Kolejny wieżowiec w Międzyzdrojach? Protest mieszkańców ul. Kopernika

Jak piszę jeden z mieszkańców ul. Kopernika, kolejny wieżowiec ma powstać między ulicami Kopernika a Zdrojową. Wysoki budynek ma wybudować firma Adler.

Jak wynika z naszych informacji, kilku mieszkańców ul. Kopernika zgłosiło protest w Urzędzie Miasta, przeciw budowie kolejnego wysokiego budynku w Międzyzdrojach.

Co z tą zabudową?

Budynek widoczny na zdjęciach jest zabytkiem, a właściciel poniósł ogromne koszty finansowe, aby przywrócić go do stanu pierwotnego z około 1890 roku. Prace konserwatorskie były osobiście nadzorowane przez jednego z Kierowników Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie.

Jak dodaje mieszkaniec: Za naszą zachodnią granicą, takie „podobne podejście do krajobrazu kulturowego jest nie do pomyślenia”.

Czy niedługo Międzyzdroje, będą miastem śmiesznych kontrastów?
Fotografia przyrody, pomników, zabytków, zieleni, plaży i morza na tle drapaczy chmur? Ciekawe zestawienie?

Czy to oznacza koniec koncepcji wysokiej zabudowy tylko po wschodniej części miasta?

45 komentarzy “Kolejny wieżowiec w Międzyzdrojach? Protest mieszkańców ul. Kopernika”
 1. Forsa zamieniła chonor

 2. No to się doczekaliśmy, to jest balearyzacja miasta. urok miasteczka nadmorskiego upadł.
  Mogły być wieżowce ale na krańcach miasta ale nie w środku. Świadczy to o korupcji.
  –Andrzej Wierzba, to moje rodzinne miasto.

 3. Halo gdzie dokladnie maja budowac na starym osrodku zdrowia czy gdzie

 4. Międzyzdroje i sołectwa mogą rozwijać się bez wieżowców i apartamentowców tylko władzom należy przygotować odpowiedni program rozwoju, gdyż sami nie mogą nic dobrego wymyśleć.

 5. Międzyzdroje mają architekta miejskiego , który sam się określił , jako zródło profesjonalnej informacji w temacie budowy kolejnych wieżowców. Minęło wiele dni i napisano wiele próśb , a odpowiedzi nie ma. Bardzo proszę szanowną Redakcję o profesjonalną rozmowę z Panem architektem i przekazanie nam informacji , gdzie wyrosną kolejne wieżowce. Mnie interesuje wschodnia część miasta , ale wiele pytań jest o zachodnią. To jest temat bardzo ważny , a nie każdy ma możliwość pójścia do Urzędu.

 6. Zapewne dla wieżowca Adlera zostanie jeszcze utworzona prywatna plaża w sąsiedztwie mola.
  Podobnie jak „szczodrą ręką” utworzono dla inwestora budowanych w Lubiewie apartamentów prywatną drogę, stawiając znak zakazujący dojazd na tamtą plażę.
  Znak nie dotyczy oczywiście dojazdu do tej inwestycji.
  A po co ma się na tej drodze byle kto pałętać?

  • Tak ,tak i lotnisko ERBASÓW, i jeszcze jedno MOLO, i trzy LATARNIE morskie,

  • Decyzja o zamknięciu dostępu do plaży dla wielu tysięcy turystów i mieszkańców Międzyzdrojów nie powinna być w gestii gminnych urzędników.
   Na tym szczeblu, często przypadkowi ludzie, nie są odporni na urok co niektórych deweloperów.
   Dostęp do plaży zabrano nam pod śmiesznym pretekstem likwidacji dzikich obozowisk…
   A może to tylko zwykła nieudolność i brak predyspozycji do zajmowania kierowniczych stanowisk w urzędzie?

  • Wynajmuję pokoje. Moi goście zapowiedzieli, że jesli ten durny znak nie zniknie, to w przyszłym roku do mnie nie przyjadą. A przyjeżdżają do mnie od 20 lat ze Śląska. W innym pensjonacie tak samo.

 7. Niech ktoś mi powie gdzie ludzie będą stawiali samochody przy nowym budynku TBS przy ulicy Ę.Plater i ile z tego będzie mieszkań komunalnych dla ludzi z M-jów za grunt pod budowę tbs-ów NAPEWNO NIC!!! Z tego co wiem pójdzie wszystko na sprzedaż ??? My międzyzdrojacy byliśmy tylko potrzebni na głosowaniu!!! Brawo Panie Burmistrzu jeszcze trochę to zabraknie miejsca na budowę mieszkań socjalnych Ale co biedaków na Lubiń MIĘDZYZDROJE TYLKO DLA BOGATYCH RESZTA WON. Tak wynika z waszych poczynań. WŁODARZE miasta do wymiany.

 8. Zuzia mogłabyś powiedzieć o jaką działkę chodzi na Ulicy Gryfa Pomorskiego bo jestem ciekaw PROSZĘ?

  • CZY to ta działka o której już dawno była mowa a chodzi o poprawienie warunków dla istniejącego <> wiza wi poczty???.
   pani Katarzyny.

 9. Jaki prywatny budynekTBS

  • To pytanie do Pana architekta, a ile w takim razie WZ za swojej rocznej kadencji wydał Pan burmistrz na wysoką zabudowę na promenadzie,ewentualnie na jaką wysokość?

 10. Robert Rachuta

  Pozostaję do dyspozycji wytłumaczenia sytuacji. Jednakowoż Autor informacji przedstawia sprawę nieprofesjonalnie. Zanim się cokolwiek napisze wypada zapytać u źródeł.
  Robert Rachuta

  • A Pan Panie Robercie wydałby Pan takie warunki zabudowy? Wiemy, że to decyzja poprzedniego burmistrza. O ile mi wiadomo, jest zasada ,że wysokości budynków (do WZ) wylicza się na podstawie średniej wys. budynków w okolicy i przynależnych do tej samej drogi publicznej?

  • Szanowny Panie architekcie miejski Międzyzdrojów , uprzejmie Pana proszę , o ile to możliwe , o informację , czy przy ul. Promenada Gwiazd planowane jest pobudowanie kolejnych trzech apartamentowców.

  • Mam do Pana pytanie jeśli radni wyrażą zgodę na sprzedaż gminnego gruntu na poprawę warunków przy ul Gryfa Pomorskiego to, co to da inwestorom? Możliwość większej powierzchni zabudowy bez ingerencji w teren gminny ? WZ będzie wydawał obecny Burmistrz?

   • Mieszkańcy stracą parking i chodnik a sprawy żeby załatwić na Poczcie lub w Aptece będą musieli zaparkować pod Netto i zniknie źródło dochodu ze strefy płatnego parkowania dla gminy.

   • Parking nie zniknie to teren częściowo zazieleniony za chodnikiem. Można go przecież wykorzystać, aby poprawić uciążliwości w przemieszczania się osób szczególnie w poprze sezonu, ale rodzi się w tej sytuacji pytanie po co? Radni maja już zdanie?

  • i jeszcze jedno pytanie w jaki sposób sprzedaż tego terenu wpłynie na dobro nas mieszkańców, czy argument to środki finansowe że sprzedaży?

 11. Brawo Miedzyzdroje ida w dobrym kierunku.
  Proszę sie NIE przejmować tymi baranami którzy nie wiedza co dobre.

 12. Do Międzyzdrojanina o czym ty piszesz człowieku oczyszczalnia na skraju wydajności a tu jeszcze dolewają oliwy do ognia ale co tam walniemy rurociąg tylko nie wiem gdzie!!!chyba do morza.A apropo mieszkań to chyba długo na tych wyjazdach jesteś skoro nie wiesz co się dzieje.Jasne tylko molochy skosić wydmy i walić następne a później ZĘBY W ŚCIANĘ!!!Bo nic innego nie pozostanie!!! I tragedia gotowa.

  • Apartament zajmie 10 osob i nikt nie ma nad tym kontroli. To my mieszkańcy będziemy cały rok płacić na infrastrukturę. Ile zgłoszonych rakich apartamentów ma działalność? Oddany grunt aprtem do MTBS i sprzedaż komercyjna jak dla mnie żaden biznes dla mieszkańców jeszcze w centrum Międzyzdrojów.

 13. Ale W tym tbs-ie mieszkania będą tylko na sprzedaż a zwykli ludzie nie mają pieniędzy na takie luksusy.Ale kartony po lodówkach są i sprawa rozwiązana . TYLKO SZMAL!!!???

 14. Międzyzdrojanin

  Jeżdżę dość dużo po świecie (i nie do Niemiec i Egiptu) i tam gdzie są wieżowce tam jest życie cały rok. Międzyzdroje jeżeli nie będą się rozwijały w wysokie budynki, infrastrukturę rozrywkową jak awuapark, lodowisko, hale wystawowe, hotele nadal będą tylko wioską, która żyje 2 miesiące w roku. W Międzyzdrojach mieszkańcy są na tyle złośliwi dla siebie na wzajem że sami nie mogą wyprawować wspólnej koncepcji czego chcą. Część chce niską zabudowę inna część wysoką. Ale co daje nam niska zabudowa? Bo tak czytam od kilku lat ten ciągły tekst, że kiedyś było tak, a teraz to jest gorzej… Ja mam odmienne zdanie. Natomiast uważam, że należy wymagać od inwestorów więcej zieleni, nawet nasadzenia na balkonach i tarasach, a także miejsca parkingowe 1:1. Drugą sprawą są podatki. Gmina ma pieniądze z tych wieżowców. Przekonany jestem że wszyscy właściciele domów płacą mniej za swoje domy i mieszkania niż 500m promenady. Pozdrawaim.

  • muszę przyznać że twój sposób rozumowania ,mnie zdumiewa,mieszkam w tym mieście już ponad 40 parę lat od kiedy zaczęli budować blokowiska to dla stałych mieszkańców jest tylko gorzej,wystarczy przyjechać np w listopadzie aby zobaczyć ile jest nie zamieszkałych lokali np cała KAWCZA GÓRA,środek miasta tj ulica Światowida ,stary rynek ulica C.Skłodowskiej,o czym to świadczy że jest to tylko komercja nastawiona na wyciągnięcie pieniędzy przez sezon a potem zwijają żagle i jadą w góry aby tam trzepać kapuchę

 15. A moze tak architektowi Miedzyzdrojow postawic pod nos wiezowiec i spytac sie czy jest zadowolony z tej architektory , moze zrozumie ze ktos ma tu nieodpowiedni zawod.

  • Kolejny budynek przybędzie na Gryfa Pomorskiego. Radni będą decydować o przekazaniu naszego gruntu na poprawienie warunków przyszłym inwestorom. Wg mnie już nic dodać nic ujac.

  • Po co jest potrzebny architekt w Międzyzdrojach jak i tak wszystko toczy się po myśli i pod dyktando inwestorów a on bierze tylko pieniądze z pustej kasy gminy nie mając wpływu na nic.

 16. Nie pisz bzdur jak nie wiesz .Na E.Plater ma powstać na terenie po baraku socjalnym . Inwestorem nowego budynku jest M.T B S

 17. Do Czesława Chłopie ty się lepiej dowiedz jaki jest rozkład sił w urzędzie i później się wypowiadaj a nie zganiaj wszystkiego na PIS JA osobiście nie będę pracował za 4-5 zł na godz. jak było to kiedyś. Opamiętaj się Czesławie bo nie tędy droga.Ja osobiście żałuję że głosowałem na tego burmistrza byłem głupi oj jaki głupi ! Zachodniopomorskie to ostatni bastion PO i mam nadzieję że szybko upadnie ! ?

 18. A miało być stop betonom . Wstydddd

 19. Może architekt miejski odważy się na skomentowanie tych informacji. Panie Robercie prosimy odnieść się do poruszanych tematów.

 20. Ludzie, Szanowni Mieszkańcy

  Zrozumcie jedno, Wszystko to, co się dalej dzieje w Międzyzdrojach było zapoczątkowane przez poprzedniego Burmistrza… I WIELE SIĘ MÓWIŁO ZE OBECNY BEDZIE TEGO KONTYNUACJA. Chcieliście Nowej Energii to macie… Juz na nic innego w Międzyzdrojach liczyć nie można, tylko na Apartamentowce- Wieżowce…

 21. Czesław mieszkaniec

  Kasa kasa to dziś się liczy nawet dla prezesa NIK-u od burdelu więc trzeba tańczyć jak nam grają pisowcy

 22. Przecież to jest kontynuacja poprzedniego burmistrza tylko w szybszym tępe.Panie Burmistrzu co pan wyprawia tylko obrzydliwe molochy A MY!!! MIESZKANCY!?! A przepraszam kiedyś i tym mówiłem my mamy iść do pracy a po pracy siedzieć w domciu.Bo kto chce oglądać biedotę??????

 23. a mialo byc tak pieknie po tej stronie. widac ze wgłębiamy sie coraz mocnej. zaraz bedzie protest ludzi z ulic plazowej, poprzecznej, spokojnej, cichej itp. bo pewnie tak to się skonczy i w tych miejscach powstaną wysokie budynki

 24. Wschodnia część miasta nadal ma być ” upiększana ” wysoką zabudową i to w sąsiedztwie tego 11. piętrowego cuda , czyli przy ul. Promenada Gwiazd. Oby to nie była prawda. Ciekawe , czy jest plan zagospodarowania miasta.

 25. To jest ciekawe,dlaczego w Albecku nie pozwalają na wysoką zabudowę a tu,brak podstawowych mediów jak np śmierdząca oczyszczalnia ścieków która ledwo zipie,coraz gorsza sytuacja z wodą.Porządny gospodarz to zaczyna od infrastruktury a następnie wydaje pozwolenie na pobudowanie nowych domów,więc jak to jest a może to tak jak w filmach Barei

 26. Zostaje pogratulować tym co się na to zgadzają bo z tego co słyszałam nie ma miejsca w Międzyzdrojach by zrobić nawet głupi psi park albo nawet zwykłe ogrodzenie, dla nas mieszkańców nic już nie ma…. dla tego młodzież ucieka…..

 27. To się zemści jeszcze parę lat to zostaną tylko Bunkry ale Turystów nie będzie ja pamiętam Międzyzdroje z łat 70 to było zielono i pachniało wszystko a teraz smród i Betony

 28. Nie tylko na ul Kopernika ma wyrosnac wieżowiec, również na E. Plater między prywatnymi niskimi domamy ma powstać prywatny blok „. Brawo P. Burmistrzu” Chodniki krzywe, brak studzienek i parkingów. W sezonie z własnej posesji nie można wyjść, nie mówiąc już o wyjeździe. Najważniejsze, że przy urzędzie jest wszystko ok. Wstyd i skandal. Myślę, że to nadaje się do telewizji.