Harcerze z Międzyzdrojów dbają o bezpieczeństwo pieszego

Niektóre zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierowców, jak i pieszych są czasami niebezpieczne i stwarzają zagrożenie na drodze. Niepoprawnie podjęte decyzje przez kierowców czy niezamierzone wkroczenie pieszego na jezdnię są przyczyną wielu wypadków.

W dzisiejszych czasach nowym niebezpieczeństwem na drogach jest nadmierne używanie urządzeń przenośnych typu smartfon, które powodują, że społeczeństwo (a w szczególności młodzież) podczas przemieszczania się, skupia mniejszą uwagę na otoczenie.

Za zgodą Burmistrza Międzyzdrojów Mateusza Bobka harcerze międzyzdrojscy prowadzą akcję społeczną, której celem jest poprawienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. W szczególności chcieliby w ramach działań zadbać o bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży i oznakować w sposób widoczny przejścia na ulicach w obrębie budynków szkół. W dniu 12 lutego 2019r. rozpoczęli działania polegające na umiejscowieniu w obrębie przejść na chodnikach poziomych haseł informujących oraz oklejaniu taśmą odblaskową barierek.
Zakończenie swojej akcji społecznej polegające na kompletnym oznakowaniu 9 przejść dla pieszych harcerze planują na koniec lutego 2019 roku. Ze względu na zajęcia szkolne harcerze poświęcają się idei i słusznej sprawie popołudniami.

Czuwaj!
X Szczep „Gniazdo” ZHP

4 komentarze “Harcerze z Międzyzdrojów dbają o bezpieczeństwo pieszego”
 1. Bardzo dobry pomysł ?

 2. Dziś się zastanawiałam dlaczego ten znak przy gimnazjum jest zrobiony na odwrót- po drugiej stronie od przystanku na pasach?
  Ruch mamy lewostronny a znak ” patrz w prawo” bez sensu

  • Gołąb na dachu

   Gdyby pani umiała czytać ze zrozumieniem, to by pani wiedziała, że oni jeszcze tego nie skończyli. Napewno jeszcze tam powrócą i to dokończą.

   Widocznie bardzo nie lubi pani tych harcerzy i tego co bezinteresownie robią dla miasta.

 3. Super pomysł, brawo harcerze! Przydałyby się znaki z napisami:Przejście dla pieszych- wyłącz komórkę , smartfon i zdejmij słuchawki .Jazda rowerem ze słuchawkami zagraża Twojemu życiu.