Poszukiwany listem gończym, zatrzymany przez adeptów Policji

Od 25 marca b.r. trwa kolejna policyjna adaptacja zawodowa. Nowi funkcjonariusze wspierają załogę międzyzdrojskiego Komisariatu Policji. Już teraz wykazują się czujnością i profesjonalizmem w działaniu. Podczas rutynowej kontroli ujawnili, a następnie zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się, aby uniknąć wykonania zasądzonej mu kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Adepci pełnią służbę pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy w skomplikowanych sytuacjach służą młodym kolegom fachową wiedzą i niezbędną pomocą.

Okres adaptacji zawodowej, to doskonała okazja, aby ugruntować wiedzę zdobytą w szkole, a także przekonać się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta prewencji.

Do podstawowych zadań adeptów należy dbanie o porządek i spokój w wyznaczonym rejonie, a także ujawnianie sprawców wykroczeń i przestępstw. Choć pełnią oni służby od niedawna, także ich działania przyczyniają się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na terenie miasta.

Jako przykład warto podać ujawnienie i zatrzymanie w dniu 10.04.2019 r. (środa), 42–letniego mieszkańca powiatu goleniowskiego, poszukiwanego listem gończym. Przebywał on na terenie Międzyzdrojów, gdzie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Dzięki adeptom nie uniknie on odpowiedzialności za swoje postępowanie.

sierż. Aleksandra Berenda

4 komentarze “Poszukiwany listem gończym, zatrzymany przez adeptów Policji”
  1. A ilu nękali i zatrzymali bez powodu ci adepci więcej szkód jak dobrego, a tu przypadkowy sukces w Międzyzdrojach.

  2. Pospolita Żenada

    Czyżby nastepny wiekopomny historyczny sukces adeptów pospolitej dobrej zmiany plus ?… 6 miesiecy ?Za śmiecenie na ulicy ?Brawo mistrzowie L4 .Brawo.

  3. Ladnie na poczatek.

  4. GRATULACJE!!!???GRATULACJE!!!