Wyniki II tury wyborów samorządowych – mamy nowego Burmistrza!

1. Szkoła Podstawowa Nr 1 / Gimnazjum, Międzyzdroje, ul. Kolejowa 33
Wygrywa Pan Mateusz Bobek

 
2. Miejska Biblioteka Publiczna, Międzyzdroje, ul. Norwida 15
Wygrywa Pan Mateusz Bobek

 
3. Międzynarodowy Dom Kultury, Międzyzdroje, ul. Bohaterów Warszawy 20
Wygrywa Pan Mateusz Bobek

 
4. Przedszkole Miejskie nr 1 Morskie Skarby, Międzyzdroje, ul. Myśliwska 13
Wygrywa Pan Mateusz Bobek

 
5. Szkoła Podstawowa nr 2, Wapnica, ul. Jodłowa 3
Wygrywa Pan Jan Magda

OFICJALNE WYNIKI

Gratulujemy Zwycięzcy oraz wszystkim Kandydatom, którzy brali udział w wyborach oraz Tym, co uczestniczyli w głosowaniu.

 

506 komentarzy “Wyniki II tury wyborów samorządowych – mamy nowego Burmistrza!”
 1. ja się tylko pytam! czy radni sprzedali dusze diabłu…

 2. Czy ktoś coś wie o konkursie Osobowość Roku w którym startował Dorosz i Grażyna Ingelewicz prezes ZWIKU ona z oczyszczalnią, on pozyskiwanie funduszy na nią.

 3. to oznacza że można łamać prawo ! wynosić informacje o przetargach i robić prywatne w zakładzie! bo to są fachowcy! nie to kłamstwo! nie wolno ich rószyć taką była umowa a po drugie pani prezes coś załatwiła …nie prawda szanowni radni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Czy obecny Burmistrz zwolni prezesów spółek typu Zoś Wodociągi i Promenada.
  Dziwnym zbiegiem okoliczności tam gdzie pieniądze duże to zawsze coś się dzieje.
  Kierownik z pismem od C….
  Prezes Promenady wycieki informacji i przetarg jakiś taki….

  • Burmistrz Bobek nie zwolni żadnego prezesa spólek, choć jako WALNE ZGROMADZENIE tych spółek, ma takie prawo.

   Jedynym powodem tego będzie fakt, że osób o tak wysokich kwalifikacjach, które miałyby zastąpić obecnych prezesów, za tak marne pieniądze, nie znajdzie na rynku pracy.

   Bierze się to z oczywistego faktu, że prezesi spółek kapitałowych, w przeciwieństwie do burmistrza, za swoje błędne decyzje odpowaiadają CAŁYM SWOIM MAJĄTKIEM i stąd ich wynagrodzenie MUSI być wyższe nawet od wynagrodzenia burmistrza.

   Burmistrz Bobek to wie i dlatego nic w tej sprawie nie zmieni, nie zaleznie od tego co w kampanmii wyborczej obiecywał, bo to będzie korzystne dla Gminy Międzyzdroje.

   Pozdrawiam

   • Rozumiem co napisałeś: ” Burmistrz Bobek to wie i dlatego nic w tej sprawie nie zmieni, nie zaleznie od tego co w kampanmii wyborczej obiecywał, bo to będzie korzystne dla Gminy Międzyzdroje.”

    kampania to kampania a życie to życie.

   • Podobno jak się wyrwie za dużo pijawek na raz można dostać krwotoku. Ale i tak bym wyrwał.

   • Całe szczęście, że nie masz takiej mocy sprawczej bo dopiero zrobyłbyść nicszczycielski krwotok w Gminie Międzyzdrojów.

    Jestem pewien na 100%, że Burmistrz Bobek taki szatański podszeptów nie posłucha i bardzo dobrze.

    Pozdrawiam

   • Wpisy powyżej -powinniście przyjąć się na takich doradców jakich kiedyś królowie mieli.Podszeptywali,mądre miny stroili a król i tak robił swoje.

   • GMINA BEDZIE KRWAWIC to już widać .PAN REDAKTOR CO PAN BEDZIE MIAŁ WSPÓLNEGO Z MONITORINGIEM??.
    Już wiadomo kto tym będzie się zajmował??.

   • To są bezpłatne kamery promocyjne – typu widoki (są już dwie, latem trzy, a będzie ich więcej). Nie jest to monitoring typu rozpoznawania ludzi oraz ich nagrywania – panoramy widokowe (prywatna promocja miasta, wspomagana przez wielu ludzi- internet, serwer do streamu i prąd).

   • Jakos w Swinoujsciu nie ma takich spolek. Np. Zakladem Wodociagow i Kanalizacji kieruje Pani Bogdal,ktora jest inzynierem o tej specjalizacji. Dyrektorzy poszczegolngch Zakladow takich jak ZGM, czy PEC, chociaz zarzadzaja wiekszym i majatkami miasta nie maja takich wynagrodzen jakie maja nasi prezesi. Jak popatrzy sie na to, kto jest w radach nadzorczych to widac wzajemne powiazania wszystkich naszych spolek.

   • Tam nie chcieli pijawek.

   • A w Wolinie chcą przekształcić ZGKiM w Sółkę z o. o. i dobrze na tym wyjdą.

    Prezes tej spółki na pewno będzie zarabiał więcej niż Burmistrz i to jest prawidłowe bo będzie ponosił większą odpowiedzialność materialną – będzie odpowiadał za błędne decyzje swoim całym prywatnym majątkiem.

    Ważnym jednak jest to, ze spółka ZGKiM z dużym wynagrodzeniem Prezesa przynusie daleko większe efekty ekonomiczne dla Gminy aniżeli zakład budżetowy ZGKiM i to jest najistotniejsze.

    Pozdrawiam

   • Gienieniu twój !! problem zostałeś sam bez twego-guru i co teraz zrobisz biedak??.
    KASKI NI MA.
    CIŚNIENIU MASZ i teraz musisz sam Sobie radzić .
    Karola Takie jest twoje motto,,,
    POZDRAWIAM.
    ps.
    Nocki bez obstrukcji..

   • Gieniu szuka teraz wsparcia w Wolinie

   • taaa…

    Zdecydowanie „pięknym” przykładem ogromnych korzyści dla mieszkańców są spółki „międzyzdrojski rynek” i „nowe centrum” nie mówiąc już o „marinie wapnica”

    Swoją drogą komercjalizacja każdej społecznej dziedziny życia jest historycznie rzecz biorąc nieporozumieniem nie tylko ekonomicznym ale przede wszystkim… cywilizacyjnym. Symptom UPADKU

   • Wszystkie wymienione przez ciebie spółki przyniosły tylko i wyłącznie korzyści dla Gminy Międzyzdroje.

    Burmistrz Bobek o tym doskonale wie.

    Pozdrawiam

   • jakie korzysci i komu? 10 osob korzysta kosztem 5000 tysiecy?

   • Korzyści dla Bużetu Gminy.

    Pozdrawiam

   • mikeserowicz pod innym nikiem jak widac.

   • W kwietniu będzie sprawozdanie.
    ILE TO SPÓŁKI/A WYPŁACIŁ KASY JAKO DIWIDENDY.
    GIENIU TWOJE TEORIA MA TYLE WSPOLNEGO Z PRAWDĄ jak to że ty pracujesz i rodzinkę otrzymujesz.
    POZDRAWIAM.
    ps.
    Zima idzie Geniu gdzie Ty się biedak przytulisz.

   • I dowiesz się, że WSZYSTKIE spółki na pewno przyniosły przysporzenia dla budzetu gminy a jedyne o co mozna toczyc spór to czy nie mogły one byc większe.

    I tu Bormistrz Bobek jako Walne Zgromadzenie może pokazać, że spółki mogą przynieść większe pożytki i tym powinien się zająć a przede wszystkim porzucić mrzonki o likwidacji spółek bo to byłoby jego „politycznym samobójstwem”.

    Jeszcze jednym powinien zająć się Burmistrz Bobek a mianowicie wytłumaczyć społeczeństwu, ze Prezesi spólek MUSZĄ zarabiać więcej od burmistrza bo ponoszą WIĘKSZĄ odpowiedzialność materialną za swoje decyzje – odpowiadają CAŁYM swoim PRYWATNYM majątkiem a burmistrz odpowiada maksymalnie do wartości jego trzykrotnej pensji – Burmistrz Bobek to wie.

    Społki są korzystniesze ekonomicznmie dla budżetu gminy przede wszystkim z tego powodu, że MOGĄ ODLICZAĆ PODATEK VAT – zaklad budżetowy NIE!!!

    Do każdej faktury wystawinej np przaz ZWiK za dostawę wody i odbiór ścieków doliczany jest podatek VAT, który zakład budżetowy MUSI w całości odprowadzić do urzędu skarbowego.

    Natomiast spółka POMNIEJSZA ten podatek VAT o wartość tego podatku płaconego przy zakupach maszyn urządzeń, rękawic dla pracownikow ect a to oznacza, że bardzo duże pieniądze zostają w spółce, które w zakładzie budżetowym by nie zostały.

    A najważniejsze – przy realizacji budowy nowej oczyszczalni za kwotę ok 40 mln zł społka odliczy sobie 23% podatku VAT a gdyby to rewalizowała tą inwestycję gmina takiej możliwości by nie było.

    Burmistrz Bobek o tym wie i przynajmnkie spłółki ZWiK na pewno nie rozwiąże a nie zdziwiłbym się gdyby jeszcze podnósł wynagodzenie dla Pani Prezes bo to byłoby na pewno uzasadnione.

    Pozdrawiam

   • Pewien kierownik ma tak wysokie kwalifikacje,że w pracy bywa do 7.30.

   • Co teraz będzie z kierownikiem?

   • Pytanie co będzie z Panią Prezes , która prawdopodobnie nie dotrzymała swoich obowiązków i pewne grono ludzi wiedziało o terminie przetargu.
    Burmistrz nic nie zrobi .
    Może należy się jej podwyżka bo w oświadczeniu majątkowym jakoś tak dobrze nie wygląda.
    Układy i nic więcej.
    Słyszałem ,że grono ludzi mieli nawet projekt przetargu w ręku na tydzień przed ogłoszeniem .
    To jest przekręt roku w Międzyzdrojach.

   • Pytaj radnych najbardziej zainteresowanych których być może rodziny przystąpiły do przetargu?

   • Polemizowałbym……….
    Na miano przekrętu roku w Międzyzdrojach jest DUUUUUŻA konkurencja. Pod który kamień nie zajrzysz na światło rozbiegają się szczypawice

   • Niema ludzi nie zastąpionych i nie ma już parasola Doroszowego nad nimi a rentowność spółek jest żadna są pijawkami na garnuszku gminnym nie przynoszą dochodu tylko kombinacje na całego.

 5. super dzień ! może troszkę prawdy o układach ….

 6. Panie Leszku pokazał Pan kolejnyvraz klasę czego po dzisiejszej sesji jak widać niektórym brak. Przykre ale prawdziwe

  • W poważaniu mam tą pseudo klasę. Cieszę się ze już go tu nie ma. Dla mnie był słabym burmistrzem pomijam fakt zepsucia i stosunku do ludzi.

   • Jako do człowieka niestety nie mam nic do zarzucenia natomiast po dniu dzisiejszym, co do obecnego burmistrza zmieniam zdanie nie tego oczekiwałem.

   • Co można stwierdzić po uroczystej sesji na bardziej okolicznościowej a nie urzędowej.
    Okazuje się że dużo nie trzeba aby zmienić zdanie.
    Z takimi mieszkańcami to nowy burmistrz nic nie zwojuje.
    Do gościa powyżej,trochę więcej zrozumienia,czasu i cierpliwości bo jesteś jak chorągiewka na wietrze.

   • Pierwsze wrażenie jest najważniejsze czy jest to sesja okolicznościowa, czy urzędowa. Dlatego kolejny raz podkreslam Pan Leszek miał to coś czego jego uczniowi widać dziś brakuje.

   • SIWYCH WŁOSÓW?

 7. Stary burmistrz zniknął. I tyle go widzieli. Pozdrawiam.

 8. Witam o budynki na gromadzie trzeba było pytać odchodzącego burmistrza. Tak miło był żegnany to trzeba było go rozliczyć z podpisanych decyzji a nie teraz będziecie pytać się nowych pytajcie tych co podpisali dokumenty.

  • Pytamy nowych starych tych co byli 3 lub dwie kadencję i to oni pozwalał poprzez głosowanie na tak pozwolili odchodzącemu burmistrzowi na to wszystko

 9. Kiedy nagranie z ostatniej sesji zeszlej rady miasta?

  • Nie była nagrywana, ponieważ umowę podpisaną mam na 14 sesji, a było już 12 razem z nadzwyczajnymi na wniosek, a będą jeszcze 2. Dlatego trzeba było jedną wykluczyć. Na ostatniej sesji były takie warunki, że bym tylko przeszkadzał podczas kamerowania- mnóstwo ludzi i brak swobodnego miejsca. W sumie trwała tylko chwilę, ponieważ sesja była dodatkiem do uroczystości. Wykluczona została w porozumieniu z osobą odpowiedzialną, która rozlicza portal z dostarczanych zapisów wideo z sesji.

   • ..,.. czytam trzeci raz i nie wierzę …..

   • Gdyby Czytelnik był, to by widział, że kamera była rozkładana i potem po rozmowie złożona. Nie będę dalej dyskutował nad takimi faktami, byle tylko coś napisać.

   • Panie Redaktorze , dokładnie Pan wie , że treść mojego postu odnosiła się do Pana wyjaśnień przed edycją widniejącego postu . Obecnie treść postu z 18.16 została przez Pana diametralnie zmieniona . To nie fair proszę pana .

   • Gdy Pan/i pisał/a drugi komentarz, to w tym czasie dopisałem kolejne zdanie, ale temat odpowiedzi się nie zmienił. Jestem z doskoku na portalu i nie miałem czasu doprecyzować w jednej chwili. Szukanie dziury w całym, ponieważ tylko na końcu uzasadniłem. Dopiszę jeszcze jedno zdanie po: 11 listopada był dniem wolnym od pracy, sesja była w MDK i każdy zainteresowany mógł uczestniczyć.

   • To cud, ja komentowakem(am) to, co dopiero Pan pisał.

   • To jest mój ostatni komentarz. Naprawdę głupie pytania, gdyż to wyjaśniłem (w trakcie 2 komentarza na ten temat w podobnym czasie dopisywałem dodatkowe zdanie dla jasnego zrozumienia- proszę nie błaznować). Niebawem wszystko się skończy i będzie spokój.

   • Tak to dobra deklaracja niech się to skończy zamknąć ten portal i będzie spokój. Nie potrzeba mi w naszym mieście takiej tuby trąbiącej jedną nutą w naszym domu.

   • Chciałbyś. I będziemy sobie czytać kam******. Redakcjo proszę się nie przejmować. Zdrowia i siły życzę.

   • Czyli nadchodzi czas komentarzy niekonfortowych dla „starych -nowyvh władz””.
    Redakcjo jest takie przysłowie :”oliwa zawsze sprawiedliwa”to kwsetia czasu a czy tu czy na innym portalu!
    Pozdrawiam.
    Ps.
    Życzę miłego.

 10. Sajmon czy to tsunami ma związek z wyborami? I czy nadejdzie dwudziestego?

 11. Sajmon mówi .. układ!!!!!

  nadejdzie jak tsunami!!@

 12. Sajmon mówi czas siedzieć

  Sajmon mówi ….czas się rozliczyć ….

 13. Sajmon mówi .. układ!!!!!

  Sajmon mówi .. nowy układ!!! A prawda jest jak historia .. czeka
  ….

 14. Jak to było ??”Energia- nowa .”Panie „nowy”Burmistrzu jakt to sie ma do- „stop wysokiej zabudowie”.
  Budynki ktore powstana na Gromadzie to ile bedzie pieterek. hhhh.
  Nic Pan o tej zabudowie nic nie woedział ??.??????

 15. A może ten temat nie zasługuje na wypchnięcie go poza listę tematów komentowanych. Chyba obiektywizm na to nie pozwoli. Tym bardziej że wybieramy a wybory nasze są ważne

  • Oczywiście, że wybory nasze są ważne. Temat do 20 11 2018 g. 10.00 (zaprzysiężenie) aktualny!

 16. Sajmon mówi słodkich snów!!!

  Sajmon mówi!Spólka promenada rozsypie się jak domek z kart! A dlaczego ? to poczekajmy jeszcze tylko pare dni… Sajmon mówi będzie jazda! interpelacja ! to słowo Nowa władza zapamięta na długo a zwłaszcza osoby które tak bardzo są związane i to nie tylko uczuciami ze spółką i w.w.sajmon mówi a kto koledze obiecuje a słowa nie dotrzymuje ten na końcu w piekle ląduje!!!

 17. Co teraz ma zamiar robić p Magda.

 18. Kwaterodawcy macie cala zime wolnego. Piszcie do warszawy czy do uni o doplaty. Automatyzacja takze postepuje wiec mniej ludzi bedzie potrzebne i wystarczy dac znac gdyz sa swiadomi takich rzeczy, ale raczej za was nikt nie poscieli.
  Obecne termodoplaty sa forma zasilku z unii ale narod jeszcze chaotyczny bo narzekali na 12 list wolny wiec dlatego tak to mniej wiecej wyglada a nie w formie bezposredniej gotowki.

 19. Kto zaplaci odszkodowanie za dwa dziki,ktore ostatnio dwukrotnie wyszly na droge a ja mam zderzak do wymiany?

 20. wszystkie decyzje powstających budynków o wysokiej zabudowie są bez udziału Radnych … TO TYLKO DECYZJE BURMISTRZA L. DORISZA

  • Trochę znajomości prawa.
   Bieżąca( nie planowana) kontrola komisji rewizyjnej wydanych WZ to zupełnie wystarczyło. Przez okres dwóch kadencji o takich nie słyszałem, a niektórzy radni Ci sami!

   • Nie licz na to, że „HEJ ter” pokusi się o znajomość prawa.

    ON nażarł się borówki amerykańskiej o smaku PO i będzie na haju do 2023 r. – do nowych wyborów.

    Pozdrawiam

   • Teraz zapytamy?.

 21. Wesołe miasteczko, punkty handlowe, punkty gastronomiczne, karuzele i koło widokowe potrzebne jest w naszym mieście. Tylko wszystko rozsądnie, bez układów, za normalne pieniądze i w zgodzie z innymi handlującymi. Niektórzy chyba o tym zapominają

 22. Ludzie mówią, że obiecane mieli wesołe miasteczko jak tylko spółka dostanie teren, razem to zaplanowali, a później prezes ich pogoniła dlatego teraz się mszczą.
  Cały projekt jest na psu w budę jedna wielka wajcha na całe miasto.

  • absurd! jeszcze się zachwycicie tym terenem a, że ktoś ma oczekiwania niemożliwe do zrealizowania to nie powód by innych pomawiać! Brawo p. prezes!

 23. Gigant biznesowy który chwalił się swoją znajomością z burmistrzem , otrzymywał dzierżawy na słupów ,bez przetargu ,teraz pluje na panią prezes bo co nie zgodziła się ,oj nieładnie , nieładnie. Brawo Pani Prezes nie podejrzewałem pani o taką siłę woli.

 24. Ktoś bardzo nie lubi pani prezes .Ciekawe dlaczego? W jakiej to sprawie zaszła pani prezes komuś tak mocno za skórę że tak na nią pluje ?Wróbelki ćwierkają na mieście że nie zgodziła się na wesołe miasto, czy to prawda ? Jeżeli to prawda to brawo pani prezes !!!

 25. Szanowni Państwo, rozumiem to, że spółka jest celu publicznego dla mieszkańców, ale moim zdaniem, jeżeli ktoś ma uwagi, to powinien się kontaktować z Panią Prezes, a jeżeli ktoś ma jakieś dowody (nieznane redakcji), to powinien zgłosić to, a nie bawić się w dochodzenia na portalu. Ile będziecie o tym pisać? – rok, dwa? Nie chcę też być nazywany cenzurantem, ale nie chcę też się mieszać w inne sprawy, niż dotyczą zawartości artykułów moich i czytelników.

  Może ktoś coś nie pamięta, może ktoś z Was nie był i nie oglądał, to zamieszam tu wszystkie spotkania dotyczące nowych pawilonów:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=4U32lkGgr0A

  2. https://www.youtube.com/watch?v=ZzMtagovm2g

  3. https://www.youtube.com/watch?v=9Ght9g7G70k

  • Panie Tomku. Nagle ma Pan problem z komentarzami? Wcześniej Panu nie przeszkadzało wzajemne polowanie. O licznych pomowieniach nie wspomnę.

   • Szanowny Czytelniku, przez te komentarze (bardzo sporą ilość), prawdopodobnie zrzeknę się funkcji ich zatwierdzania i portal wejdzie w zarządzanie dwóch redaktorów. Komentarz są potrzebne, ale czasami mnie ręka boli, jak niektóre czytam i potem muszę je zatwierdzać- by nie było cenzury. Fajnie jest czytać negatywy i pozytywy, ale sumienie mnie boli, jak czytam o kłamstwach. Wiadomo mamy różne poglądy i nie musimy wszystkich popierać, ale nie oznacza to by kłamać. Osobiście nawet na wroga bym nie kłamał- trzeba w życiu mieć jakieś zasady. Potrzebuję też zmienić swoje życie i dlatego decyzja o dwóch adminach. Moja odpowiedź nie dotyczy tego tematu, gdyż go nie znam wewnętrznie (tylko z komentarzy).

   • To niech Pan rezygnuje . W Pana bezstronność już chyba nikt nie wierzy.

   • Niech pan nie rezygnuje.Mam wiarę jeszcze.

   • Czy Pan „elekt” Burmistrz był przewodniczacym „komisji finansowej w Gminie”????…

   • Wg protokołu nr 64/18 Pan Mateusz Bobek – dzisiejszy burmistrz elekt, był Przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu, nie komisji „finansowej w Gminie”.

    http://bip.miedzyzdroje.pl/unzip/miedzyzdroje_16061/protokol_nr_64_komisji_rgib_29082018.pdf

    cytat
    „Protokół nr 64/18 z posiedzenia
    Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu
    z dnia 29.08.2018 r., godz. 10.00-14.00
    1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie quorum.
    Posiedzenie Komisji na podstawie listy obecności i stwierdzenia quorum otworzył Przewodniczący
    Mateusz Bobek. Nieobecny na posiedzeniu był radny Andrzej Kościukiewicz, spóźnienie zapowiedziała
    radna Iwona Czyż. Lista obecności radnych stanowi zał. Nr 1 do protokołu.”

   • Dziękuje za informacje.

   • Proszę bardzo.

   • Czyli obietnice wyborcze” maja pokrycie””
    Brawo .
    Czekamy na efekty.

 26. „Od około 2 miesięcy jestem szantażowany i nękany telefonicznie oraz osobiście przez pewną kobietę. Straszy mnie że przedstawi kompromitujące mnie materiały. W zamian za milczenie oczekuje korzyści finansowych. Zrobiłem błąd bo dwukrotnie jej zapłaciłem. Nie wytrzymałem któregoś dnia i wysłałem do niej SMS, że jeżeli nie zaprzestanie nękania mnie to zgłoszę sprawę do prokuratury. Czy dopuściłem się groźby bezprawnej?

  Groźba bezprawna jest przestępstwem określonym w art. 191 § 1 k.k. (kodeksu karnego). Zgodnie z treścią tego przepisu odpowiedzialności karnej (pozbawienia wolności do lat 3) podlega każda osoba, która stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia. Przez zmuszanie innej osoby należy rozumieć poddanie się woli sprawcy. Definicja groźby bezprawnej znajduje się w części ogólnej, w art. 115 § 12 k.k.
  W myśl tego przepisu groźbą bezprawną jest zarówno groźba, o której mowa w art. 190, jak i groźba spowodowania postępowania karnego lub rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej; nie stanowi groźby zapowiedź spowodowania postępowania karnego, jeżeli ma ona jedynie na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem. Co do zasady zatem zapowiedź (groźba) spowodowania postępowania karnego, w celu zmuszenia osoby do określonego zachowania, wyczerpuje znamiona przestępstwa określonego w art. 191 § 1 k.k. Nie mniej jednak, z zakresu groźby bezprawnej wyłączone są te zapowiedzi spowodowania postępowania karnego, które mają na celu jedynie ochronę dobra naruszonego przez osobę, do której skierowana jest ta zapowiedź, np. ma ona na celu odzyskanie skradzionej rzeczy lub skłonienie do odwołania zniesławiających zarzutów czy też zatamowanie innych akcji przestępczych. Taka zapowiedź nie stanowi groźby bezprawnej w rozumieniu art. 115 § 12 k.k., a zapowiadający nie powinien ponieść odpowiedzialności karnej z art. 191 § 1 k.k. Należy zaznaczyć, że nie stanowi groźby bezprawnej zapowiedź spowodowania postępowania innego niż postępowanie karne, np. nie stanowi groźby bezprawnej zapowiedź wystąpienia z powództwem cywilnym lub spowodowania postępowania karno-administracyjnego albo też postępowania dyscyplinarnego.

  Reasumując, w opisanym stanie faktycznym naszym zdaniem powinien Pan zawiadomić o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa organy ścigania, nie obawiając się o ewentualną odpowiedzialność karną z tytułu gróźb bezprawnych. Naszym zdaniem skierowana przez Pana zapowiedź spowodowania postępowania karnego, ma na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem, a tym samym wyłączona jest spod odpowiedzialności karnej za groźby bezprawne. „

 27. Czas się tym zająć.

  Dlaczego są zielone dachy ?
  Szybka odpowiedź : w pierwszym projekcie były tylko 4 gastronomię a w końcowym jest chyba 7 .
  Teren zielony się nie bilansował, dlatego sprytnym planem ktoś wymyślił zielone dachy po to tylko żeby upchać gastronomię.
  Teren ten miał być dla handlowców a nie gastronomików.
  W grę wchodzą większe kwoty za gastronomię, to trzeba było zrobić 30 gastronomi i 20 punktów handlowych.
  Czy nie jest dziwne, że w warunku przetargu był czas wpłacenia wadium.
  Zastanówcie się dlaczego?.
  Przetarg ogłoszony o 10 a wiecie kiedy jest pierwszy przelew?.
  Czas chyba na interpelację na Panią Prezes trzeba to wyjaśnić albo niech się tym zajmą Panowie co byli ostatnio w urzędzie.
  Mało tego ponoć maczali w tym palce najbardziej znienawidzeni w mieście.
  Czy nowi Radni się tym zajmą?.
  Czy nie widzą problemu?.
  Informacja prawdopodobnie wyciekła ze spółki kiedy ma być przetarg a dalej ktoś to próbuje zatuszować pytanie dlaczego?.
  Zastanówcie się dlaczego kwota pierwszej wpłaty miała być 400 tyś a nagle spółka zadecydowała, że będą dwie wpłaty 400 i 420 tyś.?

  • Gdyby tak było to wszystkie lokale by poszły. A z tego co się orientowałam to są jeszcze dwa wolne! Nie pisz bzdur i nie powtarzaj plotek bo na to też jest paragraf!

   • Dwa najgorsze lokale nie zeszły bo nikt ich nie chciał.
    Wiem kto wiedział kiedy będzie przetarg.
    Niestety $$$$$$….
    Piszę tylko prawdę na którą mam dowody.
    Paragraf to jest na pewną kobietę, która złamała prawo i powinna za to odpowiedzieć.
    Powinni się tym zainteresować bo ja nie jestem kapusiem.

    Delegatura CBA w Szczecinie

    Polska

    ul. Żołnierska 4d71-210 Szczecintel. (91) 831 38 00; (22) 437 38 00

   • Nie jesteś? A co teraz robisz? Chyba, że powtarzasz głupie ploty! A dwa lokale są w samym centrum i najlepiej widoczne! Uważam, że ktoś ma jakiś interes do tej Pani i nie może go zrealizować dlatego pluje!

 28. CBA to na rekreacyjne działki ogródkowe wysłać celem analizy fundamentów lanych hehe

 29. A Pan Proboszcz jak sie zapatruje na konkubinat??????.
  Miasto ma patrona i co dalej???

 30. oj jaką cisza … boją się nicponi….Ale my znamy prawdę.. !!!

 31. król Julian..

  rano napisz jak wyjdziesz!! gamoniu…

 32. Sajmon mówi …. to koniec spółką..

 33. król Julian..

  nie proś o prawdę! bo Zaboli !

 34. boją się wyroków.. Sajmon mówi idziemy siedzieć… czas na zmiany! Sajmon mówi król Julian odchodzi… …..

 35. Sajmon mówi radna ma knajpie! sejmon mówi ć.d.n.. król prosił o pomoc żeby was ukarać ….

  • Oj tam oj tam to famfary niech grzmia,a cóż ta Wać Pani za nietakt popełniła? Im dalej w las tym więcej drzew.

 36. A gdzie jest w tym filmie Bruce Willis ?

 37. Jeszcze jeden wariat… O Boże

 38. Sajmon mówi smuteczek! Sajmon mówi więcej więcej !! !!!!!!!!!

 39. 21.09.2016 r. Ostateczne rozwiązania działki numer 255

  21.09.2016 r
  Ta data spowodowała, że teren musiał zostać przekazany pod spółkę wystarczy sprawdzić kto wtedy złożył podania.
  Dalej nie rozumiecie w co całe miasto zostało wplątane..
  Wojna trojańska rozpoczęła się przez Kobietę i tak samo jest z w Międzyzdrojach.

  • Koniem Trojańskim to jest Burmistrz Elekt Bobek.

   Pozdrawiam

   • Dajmy odejść obecnemu burmiatrzowi na zasłużony odpoczynek.
    Potem czas na wyjaśnienia od spółki promenada dlaczego ta inwestycja tak wygląda i kto doprowadził do przejęcia terenów i dlaczego?.

 40. fakt jest taki że podania wpłyneły a kto i za co kupi to niczyj inters .prawo zostało złamane! Sajmon mówi teraz zatrzęsię się bursztynowe miasto !!!

 41. oj oj to może zadamy pytanie radnym dlaczego nic w tej sprawie nie zrobili? bo może lokal obiecali znajomym ! Sajmon mówi Zaczynamy zabawę!!

 42. Pan Adam ma majętnych i wpływowych znajomych więc prosze uważać i ważyć słowa bo może ktoś do drzwi zapytać i wtedy nie będziesz gościu taki cwany …pamiętaj

 43. Sprytna kobietka

  Proszę jutro sprawdzić w UM kto składał podania na teren gdzie znajdują się budki.
  Ponoć to jest jedna wielka ustawka po to tylko, żeby teren poszedł pod spółkę.
  Nieźle zaplanowany plan w restauracji w szczecinie w Niebie.
  Wszyscy budkowicze oszukani wystarczyło, żeby jedna osoba wycofała podania i dalej by stali na swoich miejscach.
  Nikt tego nie nadzoruje takie mamy miasto, robią z wami co chcą.
  Podwyżka się należy przecież kredyty mam na mieszkania.

  • Bezrobotny milioner chciał kupić budki haha

   Podstawione osoby jakiś gość na bezrobociu niby chciał kupić albo wydzierżawić ten teren. Jednak ktoś tu chyba prawdę pisze.

 44. dawno temu w bursztynowym mieście...

  zemsta Zbója była okrutna prawdę ludzią i krasnalą wyjawił jak bogaci głupcy przekupili Złą Wiszącą Wdowe i wszyscy się z miasteczka wyprowadzili bo przyszedł zły miś co zwali go „C” cwaniak”B”bystry „A” anonimowy i rozprawił się z tą Bandą nicponi!!! koniec był smutny ,żyli długo i za kratami w lochah!!! a Zbuj znikną w lesie.. pozdrawiamy wszystkich tych co teraz myślą czy stracą czterysta srebrników.słodkich snów!!!

 45. Ten budynek na rogu Traugutta i 1000LPP to nie Hanwitu a pro po mi się podoba i nie jest na samej Promenadzie.

 46. dawno temu w bursztynowym mieście...

  król Julian przypomniał sobie że zna pewnego zbuja w lesie którego nikt nie lubi ale zacierać nikt z nim nie chce!poprosił o pomoc a ten się zgodził lecz postawił jeden mały warunek! chciałby bo wielkiej bitwie zamieszkać w miasteczku!wojna była krwawa i kosztowała wiele srebrników zabiją które przez lata w lesie zarabiał.słowo dane dotrzymał i wojnę wygrał ! ale król był już stary i nadal wierzył złej Wiszącej Wdowie.. bo czar na niego żuciła koniec króla się zbliżał a czarownica do miasta wypuściła bogatych kupców a krasnali na końcu do obory z bydłem spać położyła! Zbuj się rozbierał i zemstę zaprzysiąg

  • -Co z twoim królem?
   -Za­mienił się w żabę
   -to go pocałuj!
   morał wypływa jeden -jeśli koncentrujesz się na tym, czego nie masz, nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo.

   Stworzony horror to forma zdaniowa mało poprawna nie wspominając o ortografi.

 47. dawno temu w bursztynowym mieście...

  dawno dawno temu w krainie zwanej bursztynowe miasto powstał problem? był sobie król Julian i jego świta ! król chciał dobrze dla wszystkich ale na drodze stanęło mu 70 krasnali co jagodami handlują nieznośne małe poczwary co straciły domek.płakały robiły dużo szumu! król kazał złej czarownicy Wisząca Wdowa której wcześniej dał małe miasteczko do żądzenia zająć się sprawą.ale ona knuła spisek i za nic nie chciała ocalić krasnali..planowała się ich pozbyć. król dowiedział się o spisku lecz było już za puźno i czuł się bezradny! Ale to był mądry człowiek i wpadł na wspaniały plan!cdn

 48. Może Pan redaktor by się zainteresował trafastocja na terenie po gryfie II lub Iii zielonym co tam będzie w tym sezonie letnim?

 49. A kiedy nowy burmistrz obejmuje stanowisko ?

 50. 8.listopada miała zakończyć się kontrola CBA w Urzędzie Miasta i Gminy Międzyzdroje(info z Portalu ikameen.pl)
  Kiedy doczekamy się protokołu pokontrolnego?. Jeśli naturalnie CBA jest do tego zobowiązana. Ale Państwowa Inspekcja Pracy a może i NIK takie protokoły na bip opublikuje? Niestety ostatni protokół pokontrolny jest z 2013 roku…

  • CBA takk szybko ni wyjedzie
   Kontrola jednej spółki zakończona teraz czas na W.W.

 51. Kto stracil chate i rodzine jak juz sie pochwalil? z wykrzyknikami.

 52. Powtarzanie przez Redakcję że nic się nie da zrobić za dotychczasowym burmistrzem to kit. Mechanizm jest prosty. Najpierw sprzedaje się miejski grunt który staje się już prywatnym. I wydaje się warunki i już się nie da nic zrobić, a później wydaje się warunki zabudowy i rośnie wysokościowiec.

  • Miejski- Urzędu Miasta?, czyli Mieszkańców? – blef. Teren należał do Wojska, czyli kiedyś był terenem Państwowym- jeżeli już coś piszemy, to nazywajmy rzeczy po imieniu.

   • A dawna Pomerania też była wojskowa? A budynek Handwitu ten pierwszy róg Krasickiego i 1000 lecia PP też wojskowy teren czy miejski?. Panie redaktorze chwali się Pan ogromną wiedzą. Powinien Pan wiedzieć, że za pomocą MPZP można kreować architekturę i wysokość zabudowy. Dotychczasowy burmistrz wiele razy zmieniał w niektórych miejscach ten plan tam gdzie on był. Przykład Pasaż Pod Gryfem. A tam gdzie tego planu nie ma to się go nie uchwala. Po uzyskaniu przez Międzyzdroje samodzielności nigdy taki plan dla całego miasta nie został uchwalony. Zbyt łatwo szafuje Pan takimi słowami jak blef czy kłamstwo. Niech pan nie robi komuś tego czego sam Pan nie lubi

   • Szanowna/y Pani/e, rozmawialiśmy w komentarzach o trzech innych terenach. Zgodzę się z Panem/Panią, że można wiele (przykład ul. Ludowa). Mi osobiście ten pierwszy budynek nie przeszkadza, ponieważ jest w dole i nie wystaje mocno ponad zabudowę, która znajduje się dookoła- czyli tej wyższej na promenadzie. Jeden klocek musi być, ponieważ mamy Miasto, a nie Wieś w nazwie. Jedno zrozumcie, że wszystkie budowy (brak przestrzennego planu zagospodarowania), które powstały i powstają są na terenach prywatnych, wtedy Rada Miejska nie jest informowana o zmianach zabudowy przez Urząd Miejski oraz jakie pozwolenia wydaje Starostwo Powiatowe. Znam osobiście jeden błąd Rady Miejskiej: zgoda na sprzedaż terenu miejskiego przy molo. Ten teren to prawdziwy skarb i powinien być we władaniu miasta (np. przyszły Amfiteatr w kształcie muszli /tradycji-historii/ z widokiem na morze). W takim Amfiteatrze by mogły się odbywać koncerty ogólnopolskie i zagraniczne z przekazem na żywo w TV. Dodatkowo w zimie przepiękne miejsce na lodowisko. Wszystkiego nikt z nas nie wie, ale niektóre podstawy znam/y.

   • Warunki zabudowy wydaje burmistrz, plan zagospodarowania uchwala rada gminy.Pozwolenie na budowę wydaje starostwo na podstawie warunków zabudowy lub planu zagospodarowania. Dla nieruchomości na której ma być inwestycja celu publicznego ustala się plan zagospodarowania.

   • Wystarczy w planie komisji mieć bieżącą kontrolę wydanych WZ, które wydaje UM. Od tego jest też między innymi komisja rewizyjna w której jest lub byli p. Klucha, p Weglorz. Proszę więc nie pisać że radni nie mieli wiedzy. Pisałem trochę zainteresowania i chęci.

   • Radni w miesiącu wrześniu, czyli przed wyborami, sprawdzali wydane w 2017 r. decyzje o warunkach zabudowy.
    Nie mieli do nich żadnych zastrzeżeń.
    Dlaczego nie sprawdzili w poprzednich latach oraz w bieżącym roku. Zawsze mieli taką możliwość.

   • Dokładnie tak i to radni będący n-ta kadencję którzy w tych wyborach również zostali wybrani to do nich teraz roszczenia dlaczego takie przejawial zainteresowanie.

   • I komisji doraźnych np rewizyjnych kontrola bieżącą a nie po fakcie. To wszystko tak funkcjonowało niestety.

 53. Nie mogę zrozumieć jak niektórzy ludzie się zachowują. Jeszcze tylko kilka dni i największy pasożyt gminy Międzyzdroje kończy robotę. Fuj

 54. A miało nie być wysokiej zabudowy a na gryfa pom trwa wycinanie starych drzew ma być 5apartamentowcow 12 pięter co na to nowy burmistrz i rada

  • Redakcja- niewinna RM

   Nowego Burmistrza i Rady Miejskiej jeszcze nie ma- musi być oficjalne zaprzysiężenie, które nastąpi być może 20 listopada. Znam ten temat a-z: to teren prywatny, brak planu przestrzennego zagospodarowania, pozwolenie wydaje Burmistrz, a formalności do budowy obiektów Powiat. Na BIP są wprowadzone zmiany dotyczące tego terenu, które były zamieszczone około roku temu. Radni do tego terenu nic nie mają i nie mieli (prawa i lewa strona Radnych jest niewinna)- pewnie nawet nie widzieli tego pisma na BIP, ponieważ na sesjach R.M. nie było o tym terenie tematu. Nawet jak ktoś widział, to trzeba jeszcze mieć pojęcie o numerach działek. Oto cała prawda napisana sposobem obiektywnym. Wiedzę mam sporą na bardzo dużo tematów, ale czasami nie warto się mieszać, ponieważ potem pod domem mogą pojawić się sceny z filmu- po co mi to? Może jeszcze ktoś tego nie wie: Radni o wysokim apartamentowcu na Promenadzie Gwiazd dowiedzieli się dopiero z tablicy informacyjnej przy budowie- reszta jak w/w (są niewinni i jako redakcja się pod tym podpisuję).

   Winni są Ci, którzy zabronili mi publikowania artykułu (po kontakcie, bo możesz mieć sąd i możesz iść siedzieć- za prawdę). Nie dotyczy zabudowy. Czułem się zastraszony!

   Redakcja

   • Takie bajki to można dzieciom na dobranoc opowiadać. Po prostu nikt nie chciał się wychylać tak samo jak redakcja… Tylko pytanie czy tacy ludzie nadają się do rady? Bo wybór starych radnych jest głosem za kontynuacją prowadzonej polityki.

    Więc teraz się nie dziwmy, że jest jak jest… i będzie jak było…

    Jeśli Bobek będzie chciał coś zmienić to w trybie przyśpieszonym wprowadzi MPZP na pewnych działkach. Jeśli tego nie zrobi to wszystko będzie jasne… Wszystko…

   • Panie Rafale, też się dowiedziałem z tablicy informacyjnej i Radni na jednej z komisji na przerwie też o tym dyskutowali, że pojawiła się nowa tablica. Jeżeli były już zgody i to w połowie budowy, to Radni, a tym bardziej redakcja nic z tym fantem nie mogli zrobić. Władzę w tym przypadku ma tylko Pan Wojewoda, który podjął stosowne kroki w celu sprawdzenia dokumentacji. Dla przypomnienia: to też teren prywatny i brak planu przestrzennego zagospodarowania. To że nie piszę w artykułach o polityce, nie oznacza to, że można mi wcisnąć kity. Z pozoru tylko udaję niekumatego.

   • Ciekawe na jakiej podstawie dostali decyzję o warunkach zabudowy terenu na taką wysokość. Zarówno w poprzednim Studium jak i w obowiązującym, na tym terenie nie miało być tak wysokiej zabudowy. Nawet właściciel terenu ( tylko nie wiadomo który) pokazywał w internecie koncepcję zabudowy budynkami niższymi.
    Z tego wszystkiego wynika, że zmianie uległa decyzja tak jak i na działce Handwidu.
    Wg obowiązującego „Studium” będziemy mieć jeszcze „wieżowce” na zapleczu AURORY ( teren parkingu) oraz w Lubiewie na terenie byłego ośrodka PSS.
    Niezły „pasztet” zostawia nam burmistrz wraz ze staro/nową radą.

   • Dyzma jedź już szkodniku w swoje góry. Masakra jak niektórzy ludzie są podli.

   • Szkoda znów słów..Jeden z radnych mówił o tym głośno właśnie za kadencji Pana Bobka jako radnego,ale oczywiście nikt nie słyszał inie czytał.

   • Prawda, ale wracamy do punktu 2- o tym pisałem. Najpierw poszła plotka w mieście, potem w kuluarach R.M., potem na portalu przedłożona przez Radnego lub Mieszkańca (nie wnikam, bo RODO). Natomiast chyba Pan/Pani nie pojmuje, że Radny w tym zakresie nie ma mocy ustawodawczej i może sobie tylko mówić.

   • Proszę sięgnąć do przepisów. Dobre chęci na etapie powziecia wiadomości, ale jak się…przyklad ulicy Ludowej ciekawe czemu taka szybka reakcja w sprawie dominanty? A teren visa vi kto podnosił rączkę za wysoka zabudowa? Pisać mogę jeszcze wiele ale to może za pewien czas na innym portalu.

   • Tu jest nieco inna sprawa, nieco inny właściciel i tu grono Radnych wystąpiło na sesji R.M. o zmianę zagospodarowania przestrzennego (w tym gronie był Pan Bobek), a że budowa nie ruszyła, to tylko dzięki reakcji Mieszkańców tej ulicy (sąd trzyma pieczęć). Naprawdę chcecie ze mną w pokera grać?

   • ….. mać! trzeba było jedynie odblokować komentarze pod tymi idiotycznymi programami wyborczymi! A mieszkańcy ten syf roznieśliby w 10 minut. Ja rozumiem, że jest ryzyko. Ale… Jest jak jest…

    Teraz ponownie mamy sporo „niemogących” w radzie.

    Radni co prawda nie mają mocy ustawodawczej” ale mają uchwałodawczą i kontrolną. I to całkowicie wystarczy

    Uchwalenie kilku odpowiednich uchwał i burmistrz jedynie będzie mógł sobie paluszkiem pomachać.

   • Jakie komentarze?, plucie jeden na drugiego (spam) i zero treści docelowej do tytułu artykułu. Teraz jest dopiero jakaś dyskusja na poziomie, jak na portal przystało.

   • Tam gdzie jest konflikt interesów ZAWSZE będzie iskrzyć.

   • Ciekawe powiedzenie.

   • Konflikt interesów to nie powiedzenie to przepisy chyba że ktoś o nich nie wie.

   • Ha, ha panie redaktorze, ale mnie pan rozbawil do łez dlatego z niecierpliwością czekam na nowy portal o czym się mówi w mieście.

   • Każdy ma prawo otworzyć, tym bardziej że ja nie będę szedł w kierunku polityki- ponieważ portal powstał za namową turystów z fan page i w tym czuję się najlepiej. Interesują mnie też różne miejskie wydarzenia oraz występy (nagrywanie), ale to dopiero wtedy, gdy skupię się na docelowej pracy. Na pewno będę czytał o tej polityce, ponieważ wolę czytać niż o niej pisać… (pełne bezpieczeństwo portalu). Moje komentarze o polityce są prawdziwe, otwórz i napisz tak jak ty chcesz, to za 10 minut otrzymasz pozew. Jest wolność słowa, ale trzeba operować faktami. Moja polityka, to były przekazy wideo w 99.9% z sesji Rady Miejskiej.

   • I tu masz racje Rafał- Burmistrz paluszkiem pomachał a radni jak automaciki głoswali „za”-cyt : „bo ja wam to mowie” .
    Redakcja zapomniała jakie przekazy z sesji były.??.

   • Redakcjo jezeli ktos dzwonił czy rozmawiał w tym temacie z redakcja a redakcja czuła sie zastraszana to trzeba było taka sytuacje zgłosic odpowiednim słuzba .
    Czy sie myle ??

   • To będzie ostateczność w obronie własnej, gdy zajdzie taka potrzeba- nie jestem kablem.

   • To nie „kablowanie”
    Jezeli redakcja czuje sie”zastraszona” o czym sama pisze to lepiej nie pisac nic bo komicznie to wyglada.

   • Mam swoje sugestie- nie poszedł jeden artykuł Mieszkańca i do dziś mam wyrzuty sumienia z tego powodu. Otrzymałem na e-mail informację ze zdjęciami, zapytałem o to i się przeraziłem… . Potem mnie przeproszono, ale pozostał niesmak do wysokich osób. Był też inny incydent- sporo nerwów mnie to kosztowało. Polityka i czasami zwykłe informacje, które komuś są nie na rękę- mogą przysporzyć sporo nerwów (na pewno 5 kg mniej od dwóch miesięcy). Wyznaję „jeszcze” jedną zasadę: nie rób drugiemu, co tobie niemiłe. Za Wasze komentarze cały czas obrywam…, i jak pewnego dnia przed wyborami przeczytałem, że Cenzuruję, to krew mnie zalała- bo nie cenzuruję.

 55. Proponuję zrobienie reportażu o patriotyźmie w naszej gminie czyli o tym jak mieszkańcy i instytucje u nas obecne zadbał o wywieszenie flagi narodowej

 56. taka przychodzi na myśl refleksja… pomagać to szlachetny czyn .. zostanie doceniony? to pozostawmy histori ale przeszłość zostaje i boli …ludzie nie chcom pamiętać tego co się dla nich zrobiło , wolą zakopać sumienie bardzo głęboko pod ziemię ..prubują obiecywać przy okazji potęgują koszta związane z nadzieją aż nagle cisza… coś się skończyło.. koniec … nadzieją umiera ostatnia.. to smutne że żyjemy w świecie nienawiści ,zazdrości.oceniamy ludzi po wyglądzie a żadko dostrzegamy jego charyzmę waleczność i serce.za dobro przychodzi nam zapłacić najwyższą cenę! mam nadzieję że kiedyś …wydadzą….

 57. Pytania od ludzi z miasta.

  Czy Panią prezes nie obowiązuje tajemnica handlowa?.
  Czy prawdopodobnie zdradzając informację kiedy będzie przetarg, przekroczyłaby swoje obowiązki czy po prostu pomogła, żeby to nasi miejscowi mieli lokale?.
  Jak uważacie to szczytny cel czy po prostu oszustwo?.

  • Czy to prawda że informacja nie była za darmo ?
   Dziwnym zbiegiem okoliczność jest czas wpłaty ?

   • Ktoś mi mówił, że na początku lokale kosztowały 400 tys a później nagle 820tyś.
    Tam jest jeden wielki wał, prezes robi co jej się podoba .

   • Ponoć restaurację się kilka razy zmieniały …..
    Na mieście słychać, że by jakieś inne wizualizacje…
    Coś tam jest na rzeczy bo coraz więcej ludzi gada.

 58. No cóż. Wybory i po wyborach. Trochę powiało nudą na portalu.

  • Wybory, to był okropny czas…. . Poświęcanie latami całego swojego dnia i wieczoru na portal było wielkim błędem, ponieważ w życiu są też inne wartości, których brakuje, a czas leci i trzeba w końcu zadbać o te piękniejsze wartości w swoim życiu, które przynoszą prawdziwe szczęście. W tygodniu będzie więcej informacji, a w weekendy zdecydowanie mniej lub ich brak. Wybory zmęczyły mnie totalnie- były też sceny z filmu… i być może dzięki temu uświadomiłem sobie, czego tak naprawdę w życiu mi brak i zaczynam to Coś realizować.

 59. Odwołać prezes

  Ludzie na mieście mówią, że za informację kiedy będzie ogłoszony przetarg ktoś proponował 200tys.
  Czy ktoś ma więcej informacji.
  Sowa i przyjaciele w Międzyzdrojach .
  To są właśnie realia spółek zobaczymy jak to wytłumaczy Pani jak zapukają do domu.
  Mało tego dlaczego nikt nie sprawdził kto złożył podania na budki. Ponoć to są same wymyślone osoby , postawione żeby tylko spółka otrzymała teren.
  Krótko licząc 5 lat kadencji prezesowej to prawie 2 duże banki.
  Dalej chcecie spółkę z taką prezes.

 60. A czemu nie ma komentarzy w sprawie obchodów odzyskania 100 lecia tzw niepodległości. Żeby ukryć chyba, ze znowu wprowadzono nam po cichu stan wojenny? https://web.facebook.com/photo.php?fbid=494262214405076&set=p.494262214405076&type=3&theater

  • Rozumiem, ze 11-go, ale dlaczego i 10-go? Chyba, ze dla ochrony „imprezy” zwiazanej z odslonieciem pomnika Lecha Kaczynskiego. Bedzie gorowal nad pomnikiem Jozefa Pilsudskiego. „Wielki” maz stanu.

 61. Jprdl !!! A wy nadal o tym skrzekoczecie ? Szacun za wytrwałość, nieszacun za zgorzchniałość !!! Bajo tetrycy. Buhahahaha

 62. Mateusz brawo!Zrób porządek w Urzędzie, najwyższy czas ,proszę pamiętaj że urzędnicy są dla nas mieszkańców a nie my dla nich .

  • Ha ha. No nie wypada robić kuku tym co go wynieśli wraz ze swoimi rodzinami do władzy.

   • Ta 😉 dobrze wiemy ze 80 procent urzędu było za Magda bo wiedzieli ze sie nic nie zmieni.

 63. Handel napojami z automatów.

  Ciekawe jak Pani Prezes się wytłumaczy .

  • Ponoć już robi sobie historię choroby żeby uniknąć małego ciasnego miejsca.

 64. znam sprawę! i dużo na mieście mówią!!

 65. takie źyje !dom i rodzinę straciłem !
  !!!! teraz czas na prawdę!!!!!

 66. Pomaganie to szlachetna sprawa. Byleby nie była to niedźwiedzia przysługa

 67. ktoś mnie prosił o pomoc i ujawnić odrobine prawdy .. odmówić nie mogę… bo koledze się nie odmawia a jak przyjaciel potrzebuje pomocy to trzeba pomóc! bo przyjaciół się w potrzebie nie zostawia!!!!

 68. Te budki na promenadzie to pomyłka ,dawno powinny zniknąć więc pomysł z nową zabudową jest super, tak jak kiedyś z amfiteatrem .Mamy 21 wiek.

  • A pamiętacie dlaczego nie ma w amfiteatrze siedzeń typu trybuny? Bo zimą miało być lodowisko. Trybun niet i lodowiska, też niet.Ale nowy burmistrz ma w programie aqua park i lodowisko. Może wyjdzie z tego amfiteatr i lodowisko.

 69. wszystko w swoim czasie! tyk! tyk!

 70. A co z terenami zielonymi na promenadzie ponoć już są wydzierzawione jak zawsze i chyba tym samym co zawsze Pan Mateusz będzie miał problem bo obiecał tereny zielone i co jak zawdze

 71. Ciekawostka o Spółce Promenada.

  Słyszałem na mieście, że Pani Pani Prezes, wraz z jakimś biznesmenem i wysoko postawionymi urzędnikami w restauracji w Szczecinie zaplanowali przejęcie terenów pod spółkę.
  Na tamtą chwilę spółka wykonała swoje zadanie a mianowicie budowę Amfiteatru i można było ja rozwiązać, a co za tym idzie zmniejszyć koszty w budżecie.
  Budkowicze nie chcieli iść do spółki, bo było im to nie na rękę .
  Pomysłem było złożenie kilkunastu podań na tereny na których stoją obiekty handlowe przez jakieś podmioty gospodarcze.
  Spowodowało to, że handlowcy nie mogli mieć przedłużonej umowy dzierżawy gdyż są inni zainteresowani i będą musieli rozbierać swoje obiekty i ta sytuacja doprowadza do przetargu.
  Taka sytuacja już miała miejsce, ze smażalnią EWKA obok Bałtyku.
  Plan został wykonany w 100 % .
  Budkowicze bojąc się przetargu sami prosili, żeby wejść pod spółką a cała otoczka została stworzona po to tylko, żeby spółka Promenada wyszła na bohatera co pomaga handlowcom i co pozwoli utrzymać spółkę na kolejne lata.
  Tak na marginesie wiecie ile zarabiają Prezesi spółek..
  Na tą chwilę to wszystko, niedługo będę wiedział coś więcej to napiszę ale wszystko na to wskazuje że Pani prezes nie powinna piastować swojego stanowiska pracy. Handlowcy mogli sobie stać spokojnie, co daje większe wpływy do budżetu , rozwiązanie spółki kolejne wpływy a tutaj taki rodzynek wychodzi to jest dopiero początek.
  Król był tylko jeden lecz niestety odszedł . Teraz wszystko się rozsypie jak domek z kart.

 72. Sumienie jak masz taką wiedzę i dowody to trzeba to zgłosić odpowiednim służbą ,zatajanie dowodów jest karalne .

  • Ha ha , a od kiedy prokuratura jest zainteresowana wyjaśnianiem takich spraw? No chyba tylko jak jest polityczne zamówienie.

 73. Zlikwidować całkowicie te budy na Promenadzie, przenieść na zadupie i niech handlują, to nie jest atrakcją turystyczną handel chińszczyzną w takim miejscu. A tu przywrócić tereny zielone ławeczki skwerek.

 74. Stary to wałek każdy o tym wie ! głupi jesteś wiadomo o co chodzi ! wybory się zbliżały kampanię przy rybkę omówić .druga pani z panią o córki przyszłość się zatroszczą! A to na plaży interesiki się dogada i tak leci kabarecie! A z budkowicze durni robią i wciskają im kity.jak się dobiorą im do tyłków to szybko się sielanka skończy i klepanie po plecach!duży deweloper już ma problemy a to dopiero początek góry lodowej! mówią ludzie na mieście że na dniach coś wyjdzie na jaw! ciekawe czy takie pismo jak na celebryte z CBA ? słyszałem w kolejce jak rozmawiali ludzie o jakimś nagraniu w niebie czy coś takiego!!!!

  • Witam, jeżeli Państwo mają jakiekolwiek dowody wideo na różne sprawy, to proszę nie wysyłać ich na redakcyjny e-mail!!! Od takich spraw są stosowne służby. Nie mam zamiaru mieszać się w jakieś publikacje wideo i potem się tłumaczyć! Z wydarzeń, widok morza, itp. można wysyłać do woli, gdyż w tym kierunku zmierzam – promocja naszego miasta. Nie chcę brudnych spraw wideo na portalu i kłopotów z tego tytułu!

  • Budkowicze sami z siebie durniów zrobili.

 75. o co chodzi z budami? będzie nowy konkurs po kontroli COŚ. ponoć pewna pani prezes zbzikowała, może za dużo rybek się najadła ….

 76. W tej lokalizacji nie ma ochłapów .

 77. Słyszałem że te lokale to więcej niż pół milionka ,dlatego jeszcze są i na dodatek to tylko dzierżawa .Wolałbym za te pieniążki kupić w nowo budowanym hotelu .

 78. Marian podobnież są jeszcze wolne lokale gastronomiczne wpłacaj jutro około pół miliona i też będziesz miał ,myślę że jak wpłacisz po święcie też będzie dobrze ,cosik nie ma chętnych na te lokale ?

 79. Czy zgodne jest z prawem polskim że warunkiem dostania lokalu jest pierszeństwo wplaty.
  Czy ktoś może wie ile minut po ogłoszeniu przetargu wpłynęły pieniążki ..
  Bardzo nie ładnie zaczyna się robić wokół spółki.
  Słyszałem że pewne grono ludzi wiedziało kiedy będzie ogłoszony przetarg.
  Czy to prawda że córka radnej na tam lokal?.

  • Jeden wielki szfindel powinni się tym zainteresowac odpowiednie służby.
   Głośno się już mówi że informacja wyciekła od spółki.
   Kto jest za to odpowiedzialny?.
   Pani Prezes ile Pani czy Pani nie wstyd?.

 80. Ta fotka mówi wszystko.

 81. Witamy w piekle W>W>

  Czy Mieszkańcy się zastanowili dlaczego jest taki projekt a nie inny?
  Nadchodzi czas na wasze olśnienie .
  Dlaczego były ciągłe zmiany a nikt nie brał waszego interesu pod uwagę.
  Dlaczego spółka otrzymała teren? …..ktoś złożył podania na ten teren i trzeba było się szybko ratować, przekazaniem terenu do spółki…hmmhm
  Kto miał w tym udział i korzyści się pytam wy handlowcy no nie…
  Na czyje polecenie i kto złożył te podania….?
  Zostaliście wplątani w gierkę pewnej Pani .
  Systematycznie będę ujawniał to co wiem, będę wam dozował dreszczyk emocji…
  Handlowcy mogliście mieć ten teren na własność i prowadzić działalność tak jak stoicie, lecz ktoś to z premedytacją zaplanował tak abyście to wy chcieli być pod spółką . …szczegóły wkrótce….
  Możecie sobie pobierać ip co tylko chcecie pisze tylko prawdę na którą mam dowody.
  Zainteresowane osoby wiedzą o czym pisze ..

  • Waść poczuł się urażony? Nie poszło po myśli? Czemuż taki żal wylewa na pół strony?

   • kto mieczem wojuje od miecza ginie

    Czy kto ktokolwiek się zastanawiał dlaczego Pani projektant zaprojektowała zielone dachy ?….
    podpowiedź :
    a) konieczny bilans zieleni
    b) widok dla hotelu na wydmach
    c) inny powód
    Odp. wkrótce….

   • Witamy w piekle. Jak napiszesz nie po myśli ideologicznej to nie opublikują. Napiszą że zablokowane z uwagi na natarczywy spam. Tu nawet prawda jest sterowana. Najważniejsza jest wiodąca rola p……

  • Dlaczego takie ciekawostki wypływają dopiero teraz, kiedy wszystko jest po fakcie? Mówią, że lepiej zapobiegać niż leczyć…

   • Projekt był zmieniany kilku krotnie i to nie ze względu na handlowców……
    Prawda zawsze wyjdzie na jaw… a ludzie którzy są za to odpowiedzialni powinni być pociągnięci do odpowiedzialności.
    Koniec ukrywania .
    My mieszkańcy mamy prawo wiedzieć .
    Parasol ochronny się skończył
    Nowy Burmistrz powinien się tym zająć.

   • Jak ma sie zajac znajomymi, ktorych zna od lat?
    Naiwni jestescie, nie wszystko zloto co sie swieci.

 82. kiedy nie masz nic do stracenia wtedy stajesz się naprawdę groźny….. to może być sprawa roku….

 83. W sprawę jest zamieszane więcej osób!!!! byli radni hotelarze ,gastronomia……

 84. 346 głosów zadecydowało o tym,że burmistrzem jest P.Bobek.czy to dużo?czy to mało?to nie jest teraz istotne.wygrał i już.czekamy na mądre decyzje,ma w radzie ludzi młodych,są doświadczeni,niech działa z pożytkiem dla całej gminy

  • Węglorz Sutyła Klucha najmłodsi w Radzie

   • I wyjątkowo zdolny do samodzielnej decyzji Pan Szlaski.

   • Skoro otrzymał 104 głosy, ma zaufanie mieszkańców. Koniec i kropka.

   • Gratulacje za 104 głosy. O samodzielności w decydowaniu zdania nie zmieniam.

   • Ty nie musisz zmieniać zdania,104 głosy o czymś świadczą !

   • o tym świadczą:
    boedientia mater felicitatis

   • Posłuszeństwo jest matką szczęścia.
    Może przykłady z życia wielu osób wzięte?
    Bo coś to przysłowie myszką trąci i ma się nijak do prawdziwego szczęścia.

   • Redakcja To
    ze z kosmosu ??
    Tomek mam duzo do powiedzenia ale NA Twoim portalel??? Czy ma to sesns?????.
    POLITYKA TO NIE TWOJE EGO CZY SIE MYLE.????….

   • Nie wiem, co Wy bierzecie? (dotyczy niektórych komentarzy). Nie dyskutuję jako anonim (nie mam z tym problemu). Wszystkie moje komentarze są podpisane jako redakcja. Co do polityki: od kilku miesięcy obserwuję ją bacznie i czytam w wolnej chwili te komentarze. Nie mam zdania w tych sprawach, ponieważ opisywane tematy mnie nie dotyczą. Wieczorem spacerowałem w męskim kapeluszu (w przebraniu- bo celebryta) po ul. Zwycięstwa, po Placu Neptuna i w południowych częściach obrzeża miasta…, czasami coś przeleciało z kosmosu (przypadkowo wpadło mi w oko). Kiedyś myślałem sobie o starcie do polityki- ale w celu nie robienia burzy, a dla rozwoju naszego miasta, ale patrząc na te przepychanki, opluwania itp. – nigdy nigdzie nie będę startował. Zdjęcie z nowo wybranym burmistrzem sam chciałem. Wykonać zdjęcie kilka sekund po wygranej- bezcenne. Czasami polityką można nazwać spędzenie wieczoru z przyjaciółmi, których się poznało kilka lat wcześniej, zanim powstała tzw polityka. Najlepsi moi koledzy i koleżanki, to ratownicy z całej Polski- znamy się od kilku lat – tam nie ma fałszu w koleżeństwie. Wygrał P. Bobek, to zaczepki ze strony X, wygrałby P. Magda, to by były zaczepki ze strony Y, a jak Pani Czyż, to pewnie ze strony Z. Samo życie.

   • Po???iam redakcje jade do Lwowa…

   • Aktywny Czytelnik o 5-tej rano? – bezcenne, chyba że to Wasze dyżury na portalu :), o których nic mi nie wiadomo. Chyba, że to znak bym zatwierdzał komentarze z Lwowa, a nie traktował ich jako bramka proxy (zapamiętam).

   • Tomek jakie dyzury.
    WYLUUUUUZUJ……
    Czas na zabawe ??..

   • Sęk w tym, że w poprzedniej kadencji Szlaskiemu trudno było mieć własne zdanie ponieważ pośrednio burmistrz był jego przełożonym.

    W tej kadencji będzie to samo… z innym burmistrzem

    W tej samej sytuacji był Bobek we wcześniejszych kadencjach. W jaki sposób miał dyskutować z ludźmi, którzy decydowali o tym czy i jaką dostanie dotację na zabezpieczenie plaży… Konflikt interesów.

   • Oby tylko tu??

 85. Czy to prawda że pan burmistrz jeszcze kilka dni przed końcem swojej pracy ogłasza konkursy na nabór pracowników do urzędu? Czy to normalne?

  • Normalne, jest wakat i niezwłocznie ogłaszany jest nabór lub konkurs.

   • Nie takie znowu normalne, bo nowy burmistrz zdążyłby obsadzić zwalniany etat. Czyżby stary burmistrz chciał obsadzić kogoś swojego? skoro dwukrotnie zmienia i uzupełnia ogłoszenie o pracę?

 86. Stały czytelnik

  Mieszkanka napisał(a):
  6 listopada 2018 o 18:24
  Już po wyborach wiec dlaczego nadal oskarżacie i wypisujecie bzdury!! Wygrał lepszy! Ludzie mu zaufali! Nie macie godności? Nawet P Tomasza atakujecie! Dajcie już spokój i zaakceptujcie wreszcie wybór większości mieszkańców!!!!
  Szanowna mieszkanko. Uprawnionych do głosowania było 5270 mieszkańców. Pan Bobek otrzymał 1245 głosów.
  Czyli 4025 mieszkańców nie oddało swojego głosu. Gdzie zatem Pani widzi tę większość? Nie kwestionuję wyboru Pana Bobka na burmistrza. Uczciwie jednak jest powiedzieć że wygrał bo większość Biorących Udział w głosowaniu oddało na niego swój głos. Przed Panem Bobkiem najtrudniejsze zadanie. Być takim Burmistrzem by większość bezwzględna mieszkańców ochoczo mówiła o panu Bobku : „to nas wszystkich z którego jesteśmy dumni” czego mu serdecznie życzę.

  • W wyborach jest się wybranym lub nie. Rekrutacja. Nie kojarze by był to wyscig, bylbym wtedy pierwszy, 512 koni nie wybiera.

  • Niezależnie od tego ilu było uprawnionych a ilu mieszkańców poszło na wybory Pan Bobek uzyskał więcej głosów i wreszcie czas to zaakceptować!

   • Kobieto, tego nikt nie kwestionuje, że wygrał większością oddanych ważnych głosów.

    Gdyby nikt nie poszedł, tylko 3 osoby, 2:1 wygrywa ten który miał 2 głosy swój i swojej siostry, przegrywa ten z 1 głosem nawet swoim.
    czy to 0,3 % frekwencji , to nie ważne , choć wynik % wskazuje społeczne (nie)poparcie i ambiwalentny stosunek do rzeczywistości wyborów- przy 1000 mieszkańcach uprawnionych do głosowania. II tura przy takim wyniku ważna i koniec.

 87. wybór najemców też jest co najmniej dziwny !? kto pierwszy ten lepszy ! ja się tylko pytam dlaczego ludzie na mieście mówią że gastronomicy wiedzieli wcześniej jak pisać list do W.W . oj smrodek czuć !

  • Informacja kiedy zostanie ogłoszony przetarg moglabyć bardzo cenna.
   Pytanie do Pani Prezes W.W.
   Czy prawdą jest, że taką informacją wyciekła i pewne grono ludzi wiedziało kiedy będzie przetarg a co za tym idzie mieli 100 procent prwności otrzymania lokalu?.
   To nie są insynuacje tyko pytanie bo tak słyszałem od pewnej osoby.
   Tylko pytam?.

 88. coś tu śmierdzi ! to nie gó..o to padlina…

 89. ty wiesz kto!!!!

  ja się tylko pytam czy odpowiednie instytucje
  Państwowe sprawdziły przekazanie terenu gminnego spółce promenada! czy to zgodne z prawem Państwa Polskiego jest że przekazuje się teren z dzierżawcami , po czym przedłuża się im umowę jak są inne wnioski! ja się pytam jak spółka dostała pozwolenie na budowę jak stoją nielegalne obiekty!brak odbioru pepoż brak sanepidu! i tak dalej …to początek góry lodowej ! zgoda radnych była na obiekty handlowe więc umowa jest nie ważna skoro spółka cały projekt opiera na gastronomi!więc ja się tylko pytam czy to zgodne z prawem !

 90. nadszed czas, by cierpieć , nadszedł czas .., by walczyć , nadszedł czas, zemsty……widzieliśmy się w niebie były obietnice i dużo czułości a po dwóch latach wałki i zrobieniu czarnej roboty ktoś zapomina że to nie tak miało być!!! wszystko potoczyło się zgodnie z planem to dlaczego na końcu pozostał żal i chęć zemsty! czy słowa powiedziane w niebie to tylko żart ? A lata pracy i sukces na końcu to tylko sen?! słowo powiedziane raz jest święte a kto je łami ten musi spotkać się z nami w piekle! myśle że przyda się Pani dłusze leczenie u neurologa i proponuję również rozejżeć się za dobrym psychiatrą bo może się przydać! witamy w piekle. zło!!!

  • skad ty sie na tym znasz komuchu?

  • Czas na rozliczenie nadszedł.

   Niedługo zostaną ujawnione bardzo ciekawe rzeczy na temat pewnej spółki .
   Dlaczego został przekazany teren i co się za tym kryło (trudno, sama Pani podjęła taką decyzję.)
   Kto posiada dokumenty i nie ma nic do stracenia……
   Pozdrawiam………

 91. Czas zrobić porządek w Urzędzie ,ci urzędnicy są dla nas a nie udają że pracują .

 92. Już po wyborach wiec dlaczego nadal oskarżacie i wypisujecie bzdury!! Wygrał lepszy! Ludzie mu zaufali! Nie macie godności? Nawet P Tomasza atakujecie! Dajcie już spokój i zaakceptujcie wreszcie wybór większości mieszkańców!!!!

  • W wyborach jest sie wybranym lub nie, czysta rekrutacja a nie gra.

  • Mieszkanko, nikt nie protestuje! Jest demokracja, zasady wyborów były jasne i przestań powtarzać głupoty bo sama w nie uwierzysz!

 93. Zobaczymy jak skończy się sprawa z bezstronnością Pani Komendant! ?

 94. Uwierzyłbym w te wypisane słowa- udawany obiektywizm, gdybym Pana nie znał.Sądzę , że część czytelników dostrzegła tę interpretację wg własnego odbioru. Krytykując jeden z portali kam chyba podświadomie krytykował Pan siebie.

  • Żadnego portalu nie krytykowałem. W komentarzach wiele razy pojawiały się wyrazy o cenzurze jednego z wielu portali w regionie, ale wyłapane wyrazy starałem się ukrywać (z powodu reklamy oraz nie uderzam jako redakcja w inne media). Dojdzie do tego, że złożę w Szczecinie wnioski, by tylko sprawdzić, kto mnie tak pomawia. To jest wszystko chore. Są to z dwie osoby na portalu. Gdybym prowadził cenzurę, to Wasze komentarze w kierunku redakcji by się nie ukazały. Być może popełniłem gdzieś błąd przez te dwa miesiące, a o ile go popełniłem, to z ogromnego zmęczenia oraz nacisku… politycznego na portal. Wyznaję jedną zasadę: ten kto mnie poucza/ł, to straci/ł na zawsze mój głos- nie lubię natrętnego ustawiania mnie w polityce. Sam sobie wybieram wg własnego sumienia, na kogo zawsze zagłosuję, tak jak pozostali mieszkańcy. Tylko proszę nie myśleć o politykach typu Pan Magda- ten człowiek nigdy mnie nie naciskał i mamy siebie w znajomych i nawet pisaliśmy sobie podczas kampanii (niepolitycznie). Pan Magda miał wiele głosów i np. jako samorządowiec młodzieży może być dobrym autorytetem. Chce pracować na rzecz Gminy, to niech pracuje- ale sam wg własnego sumienia, tylko wtedy praca może dawać szczęście. Jestem „przekonany”, że gdy tylko wyrazi chęci dalszej pracy na rzecz Gminy, to dla tego człowieka znajdzie się miejsce. Taka to moja polityka, ale obrana z moich wieloletnich obserwacji. Kampania………………. . Ile ja muszę zachować dziennikarskich tajemnic, to aż mnie serce boli! Nawet jak się ma 100 ludzi pod sobą, to trzeba być zawsze decydującym Szefem. Kończąc te spory, napiszę wprost: wszyscy uczymy się całe życie na błędach.

 95. Jak widzę po ilości tłumaczeń to Pan, Panie Tomku chyba sam nie wierzy w swoją bezstronność.

  • Odpowiadam na pytania i na zarzuty, a co do swojego poglądu, to go nie ukrywam- każdy ma swój punkt widzenia. Prawda jest mniej bolesna, niż wierutne kłamstwo. Uciekam z portalu, moje oczy już… . Miłego popołudnia.

 96. Pan redaktor zablokowal mój komentarz przed wyborami bo smiałem pisac w krytycznym tonie.Bez zadnego chamstwa prostu z zagranicy pisalem i juz bylem niby”niewidzialnym trolem.Obiektywizm dziennikarski

  • Zablokowałem cały artykuł na 3-4h przed ciszą wyborczą (w końcu trzeba było wyjść z domu). Dwa miesiące kampanii wyborczej, dwa miesiące nieprzespanych nocy, dwa miesiące zgłoszeń jadu, dwa miesiące wycięte z życiorysu, po dwóch miesiącach starszy o dwa lata- człowiek w pewnym momencie mówi dość tego wszystkiego! Zmęczenie fizyczno-psychiczne osiągnęło taki pułap, że szczerze nie pamiętam ostatniego dnia kampanii (pierwszy raz mam poważną lukę w pamięci). Nawet sobie nie zdajecie sprawy ile informacji spływało na fb (jak przy produkcji encyklopedii), bo tel. był nieaktywny. W sobotę udało mi się pierwszy raz wyjść na spacer, ale nigdy w życiu nie widziałem tylu działaczy spacerujących po mieście- wiernie przyglądających się na plakaty swoich kandydatów. Pamiętam dobrze wybory 2014, ale wtedy to był zaledwie 1% wszystkiego, w porównaniu z wyborami 2018.

 97. Śmiac mi sie chciało jak widziałam zaparkowany samochód celowo przed banerem na przyczepce p. Mateusza Bobka przy Biedronce… Jak pokazał wynik wyborów na nic sie zdały te zabiegi…

  • Ktoś i nikt

   Podejrzewam, że był to zwykły przypadek a nie celowe działanie w formie zasłaniania tego, czego było całe multum.

   Na następne wybory proponuję wynajęcie sektorów przeznaczonych do tego celu i oznaczonych. Tj. na parkingach, na miejskich ogrodzeniach,na prywatnych ogrodzeniach, na drzewach w parku,na przydrożnych słupach, nad ulicami zawieszone banery , ogranicza mnie już tylko wyobraźnia.
   Warunek jeden, wszystkie płatne, w czasie wyborów nie powinno mieć miejsca użyczanie za darmo, bo robi się bałagan informacyjny a chaotyczne rozmieszczanie reklam , na zasadzie ” się wciśnie, się zaklei konkurenta ” nie powinno mieć miejsca.
   Po pierwsze- oszczędność papieru , po drugie oszczędność pieniędzy po trzecie szacunek dla konkurenta. Po czwarte- walka na argumenty a nie ciosy poniżej pasa.

 98. A ja po tych wyborach zmienilam zdanie o redaktorze. Panie Tomku. Pomimo Pana zapewnień nie był Pan obiektywny. A szkoda. Dla mnie to już nie ten sam portal co kiedyś. Dużo Pan stracił nie tylko w moich oczach.

  • To był mój protest, wybieram zawsze najlepszy z możliwych. Broniący drugiej strony w 80% pluli takim słownictwem, że większość ludzi na mieście mówiła tak: zablokuj te komentarze, gdyż tego nie da się czytać. Co do reszty obiektywizmu, to zawsze chodzę na wszystkie zaproszenia (wpłynęło tylko jedno). W przypadku, gdyby wpłynęły dwa zaproszenia, wtedy swój czas reporterski byśmy musieli podzielić. Inny redaktor też otrzymał i przyjął zaproszenie. Byłem u mieszkańców, nic złego w tym nie widzę. Nie dzielę na lepszych i gorszych: nigdy tu nie zaczepiłem ani pani Czyż, ani pana Magdy. Co do poglądów, to mam je jak każdy mieszkaniec. Nie znam osoby w 100% obiektywnej, ponieważ taka osoba by nie mogła mieć swojego zdania- jest to nierealne. Szczera prawda jest mniejszym złem, niż sztuczne zakłamanie. Ja mam swoje zdanie, Wy macie swoje zdanie i to przechodzi i będzie przechodzić, ale wszystko co publiczne powinno być w granicach ludzkiej przyzwoitości. Prywatnie między sobą możemy sobie pisać co chcemy- wtedy nikogo publicznie nie znieważamy.

   • „ja” to kto. „wy” to kto.
    pytanie coachingowe.

   • Ale jak się ma poglądy to się nie trąbi na lewo i prawo o swoim obiektywiźmie. Tu był krytykowany inny portal który podobno nie wpuszczał komentarzy krytykujących jednego z kandydatów. A tu przyszedł „rozkaz zablokuj” i zostały zablokowane. Wiem to prywatny portal ale dodam od siebie że w moim odczuciu stosuje mimo woli praktyki monopolistyczne. Jakie były tego pobudki? Czas pokaże.

   • Nie było żadnego rozkazu (bujna wyobraźnia). Sam sobie się dziwię, że wytrzymałem to do ostatniego dnia. Na końcu mi było już wstyd za te wszystkie komentarze, to czytało dużo ludzi z Polski. Blisko 90% komentarzy było poniżej poziomu przedszkolaków (różne chwyty, co tylko się dało). Pamiętam też na końcu kilka komentarzy, których nie puściłem, ale ja nawet nie wiem w jakim języku były napisane (nie chodzi tu o ortografię) np: oswac na madziu bo psolem z obabka na jego rydzynu. Ciężko stwierdzić, czy malutkie dzieci zaraziły się polityką i coś próbowały nam przekazać, czy tak mocne procenty wtedy były modne :))) Nawet poinformowałem właścicielkę artykułu, że tego nie da się dalej ciągnąć- ponieważ brak treści do tematu artykułu (sama była w szoku, a jest o nieco innych poglądach na niektóre sprawy), ale mimo tego świetnie się rozumiemy, bo nie popieramy jadu i schodzenia z głównego tematu. Mamy też wspólne zdania, a poznaliśmy się w te wybory.

   • Ja się włączę w ten dialog. Proszę o wybaczenie. Na forum moje zdziwienie i politowanie budzili tylko zwolennicy pana Bobka próbujący w dziecinny sposób narzucić pewne tematy i narracje. Ich nieustanna pisanina na jedno kopyto byle dużo i z entuzjazmem była męcząca i żenująca.
    Ale uważam że Redakcja spisała się na medal i nie było w trakcie kampanii braku obiektywizmu w puszczaniu komentarzy. Dzięki za możliwość komentowania.

   • A jako co zakwalifikować manewr z pismem CBA, które jakimś dziwnym sposobem wyciekło i pojawiło się nie tylko na mieście ale tutaj również. Kto w publikacji tego dokumentu miał jakikolwiek interes? Czy publikacja tego dokumentu miała wpływ na wyniki wyborów? Czy zostanie ta sprawa wyjaśniona i znaleziona zostanie osoba, która dopuściła się tego czynu?

   • Na portalu nie było publikacji żadnego pisma z CBA, nawet tego pisma (oryginału) nie otrzymałem na e-mail itp. Widziałem tylko na fb w południe zdjęcia z tablicy informacyjnej przy MDK. Mimo, że wybory się zakończyły, to bezczelne kłamstwo zamieszczane przez nieznanego mi czytelnika nadal kwitnie. Z moich informacji, które uzyskałem, to takie pismo było wywieszone na mieście i niektórzy mieszkańcy wcześniej otrzymali je też w skrzynkach na listy- więc było w sporym obrocie i rozwiesić mógł je każdy, gdyż uznał je za prawdziwe (czyn obywatelski). Pytanie jest zasadnicze: kto wydał z urzędników takie pismo mieszkańcom- bez jego dalszej korespondencji? (słowa Burmistrza). Śmiem twierdzić, że takie pismo było już w sporym obiegu w roku 2017, ponieważ wtedy padały komentarze o „podpadniętym” i kiedy Rada Miejska z Burmistrzem go zwolni- chyba wszyscy śledzący portal to pamiętają. Po skopiowaniu zdjęcia na komputer (tablica informacyjna MDK) z tablicy społeczności facebook i powiększeniu treści (data)- od razu wiedziałem, gdzie jest początek sznurka. Nawet wiem, kto wtedy o tym pisał- śledztwo się prowadzi od pierwszej pętelki, a nie od końca sznurka. Mnie obowiązuje tajemnica dziennikarska, czyli dane osobowe- dlatego nie dałem wskazówki skąd to pismo mogło wyjść w roku 2017. Nie chcę się też mieszać w miejskie brudne sprawy, ponieważ chyba bym wszystkie tajemnice zdarzeń rozwiązał, a może i rozwiązałem (tajemnica)! To chyba pozostało w genach, bo za dziecka chciałem zostać śledczym.

   • Jeden pan pracowal kolo dzialek a zona w urzedzie. Moze tedy droga.

   • Na tym portalu był zamieszczony link do tego pisma „cenzura” to puściła. I to istotny element tej brudnej kampanii. Na kilka dni przed wyborami gra się pismem sprzed roku

   • Dostałem informację od Burmistrza, że pismo jest nieaktualne (brakuje jego dalszej części) i zgodnie z regulaminem byłem zobowiązany je usunąć. Nie byłem autorem tegoż linku, a pismo (zdjęcie) z tego co pamiętam, było wykonane z tablicy ogłoszeń gdzieś w mieście. Nie znacie faktów, jakie mnie zobowiązywały, ale pretensji cały worek.

   • DO przedszkola to pana reaktora ,pana działanie jest i było karygodne i tym policja powina się zając i panem także ,żenada! nie powinien pan się wypowiadać i blokować komentarze działał pan tylko w jedną stronę , a społeczeństwo rzetelne w M-je ci to przypomni.

   • Nic nie blokowałem (każdy komentarz przechodził i to jest w bazie danych), dopiero kilka h przed II ciszą wyborczą zablokowałem cały artykuł i udałem się na zasłużony spacer. Miałem dość spamu politycznego. Prawo do blokowania mam w 100%, to nie jest urzędowy portal. Co do blokowania, to blokowałem w pierwszej turze wyborów- podczas ciszy wyborczej, gdyż spora część ludzi nie posiadała w domu chyba zegara i kalendarza (nadal komentarze szły jak kule z karabinu). Ze względu na możliwość anonimowego stawiania like pod artykułami, wszystko musiałem usunąć (za te liczby /lubię to/ portal odpowiadał podczas ciszy wyborczej). Na ostanie minuty, to można coś przeoczyć, a kary za złamanie ciszy wyborczej w internecie są zabójcze- nie na kieszeń polaka. Reklamy wyborcze dostali wszyscy i zamieściłem wszystkie treści z e-maila, które otrzymałem na e-mail. Jak zagłosowali mieszkańcy, to ich sprawa i nikt nie może nikogo zmuszać na mieście, jak miał, mam, mamy głosować. Dlaczego wygrał Mateusz Bobek?, bo większość mieszkańców oceniła jego pracę podczas kampanii wyborczej- mnóstwo filmów, spotkania, sporo artykułów itp. Pracowali codziennie w biurze komitetu od godz. 8.00 – 18.00, czasami i do 21. Ciężka praca popłaca i to jest prawda. Może nie powinienem tego tu pisać, ale zajrzałem tam pod koniec kampanii wyborczej i był ze zmęczenia dosłownie żółty, narzekał na kręgosłup i skończyło się na zabiegach leczniczych- w takim razie to musiała być ciężka praca wyborcza. Powiedziałem mu tak: Mateusz, ty się wykończysz —– to odpowiedział: teraz albo nigdy! Tych słów nie zapomnę nigdy w życiu- ledwo je wypowiedział. Kończę dyskusję i życzę mu, by tak zawsze chciał pracować na rzecz mieszkańców (czas pokaże).

   • czyli zagrywka taktyczna cztery godziny przed ciszą blokuje się wszystkie artykuły , tak aby z boku strony ich nie było i nie można było ich komentować ?

   • Po południu już miałem taki zamiar to zrobić- tam już na końcu po równi w dwie strony leciał taki jad nienawiści, że nawet ciężko to opisać. Serdecznie miałem dosyć po 2 miesiącach zatwierdzania komentarzy prawie 24h (od 3 dni odliczałem godziny, kiedy ten koszmar się wreszcie skończy). Nawet po 30 komentarzy na 10 minut. Zablokowałem i udałem się na pierwszy krótki spacer, potem do łóżka na 2h. Nie wiedziałem nawet jak już się nazywam. Nigdy w życiu wcześniej nie przypuszczałem, jak monitor może zmęczyć oczy (widziałem odbite litery ku dołowi) i samopoczucie. W nocy nadal mam problem, latarnie mają smugi- widzę odblaski ku dołowi. Cisza wyborcza powinna trwać z tydzień!

   • trzeba bylo puscic automat, nikt nie kazal robic inaczej – przynajmniej o niczym takim nie wiemy.

  • mieszkanka międzzdrojów

   potwierdzam.

 99. te wybory na burmistrza były między PO i PIS a mianowicie ukryty pisowiec i ukryty peowiec walczyli o fotel

 100. Stały czytelnik

  Piękne zdjęcie zwycięzców tych wyborów. Przedstawiciel mieszkańców i przedstawiciel obiektywnego portalu. Moje gratulacje.

 101. …a kto to jest pan B. i pan G.K.?

 102. to takie przykre że poznałeś ten smak! porażki!!!!!!! zegar tyka tyk tyk do następnego razu i trzymaj swoją rybkę bo Ci dopłynie jak będziesz niepotrzebny!!!! wpadnij na dechy opijać będziemy twój koniec.. jak nie masz na wstęp to Ci pożyczony hi hi

 103. Szkoda Waszego czasu. Teraz to wszyscy chętni do rozliczania. Dobrze że kadencja trwa pona 1800 dni. Trzeba było rozliczać tych teraźniejszych mistrzów nieswojego majątku.

  • Rozliczą Bobka jak rozliczyli Dorosza.

   • To swietnie przed nami 10 lat kadencji! Gratulacje dla pana Burmistrza. Zycze powidzenia i wytrwalosci w dazeniu do spelniania obietnic wyborczych!

   • Dla mnie nie ulega wątpliwości że po kadencji i co mi zrobicie tak zdecydowałem przed nami kadencja bardzo mądrych min i działań pozorowanych. Z przeproszeniem nowego Burmistrza mądre miny nie zastąpią rozumu a suszenie zębów nie dodaje szczerości. Jeden obraz wart tysiąc słów.

 104. Mieszkaniec - wyborca

  5 listopada 22.12 masz rację dlatego z tym obiektywnym portalem i redaktorem kończę dyskusje , bo miałem inne zdanie na temat jego funkcjonowania. Niestety lub stety wybory wiele pokazały „prawdziwe oblicze” niektórych osób. Czekam na nowy portal o którym mówi się już wśród mieszkańców.

 105. Ktoś i nikt

  A najbardziej gratuluję zwycięzcy i wszystkim wyborcom za udział w wyborach oraz demokratyczny wybór nowego burmistrza.
  Redakcji też gratuluję mocy, za nieprzespane noce i ciągły nadzór nad chamstwem wyłaniającym się z klawiatur.
  Z dedykacją M.Grechuta „Dni których nie znamy”
  https://www.youtube.com/watch?v=oG6pEolAKm8

  • Panie Kochany. Piękny ten Grechuta zupełnie nie na te wybory. Proszę tak poetycką duszę przedpiścy o niemieszanie poety w tego młodego kota. I proszę o nierozdawanie opinii kto cham. W życiu nie widziałem tak przewidywanych wpisów na forum w zestawach tematycznych o Matiku i kontrkandydatach Marika.

   • Ktoś i nikt

    Powtórzyłem niedokładnie ale poetycko słowa redakcji o niektórych wpisach.
    Przyszłość to dni których nie znamy czyż nie tak to jest?

   • Tam było źle sformułowane zdanie, ale jak się mało śpi, to i tak bywa. Zamiast moje poglądy, to dane poglądy- poprawiłem.

   • Ktoś i nikt

    https://www.youtube.com/watch?v=M4EZ8kpX3Os
    Three Little Birds – Bob Marley

    O nic się nie martw,
    Bo wszystko będzie dobrze.
    Śpiewaj, „O nic się nie martw,
    Bo wszystko będzie dobrze.”

    Wstań rankiem, uśmiechaj się wraz ze wschodzącym słońcem,
    Trzy małe ptaszki, oparte o mój próg,
    Śpiewają słodkie piosenki o czystych i szczerych melodiach,
    Mówią, „To jest nasza wiadomość dla Ciebie.”

    Śpiewaj „O nic się nie martw,
    Bo wszystko będzie dobrze.”
    Śpiewaj, „O nic się nie martw,
    Bo wszystko będzie dobrze.”

    Wstań rankiem, uśmiechaj się wraz ze wschodzącym słońcem…

 106. Mój słodziutki petrofie- T
  może nigdy tego nie słyszałeś , ale cokolwiek robisz, bądź świadomy, że prędzej czy później zbierzesz plon swoich działań, nie ma czynów bez ich konsekwencji nawet w białych rękawiczkach, a wszytko co dobre szybko się kończy.

 107. Ponoć Celiński zostanie wiceburmistrzem w Wolinie 🙂 hahahhahahahahahhahahaahhah O janku jak mi Cie żal

 108. czas odejść.pożądek został zachowany ,Mdk ocalony.kasia ma nad czym dumać.iwonka przegrała i tylko radną została .lowelas po Nosku dostał i nic mu się nie ostało…

 109. Chyba jeden z najmlodszych burmistrzow w Polsce?

 110. gratulacje Panie Mateuszu.zadanie wykonane…

 111. Nic mnie tak nie iryuje jak czytanie tych bezsensownych komentarzy. Komentują ci co grzeją dupy na kanapie przed monitorem i cwaniakują który to burmistrz byłby najlepszy. Siedzi taki jeden z drugim i myśli czego by się tu doczepić. tak naprawdę to zazdrość was zżera że Mateusz osiągnął tak wiele w tak młodym wieku a wy dalej pierdzicie w fotel. Wybrali go ludzie którzy mu zaufali a WY jak macie jakieś ALE to weżcie się za dzierganie szalika na drótach a nie wypisywaniu bzdur na portalach. Żałośni są co niektórzy i to tak mocno że aż wstyd pomyśleć że to Międzyzdrojanie. No ale cóż… Mieszczuchy lubią górować. Mateuszowi życzę wytrwałości w zderzeniu z takimi oszołomami a panu Magdzie pomyślności na przyszłość

  • He he dobrze że już po wyborach i możecie sobie ulżyć…..

  • 23% to nie całe Międzyzdroje. Ten portal i redaktor wcale nie odbiega od innego z tak krytykowanych portali to moje zdanie po tych wyborach. Karmanie nie dziś, ale za jakiś czas wraca i to z dwojaka siłą.

 112. Jest takie przysłowie polityka nie lubi prawdy, zaś prawda nie lubi polityki…..
  Jednak nie należy lekceważyć zjawisk, które wydają wam się niezwykłe………
  Zdarza się, że pozory mylą i że jest to fałszywy alarm, ale może też…..każdy krok zostawia ślad.
  Wszakże życzę nowemu burmistrzowi powodzenia i realizacji programu wyborczego.

 113. To kiedy odbędą się wybory w okręgu w którym wygrał, jako radny, Pan Mateusz Bobek?

 114. Jakie wulgaryzmy Redakcjo mialem inne zdanie o portalu prowadzonego przez Ciebie Tomaszu.
  LEPSZY JESTES nawet bez wazeliny.

  ——————–

  Jeżeli uważasz, że pisząc publicznie do polityka…. (osoby publicznej) ty ch…. to jest normalne, to polecam odwiedzić dobrego psychiatrę.

  Red

  • A ktory tutaj to Polityk??

   • Nie będę dosłownie odpowiadał na głupie pytanie po tym, co wyjaśniłem. Uwierz mi, że mam znajomych z różnymi poglądami w mieście co do kandydatów i polityki, ale oni sami mi mówią, co popierają dane poglądy, że niektórzy z pisowni zachowują się jak czuby (za przeproszeniem). Zero treści wyjaśniającej dane sprawy lub propozycji, tylko sam jad z g…y przesłany na na portal (nienawiść ile wejdzie). Dobranoc.

   • Masazyste lepiej.

 115. No i dobrze,że wygrał,i choć z drugiego obozu jestem to mam nadzieję ,że nie wpadnie w AA za miskę ryżu jak inne mateusze ,hehe..

 116. Życzę powtórzenia sukcesu wyborczego za 5 lat!

 117. Komentarz skasowany za potężne wulgaryzmy.

 118. Panie Magda poszedł Pan śladem Patryka Jakiego

 119. Powodzenia Panie Bobek w realizowaniu wyimaginowanego programu wyborczego. Całe szczęście że miał Pan jakieś 25% poparcia. Cała reszta rozliczy Pana ze wszystkich obietnic 😉

  • Czy to samo byś napisał gdyby wygrał Magda czy składałbyś gratulacje? Obydwaj panowie mieli słabe poparcie, wygrał ten, który miał trochę większe, oby teraz chciał robić to, co obiecywał w kampanii.

 120. Czy Celiński już spakowany? Czy B×××× zarerezerwowal bilety na wylot? Czy Magda już na odpoczynku?

  • Jeżu. Już nie bądźcie niesmaczni z tym odcinaniem się od panów Celinskiego Magdy Dorosza i pana B….o. Pierwszym trzem jedliście z ręki dwa miesiące temu. A pana B też macie już swojego wymieniliście to na pana G.K. Coś nowy burmistrz jak na historyka ma krótką o wybiórcza pamięć.

 121. Nowa energia… szkoda że układy stare.

 122. jestem 61 letnią,,staruszką”,która głosowała na Mateusza.uważałam ,i nadal uważam,że miastem muszą zacząć rządzić ludzie młodzi.

 123. W/g programu Nowego Burmistrza i Jego zaplecza bedzie powolany
  „Architekt-urbanista miejski”.
  Z odpowiednimi kompetencjami Urzedu Miejskiego
  ARCHITEKT MIASTA powinien opanowac chaos urbanistyczny w Miedzyzdrojach.

  Licze na szybka przemyslana decyzje nowego Burmistrza.

  • A obecny stan to kto „zaprojektował”? Gumisie? Czy architekci po „szkołach”?

   Miasto wygląda jak wygląda bo poszczególne interesy różnych grup były ważniejsze/silniejsze niż wola mieszkańców…

   Dopóty don burmistrzo nie będzie miał bata nad swoją …ą dopóki polityka „róbta co chceta” będzie determinowała kierunki działania urzędu bez względu kto w danej chwili będzie rządził.

   Mimo wszystko nowemu burmistrzowi życzę powodzenia. Na pewno razem z innymi będziemy wspierać w rozsądnych działaniach. KOntrola również będzie…

 124. Dziękujemy Panu Adamowi .
  Janek jest bardzo zadowolony.

  • dokładnie Dzięki Adamowi Magda przegrał

   • Zastanawiam się czy samo im tak wyszło czy celowo Celiński powiózł Magdę. Było tyle głosów sprzeciwu, że albo Celiński sam powinien się wycofać albo Magda ogłosić, że Celiński nie będzie zastępcą, wtedy miałby szanse a tak pan kierownik stał się kamieniem u szyi pana Magdy.

   • No i dobrze. Magda do lasu !

   • Rozważałem oddanie głosu na Magdę , ale przesądził o nie oddaniu na niego głosu jego wice burmistrza Celiński i tylko dlatego całą rodziną oddaliśmy głosy na Pana Bobka

   • komunista cicho

 125. Kiedy ogloszenia o prace w spolkach i urzedzie? zglaszam sie.

 126. Pan Mateusz Bobek wygral wybory !.
  Jest wybrany przez NAS MIEDZYZDROJAN – NOWYM BURMISTRZEM MIEDZYZDROJOW .

  Gratulacje Panie Mateuszu BOBEK !!!.

  W „Miedzyzdrojskim ****” jest slogan-oferta programu grupy Pana Mateusza:
  — co zrobimy dla Miedzyzdrojow !!!.
  MY MIEDZYZDROJANIE bedziemy Pana Mateusza BOBKA
  z tego programu r o z l i c z a c !!!.

  Zyczymy zdrowia ,zaparcia , odpowiedzialnosci i powodzenia
  w urzeczywistnianiu PROGRAMU DLA MIEDZYZDROJOW.

  • Oj , @ CESAR , zapewne życzysz panu Mateuszowi samozaparcia 🙂 , bo ” zaparcia ” chyba nie 😉

 127. Szczecin gratuluje i trzyma kciuki !!!

 128. SwojAK o czym Ty chcesz ze mną rozmawiać jak nawet nie wiesz skąd pochodzisz?MIĘDZYZDROJÓW szanowny Panie a ceny drewna?!wyskoczył z tym jak Filip z konopi nie ustala ten Pan tylko WPN ..następny nieuk..makabra

  • A jaka była frekwencja?

   • Uprawnieni do głosowania 5270
    wydane karty 2187
    mieszkańcy którzy nie wzięli udziału w głosowaniu
    5270-2187 = 3083 osoby
    i to jest niepokojące.

    głosy ważne 2144(50 % to 1072 głosy ważne )
    43 głosy nieważne
    z głosów ważnych Pan M.Bobek otrzymał 58,07% to 1245 głosów
    z głosów ważnych Pan J.Magda otrzymał 41,93% to 899 głosów
    różnica procentowa 16,14%
    różnica między kandydatami 346 głosów
    Równica w głosach

    2144:5270×100% = 40,683% głosów ważnych z oddanych

    frekwencja ogółem 2187:5270×100 % = 41,499% mieszkańców biorących udział w wyborach

    Gratulacje

   • 3083 osoby: minus młodzież, która uczy się gdzieś w Polsce i pracuje, minus mieszkańcy pracujący za zagranicą i sporo osób, którzy prowadzili latem swoje działalności gospodarcze jest aktualnie na wakacjach w ciepłych krajach. Widać na mieście, że coś pusto się zrobiło. Dookoła po samych blokach widzę ile mieszkań po zmroku jest nieoświetlonych.

   • Panie Redaktorze, to jest statystyka , dane z PKW. Kto powiedział, że statystyka mówi o rzeczywistości i nie kłamie?
    Proszę nie bronić młodych ludzi, było wielu na święto 1 i 2 XI w Międzyzdrojach.
    Nie jest powiedziane, że wspomniani młodzi czują oddech swojego rodzinnego miasta, chcą mieć wpływ na jego rozwój i w przyszłości tu wrócą.
    Mieszkania nieoświetlone to pustostany apartamentowe w większości. Choinki będą tam świecić się na Boże Narodzenie i Sylwestra oraz Wielkanoc.

   • Pełna zgoda. Wrócą, tylko musimy im też trochę pomóc, by stworzyć więcej miejsc pracy (nie każdy chce być kelnerem…). To nie są pustostany, ja okolicę swoją dobrze znam.

   • Stoją puste?
    Ach nie, zamieszkują je pająki.

   • Ile w poszczególnych okręgach otrzymali głosów?

   • A z czego tu zyc?

 129. Przewidujaca

  Kto mieczem wojuje od miecza ginie i co zesr…lo się kiakao w Zosiu już pada blady strach na niektórych w SM to samo co niektórym w UM tez .

 130. Roman do Izy Z.

  Pani IZO,= falszywa to jest pani i pani wie dlaczego niebede tego pisal.Ponadto to prosze nas Miedzyzdrojan nie obrazac,a niedouczona i z wiochy zabitej dechami to jest pani,byc moze takich jak pani falszywych jest mnostwo,a o spaniu tu nikt niepisze,chyba ze pani sie marzy jakis sen zkims lub zkim to jest to tylko pani marzenie.Natomiast pozdrowienia nich pani napisze dla siebie,my jestesmy zdrowi,pani chyba nie.Nam Miedzyzdrojanom naleza sie przeprosiny napisac pani Izo Z.

  • romcio, chyba byłeś pijany, jak to pisałeś. Stuknij się w dekiel ! Czytaj uważnie, niedouczony pisowcu!

 131. Panie Bobek gratulacje z ok 23% poparcia społecznego. Portal po tych wyborach jak i sam redaktor nie byl z mojego punktu widzenia obiektywny, a szkoda . Różnica ok 300 głosów bardzo dużo mówi, a jeszcze więcej brak 10%ktorzy nie uczestniczyli w wyborach tej tury. Odliczanie zacznie się od 20.11.2018r.

 132. Czlowiek lasu czy ratownik to maja poparcie a ty kim jestes przed monitorem cwaniaku? nie krytykuj i nie obrazaj jeden z drugim.
  Gratuluje.Grzesiek

 133. Gratuluję Panu Mateuszowi który od urodzenia jest nasz międzyzdrojski życzę mu mądrych decyzji i współpracy ze zwykłymi mieszkańcami żeby przypomniał paniom urzędniczkom że są one dla podatników i kultura i serdeczność też je obowiązuje,do przodu PANIE BURMISTRZU.
  Międzyzdrojacy przestańcie opluwać obu panów popatrzcie na siebie , trochę empatii.

  • Pan Bobek urodził się w Nowym Sączu, nie jest urodzonym międzyzdrojakiem, ale od kiedy tu mieszka to nie wiem. Nie mniej liczę, że będzie lepszym burmistrzem niż Dorosz, który wyraźnie pokazał, że nie jest stąd i ma w 4 literach historię tego miasta, dla pieniędzy zniszczył je bezpowrotnie. Pytanie, czy pan Bobek zatrzyma tę dewastację.

 134. Jestem z toba p.Basiu, Nasz Wspanialy BURMISTRZ MIEDZYZDROJAK, Gratulacje Wyborcom,dziekujemy.

  • Kłaniam się Panu i pozdrawiam. Basia

  • Ziomcio, wyborcy podziękują za 5 lat przy następnych wyborach.
   Mam nadzieję, że wszystko będzie dla i z mieszkańcami, opinie, konsultacje itepe.

 135. Pani Mateuszu. Panie nowy Burmistrzu, ile tu jadu się naczytałam. Z racji wieku, z racji młodości, jakby mogli co poniektórzy, toby Pana zjedli. Taka właśnie jest wiejska, niedouczona ludność międzyzdrojska. To ci którzy tutaj się osiedlili z wielu wioch, których nie ma na mapie nie potrafią wyciągnąć wniosków z poprzednich lat. Czepiają się, kto skąd pochodzi,kto z kim śpi … etc … po co to komu … GRATULUJĘ PANU i niech Pan uważa na niektórych fałszywych, bo takich w Międzyzdrojach jest mnóstwo ! Pozdrawiam Pana i innych normalnych ludzi.

  • Z TROJMIASTA

   Mam nadzieję Panie Mateuszu,że Burmistrz będzie rozsądnym dla miasta i dla wiochy.
   Gratuluję

   • Widać, że Iza z… ma bardzo duże kompleksy!!!!!

   • Krystyna z Wielkopolski.

    Co prawda zabolała. Sama masz kompleksy. Czytaj na drugi raz ze zrozumieniem!!!

   • Akurat dobrze zrozumiałam „Krystyno z Wielkopolski”. Obrażające Międzyzdrojan stwierdzenie, że dlatego nie głosowali na pana Bobka bo pochodzą ze wsi, jest właśnie kompleksem osoby, która nie wie z jakich stron przybyli dziadkowie czy rodzice mieszkańców. Trzeba dobrze znać historię pierwszych osadników na tzw. odzyskanych ziem piastowskich. Bardzo dużo pierwszych mieszkańców była „zmuszona” tu się osiedlić, aby uciec przed represjami.
    Nawet gdy ktoś przeprowadził/ przesiedlił się z wioski do Międzyzdrojów to nie powód obrażania takich osób.

  • Moim zdaniem to niestety sami miedzyzrojanie są tu najbardziej beznadziejni – słoma z butów, zero ambicji. Całe szczęście, że z innych miast ludzie się tu osiedlają. Przewietrzy się trochę….

  • No i wybraliśmy człowieka poprzedniego burmistrza, pana Dorosza. Kontynuacja.

 136. Panie Burmistrzu gratulacje Od Zespołu ”Fale”

 137. DO LN..== MIEDZYZDROJANIE juz placza ze szczescia ze niewygral czlowiek lasu.Proponuje ci sie przekonac,jedz kupic drewno na opal zobaczysz jak cie skroi,smutny wrocisz do Miedzyzdroi.

 138. Fajnie ,że wygrał Pan ale tak sobie analizuję wyniki :
  1254 do 899 to bardzo niewielka różnica ! a biorąc pod uwagę bardzo wredną ,ostra i mocną kampanie Pana Bobka to różnica 350 głosów to niewiele.
  Ciekawe jaka była frekwencja wyborcza .
  Myślę ,że trzeba też przemyśleć : ile osób nie poszło i dlaczego ?
  Myślę ,że są to głosy którym żaden kandydat nie odpowiadał.
  Teraz trzeba ich do siebie przekonać .
  Powodzenia, ciężka praca przed nowym Burmistrzem.

 139. Do Obleda,,widze ze jestes z tych czerwonych i teskno ci do leninowskich metod,wiec przylacz sie do grona Magdy i w piatke idzcie deptac sciolke w lesie i wara wam od naszego Ratownika Burmistrza,to facet z klasa,a wasz lesniczy nich sie zapisze na kurs przspieszony wymowy do pana Miodka.

 140. Każdy tylko narzeka, ale żeby wstać i pójść głosować to nie było komu 🙂 Widać po prostu, którym wyborcom zależało bardziej na wygranej ich kandydata 🙂

 141. Gratulacje, fajnie ,że młody ,że ” Międzyzdrojak” chociaż podobno mieszkał ,mieszka w Świnoujściu ale to już mały szczegół.
  Ale zastanawia mnie tylko dlaczego zdjęcia są z Panem Tomaszem a nie z Komitetem z którym Pan walczył ?????
  To chyba dzięki nim Pan wygrał to oni chyba byli Pana podporą ?? Czy nie ???

  • A co cię obchodzi z kim kto staje do zrobienia foty. Wygrał dzieki mnie, hahahaha !

  • Nie teki szczegół jego poprzednik też mieszkał w Swinoujściu i nie wiedział co się dzieje po 15/00 w Miedzyzdrojach.

 142. Marian K. mi tez pan wybaczy panie Janku.

 143. Osoby które nakazują Panu Magdzie wracać do lasu jeszcze sami z niego niestety nie wyszli i raczej nie wyjdą bo kulturę wynosi się z domu..i tacy o to ludzie głosowali na nowego burmistrza strach się bać..Już jedni rządzący w tym kraju byli wybrani a teraz naród płacze ..poczekamy zobaczymy jak zapłaczą Międzyzdrojanie

  • Ty mnie nie obrażaj i innych którzy głosowali na Pana Mateusza. Widać pisowcu w tobie full nienawiści ! Wara od naszego WSPANIAŁEGO BURMISTRZA !

   • Bojku -P.Basiu jaka pani G…A ,po pierwsze ,drugie i ostatnie czy on wspaniałym będzie to się dowiemy niebawem. Pani to albo jego rodzina ,albo interes ubiła .Życzę Nam wszystkim by jako nowy burmistrz był uczciwy , podejmował decyzje mądre i dbał o miasto i WSZYSTKICH jego mieszkańców( nie tylko tych wpływowych)

 144. Gratuluję nowemu Burmistrzowi. Panie Mateuszu, niech pan będzie uczciwym burmistrzem, skończy z układami, rozsądnie rozliczy to co trzeba, ale bez grzebania się w bagnie, pogoni nierobów i ruszy do przodu. Niech pan ocali te resztki zieleni w mieście i nie pozwoli na dalszą wysoką zabudowę.

 145. Gratulacje M.Bobek.

 146. No to teraz hotele dopiero beda się podły w górę.

 147. Wiedziałam na kogo głosuję. Brawo Mateusz. Brawo Panie Burmistrzu. Starcy nam nie potrzebni ! Trzymam kciuki, bo teraz wiadomo, będzie dużo pracy przed Panem. Pozdrawiam.

  • Iza, gdyby nie podatki starców ( pracujących 60 latków przed emeryturą) ich mądrość i doświadczenie byłabyś w polu. Kpisz z matki i babci. To nie tak powinno wyglądać i mówić to nasze starzejące się społeczeństwo. Młodość jest raz dana na jakiś czas, jutro suniesz z górki, zastępując pokolenie. TY też będziesz za chwilę 50-60 letnią staruszką, oby bez demencji. Twoje poglądy polityczne mnie nie interesują, zrobiłaś co sumienie Ci dyktowało. Poglądy ewoluują z czasem, to normalne. Wyrzuć lusterko, pokazuje czas, widzę , że jego nie akceptujesz. Szkoda mi Ciebie.

   • Drogi Seniorze z Twoich słów bije mądrość i inteligencja , proszę startuj za 5 lat mój głos już masz i to WŁAŚNIE TAKICH LUDZI POWINNO SIĘ WYBIERAĆ – DOŚWIADCZENIE + MĄDROŚĆ .

 148. nara przepocony i cala wasza koalicja! zwyciezylo dobro i sprawiedliwosc!

 149. Weż nie pytaj Paweł Domagała

  Adam albo masz jaja jak facet i się umówisz na wódkę i się dogadamy albo wiesz co cię czeka z moją wiedzą .
  Pokazałem Ci co oznacza wiedza i teraz wiesz dlaczego się nie dostałeś więc się zastanów dalej co chcesz robić .

 150. Gratuluję Panie Burmistrzu! Wybaczy mi Pan?

 151. Dawno temu Włodzimierz Ilicz Lenin stwierdził,że ,,Kucharka tez może rządzić”, po latach życie zweryfikowało tę sentencję, okazało się,że może rządziĆ ale tylko w kuchni. W Międzyzdrojach będzie rządzić ratownik wodny, daleko mu wprawdzie do kwalifikacji kucharki, ale to jednak nie kucharka.

  • Jak ktoś chce się wypowiedzieć to może najpierw niech sprawdzi informację o wykształceniu Pana Mateusza później się zastanowi czy jednak warto pisać takie rzeczy

  • Niby leśniczy byłby lepszy? Starszy pan ze średnim wykształceniem, zasiedziały bardziej w urzędzie niż w miejscu pracy z którego brał pensję? Nie wydaje mi się. Teraz przynajmniej nadrobi zaległości, zobaczy co się w lesie dzieje.

   • Co ma wyksztalcenie historyczne do pracy?
    Zyje sie dzisiaj a nie wczoraj.

   • Najlepszym kandydatem był Kapitan Żeglugi Wielkiej. Taki człowiek to jak pilot samolotu, na dodatek zamożny i potrzebuje tylko prestiżu. A mamy chłystka.

  • Przecież to jest wykształcony człowiek. …co z tego , że ratownik.

  • Wystarczy,że sprawdziłem oświadczenie majątkowe pana Mateusza. Za pięć lat z Międzyzdrojów nie będzie co zbierać.

 152. jak redakcja się bawi z nowo wybranym Burmistrzem to ja podam wyniki
  Mateusz Bobek 1254 głosy
  Jan Magd 899 głosy
  Gratulacje dla nowego Burmistrza i dla jego sztabu za całą kampanię wyborczą

  • Lubię to! Mateusz pozdrawia i mówi, że będzie dla wszystkich mieszkańców.

 153. Ciekawe kto sponsorował kampanie bombka. czyżby przyszli hotelarze.

 154. Sierpniowa impreza pod Molem

  Zapraszam wszystkich Pod Molo CELINKA………
  Pijemy z rozpaczy koniec kariery …..

  • Były kolega. Kamikaze.

   Przecież jest posadka u Pani ,, Zosi,, no chyba że odwołają ….
   Zjadłeś Adaśko jabłko więc spotka Cię to co Bóg nakazał……

   • Złamane serce kobiety jest jak ocean tajemnic .
    Pogrywałeś sobie na uczuciach więc teraz za to pokutujesz.
    Skrzywdziłeś koleżankę a koleżeństwo stawiam na pierwszym miejscu a wróg mojego przyjaciela jest moi wrogiem.
    Powrót do Wolina czas zacząć…..

 155. Przedszkole Miejskie, Myśliwska 13 Międzyzdroje 458 głosów ważnych ogółem
  Mateusz Bobek 306 66.81%
  Jan Magda 152 33.19%

 156. Brawo Mateusz.. Gratulacje proszę tylko o roztropność.. Zmienić skład komisji społecznych.. Np..mieszkaniowych.. Wziąć się za te wszystkie urzedniczki niemiłe dla petentow.. Zasiedziale panie które wszystkich traktują z góry… Zrób porządek Mateusz pokaż.. że Ty tu teraz rzadzisz i jesteś dla nas.. Powodzenia życzę…

  • Chyba ktos tu upadl na glowe, ze bobek tak zrobi, hahahahaha, nawet nie wiecie co zrobiliscie

 157. Pan Tomasz jak zwykle spóźniony, inne portale podają konkretne liczby

 158. Serdecznie gratuluje Mateuszowi jako mieszkaniec gminy ,teraz za wszystkie obrazy podczas kampani nalezy podziekowac co nie ktorym.
  Zyczę powodzenia.

 159. I co gdzie jest teraz Berecik?

 160. Brawo! Kampania była prowadzona profesjonalnie! Przeciwnicy powinni się uczyć szacunku do drugiego człowieka! Powodzenia, panie Mateuszu!

 161. W tym miescie zawsze ciemnota będzie wygrywała przeciwko wiedzy mieliście do wyboru ratownika WOPR-u i kpt żw S.Ringa -wybraliście ratownika,ale pamiętajcie -głupo­ta ofe­ruje windę… mądrość, tyl­ko schody bo tylko głupota jest wygodna.Ciao

 162. Międzyzdrojanka

  Gratulacje Panie Mateuszu 🙂 Od początku stawiałam na Pana Brawo 🙂

 163. Rober i Karina

  Gratulujemy!!!

 164. Gratulacje!! Bardzo Panu kibiciwałyśmy? prawda wygrała! Jak to mówią kto mieczem wojuje od miecza ginie!! Powodzenia i mądrych decyzji Panie Burmistrzu?

  • Nie wypowiem sie bo moglbym wspomniec kto wojowal i kiedy. Malo ludzi mysli juz takimi woj kategoriami bo to niemodne.

 165. Kto bedzie radnym okreg centrum?

 166. Wszystkie obietnice wyborcze sobie sfotografowalam. Zobaczymy co z tego bedzie realizowane. Najwazniejsza rzecz; koniec z budowa wiezowcow.

 167. Gratuluje wygranej. W koncu młodość w naszym miescie!! Zycze Panu samych mądrych dezycji, a sobie tego aby za 5 lat powiedzieć …tak to był dobry wybór! Ten gosciu mnie nie zawiódł!

 168. Brawo dla Sołectw!Dziękujemy Panu Panie Janie Magda za czystą i dobrą kampanie..jeszcze Międzyzdroje zapłaczą oj zapłaczà..Wracajmy do lasu niech ratownik się bawi dopóki może..

  • Pan Magda na zastepce bo milo sie ogladalo sesje z jego udzialem. Uczylem sie spokoju od niego, ktory w zasadzie posiadam.

  • gdzie tu czysta kampania p. magdy? pokazal na sam koniec, ze po trupach do celu, ale sie nie udalo! brawo p. Bobek! dobro zwycieza! zegnam Magde i Celine! Adios!

   • Byla czysta czlowieku, przynajmniej nie jezdzil baner jak u bobka az strach byl spojrzec gdzie kolwiek na ulicy bo wszedzie bobek blehhh. Nawet mieszkancy nie wiedza co zrobili, nic sie nie skonczy a dalej bedzie szlo to co byly burmistrz zaczol.

   • Aha bo miał baner na przyczepce to wg Ciebie brudna kampania… no tak .. logiczne co piszesz. Gratuluje intelektu . Kampanie trzeba przemyslec i wiedzieć czego się chce kto p. Magdzie bronił wywiesic więcej banerów czy jezdzacy baner jak .np .p. Mitelstadt

   • ŻYCIE - nie bajka

    Zapoznaj się jakie kwoty członkowie komitetów mogą wpłacić na kampanię. Fakt p.B przemyślał i wiedział co chce -miał sponsorów – lecz teraz trzeba SPŁACIĆ ten „bezinteresowny sponsoring”.

 169. Nikt ma nie isc do lasu a takie komenty nadaja sie na znecanie, kodeks k. Nie ma tam mozliwosci zawiasow a tylko pozbawienie wolnosci dla osob znecajacych sie nad innymi jak co niektorzy komentatorzy.
  Nalezy dopisac o znecaniu finansowym co mialo miejsce ostatnie lata stad takie komenty.

 170. Super, to byl moj typ!

 171. Wszyscy się cieszycie – zobaczymy ile z obietnic wyborczych
  będzie spełnione i ile nam z gruntów miejskich zostanie.Do
  zobaczenia za rok?.

 172. Który by nie wygrał będziemy obserwować…. Niepokoią tylko informacje o układzie Mateusza z hotelarzem z Wolina

 173. Jakiej 23.30 jak jest 23

 174. Gratulacje Panie Mateuszu !!! Spokojnie mogę isc spac ?

 175. Gratulacje Matt , Pogoń tylko z urzędu nawiedzoną Alko

 176. Stały czytelnik

  Dane sondażowe z 23.30. Chyba jasnowidz. Jak to piszę jest 22.52 To się nazywa obiektywizm i bezstronność portalu i rzetelność przekazu. Euforia wzięła górę. Gratuluję Panu Mateuszowi Bobkowi wygranej o fotel Burmistrza Międzyzdrojów

 177. Widać właśnie jaki mamy poziom w społeczeństwie brak słów.

 178. Proszę o dokładne dane

 179. Oliwa sprawiedliwa nawierzch wyplywa.Brawo. Magda do lasu z Cielinskim,Kiszkunasem i Nogala.

 180. Podsumowując.Obaj kandydaci kąpali się w doroszowym bagienku. Zagłosowałem w II turze na mniejsze zło czyli na młodszego z następujących powodów:

  1. Jest młodszy i jest szansa że się zreformuje . U starszych na to nie ma już szans. Choć oczywiście mogę się mylić.
  2. Program i interesujący mnie punkt dotyczący osób zajmujących się wynajmem kwater.
  3. Obecność w jego komitecie pana Jana Węglorza .

  • Punkt 3 to może mniejsze zło,ale gość powinien wziąć korepetycje z ortografii polskiej.Nowe pokolenie włada kilkoma językami,a Pan Radny w piśmie wali kardynalne błędy…pośmiewisko dla ziomali.

   • Z tymi językami obcymi to różnie bywa. „Władał siedmioma językami a w żadnym nie miał nic do powiedzenia”-to odnośnie króla Michała Wiśniowieckiego. Znajomość języków obcych nie zawsze czyni mądrym . Zdarzają się prości „ludzie ze wsi” znacznie bardziej rozgarnięci niż ktoś z dyplomem studiów wyższych.

   • Trochę obiektywizmu,Panie Plejaranin.Człowiek ze starego układu,nie potrafiący się wysłowić poprawną polszczyzną to w/g Ciebie wizytówka Rady Miejskiej Międzyzdrojów.

 181. Gratulacje!

 182. Brawo brawo brawo Panie Mateuszu!!!

 183. Brawo
  Tylko gratulować
  A konkurent …. do lasu do roboty

 184. Miedzyzdroje

  Świetna informacja!

 185. To się narobilo

 186. Nie bedzie wiecej wiezowców?? To ja juz nie przyjezdzam do Miedzyzdrojów

 187. Ich Miasto …

 188. Jednak mamy mądrych mieszkańców? Panie Mateuszu proszę przyjąć serdeczne wielkie gratulacje!!! Na nic się zdały nagonki na Pana? Był Pan od początku naszym ,czarnym koniem,tym bardziej większa satysfakcja? BRAWO BRAWO!!!

 189. Dramat

 190. Gratulacje p.Mateusz z Wapnicy.jestes OK.

 191. Super! Jednak zastępca ma duze znaczenie…

 192. Super !!!! Ale się cieszę !!! ☺☺☺☺☺☺☺☺☺

 193. Mateusz zrób porządek z tymi spółkami.

 194. GRATULACJE!!!

 195. Miedzyzdrojanka

  No to chłopie do roboty.

 196. Tragedia…?? nie ma to jak układy z hotelarzami…

 197. Jesteś Wielki Panie Mateuszu, Gratuluję

 198. Brawo

 199. Odpalam flachę z radości.
  Hip hip hurra !!!

 200. Magda przegrał przez Celińskiego

 201. Super!!!!!

 202. a dokładniej

 203. Makabra

 204. Gratuluję. Cieszę się z nowego Burmistrza. Cieszę się dodatkowo z tego że brudna kampania jego kontrkandydata nie odniosła skutku. Brawo?

 205. Wielkie gratulacje!!!

 206. Gratulacje Panie Mateuszu 🙂

 207. Ojejjej… to sobie zmienili polityke…

 208. Chyba tym razem szybciej policzą.
  Mateusz trzymamy kciuki