Nadchodzi długo oczekiwany moment dla Międzyzdrojów

fot. Obrazy, zdjęcia z Międzyzdrojów – obrazy-miedzyzdroje.pl

Wieczorem 29- go kwietnia ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Innymi słowy- rozpoczęło się tzw. ,,luzowanie obostrzeń”. 

Wiemy już, że prowadzenie działalności przez instytucje kultury, galerie sztuki oraz inne instytucje kultury prowadzące działalność wystawienniczą jest dopuszczalne, ale pod pewnymi warunkami. Zwiedzający muszą zakrywać usta i nos. Z kolei w przypadku zwiedzania lasów, parków i zabytkowych ogrodów należących do instytucji kultury nie obowiązuje już limit zwiedzających, a także obowiązek używania maseczek. 

Co to oznacza dla międzyzdrojan?  Długi weekend majowy pokazał nam wszystkim, jak bardzo nasi turyści tęsknili za Międzyzdrojami. Otwarte kawiarenki serwujące pyszna kawę i ciasta na wynos, liczni spacerowicze, gwar na ulicach zdają się być zwiastunem dobrego czasu. Czasu, na który wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem.

To długo oczekiwany moment i miejmy nadzieje, że dalsze plany znoszenia obostrzeń będą mogły zostać zrealizowane. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zdrowie jest najważniejsze, ale ta straszna sytuacja zbyt mocno wpłynęła już na branże takie jak gastronomia, ośrodki kultury czy hotelarstwo, które niewątpliwie są siłą napędową wszystkich nadmorskich kurortów- w tym Międzyzdrojów– mówi burmistrz Mateusz Bobek.

Jeżeli liczba zakażeń będzie malała, od soboty otwarte zostaną hotele i pensjonaty (50%obłożenia), a od 15-go maja działać będzie gastronomia zewnętrzna na świeżym powietrzu.

18 komentarzy “Nadchodzi długo oczekiwany moment dla Międzyzdrojów”
 1. Mam nadzieje ze ten widok z wolnymi lawkami nie jest zroniony w Miedzyzdrojach . Gdyz tam nastawiali tyle BUD ze wolnych lawek nie mozna znalezc !!!!!!!!

 2. SEZON W MIEDZYZDROJACH , OGLASZAM ZA OTWARTY.

 3. Jerzy masz rację po co się męczysz to i tak nic nie da tu się liczy tylko szmal?

 4. Byłem ostatnio na molo w Sopocie i jest ok.
  Na końcu mola jest marina.
  W Kołobrzegu jest ładniejsze.

 5. Proszę Państwa! Jeśli w tej szklarni będzie produkcja eko np. pomidorów, ogórków, szczypioru itd., to będziemy jedynym miejscem na świecie, gdzie takie cudo istnieje! Sprzedaż zdrowych, jodowanych produktów wprost od producenta – czyli od Adlera – stanie się kołem zamachowym międzyzdrojskiej gospodarki.

 6. Festiwal anonimów trwa. Prezentowane są różne zdania, a to zostaw szklarnie, a to zabuduj molo ładniej niż obecna zabudowa itd itp. Młode pokolenia nie zna znaczenia określenia, molo spacerowe… Molo spacerowe służy do spacerowania, wdychania powietrza bogatego w jod, podziwiania morskiego widoku itp. Molo międzyzdrojskie zmieniło się z mola spacerowego na molo do nażerania się, no i oczywiście do robienia mamony. Właściwie morze jest tutaj niepotrzebne. Decydentom służe radą jak podwoić dochody handlowe z mola. Wystarczy wybudować drugi wyższy poziom i ulokować na nim kilka smażalni, ze trzy ciastkarnie i parę piwiarni. Budowle, częściowo dwupoziomowe, to np molo w Sopocie, szkoda, że to tylko molo spacerowe…

  • daj już Jurek spokój to nie jest kraj dla starych ludzi, zapraszamy do Ciechocinka

  • Zwracam się do Redakcji strony, nawiązując do mojego maila z dnia 5 maja 2021, w sprawie stałego hejtu jednego z komentujących „Anonimów”, stwierdzam, że najprawdopodobniej jest to komentujący „Anonim”, z godziny 15:20, 7 maja 2021. Intencją jego wszystkich komentarzy jest wyłącznie poniżanie komentujących.

   • Redaktor Portalu

    Panie Jerzy. Znaczna część hejtu na tej stronie jest moderowana, a zarazem blokowana. Wyłącznie możliwości anonimowego komentowania artykułów, praktycznie zakończy możliwość dyskusji na tym portalu. Przerabialiśmy już ten temat zaledwie dwa lata temu. Wśród części czytelników, blokada hejtu (hejterskinich treści) odbierana jest jako cenzura portalu. Pozdrawiam Oskar Przybyszewski

   • P.T.
    Pan Redaktor Portalu!
    Dziękuję za wyjaśniena dotyczące hejtowania przez niektórych „Anonimów”. Nie jestem psychologiem ani psychiatrą, żeby im służyć fachową pomocą. Jednak ich towarzystwo już mocno mnie znużyło. Postanowiłem więc zrezygnować z pisania jakichkolwiek komentarzy na tej stronie. Jestem również przekonany, że moje pisanie niewiele Międzyzdrojom pomoże. Serdecznie żegnam Pana i życzę powodzenia!

  • Jerzy marudzisz. Idź na masaż na Chełmońskiego w Świnoujściu do Natalii i będziesz jak nowo narodzony. Powięź, bańka chinśka. Studio jednoosobowe otwierają w czwartek. Byłem już 5 razy i jeszcze z dwa razy pójdę bo jest dobrze. Kursu niedługo też będzie robić to możesz się nauczyć i robić żonie. Peace.

   • Masaż Lakshmi będzie na Lechickiej 7 w Świnoujściu od piątku a obecnie jest na Chełmońskiego jeszcze przez kilka dni ale niema wolnych terminów. Pozdrawiam.

 7. Szklarnia jest już od tylu lat niech zostanie

 8. Uwielbiam Międzyzdroje i molo. Jest naprawdę coraz ładniej. Nie podobają mi się tylko te plastikowe konstrukcje na molo. Rozumiem, że są tam punkty gastronomiczne, co przynosi dochód miastu, niemniej można to zrobić ładnie i z klasą.

  • Miasto nie jest wlascicielem Molo

   • Miasto albo skarb państwa jest właścicielem i jest dzierżawione przez adlera i pytanie jest czemu niema tam pojemników na odpady.

 9. stare fajne molo…bez szklarni…