknięcia pieniędzy przy pomocy tych samych lub przypadkowo podobnych rąk? Każdy niech sam sobie odpowie na to pytanie

 24. Pan Przewodniczący działa w róznych kwestiach nawet podpisujac listy-skargi na nauczycieli za wszystkich- wygadany człowiek – fakt .
  Ma klike Rodziców z którymi pracuje od zarania dziejów – ręka w reke ale Kochani nie nowość-małe społeczeństwo,kawka , herbatka , spotkania w prywatnych domach- nikt nie zabrania – oczywiście – wolność i niepodległość.
  Zastanowic sie jednak warto czy warto i jak bardzo warto?
  Panie Przewodniczący-Randy?

 25. Komentarz skasowany. Proszę nie zamieszczać archiwalnych linków nie związanych z tematem, gdyż taki komentarz może być dla Pani niebezpieczny.

  Redakcja

 26. Dziwnie kojarzy mi się cała sprawa z tą głośną niedawno agitacją w szkole…

 27. Pasja przewodniczącego???czy chęć zaistnienia na nowo?Wiadomym jest,ze każdy temat mięknie kiedy pojawia się charytatywność na rzecz dzieci.Jak zwał tak zwał-niestaty tłum za tym pójdzie,a ci myślący,którzy w porę odczytali ukryte intencje-zrobili krok do tyłu.Nie można przecież działać na zasadach-hulaj dusza,bo szkoła to nie prywata,a działalność publiczna,którą obowiązują zasady,a w tym przypadku nie istnieją.Mam nieodparte poczucie,ze to autokreacja Pana i braki….Same powiadomienia rodziców już nie są na mocy prawa,o czym p.M. nie ma pojęcia.Większość tych świadomych rodziców nie wchodzi nawet w polemikę z kimś takim,tylko zajmuje się swoim dzieckiem i nie godzi się na komercyjne spędzanie czasu przez swoją pociechę.Słusznie,że temat wypłynął,bo trwa od kilku lat.A gdzie Pani Dyrektor?

 28. Zszokowany rodzic

  Interesujące to chyba za małe słowo jak szybko Pan przewodniczący potrafi zadziałać jak niekorzystne dla niego informacje potrafią wypłynąć na swiatlo dzienne, wystarczył jeden artykuł a nagle zorganizowane pilne zebranie oczywiście już teraz jawne bo info było nareszcie wszędzie, a nawet w wiadomościach prywatnych. Wystarczyło by dzialac zawsze zgodnie z prawem i sumieniem którego niektórym chyba trochę brakuje. Niepotrzebne są komentarze typu „ problemy słuchania ze słuchem pozostają do konca życia” myśle ze jest to zbędne bo jeżeli ktoś tak pisze to spokojnie ale nikt do twojego poziomu nie będzie sie schylał jest Poprostu za niski; niektóre narządy Poprostu nie pracują prawidłowo i proponuje konsultacje lekarska.
  Dziwne wrażenie sprawiają tez nadmiernie pozytywne komentarze kałduny pisane przez samego Pana przewodniczącego bo przecież to jego metody i sposob działania. Chciałbym aby dzialac wspólnie i rozliczać sie z publicznych pieniędzy naszych dzieci tak jak zrobił by to każdy a nie w ukryciu przed rodzicami nie wygodnymi ponieważ zadają pytania na które niektórzy nie potrafią odpowiedzieć.
  Przemyślcie swoje postępowanie przede wszystkim „aktywnie” działający w RR.

 29. nie ma to jak szukać dziury w całym
  samemu nic nie umieć, ale marudzić że ktoś inny zrobił…

 30. Przewodniczący na medal – Super działania na rzecz szkoły
  i nie tylko ….. Człowiek z pasją na działanie na rzecz dzieciaków czy to w szkole czy przedszkolu .
  Tak trzymać jesteśmy z tobą .
  A jak ktoś ma coś do zarzucenia RR to niech sam ruszy
  Czartery litery i zacznie coś robić , a tylko hejtować, ponieważ po drugiej stronie to każdy mądry.

 31. Niech w końcu ktoś się za to weżmie!jest to prawdą,ze RR działa niezgodnie z prawem,lecz na zasadach przewodniczącego czyli zero planu pracy,powiadomienia dla nielicznych wybrańców z kręgu wzajemnej adoracji(tych,którzy zawsze przyklasną chaotyczne dziąłania),zero rozliczeń,zero komisji rewizyjnej itd.Działaniom Jarka z gangu Olsena przyklaskuje Caryca z Leśnej.Tak być nie może!

 32. Bzdury Bzdury Bzdury.Pozdrawiam wspaniałych rodzicòw i przewodniczącego RR którzy aktywnie uczestniczą w życiu swoich pociech i wkładają w to wiele serca i swojego bezcennego czasu.Mikołaj,nagrody za naukę,nagrody za wyróżnienia w sporcie,dofinansowanie wycieczek i wiele wiele innych form pomocy.Wielkie dzięki dla tych którym się chce.

 33. Myślałam że RR nie ma już w szkole. Informację na temat zebrań nie istnieją. A to niespodzianka, jednak istnieje.

 34. Szanowni Państwo, jeżeli faktycznie udział w spotkaniach chce brać liczne grono Rodziców, a nie ma miejsca, to mogę zaproponować „bezpłatne” przekazy na żywo z takich spotkań. Podczas przekazu na żywo komentarze by przechodziły automatycznie (można dodatkowo też włączyć wideo czat), a Rada Rodziców by udzielała Rodzicom na zadane pytania odpowiedzi za pomocą przekazu na żywo- słownie lub tekstowo. W teraźniejszych czasach można rozwiązać każdy problem- jak to mówią: wystarczy tyko chcieć.

  Tylko ewentualnie proszę informować redakcję na 7 dni przed, gdyż podam przykład: dzisiaj odbywa się uroczystość 70-lecia Szkoły Podstawowej w Wapnicy, a ja otwieram zaproszenie listowne dosłownie w trakcie jego trwania, wszystkie baterie trzeba naładować, sprawdzić miejsce sygnału do przekazu na żywo oraz zarezerwować sobie wolny czas- nie da się wykonać tego wszystkiego w 15 min (powód mojej nieobecności).

  • Super pomysł! Dzisiejsze pilne zebranie zwołane tuż po publikacji artykułu jest kpiną!

   • Kpiną są właśnie takie artykuły od niedoinformowanych mamuś, które na zebraniach pierdaczą o głupotach zamiast uważać i rejestrować do mózgu wiadomości tam przedstawiane….problemy słuchania ze zrozumieniem widać pozostają do końca życia.

   • Takie przekazy na żywo i w dodatku za darmo to cudowny pomysł i wspaniała propozycja. W dodatku że portal gwarantuje całkowicie bezstronność i pełny obiektywizm.

   • Cóż za stwierdzenia?

   • Najlepiej by było u góry w którejś z sal lekcyjnych lub w Auli, ponieważ na dole w stołówce mam bardzo słaby sygnał internetu (wykonywałem pomiary) i takie przekazy by były w jakości SD lub średniej jakości HD, a aktualnie standard to FULLHD. Podczas takiego przekazu można puścić na cały portal auto komentarze, ponieważ siedząc przy komputerze, widzę aktualne komentarze i jestem w stanie kasować po chwili RODO (nazwiska Rodziców) lub wulgaryzmy. Puścić na całą dobę nie da rady- było już to przerabiane ze skutkiem negatywnym (bardzo dużo spamu). Musi być bezpłatnie, gdyż jest to cel publiczny dla dzieci, a przecież wszyscy dobrze wiemy, że na szkolnictwo cały czas brakuje, a rocznie wydajemy już blisko 12 mln.

   • zaniepokojony rodzic

    Panie „redaktorze” a nie pomyślał Pan o tym, że rodzice nie są osobami publicznymi i nie muszą wyrazić zgody na nagrywanie ich a rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej.

    ——————————————————–

    Bez zgody wiadomo, że nie nagrywam i nie transmituję. To była propozycja, że technicznie wszystko jest do wykonania, ale to zależy od zgody RR. Bez zgody to można nagrywać tylko osoby publiczne i spotkania publiczne, imprezy publiczne oraz filmy z miasta, gdzie jest przynajmniej więcej niż trzy osoby w kadrze (wtedy nie wskazujemy na konkretną osobę, czyli nazywamy to zgromadzeniem podczas pokazywania miejsc publicznych).

    Red.

 35. Tydzień na rozliczenie a potem doniesienie do prokuratury-krótka piłka…

 36. Do Gościa z godz.9.46: Akurat woda do picia jest w szkolnej stołówce. Stoi tam urządzenie z dużym baniakiem i dzieciaki albo nalewają same do plastykowych kubeczków, albo proszą panie z obsługi o napełnianie bidonów przynoszonych z domu. Chodzę tam codziennie po wnuka to wiem. Z papierem trochę to dziwne, ale też może są jakieś powody.

 37. Dziwne metody działania ma ta RR. W starej podstawówce, wiele lat temu zebrania Rady Rodziców odbywały się chyba co 2 miesiące. Wymagana była obecność trójek klasowych, a w bardzo ważnych sprawach dyrekcji szkoły. Na zebraniach zdawano raporty dotyczące zebranych środków na koncie RR i rozliczane poniesione koszty. W sprawy organizacji dyskotek czy balu przebierańców zapraszani wszystkich rodziców. Mało tego chodziliśmy od sklepu do sklepu i prosilismy właścicieli o przekazanie słodyczy, zabawek itp. na loterie. Każdy los wygrywał. Tak powinna działać RR.

 38. Żeby osadzac szybko znaleźli się chętni ale czy rodzice chodzą na takie zebrania? Nie! A są pierwsi do oskarżeń. Po co wieszać ogłoszenia jak nikt nie przychodzi oprócz członków rady rodzicow. Polecam pójść na takowe zebranie i zobaczyć jaką pracę robi te kilka osób za wszystkich rodziców!

  • A po co chodzić na zebrania jak po Panu przewodniczącym wszelkie argumenty i uwagi spływają jak po kaczce. Mieliśmy przykład w czerwcu na zebraniach dotyczących budynku przy ulicy Kolejowej.

   • Trochę tego nie rozumiem. Skoro nie podoba się nam praca przewodniczącego w radzie rodziców, to dlaczego powierzono mu mandat radnego miasta?

  • Zebrania RR są dla jej członków oraz trójek klasowych. RR przedstawia plany i projekty trójką, a później one na forum klasy pozostałym rodzicom. Taki powinien być system. Jakby wszyscy rodzice mieli przychodzić nie starczyło by miejsca na stołówce.

  • Popieram całkowicie!!!!

   • Zaraz, zaraz, ale jak trzeba coś zrobić – ciasto, grilla, to wtedy wszyscy rodzice sa potrzebni i wiadomość można rozesłać,tak? każdy może przyjsc na zebranie RR. Zauważam tu jakieś nieścisłości. Wiele razy przewodniczący krzyczał wszyscy jesteśmy wspólnotą, tylko prosimy o powiadamianie tej wspólnoty o zebraniach. O zebraniu, kiedy „wybierano” przew. Dowiedzieliśmy się już po. Szkoda.

 39. Witam należy się przyjrzeć tym wplatom na papier ksero nie jest to chyba normalne aby dzieci musiały na to wpłacać jesteśmy bogatą gminą więc skąd te opłaty. W szkole nie mają dzieci udostępnionej wody do picia.

 40. Jak ja się ciesze ,ze moje dzieci już tam nie chodzą .Cala podstawówkę mialam problem z dogadaniem się z panią dyrektor A za rade rodziców w końcu przestałam płacić ,moje dzieci nigdy nie dostawały żadnych nagród a wszelkie wyjazdy i tak były płatne , na imprezy klasowe tez rodzice wszystko przynosili Nawet dzieci musza płacić za papier do ksero

 41. Mazurskie metody 😉

 42. Hm… rozliczać jest każdy chętny ale jak działać, pomóc i być w radzie niema chentnych.Oczerniac łatwo być aktywnym trudniej….Zapraszam każdego ktury ma pytania by w przyszłym roku zgłosił się na stanowisko w radzie pozdraeiam;)

  • Kamuflaż z błędami ortograficznymi jest zbędny … meritum artykułu dotyczy właśnie powiadamiania o zebraniach, a raczej jego braku!

 43. W kącu ktos poruszył konkretny temat!
  Jako rodzic , chciałbym zobaczyc rozliczenie Rady rodzicow za miniony rok.
  Rodzice to sa pieniądze naszych dzieci,do ktorych powinnismy miec wglad na bierzaco!

 44. Mnie jako rodzica interesuje przede wszystkim rozliczenie pieniedzy za poprzedni rok-czy ktos je widział???
  Rodzice to sa nasze pieniadze!

 45. Ktoś pocisnął, ale dobrze, bardzo dobrze. Ja też się pytam gdzie są pieniądze za rok poprzedni i jeszcze kilka wstecz? Gdzie obiecany plac zabaw dla najmłodszych? Każda impreza jaka jest to jedzenie, ciasta, sztućce ipt. przynoszą rodzice i dzieci. A niestety paczka na Mikołaja 40 zł nie kosztuje.

  • byłam w radzie rodzicow

   Rodzicu a czy byłeś na dniu dziecka dla dzieci z naszej szkoły organizowanym na stadionie? Zapewne nie więc dlatego nie wiesz ile poszło na to pieniędzy. Najpierw trzeba zainteresować się życiem szkoły a potem wysuwać wnioski. Ale fakt zgadzam się, że informacje o zebraniach powinny być dostępne choć ona i tak nic nie dają bo rodzice nie chcą przychodzić na zebrania a już tym bardziej pomagać w czymś.

   • Proszę sobie policzyć ilość dzieci w szkole wartość składki i czy rzeczywiście tyle pieniędzy poszło na ten dzień dziecka. I owszem byłam z dzieckiem na tym wydarzeniu. Wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiło.

   • Byłam, widziałam. Ile pieniędzy z RR poszło na tę imprezę? Czy wszystkie dzieci z tego skorzystały? Gdybyśmy szli tropem, ze nie warto wieszać ogłoszeń, bo nikt nie przychodzi, to zamykamy się w błędnym kole? Jestem w trójce klasowej i nie dostałam informacji o wtorkowym zebraniu!

   • A czy była Pani na pierwszym zebraniu RR? Tam ustalono termin i godzinę kolejnego zebrania

   • Tak, bylam

   • Szanowny „byłam w radzie rodziców” a od kiedy to rara rodziców działająca w szkole i dla szkoły organizuje dzień dziecka na stadionie ?? I pytanie ile tych dni dziecka ma być? Jeden w szkole wystarczy zwłaszcza, że tego samego dnia odbywa się również miejski super dzień dziecka. Moim zdaniem nie potrzebny kłopot i wydatek.