Międzyzdrojska kładka w koronie wydm została otwarta!

Można już spacerować po nowej, zagospodarowanej kładce i podziwiać uroki morza oraz jesienne zachody słońca.

Redakcja czasami chwaliła, czasami szczypała- ale delikatnie. Po 12 latach urzędowania Burmistrz Międzyzdrojów- Pan Tomasz Leszek Dorosz spełnił wreszcie obietnicę wyborczą. Kładka jednym będzie się bardzo podobała, innym nieco mniej, a jeszcze innym wcale- ale o gustach i polityce podobno się nie dyskutuje :). Jedno jest pewne, mimo sporych zasług dla naszego miasta (porównując na filmach koniec lat 90-tych) i trochę tych mniejszych zasług (apartamentowce), dzisiaj na koniec Pana ostatniej kadencji dzięki tej kładce Miasto Międzyzdroje idzie jeszcze wyżej w rankingach kurortów nadmorskich! Być może kiedyś Pan przeczyta w internecie, będąc już na emeryturze, że jest to kładka Dorosza- na koniec dodałem taki żart, ale w Wapnicy w gm. Międzyzdroje mamy przecież dwie nazwy jednej ulicy… . Teraz czas na ZOŚ i Urząd Morski, by teren wokół kładki został wysprzątany, a bazie od strony morza należy miejscami nieco przyciąć.

[rl_gallery id=”77442″]Materiał foto i filmowy dzięki Mieszkańcowi Międzyzdrojów

36 komentarzy “Międzyzdrojska kładka w koronie wydm została otwarta!”
 1. Dzisiaj czytałem książkę cały dzień na kładce, przyjemnie jest

 2. Bardzo fajny pomysl szkoda tylko ze tak pozno jak tylko będę przyjezdzal do miedzyzdrojow to zawsze po się przejdą zobaczy jak to wygląda naprade bo na zdjęciach wygląda przepieknie

 3. Król Był tylko jeden JULIAN LESZEK bezpowrotnie minęły najlepsze czasy dla Międzyzdrojów teraz to już historia , będzie nam Ciebie brakować……

 4. Tez tak uwazam. Powinien byc zakaz jazdy rowerami po kladce. Wystarczy, ze dzieci jada po niej hulajnogami.

 5. Nie dyskutuję nad zasadnością zbudowania tej kładki. Zauważyłam tylko, że najlepszym fragmentem tej kładki jest ten przy molo. Dlaczego? Obrzydliwe bariery ochronne na całej trasie działają klaustrofobicznie odbierając fan oglądania czegokolwiek dokoła. A tu schodząc na fragment przy molo nagle wszystko nabiera lekkości, widać całą plażę, morze. Dorośli i dzieci siedzą na skraju podestu, inni spacerują.
  Może kiedyś będzie nas stać, by zmienić przynajmniej bariery na takie podobne jak przy zjazdach dla wózków.

  • Klaustrfobia,spacerniak,itp. synonimy.Kładka przY molo chyba jest tymczasowo,aż wybudują kolejne apartmą na wydmie…

 6. Kto bedzie odpowiezialny jezeli rowerzysta spowoduje wypadek na kladce?
  Kto bedzie placil odszkodowanie? Miasto-poniewaz nie ma zakazu wjazdu dla rowerow, czy rowerzysta-poniewaz jezdzil po chodniku dla pieszych?

 7. Kładka super, szkoda tylko , że po 19:00 panują na niej egipskie ciemnosci.

 8. Kladka spacerowa robi sie coraz bardziej rowerowa,brak znakow zakazu dla rowerow,jak wszedzie w Miedzyzdojach : niebezpiecznie.

 9. Kładka super. Co prawda po 300m spaceru na luzie musiałem chwilowo odpuścić zachwyt i skupić się na ostrożnej wędrówce przy barierce, bo z tyłu mijali mnie rowerzyści (na szczęście tylko 4), a z przodu szli właściciele dwóch yorków i jakiegoś mieszańca, ale poza tym było naprawdę ok. No i ta pogoda! Niech inni nam zazdroszczą.

 10. Wszystko dobre lecz to jest kładka spacerowa a nie rowerowa dla tego powinno być oznakowane odpowiednim znakiem.

 11. Dorsz na Prezydenta! uczyć się od niego!!!!

 12. Bardzo mi się podoba. Dziękuję.

 13. Wszystko fajnie pięknie , ale jest mały problem latarnie zamontowane na kładce na wysokości apartamentowca „ play baltik”
  Po zgłoszeniu na Straz miejska otrzymałem informacje ze strażnik za bardzo nie wie co ma zrobić i trzeba czekać do poniedziałku a mamy sobotę wieczór. Troszkę słabo jak na funkcjonariusza straży miejskiej , powiedział bym totalny brak kompetencji .

  • Następnym razem proponuję opisać dokładniej o co chodzi. Strażnik nie jest omnibusem ale zareagował prawidłowo, ściągnął elektryka. Słupy nie znajdują się pod napięciem.Tzw. „kopanie” wynika z elektrotatyczności. Nie jest to niebezpieczne ale nieprzyjemne.

   • Cała sytuacja została opisana strażnikowi razem z dokładnym nr. latarni i jaki jest z nimi problem . Na tym tez portalu napisałem , ale widocznie administrator postanowił zredagować moja opinie . Po za tym ze zgłosiłem cała sprawę na straż miejska , na numer alarmowy 112 to jeszcze na pogotowie energetyczne . Tak ze nie wiem co zrobił strażnik . Ale wiem ze nie podszedł do sprawy profesjonalnie . A jeśli chodzi o bezpieczeństwo to moja żona miała jeszcze przez cały wieczór zdrętwiałe palne u ręki . A co by było gdyby tej latarni dotknęło dziecko ?!!!

 14. A gdzie ona się zaczyna i kończy? W ktorym miejscu promenady warto wyjsc, zeby przejsc całą kładkę?

 15. Kładka fajna szerokość to 3 m ale ławek też jest sporo bez przesady podoba mi się

 16. Gdzieś tu pisali że ma ok 2m szerokości 2,19?. Tu na zdjęciach wygląda na szeroką. A tę drzewa dodają uroku. Są punkty widokowe na morze. Kosze rzeczywiście nie pasują. Ale reszta ok.

 17. monitoring konieczny, bo zaraz poniszczą!
  tylko tak trochę ciasno się wydaje niestety, oraz tych ławek 5 na krzyż, to w sezonie będzie walka jak o miejsce na parawan ;p

 18. Brawo jak piszą inni monitoring , szkoda by byLo zniweczyć coś rok fajnego?

 19. Stały czytelnik

  Kładka mi się podoba a będzie podobała jeszcze bardziej gdy zostanie wyposażona w dobrej jakości sprawnie działający monitoring. Odnoszę wrażenie że na 100 metrów kwadratowych miasta przypada mniej śmietników niż na 10 metrów kwadratowych kładki na której jest tych śmietników tak akurat

 20. Podoba mi się.

 21. Można wiedzieć, jak szeroka jest ta kładka?

 22. Teraz czekamy na przycinkę drzew i krzewów. To chyba leży w gestii Urzędu Morskiego.

 23. Ogólnie robi dobre, wręcz doskonałe wrażenie.
  Jedno ale, betonowe śmietniki nie pasują, coś lżejszego , mniej topornego. Mylę , że to punkt oporu dla wandali.Jeśli tak, to OK.

 24. Gołąb na dachu

  Teraz to już totalnie durni turyści zaśmiecą nam wydmy!

  • te wydmy nie są własnościa twojego miasteczka a tym bardziej twoją ! no chyba że jesteś jednym ze stworzen które tam żyją.

   • Wydmy są własnością nas wszystkich. Dbajmy o nie.
    A że zarządza nimi U.Morski- ktoś musi, kto ma najlepsze doświadczenie, płacone za to ma z naszych podatków.

  • Straszny z Ciebie grubianin i zrzęda. 🙁

  • ciesze sie że cie nie stać i turysta nie jesteś bo mógł bys przypadkiem zawitac kiedys do mojego miasta a tego bym nie chciał.

 25. A gdzie zjazd dla wózków przy zejściu na kładę na plaży przy molo? Brak same schody. Z wózkami po uliczce dostawcze, terenie budowy itp. Nigdy nic nie może być porządnie. Tak jak trójkąt zero zjazdu dla wózków. Ogólnie kładka dobry pomysł wykonanie gorsze.

 26. Piękna…wyrazy uznania