Aktualizacja: Obawy czytelniczki: Zaniedbany i brudny plac zabaw

„Witam.

Niepokoi mnie stan naszego placu zabaw. Fajnie, że wysypano piasek dla bezpieczeństwa i wygody dzieci jednak sam sprzęt jest mocno zaniedbany i plac jest ogólnie bardzo brudny. W wielu miejscach deski są połamane lub wyszczerbione. Wystają również gwoździe i drzazgi. Deski, które są połamane nie są zabezpieczone. Wszędzie leżą puszki i butelki (najczęściej po piwie). Potrzebny jest tam również lepszy monitoring, bo niestety wieczorami często przesiadują tam dorośli i młodzież spożywająca alkohol. Czy nasze władze mogą się tą sprawą zainteresować? Proszę o interwencję.”

Odpowiedź Urzędu Miasta:

Do Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach wpływają skargi od mieszkańców i turystów dotyczące złego stanu technicznego placu zabaw przy Alei Gwiazd. Obecny plac zabaw został wybudowany w 2008  roku, jest więc już mocno wyeksploatowany. Plac jest regularnie monitorowany a zgłaszane usterki sukcesywnie naprawiane.

,,Zdajemy sobie sprawy, że jeden plac zabaw w miejscowości wypoczynkowej szczególnie w okresie letnim jest niewystarczający. Teren obecnego placu zabaw został objęty projektem ,,Międzyzdroje morze zieleni”, który rusza  od jesieni 2019 roku. Dzięki realizacji tego projektu, w miejscu starego, powstanie nowy atrakcyjny plac zabaw. Dlatego nie angażujemy większych środków finansowych w obecny plac” – powiedział Burmistrz Mateusz Bobek.

Nowy plac zabaw powstanie w ramach zagospodarowania skweru rekreacyjnego przy promenadzie. Będą na niej strefa maluchów z huśtawkami, zjeżdżalnią, wigwamem, ścieżka zdrowia z podwieszanymi mostkami  oraz strefa dla dzieci starszych.

Podczas rozmów z mieszkańcami docierają do nas sygnały, że potrzebne są inne miejsca zabaw dla dzieci i w ramach budżetu obywatelskiego, który będzie realizowany w 2020 roku  plac zabaw jest jedną z inicjatyw, które planują wykonać mieszkańcy w innej części miasta.

 

Joanna Ścigała

Rzecznik Prasowy

UM w Międzyzdrojach

4 komentarze “Aktualizacja: Obawy czytelniczki: Zaniedbany i brudny plac zabaw”
  1. Plac zabaw jest OK tylko korzystają osoby które nie powinny tam wchodzić dlatego wygląda tak jak wygląda. Stare konie fajki tam pala pija piwo i dewastują plac przeznaczony dla dzieci. Może od tego było by zacząć. Maluchy łańcuchów nie zrywają, nie łamią płotu itp.

  2. Obok tylko że zamknięta.

  3. Redaktor Portalu

    Z naszych informacji wynika, że dzisiaj tj. 18.06.2019 miała być wizytacja Urzędu Miasta na tym placu zabaw.

    • Wakacje jutro się zaczynają a oni z urzędu dopiero teraz będą wizytować plac zabaw czy go zamknąć ? bo na naprawę pieniędzy niema ? tak jak na naprawę fontanny od trzech lat brak pieniędzy ? i została zamknięta aby już nie ciekła