Odwołane połączenia do Lubina, Wapnicy i Wicka – aktualizacja

22
2211

Dnia stycznia uzyskaliśmy informację o uruchomieniu połączeń z sołectwami:

Link do artykułu:

Czytaj więcej…

Z dniem 31 grudnia 2019 roku wygasa umowa pomiędzy Gminą Międzyzdroje, a firmą PKS Kamień Pomorski. Umowa dotyczy przewozów mieszkańców na trasie Międzyzdroje-Lubin. Pomimo dwukrotnie składanych zapytań ofertowych ze strony Gminy na rok 2020, nie udało się wyłonić nowego przewoźnika.

 „Dołożymy wszelkich starań o jak najszybsze przywrócenie kursów na terenie naszych sołectw. Wiemy, że dla wielu mieszkańców sołectw połączenia PKS są jedyną możliwością, aby dostać się do Międzyzdrojów” – poinformował Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.

Niestety, od 1 stycznia 2020 roku nasze sołectwa zostaną bez połączeń PKS ponieważ od 01 stycznia 2020 roku PKS Kamień Pomorski wycofuje wiele swoich kursów, w tym z naszej gminy. Oficjalne pismo znajduje się na stronie PKS.

22 KOMENTARZE

 1. Ciekawe kto jest taki mądry że mówi że to wina PIS co za pierdoły ludziom wciskacie tutaj jest jeszcze jeden z ostatnich bastionów PO.A najgorsze jest to że ci co to piszą to w to wierzą.???Żałosne?

  • A kaczor nie obiecywał odbudowę połączeń pks? wybory wygrane i po ptokach, pozostaje taxi na koszt gminy.

 2. Zapraszamy „pana” burmistrza Do wapnica-lubin, z chęcią skorzystamy z darmowej taksówki. Mam propozycję, może sam powinien wybrać się na spacer z Międzyzdrojów do lubinia-wanica wieczorową porą przy minusowej temperaturze lub wysłać żonę z dzieckiem skoro nasze dzieci mają zagwarantowany tego rodzaju spacer, jak również wracający z pracy.

 3. Pan burmistrz i jego przyboczni niech swoimi samochodami teraz ludzi wożą, przed świętami tylko pisano że z PKS em się nie dogadali ale za rozwiązanie problemu nikt się nie wziął.

 4. Skandal. Nie wszyscy pływają w pieniądzach jak pan burmistrz. Nie wystarczy dobrze wyglądać i ładnie się uśmiechać do kamery.
  Ponadto: Dziękuję za słabe świąteczne oświetlenie w naszym kurorcie i za niewiele kolorowe kwiaty w latem.

  • poczekajcie jak zaczną wycinać duże drzewa a zamiast tego wsadzać patyki. to taka pisowska gadka o wielu nasadzeniach w gminie. „przecież zasadzimy więcej niż wytniemy”. tony wyciętego drewna można porównać jak słoń z mrówką

   • Przecież już wycinają i wtykają w ziemię patyki. Zastanawiam się co komu przeszkadzają buki na tej stromej ścianie poniżej Słowiańskiej, też je wycinają, dziś piły chodzą i drzewa padają. Udusi się to miasto w betonie.

 5. Masakra. Nie kazdy ma prawo jazdy. A uczniowie jezdza do szkol. Starsi ludzie do lekarza. Jak to ogarnac kiedy nie ma transportu do Miasta gwiazd ?

 6. Nie tylko do M-jów. Młodzież jeździ do szkół w Świnoujściu i jak mają się tam dostać? Panie Burmistrzu – takie sprawy należy załatwiać trochę wcześniej.

 7. Dot.: komunikacji Międzyzdroje -Lubin
  Mam pytanie : o tym że umowa między Urzędem Gminy a PKS na przewozy kończy się 31.12.2019 dowiedzieliscie się 31.12.2019?
  Jak można zostawić mieszkańców sołectw bez możliwości dostania się np do lekarza i informuje się oficjalnie o tym dopiero teraz.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.