Harcerskie porządki na cmentarzu w Międzyzdrojach

9
422

W dniu 13 października 2018 r., zuchy i harcerze z X Szczepu „Gniazdo” ZHP udali się na cmentarz komunalny w Międzyzdrojach. Na cmentarzu w ten słoneczny popołudniowy dzień wszyscy zakasali rękawy i wzięli się do pracy.

Robili porządki, grabili liście pomiędzy alejkami, podlewali drzewka przy nagrobkach oraz myli i sprzątali zaniedbane i zabrudzone groby.
W międzyczasie uczczono pamięć przy grobach harcerzy i żołnierzy, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Odwiedzili grób założyciela pierwszej drużyny harcerskiej w Międzyzdrojach hm. Bronisława Chmielowskiego. Harcerze 34 DH „Orlęta” zapalili znicz na grobie phm. Mariana Wysockiego, jeden z ich bohaterów drużyny, który jako harcerz „Orlątko Lwowskie” walczył o polskie miasto Lwów w 1918r. Byli też przy grobie druhny Alicji Zachewicz – harcerki z ich drużyny. 
Zuchy i harcerze uczcili pamięć przy krzyżu katyńskim i mogile żołnierzy polskich walczących w okresie II wojny światowej. Byli przy grobach kombatantów, których międzyzdrojskie sztandary kombatanckie zostały przekazane pod harcerską opiekę. 
Czuwaj!

[rl_gallery id=”77791″]X Szczep „Gniazdo” ZHP
pwd. Tomasz Rychłowski
trop. Ewelina Wancisiewicz

9 KOMENTARZE

    • Bardzo dobrze, ze dzieci w tym wieku i kazdym wieku ucza sie takze pracy fizycznej i zarazem obowiazku w spoleczenstwie. Nic im nie bedzie to hartowanie charakteru, nie wszystko jest latwe w zyciu. Zreszta te dzieci napewno czuly sie wspaniale, ze zrobily cos tak waznego ! W dzisiejszych czasach rodzice bardzo oszczedzaja dzieci, robia za nie za duzo i nie zdaja sobie sprawy, ze jest to ze szkoda dla dziecka.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.