Aktualizacja: Koniec z parkowaniem przy lesie. Rozpoczęto wstawianie słupków blokujących.

W dniu jutrzejszym Zakład Ochrony Środowiska rozpocznie pracę związane poprawą bezpieczeństwa przy wjeździe do Międzyzdrów od ulicy Zwycięstwa. Pobocze jezdni, gdzie nieprawidłowo parkowały pojazdy, zostanie odgrodzone drogowymi słupkami blokującymi.
Często, w tym miejscu, nieprawidłowo zaparkowane pojazdy stanowiły zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Jutro o godz. 6:00, nieprawidłowo zaparkowane pojazdy zostaną odholowane na koszt właściciela.


Zawsze z początkiem sezonu letniego i natężeniem ruchu turystycznego w Międzyzdrojach wzdłuż drogi nr 102 w stronę Wisełki parkował sznur samochodów. I ten krajobraz nie zmieniał się aż do zakończenia sezonu. Parkowanie przy drodze wojewódzkiej wzdłuż Wolińskiego Parku Narodowego wzbudzało wiele  dyskusji. Jednak przede wszystkim postój bezpośrednio przy krawędzi jezdni, która jest intensywnie uczęszczana, stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników drogi, zarówno pieszych jak i kierowców.

,,Nie mogliśmy bezczynnie czekać, aż dojdzie do tragedii. Dlatego pracownicy Referatu Infrastruktury naszego urzędu, podjęli stosowne działania – powiedział Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Patrząc z boku, zamontowanie słupków blokujących wydaje się zajęciem na kilka dni. Owszem, ale nie możemy stawiać w przestrzeni publicznej czegokolwiek bez uzgodnień i odpowiednich pozwoleń.” Dlatego montaż słupków blokujących wymagał przygotowania zmiany stałej organizacji ruchu odcinka drogi wojewódzkiej. Dokonano stosownych uzgodnień z Zachodniopomorską  Dyrekcją Dróg Wojewódzkich w Koszalinie oraz Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie. Wynikiem tych działań, w dniu 27.06.2019 r. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, zatwierdził stałą organizację ruchu polegającą na umieszczeniu w ciągu ul. Zwycięstwa drogi nr W102 słupków blokujących od skrzyżowania z  ul. Turystycznej do ul. Campingowej .
Montaż ok. 200 słupków blokujących potrwa jeszcze kilka dni, zajmują się nim pracownicy Zakładu Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
Fot.A.Widorowski
UM w Międzyzdrojach

38 komentarzy “Aktualizacja: Koniec z parkowaniem przy lesie. Rozpoczęto wstawianie słupków blokujących.”
 1. Super. Teraz bieda zjeżdżające na wczasy do Międzyzdroji będzie parkowała na osiedlowych parkingach i miejscowi po powrocie z pracy będą musieli szukać miejsca gdzie zostawić auto bo pod domem już się nie da. Wcześniej już był z tym problem a teraz to już będzie tragedia. Kiedy ktoś zacznie myśleć o miejscowych a nie tylko jak napchać kieszenie sobie i znajomym którzy mają prywatne parkingi?

 2. Często tamtędy jeżdżę ,super , będzie bezpiecznie !

 3. Brzydkie. Nawet w szczecinie takich niema a tak gust maja sredni a i tak maja ladniejsze.

 4. NAREEEESZCIE!!1!!KONIEC ZE SRACZEM W LESIE,KONIEC Z TONAMI ŚMIECI NA POBOCZU,TAM SRTRACH BYŁO JECHAĆ,STRACH IŚĆ,BRAWO!

 5. A nie prościej postawić znak drogowy i go egzekwować. Ktoś nie umie liczyć.

 6. Czemu sobie pod domem nie postawia slupkow tylko ludziom utrudniaja życie?

  • Czasem żałuję, że nie mam takich słupków przed domem, bo są dni, kiedy zaparkowane samochody (mimo zakazu) utrudniają mi, a niekiedy uniemożliwiają mi wyjazd z własnej bramy.

 7. Brawo ,super.

 8. Straż miejska powinna zająć się **mliszczamiparkowania** na wysokości Trofany.L

 9. Karina z Robertem

  Super decyzja!!!!!

 10. Ciekawe komu to przeszkadzalo, mozna bylo wyasfaltowac, postawic parkomat i wygladaloby jak w kazdej innej nadmorskiej miejscowosci. Przeciez tam teren zabudowany jest, a nie autostrada.

  • najlepiej stanąć na plaży. prawda?

  • Tam jest Park Narodowy ! Po przeciwnej stronie jest parking -ale trzeba zapłacić i dla niektórych to już problem ! Najlepiej wszystko w gratisie !

   • Ty na emeryturce lub na jakiejs pensji to daj ze swoich studentom i innym. Ludzie chca wolnosci i spokoju. W czasach mieszkan na kredyt 30 lat i innych. Pobudowali sie kiedys za grosze lub na lewych ceglach czy mieszkania odkupione za grosze od panstwa a teraz sie wymadrzaja filozofy w zupelnie innych czasach.

 11. Strażak Sam

  „Poprawa bezpieczeństwa” – mam nadzieje że autor miał na myśli odblokowanie drogi pożarowej ( zjazd na polanę w stronę podstawówki ) gdyż od kilku lat dojazd pożarowy był zablokowany – brawo Urząd Miasta, wykonaliście kolejną fuchę za Woliński Park Narodowy (który ciekawe jakie kroki podjął w tym celu) ………

  • teren WPN znajduje się w odległości 3m od krawędzi jezdni a więc parkujące samochody znajdują się na terenie gminy

 12. To nie decyzja pani kierownik ona nie ma decyzyjności w tej kwestii dostała zlecenie od gminy za niezłą kasę

 13. Mężczyzna.

  Brawo !

 14. BBBRRRAAAWWWOOOOOOO

 15. Brawo!

 16. Koniec z darmowym parkowaniem.Już wiem,na co wydam 500+ !

 17. Lepiej późno niż wcale. Brawo za męską decyzję.

 18. super 🙂

 19. Brawo!!!! koniec z sr…ą i sypialnią!

 20. Mieszkaniec

  No w końcu ktoś dobrze zadecydował!! BRAWO 🙂

 21. MrStykamito

  W końcu chłopaki z parkingu będą zarabiać…

 22. No w końcu…kilka sezonów musiało upłynąć by ktoś podjął stosowne działania.

 23. No to teraz tylko czekać na komentarze niezadowolonych mieszkańców. Bo znowu ZOŚ bo znowu pani kierownik….A bo trzeba było wcześniej itd…itd…