Podziękowania od międzyzdrojskich nauczycieli

Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie wspierają nas na wiele sposobów, podtrzymują w nas ducha walki, dają nadzieję i siłę.

Wdzięczni nauczyciele:

142 komentarze “Podziękowania od międzyzdrojskich nauczycieli”
 1. Dalej szkoły zamknięte, trzeba wydłużyć sobie majówkę, pięknie. Wstyd mi za nauczycieli, banda zmanipulowanych gamoni…

  Większość ludzi się nie podpisuje bo się boją Waszej reakcji względem ich dzieci, jak jesteście zdolni do pajacowania to kto wie do czego jeszcze…

 2. Dlaczego nasze szkoly nadal zamkniete? W wielu miastach jutro szkoly fnkcjonuja normalnie .Nasi nauczyciele to chyba liczyli ,ze uda im sie dociagnac w ten sposob juz do wakacji.

 3. No to teraz kochani nauczyciele wiecie co sądzą o Was niektórzy rodzice Waszych uczniów. Wybaczcie im to bo nie wiedzą co czynią. Dzieci rodziców sobie nie wybierają natomiast rodzice mogą wybrać nauczycieli dla swoich dzieci i przenieść je do innych szkół w innych miastach lub sami wykształcić swoje dzieci na nauczycieli na pewno będą lepsi

 4. uwaga uczniowie CIEMNOGRÓD wraca do pracy

 5. Kurcze oby tylko nie dostali zadej wypłaty za te 4 tyg strajku. Tego dopilnuj Boże.

 6. Dzisiaj każdy chce być celebrytą a co za tym idzie ? Telewizja,wywiady,czerwony dywan.
  Proponuję na dobry początek „Szansę na sukces”

 7. Jestem za podwyżkami dla nauczycieli ale jednocześnie okrojeniem przywilejów z KN. Większa płacą więcej godzin dydaktycznych i mniej wolnych dni.

 8. A pani Dorota ma dosyć tego wszystkiego Epicko wyszła pani na tym zdjęciu ?

 9. Proszę Państwa .zobaczcie sobie na BIP ile zarabia radna Pani nauczyciel i wszystko w temacie. Ten strajk to żenada wstyd

 10. Komentarze są śmieszne i ukazują panikę komentatorów. Przed czym?

 11. Aha gdzie dotarła pani wiedza skoro wyprawia pani takie rzeczy w tym dużym móżdżku !?! Kobieto wielkich salonów????

 12. Pani nauczycielko pani w to wierzy ??? Czy panu Broniarzowi i wam kończą się możliwości? A człowiek wykształcony nie wykorzystuje dzieci do swych celów.A rodzice i tak was rozliczą.???

 13. Ależ się popisali nauczyciele z tym podziękowaniem…ehh żenada…

 14. nauczycielka

  Szkoda,ze te wszystkie komentarze są anonimowe – taką odwagę macie WIELCY HEJTERZY!!!Psychologia mówi,że takie zachowania najczęściej spowodowane są negat+*-ywnymi przeżyciami osób, w których temat poruszył nienawiść.Oczywiście,zazwyczaj za traumę wini się nauczyciela.I tak się zdarza…A może w większości przypadków zabrakło miejsca w malutkich móżdżkach,do których wiedza i mądrość nie jest w stanie dotrzeć?Spotykając mnie w szkole nie kłaniaj się fałszywie,nie uśmiechaj się do mnie hipokryto,nie niszcz własnego dziecka mylnymi komunikatami…SFRUSTROWANY TCHÓRZU!Jakie szczęście,że w swojej długoletniej pracy spotkałam wspaniałych,wyedukowanych,mądrych rodziców,którzy z pewnością tu nie opluwają nauczycieli,I NADAL CHCĘ W TO WIERZYĆ…..

  • Nauczycielu ty tchórzu sam pod anonimem się chowasz , jeżeli miałbyś odwagę sfrustrowany tchórzu to swoje wypociny byś podpisał z imienia i nazwiska

   • No już widzę, jaka fala ,, wymiocin” by się wylała, gdyby się podpisała. … przykre i smutne są te ataki na nauczycieli, to jest rozumiem podziękowanie za naukę , opiekę i wychowanie…

   • Nauczycielka, to fałszywy

   • UWAGA! „Nauczycielka”, to FAŁSZYWY nick. Żaden nauczyciel tu się nie wypowiada. To troll podkręcający atmosferę.

  • Tchozliwy nauczycielu podpisz się kozak w necie p… w swiecie

 15. Ludzie opanujcie się. Poziom wypowiedzi po obu stronach już dawno sięgnął dna. Co o Was pomyślą Wasze dzieci, uczniowie? Można mieć różne poglądy ale szacunek do innych swiadczy o naszym człowieczeństwie.

 16. Do antypisa Fajnie że ludzi nazywasz nierobami, krowami itp.Zastanawia mnie tylko czemu jestem trolem wykształcony człowieku.I jeszcze jedno 500+nazywasz żebractwem.? Gdzie się kształciłeś??? Pozdrowionka dla PO ??

 17. Ludzie jest Wielki Tydzień opanujcie się każdy ma swoje poglądy no i dobrze ale przestańcie obrzucać się błotem.

 18. Do troli , które nawet się nie podpisują. do trola z 16:21- hej piszemy przez samo h, widać nauka poszła w las, za to niewyparzony jęzor jak to u ograniczonych na umyśle bywa pozostał sprawny. Do trola z 16:16 500+ nie biorę moje dzieci są dorosłe i sam je wychowałem bez żadnego żebractwa, bo do czasu rządów pisu nikt nie skamlał o pieniądze. Jak rozpieprzą naszą kasę do cna na swoje chore zakusy to ciekawe ,jak wtedy zaśpiewasz. Pamiętajcie pisiory to nie studnia bez dna, gospodarka jest długofalowa i płacić za waszą głupotę i pazerność będą nasze dzieci.

 19. Do plejaranina Ciekawe jaką ty masz facjatę???Może taką jak stojący kot na pustyni??? I nie bądź taki chej do przodu bo cię sznurówki wyprzedzą???

 20. “Demokracja kończy się wtedy, gdy rząd zrozumie, że może przekupić ludzi ich własnymi pieniędzmi.” ALEXIS DE TOCQUEVILLE – proponuję refleksję nad tymi słowami.

 21. Do antypisa chłopie jak rozdawali głupotę trafił ci się większy kawałek!!! A z pewnością bierzesz 500+ ???Szkoda mi ciebie jak wpadasz na takie beznadziejne teorie???

 22. No nareszcie ktoś z sensem. Popieram Plejaranina. Te Pisowskie tępaki nawet nie zauważają, jak prezes drenuje ich kieszenie i z uśmiechem na pysku rozdaje ich pieniądze nierobom na wszystkie swoje piątki. Może wam ciemniaki to odpowiada jak się was doi jak krowy, ale ja nie mam zamiaru utrzymywać cudzych dzieci, mam swoje. Pomóc można, ale dać za poparcie Kaczor i reszta jego fanatyków może swoje niezłe pensje.

 23. Po zapoznaniu się z całą treścią, uznano, że komentarz łamie regulamin i zbyt mocno wychodzi poza dział edukacji – skasowano.

  • takie słowa to używają imbecyle ze złodziejskiej platformy , którzy nie mają szacunku do drugiego człowieka

 24. Droga Leno gdybyś czasami obejrzała inną telewizję niż jedynie słuszną TVP, to byś wiedziała, tam mówią o tym od wielu dni. Pozdrawiam ciemnogród 🙂

 25. a może tak by ujawnić roczne zeznanie pit wtedy wyjdzie ile tak naprawdę zarabiają

  • dla przykładu z oświadczenia majątkowego z bip Międzyzdroje Pani Doroty Sielewicz z roku 2012 kwota 50934,16 zł z zatrudnienia w Gimnazjum to czy teraz pensje zmalały ?

 26. A ty analfabeto krzykaczu z 06:05 miałeś marnych nauczycieli, bo nie potrafisz poprawnie pisać. I dlatego jestem za podwyżkami, żeby takich pacanów wyedukować dobrze. Hehe

  • ci marni nauczyciele dalej pracują w naszej szkole ? im podwyżki się nie należą

 27. Jak dostaną podwyżki, to będzie można wybrać najlepszych spośród nauczycieli. Za takie pieniądze uczyć idą tylko miernoty i desperaci. Najpierw trzeba dać, żeby móc wymagać. TO TAKIE PROSTE!!!!!!!!!!

 28. Racja psychotesty co 4 lata jak w innych zawodach może by wkoncu wyeliminowali idiotow z tego środowiska za platformy 8 lat nie dostali podwyzki i zastanawiające jest że przed wyborami zasadzili takie wymagania z kosmosu przypadek? Na stronie Świnoujścia były ujawnione ich zarobki parodia czego oni się pruja

 29. A przestań z tym dochodem 1120zł IDŹCIE do broniarza on dostanie całą wypłatę a wy guzik a może na BUDOWĘ!!!NYGUSY OJOJ JACY NAUCZYCIELE SĄ POKRZYWDZENI SERCE SIĘ KRAJA!!!????DO PRACY!!!I SŁUCHAJCIE PO ONI WAM DADZĄ KOPA W D… A PANI KIRYLUG TEŻ BĘDZIE MIAŁA CAŁĄ WYPŁATĘ LUDZIE KRZYWDZICIE DZIECI I WY CHCECIE ŻEBY WAS SZANOWANO!!!ZA CO!!!??

 30. Dlatego uważam, że dla nauczycieli powinny być obowiązkowe testy psychologiczne przed objęciem stanowiska i potem powtarzane co kilka lat.. to, że ktoś został nauczycielem wcale nie świadczy o jego inteligencji i kompetencjach zawodowych

 31. Nie przypominam sobie żeby strajkowali jak rządziło PO, które nie dawało żadnych podwyżek. Zastanawiające. Szkoda tylko naszych dzieci, egzaminy może i nie zagrożone ale niejedno dziecko miało przez chwilę mały stres. Widać jak zależy wam na wiedzy naszych dzieci. Liczą się tylko wasze interesy.

  • przecież ten strajk jest polityczny a kontroluje go platforma a konkretnie Przewodnicząca PO Powiatu Kamieńskiego B.Kiryluk

  • Za Tuska była podwyżka, bodajże 83 zł w 2012 roku, potem pensje zostały zamrożone. Za rządów PiS już dwa razy były podwyżki, trzecia została wynegocjowana przez NSZZ ,,Solidarność”, ale pazerność belfrów, jak widać, nie ma końca.

 32. Emeryci Wy też strajkujcie , bo emeryt w innych krajach ma tyle, że starcza mu na wszystko , nawet na wczasy za granicą.Tylko popatrzec kto przyjeżdza na urlopy ,sami emeryci zagraniczni . A Was na co stać. Na głodówkę , bo na leki już nie starcza , po tylu latach ciękiej pracy. Też Was inne kraje poprą.

 33. Protest nauczycieli wsparła konfederacja do której należy ZNP – Międzynarodówka Edukacyjna. Wyrazy wsparcia dla protestujących nauczycieli przesłały również związki nauczycielskie i ich konfederacje z Belgii, Bułgarii, Cypru, Czarnogóry, Danii, Niemiec, Grecji, Gruzji, Łotwy, Rumunii, Słowenii, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Węgier oraz Wielkiej Brytanii.

 34. rura zmięknie i kopara opadnie jak pojmą ,że za czas strajku PINIENDZY nie dostaną.Tak to już jest jak się wierzy imbecylom od Broniarza.Oj naiwny, naiwny, naiwny,
  Jak dziecko we mgle,
  Jak goliat na pchle,
  Mól w otchłani wód,
  Który liczy wciąż na cud.

 35. do roboty albo strajkujcie w wakacje

 36. Dlaczego piszecie takie negatywne komentarze? Czy nigdy nie spotkaliście dobrych nauczycieli? Ja spotkałem wielu. A dzisiaj moje dziecko uczęszcza do przedszkola i uwielbia swoje panie. Czy naprawdę uważacie, że osoby, z którymi wasze dzieci spędzają tyle czasu, nie zasługują na dobre wynagrodzenie? Też muszę kombinować, co zrobić z dzieckiem, dlatego tym bardziej doceniam pracę nauczyciela i popieram ten strajk!

 37. Ciekawe czy dzieci nauczycieli strajkujących nie przystąpiły do egzaminów. A jeżeli przystąpiły to powinniście podziękować tym którzy to waszym dzieciom umożliwili.

  • Już to widzę jak nie puszczają swoich dzieci na egzaminy… Przecież ich dzieci muszą napisać egzamin, reszta się nie liczy.

 38. Biedny bogacz.

  Ktoś napisał Oksymoron – biedny bogacz .Sprawdzcie ich majatki ,to zobaczycie jak im się biednie powodzi .I to wszystko z marnej pensji nauczycielskiej .

  • No ale przepraszam „ich majątki” to nie tylko pensja nauczycieli… Mąż zapierdziela na budowie caly rok, wynajmują pokoje, zona nauczycielka… Fakt żyją tylko z pensji nauczyciela…
   Moze i najniższej krajowej nie mają ale tez nie przesadzajmy…

   • Maż zapiernicza cały rok ,a wy pół roku i chceie miec kasy w bród .Nie macie biedy, więc do pracy sie bierzcie a nie w dupach wam się przewraca.

   • Strajk organizują ludzie z kraju, którzy nie mają mozliwosci dorobku.

   • A emeryci mają mżliwość dorobku ? Nauczyciele dorabiają korepetycjami i to nieopodatkowne jest .Co przez tyle lat żadnych podwyżek nie dostali ?

   • Co mnie to obchodzi. Temat jest o czym innym.

 39. Ktoś napisał Oksymoron – biedny bogacz .Sprawdzcie ich majatki ,to zobaczycie jak im się biednie powodzi .I to wszystko z marnej pensji nauczycielskiej .

 40. A v-ce Burmistrz też wspiera strajk? Wiadomo PO, mogła się wykazać za rządów PO

 41. Moje dzieci wprawdzie pokończyły już dawno szkoły .Ale napisze Wam jako matka jak ja to widzę. Rodzice Was popierają ?
  chyba tylko z jednego powodu ,byście się nad dziećmi potem nie mścili. Żaden rodzic rozsądnie myślący nie pójdzie i się Wam nie sprzeciwi, właśnie z tego powodu. Uważam że to co zrobiliście, jest nieodpowiedzialne.Bo jesteście odpowiedzialni za edukacje dzieci ,młodzieży. Powinniście skłonić Rząd do myślenia nad Waszą sytuacją , jak Wam nie odpowiada. Ale nie kosztem dzieci !!! .Bez wznoszenia wielkich haseł ,sztandarów czy piosenek ,krów itp….i robić cyrk .Nauczyciele powinniście , zachować w każdej sytuacji zwykłą ludzką przyzwoitość. Młodzież Was popiera żenada ,jak się tym chwalicie – no cóż maja z tego powodu labę ,Gdyby taka sytuacja powstała jak moje dzieci chodziły do szkoły ,pierwsza bym zastrajkowała na wasz strajk ,chyba więcej bym zebrała ludzi do obalenia Was niż popierania.

 42. Copy right Krzysztof Karnkowski

  Copy right Krzysztof Karnkowski
  Podpowiedź dla nauczycieli: na pewno zyskają Państwo dużp sympatii, dosyrajkowego śpiewania włączając:
  „Hej, za rok matura”

 43. Drodzy inteligentni nauczyciele!!! . Czy nie widzicie że jesteście wmanipulowani w rozgrywki polityczne???. To nie chodzi o wasze podwyżki. Tu chodzi o jak najwięcej zamętu. A to Wy gorliwie realizujecie.

 44. Kadra nauczycielska, która sprowadza polską oświatę na bruk ośmieszenia. Przebierają się za krowy, świnie, muczą, nagrywają żenujące piosenki. To karykatura protestu. Może nie mam poczucia humoru? , właśnie, że mam, ale między humorem a kompromitacją jest granica i ta granica została przekroczona, Obecna forma strajku to niestety żenada.

 45. A gdzie w tym wszystkim jest dobro dzieci o którym tak często mówicie ? ? ? Teraz widać że to tylko zasłonka .

 46. Potrzebujecie wsparcia , żeby wspierać może warto poznać prawdę ile faktycznie zarabiacie? Najniższą krajową? Nie wierzę. Podwyżka 1000????? Nie ma jak praca w budżetówce

 47. Nie jeden z tych co popierają strajk i uważają,że pensje są nie godne człowieka,ma swoją firmę
  i płaci swoim pracownikom minimalną krajową i wtedy nie ma problemu z tym,
  że mało płaci a dużo wymaga.

 48. §2. d) regulamin portalu – komentarz skasowano

 49. Banda platfusow szantazuje dziećmi wstyd i to niby ludzie wykształceni normalnie śmiech żeby było weselej może ubierzcie się za klaunow sama przyjdę pooglądać te show

 50. Rafał z Gór

  Kończcie już ten wasz strajk, bo wstyd i nikt was nie popiera.Ja jako technik w prywatnej firmie nie mogę strajkować.Gdzie tu sprawiedliwosć? A pracownicy Żabki nie mogą strajkować? Jak tu wyliczył kolega, pracujecie 188 dni w ciągu roku i wg rynkowych stawek otrzymujecie pół wypłaty. Jak mało to zapraszam do pracy 40 godzin w prywatnych firmach, nikt was w szkole nie trzyma. I kończcie ten strajk, bo naprawdę zaraz 5 innych grup zawodowych ruszy do strajku. PS. a wasze korepetycje też doliczacie do dochodu ?

  • Jeżeli dochód z korepetycji nie przekracza 1120 zł to nie trzeba tego zgłaszać! !!!!

   • A kto wam to udowodni ile zarabiacie na korepetycjach ????

   • „Zgodnie z Konstytucją Biznesu, wprowadzoną od 30.04.2018, można prowadzić tzw. działalność nierejestrową. Polega to na tym, że nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej, odprowadzać składek do ZUS a już tym bardziej posiadać kasy fiskalnej czy być podatnikiem VAT i wystawiać faktury. Warunkiem prowadzenia takiej działalności jest nieprzekroczenie przychodu w kwocie 50% płacy minimalnej brutto. W związku z tym, że udzielanie korepetycji rzadko wiąże się z ponoszeniem kosztów, to nauczyciel-korepetytor w skali miesiąca może osiągnąć przychód 1125 zł i nie będzie musiał rejestrować działalności gospodarczej, wydawać paragonów czy wystawiać faktur. Także zanim wszyscy, którzy proponują to zgłaszać do Urzędów Skarbowych, niech się zastanowią ile godzin miesięcznie jest w stanie udzielić jedna osoba, mająca wiele innych obowiązków wynikających z charakteru jej pracy i ile miesięcznie może z tego tytułu zarobić. W większości przypadków, zgodnie z literą prawa, nikt nie dostanie faktury ani paragonu. Pozdrawiam wszystkich, którzy znają przepisy tak samo dobrze, jak ja język starotybetański, ale wypowiadają się na ich temat, jakby co najmniej skończyli prawo na Oxfordzie „

 51. Nauczyciele realizują 16-krokowy program mający na celu obalenie rządu, opracowany i opublikowany przez Bartosza Kramka przewodniczącego Rady Fundacji Otwarty Dialog. Program ten dąży do całkowitego paraliżu państwa, tylko, że ci ludzie nie rozumieją,że zostali zmanipulowani przez agenturę wpływu. Przez osiem lat rządów PO nie mieli podwyżki i byli zadowoleni, w ostatnich latach mieli trzy. Bezmyślni.
  Punkt trzeci:
  ,, 3. Strajk generalny nauczycieli, czy też – w przypadku formalnie nie mogących strajkować sędziów sądów powszechnych i administracyjnych – szeroko zakrojony protest w formie przerw w pracy i powstrzymania się od wykonywania czynności służbowych. Powinno to wywołać poważne i szerokie zaniepokojenie społeczne, którego władze nie będą mogły ignorować; to już nie będzie walka o sądy, to będzie walka o Polskę.”

  • Szczera prawda

  • W kraju opanowanym przez korporacje potrzebne sa nowe rozwiązania.
   Urząd pieniadza plus urząd nadzoru cen i produkcja waluty według własnych potrzeb.

 52. Szanowni Państwo. Za sytuację w oświacie odpowiada rząd, więc wszelkie uwagi i pretensje powinniście wysyłać pod następujące adresy: bip@kprm.gov.pl lub informacja@men.gov.pl
  A tymczasem napadacie lokalnie na nauczycieli waszych dzieci, którzy za chwilę spotkają się, jak myślicie,
  z jakim nastawieniem?
  Może warto wspólnie zawalczyć o kształt naszej oświaty, bo o to głównie jest walka, a nie o pieniądze!
  Ps. Jednak w dużych miastach mentalność ludzi jest inna.

  • Mam nadzieję że z dobrym nastawieniem dla naszych dzieci…..Naprawdę takimi wpisami obnażacie swoją małość. Ma Pani Pan błędne wyobrażenie o tym jak o tym strajku myślą ludzie w dużych miastach. Tak samo źle.

  • A w wywiadzie w innym artykule Państwo mówicie że pieniądze są najważniejsze. Widze priorytety zmieniaja się z każdym dniem utraty pieniędzy za pracę.

  • Za tę sytuację odpowiada Koalicja Obywatelska, ZNP z przewodniczącym Broniarzem na czele i Fundacja ,,Otwarty dialog,”, której scenariusz sparaliżowania państwa polskiego jest konsekwentnie realizowany.
   Więc proszę tutaj nie snuć swoistych fantasmagorii.

  • Won do dużego miasta.

  • To nie Rząd strajkuje tylko nauczyciele , i oni są odpowiedzialni za strajk. A jakie nastawienie mają mieć do dzieci?? jak nie dostali podwyżek płac , a co dzieci są winne co ? Nie podoba się to niech się pozwalniają .Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – jaki wpływ negatywny ma mieć na dzieci brak podwyżek co ????? Kolejna manipulacja -jak nie dostaniemy podwyżek to nastawienie do nauki dzieci będzie inne . Horror !!! wywalić to towarzystwo na zbity łeb .

 53. Każdy ma prawo do strajku, ale nie oszukujmy się, nie przemęczacie się. Nie róbcie z siebie biednych i pokrzywdzonych. Nie bawcie się dziećmi, one nie zawsze mają za co jechać na wakacje tak jak wy.

  • tu akurat bym się sprzeczała. Prędzej pojadą dzieci z opieki społecznej, z rodzin niewydolnych, niż np.dzieci nauczycieli ( tych, którzy tylko z pensji szkolnej się utrzymują )

 54. Darmozjady za moje pieniądze i wielu placacych podatki robicie ja musze brac wolne bo nie ma z kim dzieci zostawic więc macie wracać do roboty gdyby to ode mnie zależało za takie szopki dawno byście byli zwolnieni dyscyplinarnie z wpisem do papierow wakacje też powinniście zaginac do roboty jak wszyscy w d.. się poprzewracalo

  • Aż strach pomyśleć, że masz dzieci.

  • życzę ci by twoje dzieci w przyszłości zostały nauczycielami!

  • Dopóki nie uświadomisz sobie, że nauczyciel, to nie opiekunka do twoich dzieci, dopóty będziesz miał ból d…….py o wypłaty z budżetówki. O logiczne myślenie cię nie podejrzewam, ale uświadomię: jeśli zwolnią wszystkich nauczycieli, to ty tez musisz się zwolnić, żeby się nimi zaopiekować, ale biada im wtedy, bo widać, że nie potrafisz.

 55. Najgorsze jest to że nie wszyscy strajkują, bo z tego cowidze to partia im nie pozwala wyrwać się z sideł obłudy, to jest straszne… „Na co głupiemu rozum „??

 56. Najgorsze jest to że nie wszyscy strajkują, bo z tego cowidze to partia im nie pozwala wyrwać się z sideł obłudy, to jest straszne… „Na co głupiemu rozum „??

  • Odmiennie do Ciebie Nick szanuję poglądy jednostek, ale skoro ty nie umiesz uszanować to wystawiasz świadectwo sobie, ale i tym, co ich reprezentujesz!!!!!

  • To że nie wszyscy strajkują , nie ma nic do rzeczy , czy to partia , czy inne czynniki .Każdy ma prawo do swoich pogladów .A Tobie nic do tego .Kto strajkuje a kto nie.

  • A napisał to sfrustrowany „nauczyciel – biedak” …

 57. Powodzenia!!

 58. Powodzenia !!Pozdrawiam!!!

 59. Mina pani D. S. bezcenna. Podejście adekwatne brawo.

 60. 1) Z rewolucjami już tak jest, że przeważnie wywoływane są przez środowiska walczące o władzę na grzbietach ludzi z realnymi potrzebami i problemami. I zdaje się, że tu jest podobnie… A dowodem jest system edukacji, który latami był niszczony przez POPIS i jego poprzednie wcielenia i NIKT nie protestował. Może indywidualnie… ale ogólnie cisza… W wielu miejscach za PRLu był wyższy poziom nie mówiąc nawet o czasach przedwojennych. Systemowa i instytucjonalna beznadzieja. „Gdzie się podziały tamte PROTESTY niezapomniane” ? No gdzie 😀 ?

  2) Nawet jeśli Wasze roszczenia są zasadne to kogo chcecie przekonać? Kaczyńskiego? Tuska? Biedronia 🙂 ? Czym chcecie przekonać? Piosenkami? Bo takie komunikaty to raczej będą odebrane tylko przez „gimbazę”… Tak społeczeństwu nie wytłumaczycie zasadności zwiększenia wynagrodzeń. Zarabiać więcej chciałby… każdy.

  3) O ile faktycznie chcecie przekonać społeczeństwo do swoich racji to droga jest tylko jedna. Tylko czy będziecie mieli ODWAGĘ przedstawić pod własnym imieniem i nazwiskiem:
  – wysokość wynagrodzenia z wszystkimi dodatkami o ile są
  – ilość roboczogodzin bezpośrednio spędzonych w szkole
  – ilość roboczogodzin spędzonych na inne rzeczy poza szkołą wymieniając szczegółowo na co jest potrzebny ten czas
  – podać specjalizację i wykształcenie

  Lista zbiorcza nauczycieli z takimi danymi… WYJAŚNI wszystko. Baa dzięki stworzeniu takiej listy na Facebooku i zachęceniu innych nauczycieli z Polski do tego prawdopodobnie nagłośnicie sprawę znacznie lepiej niż przez piosenki. Z kolei oglądalność tej listy będzie większa niż dał Wam TVN 😀

 61. Prawie każdy uważa że zawód który wykonuje jest ciężką pracą,ale nie wszyscy strajkują.
  Większość ludzi którzy pracują za najniższą krajową lub niewiele więcej nie strajkują,
  bo pracodawca im podziękuje za pracę,a w urzędzie pracy usłyszą,że muszą się uczyć innego zawodu.
  Czy z tymi ludźmi się solidaryzują wszyscy strajkujący?

 62. Mimo tych wszystkich pomyj – TRWAJCIE, WALCZCIE, JESTEM Z WAMI!

 63. Porządke musi być .

  Nie pasują pensje i przywileje jakie dostajecie.Proszę się przekwalifikować -proste.
  Praca nauczyciela w ciągu roku .Rok ma 365 dni.
  – Wakacje 62 dni
  – Ferie zimowe 14 dni
  – Ferie Świąteczne Boże Narodzenie 7 dni
  – Wone soboty i niedziele 80 dni w roku
  – Święta Narodowe max 7 dni
  – 62 + 14+ 7+7=80 = 177 dni wolnych od pracy
  A to znaczy że nauczyciele pracują 188 dni w ciągu roku
  A do tego 2 lata płatnego zdrowotnego – zaden zawód nie ma takich przywilejów.
  TO RZECZYWIŚCIE KRZYWDE MAJĄ
  + dodatki wysługi ,premie,nagrody,trzynastki itp……….
  Żaden zawód nie ma tyle wolnego i takich dodatków za pół etatu , bo 18 godz.tygodniowo ,a tydzień ma 40 godz.pracy .
  Wywalić to towarzystwo na zieloną trawkę ,jak im nic nie pasuje .Przyjąć nową kadre , dać podwyżki ,ale zabrać wszystkie przywileje. Zostawić tylko 26 dni urlopu ,jak wszyscy inni mają.I niech wtenczas zarabiają.Zamist się rodzicami wysługiwać ,to sami niech w wolne dni zapierniczają a nie za darmo kasę mają – prosze malujcie naprawiajcie ławki, malować klasy itp………

  • Jak jest tak pięknie, zapraszamy do zawodu. Powiem Ci tylko, że nie znasz realiów i Twoje obliczenia są z palca! Tak na marginesie, soboty i niedziele wliczasz w swój urlop?

  • Bredzisz człowieku, uczepiłeś się jak wielu tych 18 godzin i nie bierzesz pod uwagę czasu potrzebnego na przygotowanie do lekcji, treści sprawdzianów, sprawdzania tych prac, wywiadówek itp. Nauczyciel wychodzi ze szkoły ale nie kończy pracy, bo np musi odbierać telefony od upierdliwych rodziców, czasem i wieczorem w niedzielę. Nauczyciele są różni, z powołaniem i wybitnie nie, ale nie pracują 18 godzin tygodniowo. Wolnego mają sporo, też fakt, ale nie aż tyle co wyliczasz. Skończcie też z wysyłaniem ich do pracy na kasie, ktoś dzieci uczyć musi i dobrze by było, aby to byli ludzie z pasją, kochający swoją pracę ale i przyzwoicie opłacani. Młodzi wcale się nie pchają do tej pracy, a przy takim braku szacunku dla szkoły i jej kadry jaki jest obecnie, to tylko miernoty nie mogące znaleźć innej pracy będą szły uczyć, tego chcecie dla swoich dzieci?

   • Zbulwersowana.

    Do ANONIM GODZ.. 9,36,42 – nie musicie odbierać poza godzinami pracy telefonów od rodziców. Wywiadówki są wliczone w wasz system pracy ,podejmując prace nauczyciela mogłeś się liczyć z zakresem obowiązków. Sprawdziany można sprawdzić w szkole ,zamiast pić kawkę i pogaduszki jak macie okienka wolne .O ile byście uczciwie pracowali 40 godz.jak każdy normalny człowiek ,meli byście 22 godziny w tygodniu na sprawdziany w szkole, nie musieli byście brać roboty do domu .8 godziny dzień pracy i się wyrobicie z palcem w czterech literach ,bez narzekania .4 godz pracuje z dziećmi i 4 godz,mam wolne na sprawdziany i przyszykowanie się do lekcji na następny dzień. Oraz odbieranie telefonów. W domu macie wolne wówczas dla siebie.I proszę mi nie mówić że poświęcacie codziennie 4 godziny na sprawdziany i przyszykowanie się do lekcji .Jak ktoś nie potrafi sobie zorganizować pracy to już jego problem.

   • Droga zbulwersowana, nie jestem nauczycielem a mój wpis mówił o tym, że nauczyciel pracuje więcej niż 18 godzin tygodniowo, proszę czytać ze zrozumieniem. Czy prace sprawdza w szkole czy w domu, czy przygotowuje materiały do lekcji w szkole czy w domu, to bez znaczenia, chodzi mi tylko o to, że czepiają się ludzie godzin pracy i zarzucają nauczycielom, że 18 godzin pracują.

   • Każdy zawód ma swój zakres obowiazków .Skoro się na to tyle lat godzili i im to pasowało .To nie rozumie czemu im przeszkadza zakres obowiązków .18 godz.tygodniowo nie jest to dużo ,a płaca za taką prace jest adekwatna do godzin pracy + dodatki wynikajace z karty nauczyciela + ich dorabianie korepetycjami bez opodatkowania.Mało tego im ,maja tego dużo ,wyliczać nie będę bo sami wiedzą jakie dostają premie ,nagrody,za wychowawstwo itp…..Nike jest to 100zł a duzo duzo wiecej . Wyjazdy,delegacje , dodatki do urlopów tz.wczasy pod gruszą – dalej bazują na tym .Nikt nikimu teraz nie zwraca za urlopy kasy.Mają takie przywileje jak żaden inny zawód,tego to nie chca widzieć ,bo im sie należy.Nic Wam się nie należy ,na wszystko trzeba sobie zapracować.Tyle urlopu płatnego nikt nie ma – tego już nie liczycie. Krzywda Wam się nie dzieje.Urlopy płatne roczne zdrowotne i to 2 lata możecie wykorzystać – na co tak chorujecie na gardło ??? Te dodatki to jak podwyżka ,ale tego nie liczycie.Zabrać przywileje ,dać podwyżkę i bedzie spokój .Nikt nie dostaje 1000zł podwyżki -emeryci pare groszy , inni nie wiecej jak 100 zł a wy chcecie 1000zł. Masakra.

   • I za te 18 godzin mają takie dodatki ,za wychowawstwo , nagrody ,trzynastki ,wczasy pod guszą itp….. + 177 dni wolnego płatnego + 2 lata płatnego urlopu chorobowego .Niech to wszytko podzielą na faktycznie godziny przepracowane , to zobaczą ile zarabiją.Tego to już nie widzą, ile za darmo dostają . A sprawdziany czy wywiadówki , są wliczone w system pracy nauczyciela .I on chce za to dostawać jeszcze dodatkowo kasę ? Horror.

  • Że komuś się chce te wyświechtane komunały pisać….kim trzeba być? Nie zejdę do tego poziomu.

 64. Banda pasożytów ciągle im mało gdyby nie byli tacy pazerni mieli by podwyżki a tak oby nic nie dostali

  • „Banda pasożytów”- to jeszcze coś, bo ty sobą NIC nie reprezntujesz

   • Rzekoma banda pasozytow, która siedzi od 8smej rano z dziećmi. Ktoś odleciał i jeszcze dali mu możliwość napisac cos w internecie.

 65. ani lewy ani prawy

  Popieramy!

 66. A rząd PO ile dał podwyżki? Też 1000 zł

 67. Robicie z siebie błaznów. Jakaś zbiorowa histeria ? Pioseneczki , dziękowania za wspieranie, zdjęcia na czarno ubrani .Masakra !!! I to ludzie wykształceni ??? tylko krowy jeszcze brak.Szkoda tylko uczniów bo się.cieszą ze.mają wolne ,ale jak wakacje zaczną w połowie lipca , nie będzie ani w uczniach, ani w rodzicach radości ,oraz wsparcia i poparcia.

  • Ciekawe tylko jeśli wakacje zaczną się faktycznie w połowie lipca bo trzeba będzie wydłużyć rok szkolny aby przerobić program to kto odda pieniądze rodzicom za obozy i kolonie na które dzieci nie pojadą. Rząd czy aktualnie strajkujący nauczyciele. A co jeśli w końcu rodzice się zbuntują i nie puszczą dzieci do szkół w lipcu? Przecież to nie nasza ani naszych dzieci wina, że w czasie kiedy powinny być zajęcia szkolne nauczyciele”zafundowali” dzieciom dodatkowe dni wolne. Ps. Za to najbardziej wdzięczne są póki co dzieci a nie rodzice.

 68. Nie mogę uwierzyć że można tak się błaźnić śpiewając piosenki i wrzucać na Youtube. To nie licytuje z powagą zawodu, a powinniście być autorytetem dla uczniów. Szkoda.

 69. Tylko krowy brak!

 70. „Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał.” – Bertold Brecht
  POWODZENIA!

 71. o nawet Przewodnicząca Platformy Obywatelskiej Powiatu Kamieńskiego Beata Kiryluk odwiedziła strajkujących

  • A co? Przecież to strajk ” różowej koalicji”, a nie „normalnych nauczycieli”.

 72. mało tych nauczycieli jak na nasze WIELKIE MIASTO i pewnie to nie wszyscy

 73. Tu ludzie dziękują tym, którzy ich wspierają, a oczywiście hejterzy czują się wywołani (nomen omen) do tablicy….Po co w ogóle w takim miejscu wolno komentować i wylewać pomyje? Daj chłopie ludziom pełnym żółci, którzy się nie znają (żeby nie rzec na niczym), albo nie potrafią znieść porażek własnych dzieci – takie narzędzie, jak klawiatura…eh…redaktorzy NMM dajcie spokój. Pięć osób wypisuje przykre rzeczy a potem ktoś myśli, że to obraz naszych Międzyzdrojan.

  • No naprawdę jest za co dziękować. Nikt nie wylewa pomyji ,nie wszyscy wspierają takie zachowania nauczycieli. Ci.którzy powinni dać przykład dzieciom i młodzieży , no to dają. Każdy ma prawo się wypowiedzieć na ten temat , a nie manipulujac zbierać same oklaski. Boicie się tego ilu ludzi Was nie popiera.To wam powiem dużo bardzo dużo .

   • Po co ktos ma popierac lub nie jesli to ich sprawa z ich pracodawca.

   • Ale to są ich dzieci, które mają w plecy materiał do przerbienia .No to ne posyłajmy dzieci do szkoły ,bo po co nie nauczycieli sprawa. Myślenie przedszkolaka .

 74. BLAZENADA i tyle .

 75. Jak strajkuką to solidarnie nie powinni pensji dostać jak inni.

 76. Wstydu nie mają,za PO_PSL kładli uszy po sobie ,a teraz jak dostali 500+ wpisali się w strajk polityczny.Najlepszym miernikiem ich inteligencji jest ich postkomunistyczny Prezes Broniarz którego wybierają od ponad 20 lat.Jak zobaczyłem ich grafomańskie popisy artystyczne zaczynam się cieszyć ,że mój syn na czas strajku zostanie w domu.Pozdrawiam Oksymoron (pewnie musicie wyguglać co to znaczy)

  • Gdyby mi tak bardzo nie pasowali ci nauczyciele, to nie posyłałbym już do nich synusia…

 77. Żałosne to wszystko jest z tymi nauczycielami .Co za cyrk odstawiacie kosztem dzieci.

 78. Niech się za robotę wezmą nieroby