II Sesja Rady Miasta Międzyzdroje

II sesja nowej Rady Miejskiej z wykorzystaniem interaktywnego systemu głosowania.Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej został po raz pierwszy wykorzystany nowy system liczenia głosów. Radni głosują imienne z wykorzystaniem tabletów. Głosy są następnie zliczane na elektronicznej tablicy. Wprowadzone zmiany mają usprawnić przebieg sesji, a w przyszłości zapewnić łatwy dostęp do przebiegu wcześniejszych głosowań Rady Miejskiej.

II sesja nowej Rady Miejskiej z wykorzystaniem interaktywnego systemu głosowania. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej został po raz pierwszy wykorzystany nowy system liczenia głosów. Radni głosują imienne z wykorzystaniem tabletów. Głosy są następnie zliczane na elektronicznej tablicy. Wprowadzone zmiany mają usprawnić przebieg sesji, a w przyszłości zapewnić łatwy dostęp do przebiegu wcześniejszych głosowań Rady Miejskiej.

35 komentarzy “II Sesja Rady Miasta Międzyzdroje”
 1. Witam ogladalam sesje wydaje mi sie ze czynny udzial biorą tylko cztery osoby a pozostali milcza jedna przez caly czas kartki przewraca szklarski robi miny do bobka jak czyz o cos pyta itd

 2. W założeniu jest, że nie będą to tajne i anonimowe głosowania. Każdy zobaczy nazwisko radnego wyświetlone na tablicy. Tylko żeby te nazwiska były naprawdę widoczne – zwłaszcza w przekazie internetowym, nie tylko na sali. Bo na razie na monitorach jest biała prześwietlona plansza.

  • Chyba nic sie nie stanie, nawet w nowym systemie, aby radni w czasie glosowania podnosili reke do gory. W sejmie naciskaja przycisk i podnosza reke.

   • Stracą 2 kalorie 🙂 najwyżej.

   • Może będą słuchać sugestii mieszkańców, przed wyborami mówili, że będą, ale teraz jest już po wyborach. Jest nadzieja w Burmistrzu. On mówił, że ta kadencja jest dla mieszkańców

 3. Widocznie brak wiedzy o nowym systemie głosowania powoduje ze obecnie nie będzie podnoszona ręka do góry a jak kto głosował wyświetli się na tablicy te głupie docinki są nie na miejscu od razu nikt nie jest alfa i omega ,była radna.

  • Mieszkaniec

   Dezaprobata wyrażona w formie pytań nie zasługuje na zastosowanie takiego synonimu jak „głupie docinki” Ale nie szkodzi, bo wiem ze jest już pani „była radna” i skwituje to uśmiechem lub choćby wzruszeniem ramion. Pozdrawiam

 4. Mieszkaniec

  Jestem zdegustowany sposobem głosowania na tej sesji rady. Co to miało być? Głosowanie tajne ? Teleturniej? czy rozwiązywanie testów?, quizu ?. Można zrozumieć nowy system, ale jako mieszkaniec tego miasta , podatnik, wyborca chciałbym wiedzieć jak głosował mój radny na którego oddałem głos. Sugestia dla prowadzącego by tak prowadził głosowanie, żeby ręka radnego jednak znalazła się w górze w trakcie głosowania. Nie wymaga to wielkiego wysiłku.

  • Ręka ciężka, by podnieść ją do góry w czasie głosowania? Zakaz jakiś, inny regulamin głosowania?Mieszkańcy powinni wiedzieć jak głosuje ich radny i jakiej uchwały dotyczy głosowanie. Numery to były za okupacji niemieckiej . Nie chciałbym by po sesji przybywało ponad 100 osób do Urzędu Miasta by dowiedzieć się jak i nad czym głosowali radni.
   Proszę o wspólne obejrzenie zapisu sesji przez wszystkich radnych, jaki przekaz idzie w świat.

 5. Stara to prawda, że najciemniej pod latarnią. Wypadało przedstawić przedstawić Panią siedząca po lewej stronie czy to pracownik komórki merytorycznej, czy zastępca. Pan przewodniczący pozostawia wiele do życzenia. Dobrze, że podpowiedzia służył burmistrz i Pani z boku. Słuszna uwaga przedmówcy. Słyszałem, że na rozpoczeciu została podana informacja o powołany klubie radnych. Czasami zachodzą dziwne zbiegi okoliczności…?

 6. Wszystko po odpowiednim przeszkoleniu i dobrej woli tych którym coś nadal przeszkadza będzie dobrze choć niektórych się nie przekona bo nadal boli

  • Transmisja spóźniona, nie od początku. Brak programu sesji. Dużo problemów technicznych. Nie widać jak głosują radni. Przy jednomyślnym nie ma to znaczenia. Jak podnosili rączki to było widać teraz nie. W zasadzie jak wynika z zapisu to na kobiety można liczyć. Panie : Iwaszczyszyn, Czyż, Natkańska i Klucha oraz rodzynek Pan Sutyła brawo za aktywność i dociekliwość. Pan przewodniczący na szkolenie z zakresu bycia przewodniczącym R M, prowadzenia sesji i czytania dat w dokumentach. A tej Pani po jego lewej stronie to kwiaty niech kupi za suflerkę. Tak w ogóle to kto to był?

  • Slaba wymowka jakis bol ze niby.

 7. Marek przyjacielu ******** to że jesteś zmienny w uczuciach to my mieszkańcy już wiemy. To że skrzeczales na zastępcę i wiazales z borowkarzem przez cały okres wyborow to wiemy. Dziękujemy że dziś pokazujesz nam mieszkańcom ze bardzo wspierasz obecnego burmistrza i zastępcę w ich działaniach. Daje to dużo do myślenia!!!!

 8. Słuchałem i czytam. Rzeczywiście potwierdzam, że pytania i stwierdzenia są właściwe. Konsekwencją takich informacji w przypadku zaskarżenia może być unieważnienie przez organ nadrzędny podjętych dziś uchwał. Może ktoś nie ma tej świadomości? Czy to problem, czy dobra rada do wyciągnięcia właściwych wniosków pozostawiam niektórym osobom do własnej oceny.

 9. radna Czyż z niczego robi problem

  • Radna Czyż wraca do swoich metod działania czyli jątrzenia.

   Nikogo to nie powinno dziwić, albowiem ta kobieta po prostu nie potrafi konstruktywnie pracować.

   Pozdrawiam

   • No właśnie z nowym programem tabletu także? Idiotyzm goni idiotyzm zrozumienia transmisji.

   • a kto uzywa takich idio hasel? spageti polecam.

   • W wiadomym celu, idio się zamotał i ogląda n-ty raz sesję by pojąć jeszcze niepojęte

 10. Dlaczego sesja nie rozpoczyna się się od samego początku tylko wyrwana jest z kontekstu?

  • Administrator portalu

   Witam, ponieważ UM ustawił też swój stojak i zamieniłem z obsługującym kilka zdań, gdzie mam stanąć, by zrealizować umowę. Tak konkretnie to mnie zapytano, dlaczego tu ustawiam stojak do kamery. Brakuje tylko minuty wstępu.

   Tomasz Krawczyk

   • Przychodzi się 15 minut wcześniej i się ustala co trzeba, pana uczyć?

    ———————————–

    Nikt mnie nie poinformował wcześniej, że tam będzie stał stojak- byłem wystarczająco wcześniej. Sesja jest cała, nie ma tylko kilkudziesięciu sekund, które i tak pod koniec sesji zostały powtórzone (dot. Radnej Czyż, więc jest wszystko). Ale niektórzy zaraz zrobią z tego, że 2h brakuje!

    T.K.

   • umowa jest na przekaz a przekaz byl.

 11. Czy taka drobna omylka 29 października? Wynika z dyskusji nie było skutecznego poinformowania mieszkańców i radnych to podjęte uchwały w dniu dzisiejszym…..
  Panie przewodniczący wojsko pozostawia się w domu…. Powoli przekonuje mnie pan ze poprzednik w tej roli lepiej się prezentował już na samym początku.

 12. Fajnie, że nasi radni uczą się czegoś nowego. Obsługa tabletu nie jest może zbyt trudna, ale w pierwszych głosowaniach wprowadza trochę zamieszania. Stąd te długaśne przerwy w sesji. Szkoda, że nie przeszkolono ich wcześniej. Ale pierwsze koty za płoty. Radna Czyż jak zwykle dociekliwa. Brawo.

 13. Dzisiaj radni zachowywali się jak dzieci w piaskownicy z tymi laptopami masakra kompromitacja

 14. a czemu na bip niema informacji o sesji ?

 15. jak się to ogląda to u p. Czyż nic się nie zmieniło 🙂 zawsze trzy grosze… musi…

  • Ludzie się nie zmieniają. Pan przewodniczący też bez zmian – traktuje sam siebie ze śmiertelnie poważnie.
   Moim zdaniem bezpodstawnie.

  • Ta pani jak się tak dopytuje, to później w głosowaniu widać, że otrzymała pełną rzetelną i satysfakcjonującą odpowiedź na pytania i głosuje za . Na zapisie widać, nikt się nie wstrzymał ani nie był przeciw.
   Tu nikt nie może się spieszyć aby do końca Sesji jak Polka galopka , by zaliczyć w domu ciepły rosół.
   Rzecz prosta, kto pyta nie błądzi.

   • Na następnej sesji Pani radna Czyż będzie już totalną opozycją i będzie OK – sytuacja wróci do normy.

    Pozdrawiam

   • Ta pani nigdy nie była totalną opozycją, sprawdźcie zeszłoroczne sesje bo mi tu smolicie Gościu z 29 listopada 2018 at 18:59
    Uszanowanie i pozdrawiam