Dziwne znalezisko. Odkopali… wagon kolejowy! – aktualizacja

17
7105

Dzisiaj w południe jeden z mieszkańców Międzyzdrojów, przechodząc ze swoim psem obok Ośrodka Wypoczynkowego „Darz Bór” w Międzyzdrojach zobaczył, odkopany wagon kolejowy znajdujący się na terenie Ośrodka należącego do Nadleśnictwa Międzyzdroje.

fot. Czytelnik

„To niecodzienny widok, zobaczyć wagon kolejowy w środku lasu” – piszę zdumiony mieszkaniec. Na zdjęciach widać, że jest to wagon-cysterna.
Na miejscu znajduje się także, ciężki sprzęt do robót ziemnych.

fot. Czytelnik

Czy to koniec skarbów na terenie Ośrodka? Co tam robił zakopany wagon? Czy są jeszcze inne tajemnice? – Zapytaliśmy Nadleśnictwo Międzyzdroje – czekamy na odpowiedź.

fot. Czytelnik

Nadleśnictwo Międzyzdroje informuje, że w trakcie wykonywania niezbędnych, bieżących prac utrzymaniowych realizowanych na terenie Ośrodka Wczasowego Darz Bór odkryto zalegający w gruncie zbiornik. Nadleśnictwo nie posiada wiedzy w jaki sposób zbiornik znalazł się w przedmiotowej lokalizacji, jak również na temat jego przeznaczenia.

17 KOMENTARZE

 1. Wcześniej w ośrodku DB były starsze domki typu tramp brda (ostatni pozostał z przodu ośrodka) i pewnie do nich cysterna była wykorzystywana jako szambo. A p.kierownik ośrodka jest za młody aby znać historię wagonu bo pewnie zastał ośrodek już zkanalizowany . A na pewno nie uczestniczył przy powstawaniu ośrodka od początku.

 2. Czy WKZ został poinformowany o znalezisku? Czy policjanci uczestniczący w akcji „pandora 2019” są już na miejscu?

 3. ”Drodzy czytelnicy, przedstawiony na powyższym obrazku wagon cysterna nie posiada wartości historycznej. Trudno stwierdzić czy wagon jest poniemiecki, czy produkcji polskiej„ Stwierdził Pan Rychłowski.
  To posiada wartość historyczną czy nie ?
  Jest polski czy niemiecki ?
  I czy to żeczywiście szambo? czy nie?
  Panie Rychłowski wybory dopiero za kilka lat, czy ma Pan jeszcze coś ciekawego do powiedzenia…
  Sprawą oczywistą jest że zbiornik ale czy na szambo czy na deszczówke czy na gnojowice ……

 4. Drodzy czytelnicy, przedstawiony na powyższym obrazku wagon cysterna nie posiada wartości historycznej. Trudno stwierdzić czy wagon jest poniemiecki, czy produkcji polskiej. Wykopany obiekt na Ośrodku Darz Bór służył jako zbiornik na szambo.

  Pozdrawiam

 5. Z wagonów kolejowych często robiono zbiornik na szambo. Takie zastosowanie miało miejsce na bazie rybackiej w Międzyzdrojach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.