Mieszkańcy ulicy Bukowej proszą o interwencję

Jeden z mieszkańców ulicy Bukowej w Międzyzdrojach zwraca się do redakcji:

cyt:

Powstający park leśny przy ul. Bukowej to świetny pomysł na zagospodarowanie przestrzeni tak żeby na łonie natury, całe rodziny mogły spędzać wolny czas i ładować bateryjki. Będzie to również niewątpliwie spora atrakcja turystyczna uzupełniająca istniejący park linowy. Nasuwa mi się kilka uwag dotyczących projektu. Przed rozpoczęciem samego pomysłu, odbyło się spotkanie wszystkich mieszkańców naszej ulicy z radnymi. Chciałam za pośrednictwem portalu dopytać czy nasze uwagi zostały uwzględnione w prowadzonych pracach?

Czy miasto zapewni poczucie bezpieczeństwa w nowym miejscu rekreacyjnym i bliskiej okolicy, poprzez monitoring?

Jest to newralgiczny punkt miasta, zdarzały się napady (koniec lipca 2018r.), akty wandalizmu (rozbite okno u jednych sąsiadów), podpalenie parku linowego ( 6.04.2019r.), problem z bezdomnymi w jednym niezabezpieczonym opuszczonym domu (każdy sezon letni, był już w samym tym domu zgon, pobicie, pożar) , gromadząca się młodzież pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających na górce (trwa to wiele lat).

Przy każdej interwencji policji pięknie się wszyscy rozbiegają do lasu, nawet te menele chwiejnym krokiem potrafią jednak szybko biegać, tylko podchodząca zwierzyna leśna nie ucieka ( dziki ).

Czy przewidziane jest oświetlenie zwiększające bezpieczeństwo? (borykamy się z brakiem latarni) poza tym na pewno dodało by to uroku nowemu miejscu i chociaż dziki byłyby lepiej widoczne z daleka.
Jaki jest plan zabezpieczenia parku i zapewne nowych koszy na śmieci przed dzikami (może jakieś ogrodzenie), które przy nowej dostawie śmieci chętniej i częściej będą nas odwiedzać, a nie zawsze są to miłe spotkania nie raz na płocie się wisiało;) czy w aucie pod domem pół godziny czekało, aż stado przejdzie. I mimo doświadczenia w sytacji oko w oko z dzikiem, wybiegającym przed toba z ciemnych krzaków, za każdym razem przechodzimy mini zawał, bijąc rekordy biegów.(podkreślę żeby tu nikt na pomysł odstrzału nie wypadł, chcemy bezpiecznie współegzystować, bo piękno natury to też dzikie zwierzęta, choć nie w bezpośredniej konfrontacji, bo człowiek ma marne szanse)

Czy w związku ze zwiększonym ruchem samochodowym możemy liczyć na załatanie dziur osuwającej się jezdni (podmywanej prze opady deszczu) którą sami próbujemy naprawiać z różnym skutkiem. Czy dokończony zostanie chodnik od ulicy Leśnej na długości ogrodzenia domu wczasów dziecięcych ( ok 200 m) żeby dzieci chodzące Bukową mogły bezpiecznie dojść do szkoły, ale też w tej sytuacji zabezpieczyć dojście do nowego parku?

Staram się dołączyć zdjecia jako dowód w sprawie dla wielu pewnie to głupota dla nas mieszkańców codzienność, chcielibyśmy cieszyć się tym parkiem, ale też zadbać o nasze, naszych dzieci, turystów i innych bezpieczeństwo.

14 komentarzy “Mieszkańcy ulicy Bukowej proszą o interwencję”
 1. 28.o5.2020 godz 8 .04 dziekuje slusznie MIEDZYZDROJÖW a nie MIEDZYZDROJI

 2. Do komentarza z 15: 44 tutaj nie chodzi o mieszkancow z Miedzyzdrojow krorzy wynajmuja mieszkania ale o ludzi np z Warszawy Poznania czy Wroclawia i innych miast ktorzy w swoim miejscu zamieszkania pracuja zarabiajac ladne pieniazki a w Miedzyzdrojach maja apartamenty i na czarno je wynajmoja smiejac sie ze mieszkancy Miedzyzdrojow coraz mniej maja turystow i musza za nizsze ceny wynajmowac.

 3. Jacy menele na Bukowej,to są po prostu ludzie pijący inaczej.

 4. Czy to prawda, że w Międzyzdrojach wydarzyła się bardzo straszna rzecz? W nocy złodzieje cichaczem ukradli sadzonkę z doniczki?

 5. Bo te z promenady tresowane są ISO 9001 spełniają normy ,tak jak wszystko na promenadzie:)
  Dzik jest dziki, dzik jest zły
  Dzik ma bardzo ostre kły
  Kto spotyka w lesie dzika,
  Ten do parku leśnego zmyka
  Pozdrawiam ludzi z Bukowej .

 6. Ale po co? Burmistrz nakłada na turystów i reklame a nie na mieszkańców.

  • do komentarza 0 10″17 dzieki Burmistrzowi ,Ktöry naklada na turystöw coraz lepiej zyje sie mieszkancom-skad inny dochöd moze miec miasto nadmorskie -nie traktujcie turystöw jako zlo konieczne -no chyba ,ze macie szczescie po dwudziestu latach dzialalnosci isc na rente -dajcie zarobic innym -a to jest mozliwe w malej miejscowosci bez przemyslu tylko na turystach i nie zniechecajcie ich /mnie/ do Miedzyzdroji

 7. A moze tak zaprosic telewizje ktora obecnie przebywa w Miedzyzdrojach do pokazania w wiadomosciach w jakim stanie sa ulice w tym rejonie i powiedziec otwarcie co mysla mieszkancy tej ulicy , gdyz to oni beda mieli ten caly syf pod nosem . Papier wszystko przyjmie ,wszystko mozna teoretycznie zaplanowac ale trzeba wziac pod uwage troski tych mieszkancow ,ktorzy na codzien beda mieli zweikszony naplyw turystow i darcie sie mlodziezy .

 8. To piękne miejsce i powinno się uwzględniać uwagi mieszkańców. Potem może być za późno. Mimo że kocham przyrodę to uważam że dziki powinno się odstrzelic w 80 procentach. Jest ich po prostu za dużo i bywają agresywne.

 9. mysmy weszli dzikom w ich teren – to prawda ,ale trzeba cos zrobic zanim pokalecza ,zrobia kaleke z dziecka ,kröre szczesliwe je dokarmiaja/ nie powinny -inny temat / – czy one przerastaja nas madroscia /te dziki!/

 10. ale to sama prawda, zrobienie podstawowej infrastruktury parkowej nie zmieni w żaden sposób „klimatu” tego miejsca. Dziki będą miały więcej jedzenia, a melanżownicy wygodniejszą miejscówkę 🙂 Dziki z tych rejonów są agresywne, w przeciwieństwie do tych z promenady