Odwołane połączenia do Lubina, Wapnicy i Wicka – aktualizacja

Dnia stycznia uzyskaliśmy informację o uruchomieniu połączeń z sołectwami:

Link do artykułu:

Czytaj więcej…

Z dniem 31 grudnia 2019 roku wygasa umowa pomiędzy Gminą Międzyzdroje, a firmą PKS Kamień Pomorski. Umowa dotyczy przewozów mieszkańców na trasie Międzyzdroje-Lubin. Pomimo dwukrotnie składanych zapytań ofertowych ze strony Gminy na rok 2020, nie udało się wyłonić nowego przewoźnika.

 „Dołożymy wszelkich starań o jak najszybsze przywrócenie kursów na terenie naszych sołectw. Wiemy, że dla wielu mieszkańców sołectw połączenia PKS są jedyną możliwością, aby dostać się do Międzyzdrojów” – poinformował Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.

Niestety, od 1 stycznia 2020 roku nasze sołectwa zostaną bez połączeń PKS ponieważ od 01 stycznia 2020 roku PKS Kamień Pomorski wycofuje wiele swoich kursów, w tym z naszej gminy. Oficjalne pismo znajduje się na stronie PKS.

22 komentarze “Odwołane połączenia do Lubina, Wapnicy i Wicka – aktualizacja”
 1. 2017 była taka sama sytuacja z dojazdami w sołectwach!

 2. wybierzcie kogoś z wiosek na burmistrza, to będą elektryczne autobusy co godzinę

 3. A pan Buźko nic nie zrobił???

 4. Co raz,to gorzej w Miedzyzdrojach.

 5. Granda,banda.

 6. mieszkaniec

  Skasowano – regulamin portalu – wulgaryzmy

 7. DJ w Sylwestra to porażka.Nic do potańczenia.

 8. Ciekawe kto jest taki mądry że mówi że to wina PIS co za pierdoły ludziom wciskacie tutaj jest jeszcze jeden z ostatnich bastionów PO.A najgorsze jest to że ci co to piszą to w to wierzą.???Żałosne?

  • A kaczor nie obiecywał odbudowę połączeń pks? wybory wygrane i po ptokach, pozostaje taxi na koszt gminy.

 9. Zapraszamy „pana” burmistrza Do wapnica-lubin, z chęcią skorzystamy z darmowej taksówki. Mam propozycję, może sam powinien wybrać się na spacer z Międzyzdrojów do lubinia-wanica wieczorową porą przy minusowej temperaturze lub wysłać żonę z dzieckiem skoro nasze dzieci mają zagwarantowany tego rodzaju spacer, jak również wracający z pracy.

 10. Skasowano – regulamin portalu

 11. Pan burmistrz i jego przyboczni niech swoimi samochodami teraz ludzi wożą, przed świętami tylko pisano że z PKS em się nie dogadali ale za rozwiązanie problemu nikt się nie wziął.

 12. No i padła następna bajka pisu o połączeniach PKS

 13. Skandal. Nie wszyscy pływają w pieniądzach jak pan burmistrz. Nie wystarczy dobrze wyglądać i ładnie się uśmiechać do kamery.
  Ponadto: Dziękuję za słabe świąteczne oświetlenie w naszym kurorcie i za niewiele kolorowe kwiaty w latem.

  • poczekajcie jak zaczną wycinać duże drzewa a zamiast tego wsadzać patyki. to taka pisowska gadka o wielu nasadzeniach w gminie. „przecież zasadzimy więcej niż wytniemy”. tony wyciętego drewna można porównać jak słoń z mrówką

   • Przecież już wycinają i wtykają w ziemię patyki. Zastanawiam się co komu przeszkadzają buki na tej stromej ścianie poniżej Słowiańskiej, też je wycinają, dziś piły chodzą i drzewa padają. Udusi się to miasto w betonie.

 14. Masakra. Nie kazdy ma prawo jazdy. A uczniowie jezdza do szkol. Starsi ludzie do lekarza. Jak to ogarnac kiedy nie ma transportu do Miasta gwiazd ?

 15. No i macie kolejny skandal w wykonaniu Burmistrza Międzyzdrojów.

 16. Nie tylko do M-jów. Młodzież jeździ do szkół w Świnoujściu i jak mają się tam dostać? Panie Burmistrzu – takie sprawy należy załatwiać trochę wcześniej.

 17. Dot.: komunikacji Międzyzdroje -Lubin
  Mam pytanie : o tym że umowa między Urzędem Gminy a PKS na przewozy kończy się 31.12.2019 dowiedzieliscie się 31.12.2019?
  Jak można zostawić mieszkańców sołectw bez możliwości dostania się np do lekarza i informuje się oficjalnie o tym dopiero teraz.