Gwiazdka u przewodników

Życzenia, wspólny śpiew , dużo świątecznej i zawodowej życzliwości. W takiej atmosferze odbyło się przedświąteczne spotkanie Klubu Przewodników koła PTTK „Na wyspach” Międzyzdroje. „Spotykamy się jak co roku przed Wigilią, aby pobyć też z naszą „przewodnicką” rodziną. Życzę wszystkim  spokojnych świąt a w Nowym Roku samych sukcesów i wyzwań na tej naszej turystycznej drodze” – mówił Adam Jakubowski, prezes koła Klubu Przewodników PTTK „Na Wyspach”. 

W opinii wielu osób, przewodnicy turystyczni, stają się cennymi ambasadorami regionu. Tam gdzie ciężko dojść urzędnikom czy szefom instytucji, przewodnicy chętnie wydeptują ścieżki.

Podczas spotkania, przewodnicy chętnie opowiadali o swojej pracy. Zgodnie przyznali, że ich praca to nie tylko wiedza, którą należy przekazać turystom. To także misja eksponowania walorów regionu. „Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z turystami, w danym miejscu natychmiast widzimy czego im brakuje, jakich informacji czy udogodnień potrzebują. Nasze doświadczenia mogą być bardzo cenne przy budowaniu marki i promocji regionu – uważa Michał Faligowski, właściciel świnoujskiej firmy Hotele i Turystyka. Przewodnicy przypominali, że to właśnie od nich często wychodzą nowe pomysły i praktyczne rozwiązania na turystyczne bolączki regionu. Dlatego nieustannie się szkolą. Biorą udział w spotkaniach z naukowcami, dzielą się branżowymi nowinkami, na swoim koncie mają też wyjazdy studyjne do Niemiec. Twierdzą, że ich praca i pasja to jedno. Bo przewodnik musi nie tylko lubić to, co robi, ale przede wszystkim rozumieć ludzi.” Budując relacje z turystami chodzi o to, aby pozyskać sympatię do miejsc w których z nimi jesteśmy tak, aby wrócili tu po raz kolejny lub polecili to miejsce swoim znajomym” – mówili przewodnicy. Klub Przewodników PTTK ” Na Wyspach” w Międzyzdrojach powstał w czerwcu 1976 roku. Działa w ramach struktury organizacyjnej Oddziału PTTK w Międzyzdrojach. W swoich szeregach zrzesza licencjonowanych przewodników Międzyzdrojów, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego i innych miejscowości Województwa Zachodniopomorskiego. 

2 komentarze “Gwiazdka u przewodników”
  1. Szkoda ze dzis w M-jach jest ok. polowa tylko Atrakcji ,w porownaniu sprzed rokiem 1945….mimo to uwielbiam to Miejsce !

  2. Wesołych pięknych Świąt Bożego Narodzenia!