Goście z Ukrainy w Międzyzdrojach

Uśmiech dziecka jest najlepszym podziękowaniem… a gdy uśmiecha się cała grupa dzieci, powody do zadowolenia są jeszcze większe. W słoneczną niedzielę ( 24.03) dzieci i młodzieży z Taraszczy z Ukrainy wraz z opiekunami przyjechały do Międzyzdrojów.

To już kolejna grupa młodzieży z Ukrainy, która w ostatnich latach odwiedziła Międzyzdroje. Przyjazd gości z Ukrainy organizowany jest przez Jacka Janiaka, dyrektora Domu Kultury ,,Słowianin” w Szczecinie. Przyjazd do naszego kraju jest dla tych młodych ludzi doskonałą formą wypoczynku i poznania naszego regionu.

Program pobytu naszych gości obejmował: wycieczkę wokół jeziora Turkusowego, wizytę w Bałtyckim Parku Miniatur, spacer po Alei Gwiazd, molo, wizytę w Gabinecie Figur Woskowych oraz w planetarium. Nie zabrakło także poczęstunku i słodkości, a smaku międzyzdrojskich lodów młodzież z Ukrainy nie mogła się nachwalić.

Nasi goście wyjechali bardzo zadowoleni, a uśmiechy i gorące podziękowania pokazują, że warto było zaangażować się w pomoc przy organizacji ich wizyty. Została ona współfinansowana z budżetu Gminy Międzyzdroje. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej uatrakcyjnienia składam serdeczne podziękowania.

Naszym gościom towarzyszyła Telewizja Szczecin a relację z pobytu w Międzyzdrojach będzie można obejrzeć w Kronice TVP Szczecin.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
UM w Międzyzdrojach

8 komentarzy “Goście z Ukrainy w Międzyzdrojach”
 1. Ladna wizytowka. Popatrzcie na napis Miedzyzdroje,brak jednej litery. Ale wstyd.

  • Wstydem to jest nie tylko brak litery w wyrazie ale całe to molo które jest zaniedbane.
   Wystarczy zwrócić uwagę na ten dach jaki jest „czysty” i ta konstrukcja która farby to chyba nie widziała odkąd jest.
   Perła Bałtyku.

 2. tania tania

  GOŚCIE to przyjeżdżają na chwilę, na kilka dni a nie zostają tu i RABOTAJU. Ukraińcy w Polsce to raczej nie są goście!

  • Zaciekawiony

   Rozumiem, że Twoje zawodowe doświadczenie, umiejętności i poziom inteligencji każe Ci obawiać się grupki dzieci na wycieczce, jako bezpośredniego i realnego zagrożenia dla Twojego miejsca pracy? (zdanie wielokrotnie złożone, więc podkreśliłem podmiot cobyś nie dostał/a zawrotu głowy)

 3. Mieszkaniec

  Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie! 🙂

 4. W zamierzchłych czasach jeden kraj, a dzisiaj, jak widać nawet tutaj po komentarzach, zawsze znajdzie się krzykliwy, zakompleksiony margines skory do skłócenia, i to nawet gdy widzi przed sobą tylko dzieci.

 5. Czy cos przywiezli, czy tylko wywiezli za granice?