Rusza Budowa Hali Sportowej w Wapnicy

Budynek Szkoły Podstawowej w Wapnicy zyska nowoczesną salę gimnastyczną. Burmistrz Międzyzdrojów podpisał umowę na realizację zadania

Tuż przed Świętami, 14- go kwietnia br. Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek podpisał umowę na Przebudowę i rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy poprzez dobudowę sali gimnastycznej. Wykonawcą, wyłonionym w ramach przetargu została spółka  Baueffect SP. z o.o.  SP. K z siedzibą w  Szczecinie, która wyceniła realizację zadania na cenę brutto 3 505 525.79 zł.

Budowa nowoczesnej sali gimnastycznej przy szkole to niewątpliwie dopełnienie oferty edukacyjnej dla społeczności szkolnej, które umożliwi wprowadzenie do oferty edukacyjnej szerokiej gamy zajęć i programów sportowo-rekreacyjnych. 

Budowa nowoczesnego, sportowego zaplecza jakim będzie sala gimnastyczna przy szkole, to przedsięwzięcie na którego realizacje czekamy z wielką niecierpliwością. Mam nadzieję, że obiekt spełni oczekiwania zarówno dzieci, jaki i rodziców i nauczycieli.  Co więcej liczę również, że to miejsce będzie również wykorzystywane do promowania w środowisku lokalnym idei zdrowego i aktywnego stylu życia oraz wspólnej integracji- mówni burmistrz Mateusz Bobek dodając, że sala będzie dostępna dla społeczności lokalnej popołudniami i w weekendy.

Projektowana sala gimnastyczna wraz z zapleczem została zaprojektowana od  strony południowej istniejącej szkoły i będzie z nią połączona tzw. łącznikiem . Na potrzeby niniejszej inwestycji planuje się przyłączenie obiektu poprzez projektowane zewnętrzne instalacje do sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, gazowej i elektroenergetycznej. Co niezwykle ważne obiekt będzie przystosowany  dla osób z  niepełnosprawnościami ,poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Koniec prac przewidziano na maj 2023 roku.