Mały książę w MDK Międzyzdroje

16 listopada 2018 roku na scenie Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz goście obejrzeli spektakl pt. „Mały Książę” na podstawie książki Antoine’a de Saint-Exupery’ego, w wykonaniu dzieci i młodzieży z „Kotła Wyobraźni” w Domysłowie.

Dzieci i młodzież występująca w przedstawieniu pochodzi z Domysłowa, Kodrąbia, Kołczewa, Ładzina, Wisełki, Warnowa i uczestniczy w projekcie „Kocioł Wyobraźni” – w otwartych warsztatach edukacyjnych i artystycznych. Głównym celem realizacji projektu jest wyrównywanie szans w dostępie do edukacji artystycznej dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich i aktywizacja środowiska wiejskiego. Spektakl przygotowała i poprowadziła Jolanta Janczykowska a muzykę do niego skomponował Szymon Wysocki.

„Mały Książę” mocno zapada w pamięć, ale przede wszystkim dotyka głęboko serce. Takie właśnie przeżycie wywołuje opowieść o chłopcu, zamieszkującym małą planetę, który z pozoru tylko zachowuje się jak typowe dziecko – zadaje dużo pytań ale przede wszystkim uczy nas właściwego postrzegania świata. Pokazuje życiowe prawdy, które wydają się bardzo skomplikowane, a które w codziennym biegu ciągle nam umykają. Pozwala dostrzec ludzkie ułomności ale także najważniejsze uczucia – miłość, przyjaźń i poświęcenie dla drugiej osoby.

Opracowanie muzyczne, scenografia i kostiumy znakomicie budują nastrój spektaklu, który skierowany jest dla widza w każdym wieku.

MDK Międzyzdroje

One Response to “Mały książę w MDK Międzyzdroje”
  1. SP1 Międzyzdroje

    Przepiękna amatorska adaptacja , ale przecudnie zrealizowana, z wyczuciem, finezją i głębią….znamionującą wrażliwość i profesjonalizm… Dziękujemy!!!!! za zaproszenie Panu Dyrektorowi MDK i za piękny spektakl Aktorom i Opiekunom.
    Iwona Banachowicz – dyr. SP1 Międzyzdroje