Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko zaniedbania!

26 września 2018 roku pisaliśmy tak: Jeszcze nie tak dawno głośno było o remoncie tunelu, który znajduje się na ulicy Niepodległości.

Jest to trasa piesza i rowerowa dla wielu mieszkańców Zalesia, Wicka czy Wapnicy. Drogę tą dziennie uczęszcza wiele osób. Przed remontem została wymieniona jedna żarówka na szereg lamp, które pięknie rozświetliły tunel. Niestety po remoncie oświetlenia już brak. W ciągu lata, kiedy ciemno robiło się dosyć późno, brak światła nie doskwierał tak jak teraz. Osoby powracające tą drogą po zmierzchu niestety mogą liczyć tylko na egipskie ciemności. Drogi Panie redaktorze czy są jakieś osoby odpowiedzialne za brak tego oświetlenia? Po co było zakładać tę całą instalację, kiedy nie spełnia ona swojego zadania? – informuje Czytelniczka.

10 października 2018 roku (fot. na żywo) trasa piesza i rowerowa pod wiaduktem dla wielu mieszkańców sołectw stała się bezpieczniejsza – informuje Czytelniczka!

10 komentarzy “Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko zaniedbania!”
 1. Sprawę uszkodzonych latarni podobno trzeba oficjalnie do urzędu-bez tego pewnie nikt w sprawie palcem w bucie nie kiwnie:(

 2. Na co marnowac tyle energii, jechalismy w sezonie i oswietlenie bylo wystarczajace.

  • Sezon a okres jesienno-zimowy to wielka różnica.
   Jak nie świeci żadna lampa jest wtedy problem, możesz nadepnąć na dzika który sobie śpi i dramat gotowy.Nie mówiąc o złych ludziach.
   Zejdź na ziemię i pospaceruj teraz z dzieckiem wracając z zajęć popołudniowych.

 3. Jeśli mówimy o niedociągnięciach, to w ostatnim roku ich ilość nieco wzrosła. Te, najczęściej jednak drobne sprawy, nie nakłaniają mnie do potępiania władz miasta. Z tych drobnych ale dla mnie bardzo uciążliwych, są popisy ” mistrzów” skuterów wodnych, dokonywane w najbliższej odległości od molo, a często także z przepływaniem pod molo. Dzisiaj 11 października, o 10- tej rano, pojawił się taki głośno ryczący skuter z popisującym się „mistrzem”, hałas nie do zniesienia… Ryczeli całe lato ale im to mało, muszą pokazać się także w październiku…

 4. Widziałem jak trzy dni temu elektrycy z zakladu przy jednym słupie gmyrali. To chyba od tamtej chwili latarnia, przy której grzebali, nie działa? Fachowcy….

 5. no to w końcu się udało. Szedłem tam 3 dni temu to jeszcze było ciemno w wiadukcie.
  Inna sprawa, ze co z tego że w samym wiadukcie jest 100 lamp, jak po obu stronach ciemno po 1km…

 6. Szkoda, że cała trasa przynajmniej do Orlenu nie jest oświetlona, biega się tamtędy o wiele lepiej niż przy głównej drodze gdzie szum samochodów i spaliny.

 7. Zarządzanie Naszym Miastem dawno przestało mi się podobać. Mam wrażenie że Burmistrz nie panuje nad swymi pracownikami. Dziesiątki niedociągnięć, słaby jak dla mnie nadzór nad inwestycjami, brak pomocy dla mieszkańców. Takie zasiedzenie, znudzenie , ogólny marazm. Do tego niemoralne względem innych horendalnie wysokie pensje spółek gminnych. Wielu mieszkańców cieszy się, że niedługo wybory i zmiana władzy….

 8. Latarnie faktycznie nie świecą ale nawet te co są to jest ich mało. Cala trasa od początku działek aż do Orlenu powinna być oświetlona. Może przyszli radni i nowy burmistrz się wykażą w tej kwestii

 9. Hmmm, ale w zamian w tym samym czasie przestały świecić latarnie przy tej drodze. Jedno naprawiono drugie popsuto?…