Nadmorski Uniwersytet Trzeciego Wieku na start!

Zatwierdzony budżet zadania publicznego Gminy Międzyzdroje na rok 2019, dotyczącego działalności na rzecz aktywizacji i integracji środowiska osób w wieku emerytalnym, pozawala na rozpoczęcie formalnych działań realizowanych w tym zakresie przez NUTW w Międzyzdrojach.

W dniu 19 lutego 2019r., w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się tradycyjny „Podwieczorek Uniwersytecki” pt. „Porozmawiajmy o budżecie przy poezji i piosence”. Zaproszono reprezentacje UTW ze Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego i Dziwnowa, Władze Samorządowe Międzyzdrojów oraz Członków NUTW.

Podczas spotkania przedstawiono przygotowany plan rocznych zamierzeń oraz możliwości finansowe jego realizacji. Przy okazji opowiadania i przedstawiania budżetu na ten rok wystąpił zespół wokalny „Fantazja” z Kamienia Pomorskiego. By urozmaicić spotkanie członkinie NUTW Julianna Rogowska i Marianna Kargul prezentowały swoją twórczość, recytując wiersze o nadchodzącej wiośnie i przemijającym czasie. Mateusz Bobek – Burmistrz Międzyzdrojów, opowiedział o zamierzeniach 2019 roku realizowanych w naszej gminie oraz przejął patronat nad naszym stowarzyszeniem. Jan Węglorz – Przewodniczący Rady Miasta złożył życzenia oraz zaakceptował swój udział w Radzie Programowej NUTW w Międzyzdrojach.

Przy okazji informuję, że jest nas obecnie 119 Członków Stowarzyszenia a dwie osoby przyjęliśmy w dniu naszego spotkania. Pozwalam sobie poinformować wszystkich zainteresowanych przynależnością do naszego „Uniwersytetu”, że dyżury Członków Zarządu pełnione są w każdy wtorek i środę w godzinach 11.00-14.00 w siedzibie stowarzyszenia, przy ulicy Cichej 2 w Międzyzdrojach. Zapraszamy serdecznie!

Mam przyjemność poinformować, ze zebrane przez nas pieniądze w ramach prowadzonej wśród Studentów-Seniorów akcji pomocowej w listopadzie i grudniu 2018 roku pozwoliły na wyjazd rehabilitacyjny osobie obdarowanej.

Ponad dwie godziny przy kawie, ciastku i owocach w atmosferze wiedzy o finansach, prawie dotyczącym stowarzyszeń oraz zamierzeniach merytorycznych NUTW w Międzyzdrojach przeplatane poezją i piosenką minęły jak jedna chwila.

Jerzy Neukampf
Prezes NUTW

2 komentarze “Nadmorski Uniwersytet Trzeciego Wieku na start!”
  1. Panie Prezesie mi powiedziano ze podczas tego spotkania nie mozna sie zapisac,(w innym czasie tak) wiec jak to jest ze przyjeto nowych czlonkow.Czyzby dwie osoby przyjeto po znajomosci?

  2. Działacie pięknie nasi Seniorzy, nie poddajecie się upływowi czasu. Wielki szacunek dla NUTW, pozdrawiam serdecznie.