Kolejna ważna inwestycja w Międzyzdrojach

Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulic: Piastowskiej, Piaskowej, Wiejskiej i Emilii Plater. Przebudowa polegać nie tylko na wymianie nawierzchni, ale i budowie rurociągów, ciągów komunikacyjnych, linii energetycznych oraz instalacji oświetlenia. Jednym z kluczowych i najtrudniejszych elementów będzie budowa systemu zbiorników retencyjnych, których montaż będzie konieczny, jeśli gmina chce zminimalizować ryzyko zalewania posesji podczas opadów.

Taki zbiornik pojawił się już w rejonie skrzyżowania ulic Dąbrowskiej i Niepodległości. Remontem zajmie się firma MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur z Goleniowa, wyłoniona w drodze przetargu. Kwota zadania to 14 200 000.00 zł brutto.


3 komentarze “Kolejna ważna inwestycja w Międzyzdrojach”
  1. Zbiornik retencyjny u zbiegu Dąbrowskiej i Niepodległości Ok., ale komu przeszkadzała ta piękna i okazała lipa, która rosła na skwerku. Aby zainstalować zbiornik, to trzeba było wyciąć takie drzewo. Wielka szkoda, każde drzewko nawet małe powinno się chronić, podobnie na Komunalnej po stronie Bel Mare stało sobie wielkie drzewo i poszło pod piłę. W zamian są posadzone nowe małe drzewka, ale co z tego jak co drugie jest suche. Dbałość o przyrodę to nasza powinność, zieleń w naszym mieście jest oczkiem w głowie władz, ale zieleń to nie tylko promenada. Te dwa drzewa z pewnością dawały więcej pożytku /tlen, mieszkanie dla ptactwa,/, niż wszystkie kwiatki razem wzięte sadzone co rok. Może się czepiam, ale idzie o dobro wspólne.Pozdrawiam. Tubylec

  2. A kiedy remont Skłodowskiej?wszystkie sąsiednie ulice objęte remontami tylko ta jedna jak zwykle zapomniana,a na odcinku od krzyżówki ze Słowiańską w kierunku torów można sobie zawieszenie urwać.

  3. A kiedy remont Lipowej i Gintera?