Międzyzdroje zapraszają na koncert Karawany Kultury 23.02.2019

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach i Fundacja Benefis zapraszają na koncert kolejnej edycji Karawany Kultury – Music Islands Open. Koncert odbędzie się w sobotę 23.02.2019.

W tym otwartym dla publiczności międzynarodowym przeglądzie wezmą udział soliści i zespoły z Estonii, Francji, Rosji, Niemiec i Polski.

O godz. 14:00 koncert rozpocznie chór dziecięcy z Rosji, ze szkoły muzycznej nr 19 miasta Saratów. Dalej dla publiczności wystąpią młodzi muzycy, którzy zagrają na fortepianie i flecie.

Kolejna cześć koncertu to dziecięcy spektakl muzyczny „Kopciuszek”. Tę bajkę przygotowało dla nas Studio Teatralno-Taneczne T&T z Berlina.

Dalej na scenie naszego festiwalu wystąpią wokaliści z piosenkami estradowymi, jazzowymi, ludowymi a nawet Godspell.

Żeby nie było nudno, na scenie będzie się pokazywał taniec – młodzież z Estonii (zespół PERŁA), mieszana grupa wiekowa z Niemiec (Bauchtanzgruppe HABIBI ORIENTAL z Usedom) i taniec dziecięcy (Kinder Lernzentrum EVIRICK z Berlina), zespół seniorów SENIORITKI z Polski (Świnoujście).

Na końcu wystąpią zespoły folkowe – STAWINIANKI z Polski (Kamień Pomorski, Stawno) oraz chór z Francji (Thonon les Bains).

Szczególną uwagę warto zwrócić na chór z Francji. Jest to chór seniorów o nazwie ROSYJSKA DUSZA. Chór się składa z francuzów oraz szwajcarów, członkowie chóru nie rozmawiają po rosyjsku ani po ukraińsku, jednak zachwyceni są melodyką tych słowiańskich języków i dlatego mają w repertuarze ich dużo.

Zapraszamy na koncert całymi rodzinami, z przyjaciółmi, z dziećmi i seniorami. Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY NA KONCERTY (wstęp wolny):

23.02.2019, sobota, godz. 14:00, Międzynarodowy Dom Kultury Międzyzdroje: zespoły i soliści z Estonii, Francji, Rosji, Niemiec i Polski. Chór, muzyka instrumentalna (fortepian, flet), wokal, folklor, taniec, teatr.

24.02.2019, niedziela, godz. 16:30, Dworek Woliński: chóry z Rosji i Francji oraz chór Julin z Wolina.

Fundacja Benefis, Wolin
Foto Organizator

5 komentarzy “Międzyzdroje zapraszają na koncert Karawany Kultury 23.02.2019”
 1. Kropelka dziegciu

  To jest właśnie podejście do sztuki w małych miasteczkach w pigułce. Kiedy po akapicie z występami teatralnymi kolejny otwierają słowa: „Żeby nie było nudno.” ?

  • Co miał na myśli autor pisząc o nudzie?
   Skąd autor wie, sugerując zaproszonym Gościom , że koncerty i spektakl będą nudne a II część Karawany Kultury będzie bardziej atrakcyjna od pierwszej?
   W bardzo brzydkim świetle stawia wykonawców zaangażowanych w ten koncert , szczególnie dzieci. W ten sposób , bez kultury , można zgasić każdy zapał.

   • z tego co widzę to sam organizator napisał więc trochę wtopa…

   • Autor powinien przeredagować tekst, zachęcając Gości na wydarzenie , które jest samo w sobie wyjątkowe i warte propagowania w szerokim gronie odbiorców.

   • „Żeby nie było nudno, na scenie będzie się pokazywał taniec” sam się będzie prezentował?

    Czy nie lepiej było napisać: Młodzież z Estonii (zespół PERŁA), mieszana grupa wiekowa z Niemiec (Bauchtanzgruppe HABIBI ORIENTAL z Usedom) i taniec dziecięcy (Kinder Lernzentrum EVIRICK z Berlina), zespół seniorów SENIORITKI z Polski (Świnoujście) zaprezentują tańce , zawsze budzące wielkie zainteresowanie publiczności.