Odpowiedź ROD Bursztyn Międzyzdroje na pytania czytelnika

Szanowna redakcjo. Jestem zainteresowany wycinką kilkudziesięciu drzew, do jakiej doszło na terenie gminnym użytkowanym przez ROD Bursztyn w Międzyzdrojach. Był to stary drzewostan.

„Drzewa te rosły na terenie, gdzie znajduje się biuro ROD w bezpośredniej bliskości Cieku Zdrój. Korzenie tych drzew były naturalnym rezerwuarem, a zarazem chronił tereny przed zalaniem odbierając nadmiar wody przy obfitszych opadach. Zagajnik, jaki tworzyły drzewa, był siedliskiem i wylęgarnią wszelkiego ptactwa (także chronionego). Wycinkę przeprowadzono po okresie uprawnionym, czyli w kwietniu i maju br. Kwiecień i maj jest to okres, kiedy ptactwo zakłada gniazda i to zniszczono bezpowrotnie. Wycinkę przeprowadzono pod pieczą i nadzorem zarządu ROD Bursztyn, nie wiem, czy zgodnie z przepisami i wszelkimi zezwoleniami, a jeżeli tak to, kto je wydał. Cały zarząd ROD Bursztyn, jak i Komisja Rewizyjna zamieszkują w Szczecinie a wycięto te drzewa tylko po to, aby poprzyznawać działki rekreacyjne na tym terenie swojej rodzinie i znajomym spoza Międzyzdrojów.

Proszę o zainteresowanie się moją sprawą.
Nie podaję nazwiska aby nie spotkały mnie jeszcze większe nieprzyjemności.
czytelnik
Pozdrawiam”

List na e-mail otrzymaliśmy 29 maja 2018 r. Treść czytelnika bez danych e-maila przesłaliśmy do ROD Bursztyn Międzyzdroje i 3 czerwca 2018 r. otrzymaliśmy odpowiedź.

„Pozwolenie na usunięcie drzew — Decyzja znak: BOŚ.613.161.2017.AK za zgodą Gminy Międzyzdroje wydał Starosta Kamieński w Kamieniu Pomorskim. Teren i drzewa do usunięcia opiniowała specjalna komisja powołana przez Starostę bezpośrednio na miejscu. Nie ma mowy o jakimkolwiek zniszczeniu starego drzewostanu. Usunięto olchy, które wśród dendrologów określane są jako drzewa chwasty. Usunięcie drzew każdorazowo poprzedzał audyt ornitologiczny. A teren, na którym rosły drzewa był zdegradowanym bajorem, który przez nowych użytkowników działek będzie przywracany do kultury rolnej. Działki na tym terenie przydzielono komisyjnie w drodze losowania. Nikt z mojej rodziny czy znajomych ani Ja nie ma tam przydzielonej działki, jak również nikt z rodzin członków Zarządu. Jednocześnie informuję, że na odzyskanym ze śmietniska terenie planujemy również urządzenie siłowni dla seniorów, a także placu zabaw dla dzieci mieszkańców Międzyzdrojów i działkowców.”

fot. Organizator
ROD Bursztyn Międzyzdroje

11 komentarzy “Odpowiedź ROD Bursztyn Międzyzdroje na pytania czytelnika”
 1. Witam panie prezesie proszę o podanie daty i miejsce gdzie odbyło się takie losowanie i gdzie widniała informacja o tym losowaniu

 2. Szanowni Państwo,
  ponownie ktoś wrzuca odgrzewany nieświeży kotlet. Należy kolejny raz zapytać po co!, dlaczego! to robi. Powiecie, że szuka prawdy ?, nie, nie o prawdę tu chodzi tylko o jątrzenie, pomówienia i obrzucanie błotem ludzi którzy bezinteresownie działają dla społeczności działkowców. Uprzejmie informuję, że Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Bursztyn” w Międzyzdrojach jako przedstawiciel organizacji wyższej użyteczności publicznej, udziela zainteresowanym osobom i instytucją wszelkich informacji o działalności ogrodu, w takim zakresie w jakim reguluje to prawo powszechnie obowiązujące. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w środy i soboty w godzinach od 13 do 16 do biura ROD „Bursztyn” przy ul. Wodziczki 3. Można się umówić tel. pod numerem 91 32 85 005. Zapraszamy!

  Z działkowym pozdrowieniem
  Andrzej Gaszewski
  Prezes Zarządu ROD

 3. Witam czy ktoś wie kiedy były te losowania i gdzie były ogłoszone bo z tego co wiem to pewne osoby otrzymały takie działki a posiadają już jedna na drugiej części od strony wodociągów chyba jakiś wałek

 4. Na podstawie jakiego „PRAWA” ROD Bursztyn w Miedzyzdrojach
  przywlaszcza sobie nowy teren miasta i organizuje podzial terenu
  miejskiego na nowe dzialki ? .

  Czy to nie samowola ? .

  • 1) Cały teren RODu należy(własność) do miasta od zawsze ALE zgodnie z decyzją administracyjną działkowicze mogą bezpłatnie i dożywotnio użytkować ów teren.

   2) Z kolei jeśli chodzi o kawałek gruntu, gdzie niektórzy ostatnio dostali działki, to ten teren również jest częścią RODu. I od razu powiem, że już więcej extra terenów ROD już nie ma… Jedynie od kogoś można przejąć za odpłatnością

   3) nikt nie ma dwóch działek. na jedną działkę przypada jeden użytkownik z wyjątkiem małżeństw albowiem wówczas jest wspólnota majątkowa(2 użytkowników). PS Osoby mające pokrewieństwo np dwóch braci mogą mieć osobno działki jako odrębni użytkownicy.

 5. No właśnie. …ale niektórzy sądzą, że to bardzo zły pomysł. A prawda jest taka, że POWINNY BYĆ TAM WSZYSTKIE DZIECI Z KLAS I- III.

 6. wyborca obronca szkoly

  Proszę nie siać fermentu na temat szkoły bo nikt przy zdrowych zmysłach tego nie uczyni a jak by był taki zamiar to przyszła ekipa powinna się ewakuować.

 7. Witam mam pytanie czy ktoś wie gdzie było to losowanie bo z tego co mi wiadomo jedna z osub posiada już jedna działkę a teraz niby wygrał drugą jakiś walek

  • Przypadek do Psychiatry

   Ty Wałek, weź koło i pierdyknij się w czoło ! i na Berdyczów, pisz na Berdyczów tam ci odpowiedzą, a jeszcze pij wodę, wodę pij bo ponoć usuwa z mózgu toksyny.

   • Normalne pytanie a ktos probuje radzieckimi metodadmi zdyskredytowac. Tych co tak robia jezeli tak bylo moze podeslac.

 8. Witam mam pytanie czy ktoś wie kiedy te losowania tych działek były przeprowadzone i gdzie było ogłoszone takie informacje