Jeszcze barwniej w Międzyzdrojach

Międzyzdroje słyną z zadbanej zieleni. Turyści zachwycają się kwiatowymi konstrukcjami i śmiało można napisać, że kolorowe skwery i rabaty stały się kolejną atrakcją miasta, przy których odwiedzający nas goście bardzo chętnie robią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Słowa uznania ze strony mieszkańców i turystów dopingują do realizacji kolejnych projektów. I tak, już wiosną międzyzdrojskie rabaty w parku Chopina, na promenadzie i ul. Niepodległości pokażą się w nowej barwnej odsłonie. Tulipany, żonkile, krokusy, aż 30 tysięcy wielobarwnych kwiatów cebulowych zostało wysadzonych w ciągu ostatnich tygodni  w Międzyzdrojach. Koszt zakupu wieloletnich kwiatów wyniósł 25 tysięcy złotych.

,,Sadzimy nie tylko jednoroczne rośliny. Kwiaty cebulowe są droższe, ale ten wydatek się opłaci. Z zakupionych kwiatów powstały nowe, ciekawe konstrukcje” – powiedziała kierownik ZOŚ Joanna Różycka. Ale szczegółów nie chciała nam zdradzić. Zachęcamy więc naszych gości i mieszkańców do bacznej obserwacji kolorowych klombów już wiosną. 

One Response to “Jeszcze barwniej w Międzyzdrojach”
  1. wiosna będzie kolorowa!to bardzo dobry pomysł.