Konferencja prasowa m.in o inwestycjach w Gminie Międzyzdroje

Dnia 1.07.2019 odbyła się konferencja prasowa, na której Burmistrz Mateusz Bobek podsumował dotychczasową kadencje i przedstawił plany inwestycyjne gminy. 

 1. Potrzebujemy bezpieczeństwa jeśli chodzi o kanalizację (…) Musimy sobie zabezpieczyć bezpieczeństwo jeśli chodzi o wodę, na najbliższe dziesięciolecia. I dlatego trwają prace w ramach pozyskania wody z ujęcia w Kodrąbku.”
 2. Potężne zadanie inwestycyjne związane z budową centrum administracyjnego, które będzie mieścić w sobie bibliotekę miejską. Budynek to również Urząd Miejski. Te zadanie to jest kontynuacja zadania, które rozpoczął mój poprzednik. Musimy je wykonać w ciągu najbliższych trzech czterech lat. Teraz jesteśmy na drugim etapie, czyli stan surowy zamknięty. W najbliższym czasie wyłonimy wykonawcę trzeciego etapu i będziemy wiedzieć potencjalną datę zakończenia całej inwestycji.
 3. Przywrócenie naszej miejscowości jak największej ilości zieleni. Projekty Narodowego Funduszu Ochrony środowiska mają przywrócić blask poszczególnym miejscom – poszczególnym parkom na terenie naszego miasta. Jest ich dokładnie dziewięć. Tutaj czekamy na wydłużenie terminu zakończenia realizacji. Jestem o tym przekonany że w ciągu jeszcze tego sezonu okresu wakacyjnego rozpiszemy przetarg na tą inwestycję (…)”
 4. „(…) podniesienie komfortu jeśli chodzi o edukację na terenie naszej gminy czyli termomodernizację obiektu na ulicy Leśnej – wymiana stolarki okiennej. Także, w tym budynku wymienianie elementów ogrzewania centralnego. Ten koszt potencjalny wynikający z kosztorysu kształtuje się na poziomie 3 mln 900 złotych (…)”
 5. ” (…) nowe miejsca w przedszkolu i miejsca w żłobku. Chcemy rozszerzyć. Odmienić trendy demograficzne, które są niekorzystne w naszej gminie. Czyli mamy społeczeństwo starzejące się. Musimy zapewnić dobre warunki, żeby młode osoby, rodziny chciały zapuścić tu swoje korzenie. Niewątpliwie tutaj są dwie kwestie. Z pewnością żłobek i opieka nad dziećmi. (…)”  
 6. „Jesteśmy przygotowani na połączoną inwestycje jeśli chodzi o trzy budynki, które w trakcie tej kadencji mają zapewnić około 160 mieszkań. W formie własnościowej, w formie komunalnej jak i w formule TBSowskiej. Na tym nam bardzo bardzo zależy. (…)
 7. „(…) chcemy mocno propagować ideę budżetu obywatelskiego, te wszystkie małe projekty, takie jak: poszczególne place zabaw, ogrody czy też różnego rodzaju formy integracji społeczeństwa, mogą być doskonale realizowane właśnie poprzez budżet obywatelski”
 8. „(…) Karta Mieszkańca, którą też chcemy promować. Chcemy doceniać, te osoby, które identyfikują się z naszą gminą. Identyfikują się m.in. przez to, że składają deklarację podatkową jeśli chodzi o PIT 37 (…)”
 9. (… ) Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych pięciu lat stworzymy zdecydowanie lepsze warunki do życia, niż są teraz (…)”
15 komentarzy “Konferencja prasowa m.in o inwestycjach w Gminie Międzyzdroje”
 1. PROGRAM WYBORCZY PO

  Mamy program woła PO
  Śmieją im się japy
  Trzeba wszystko dobre przejąć
  A reszcie, ochłapy.

  To łagodna strona, piknik
  Z programu naszego
  Już tam nasz przywódca Michnik
  Ma asa lepszego.

  Dziś do zdjęć stają Pisiory
  Niedługo się zdziwią
  Po wyborach do komory
  Obozy zadymią.

  Wszystkie Polskie w konserwacji
  Brat Niemiec pilnuje
  Gdy zwycięstwo naszej frakcji
  Się odkonserwuje.

  I Pisiory, won za druty
  Na gaz mamy kasę
  Tacy święci, do pokuty
  Wy do pieca a miasta są nasze.

  Wszystko krzyczą, bez żenady
  A Polak się cieszy
  Urządzają dziś parady
  Coraz mniej to śmieszy.

  Może to i będzie dobre
  Głupi zawsze traci
  Zrobią sobie z Polski Kobrę
  Michnik się wzbogaci.

  Tylko Polak smutna mina
  Mogłeś nie dać, dałeś
  Teraz pójdziesz do komina
  Choć nie planowałeś.

  I historia się powtórzy
  Sami to stworzymy
  Pójdzie Polska do kałuży
  My Ją utopimy.
  DZIADEK

 2. Zastanawiam się, czy np.podmiot,który otrzymuje dofinansowanie może organizowac u siebie konferencje? Za poprzednika takich dodatków nie było przez okres całej kadencji widze zmienia się na „lepsze”??

  • Kiedyś za czasów pani Burmistrz ten podmiot otrzymywał dofinansowania od ówczesnych władz miasta

 3. Mam 3 pytania Panie Burmistrzu;
  1. Czy w Urzędzie nie ma sali konferencyjnej?
  2. Jak konferencja, to gdzie Pani Rzecznik? Szczerze – Sekretarz przy każdej okazji ciągnie Pana do dna.
  3. Ile nas mieszkańców, ta konferencja kosztowała? Te trunki, „ośmiorniczki” …?

 4. Zabetonujcie wszystko czego nie zdazyl zabetonowac byly burgemaister
  Juz nie ma czym oddychac kolkadziesiat metrow od plazy
  Promenada cala w tumanach kurzu

 5. KELNER W ZUPIE JEST WŁOS!

 6. „Mam nadzieję że w ciągu najbliższych pięciu lat stworzymy zdecydowanie lepsze warunki do życia, niż są teraz ” tak powiedział Mateusz Bobek burmistrz Międzyzdrojów na konferencji prasowej, o której dowiadujemy się po fakcie. Ta poprawa życia to podwyżki za wodę i ścieki, za wywóz odpadów i utworzenie całoroczej płatnej podstrefy do parkowania. Ta lepsza jakość życia to brak kontroli nad wywozem nieczystości a właściwie nad ich niewywozem i niszczenie własności prywatnej czyli rzucanie pojemnikami przez pracowników którzy wywożą odpady w imieniu urzędu miasta

 7. Kelner u siebie

  Tego jeszcze Świat nie widział!!! Czy to nie czasem konferencja w hotelu Sporting?:) Widać Park za oknami. Chcemy i obiecujemy – to się opowiada w kampanii a konferencje organizuje się aby przedstawić FAKTY Panie Bobek. Podniesienie komfortu edukacji poprzez nowy tynk na elewacji szkoły – mistrzostwo. A może wyp****** nierobów którzy wegetują w szkole dla zusu i emerytury – od września do czerwca bo żyją z własnych biznesów, pensjonatów, gastronomi etc i w nosie mają uczniów? Czy ich komfort jest ważny? Czy patologia z klasami z 12 uczniami? Identyfikacja z Gminą odbierana przez płacenie daniny też fajne ale inwestycja w zieleń w Gminie otoczonej Parkiem Narodowym i tak bogatą zielenią w mieście – Hit! A na deser konfitura – odwracamy trend demograficzny poprzez nowe miejsca w żłobku i przedszkolu:) że na to nie wpadli w rządach polskich i europejskich. Nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach rozwiążą problemy w Międzyzdrojach a dzięki naszym włodarzom również w Niemczech, Włoszech i Hiszpanii.
  Wierzę w moich kolegów i ich rozsądek, że nie sfinansujemy tych wypocin własnymi pieniędzmi za 30 letnie dzierżawy przy Amfiteatrze. Albo własność albo po budżecie Gminy Panie Bobek. Pozdrawiam z tętniącej życiem Promenady:)

  • Barbara Skrodek

   Jeśli pan rezygnuje ja chętnie to od pana kupię ,jak się można z panem skontaktować.

  • Właśnie chodziło o komfort uczniów, a nie tylko nauczycieli – czytaj ze zrozumieniem. Nauczyciela nie tak łatwo zwolnić, ale pewnie – niech zwolni burmistrz wszystkich i zatrudni wszystkowiedzących rodziców i Ukraińców, a- jeszcze pracowników Biedronki, Netto i Lidla – powodzenia! !!

   • Masz jakiś problem narodowościowy Anonimie?
    Po komentarzu widać, że pojęcia nie masz jak wygląda nasza oświata .
    Napisz po prostu w nicku „troll na zalecenie Kelnera ze zdjęcia”.
    Zastanów się czy obrażając w amoku rodziców, pracowników Netta, Biedronki czy Lidla nie dokopałeś przypadkiem swojemu Ojcu lub Matce ?

  • „Kelner u siebie” – dobre warunki dla naszych dzieci gdzieś ci umknęły w tym 'zamartwianiu’ się o nauczycieli. Może jakaś kąpiel dla ochłody w morzu?

 8. Nie da się tego czytać ,ciągle podniesiemy, zabezpieczymy ,wybudujemy ,będziemy realizować czyli- ble ble ble-

  tylko slogany , a wygląd miejscowości i funkcjonowanie, prowadzi do upadku.

 9. Więcej toalet miejskich. To jeden z największych minusów naszego miasta. „Turyści” po piwku nie mają hamulców np. przed oddawaniem moczu w Parku Chopina. Pies nie ma wyboru, ale młody, zdrowy facet??? Szczególnie, gdy jest już ciemno, prawie każdy krzaczek, murek w mieście staje się toaletą. Dlaczego przy takiej ilości najeżdżających nas hord ludzi, nie myśli się o tym od lat?! Podobnie, jak o ilości (wielkości?) śmietników….
  Pozdrawiam.
  P.S.
  Inwestycja w modernizację szkoły, to już zgrany temat, zróbcie to raz na zawsze! Szkoła wizytówką samorządu – nie pogratuluję.

 10. Zainwestujcie w nowa myjkę na promenadzie nastawili betonów i nikt tego nie sprząta

  Takiego syfu to jeszcze nie było