Dzień Flagi RP w Międzyzdrojach – Aktualizacja

4
1345

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto, które zostało wprowadzone w życie na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku i obchodzone jest corocznie 2 maja. Data tego święta nie została ustanowiona przypadkowo, a mianowicie miała na celu towarzyszyć Polakom w chwili refleksji pomiędzy Świętem Pracy, a Narodowym Świętem Uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych. 

W Międzyzdrojach 2 maja 2021 r. zrobiło się aż biało – czerwono.  Od godziny 12.00 zuchy i harcerze X Szczepu „Gniazdo” ZHP zorganizowali na promenadzie happening „Biało – Czerwona” w Święto Flagi RP.  Wśród zuchów i harcerzy panował uroczysty nastrój. Z zainteresowaniem i z flagami na ramieniu uczestniczyły w happeningu poświęconym naszym państwowym symbolom. Świadomi, co oznaczają kolory na naszej fladze i że symbol ten powinien być otaczany szczególnym szacunkiem, gdyż w jego obronie ginęli ludzie walczący o wolność i niepodległość Polski, propagowali Radosny Patriotyzm. 

Z powagą i dumą międzyzdrojskie zuchy i harcerze wręczali przechodniom biało – czerwone chorągiewki. Zadanie publiczne, którego się podjęli współfinansowane było ze środków otrzymanych od Gminy Międzyzdroje.

Czuwaj!
X Szczep „Gniazdo” ZHP


Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest w 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach, czy podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych. 

2 maja 2021r.  promenada w Międzyzdrojach zapełni się biało-czerwonymi chorągiewkami. Od godziny 12.00 międzyzdrojskie zuchy i harcerze z X Szczepu „Gniazdo” ZHP zorganizują happening „Biało – Czerwona”, który będzie polegał na wręczaniu przechodniom przez zuchów i harcerzy biało-czerwonych chorągiewek. To zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Międzyzdroje. 

Serdecznie Zapraszamy!

4 KOMENTARZE

  1. Dzisiaj 5 Maja jest 76 rocznica Międzyzdrojów do Polski kiedy chodziłem do szkoły podstawowej kilkanaście lat temu z tej okazji chodziliśmy całą szkołą pod pomnik marynarza w centrum składać kwiaty , czy dzisiejsza władza nie widzi potrzeby aby świętować ten dzień

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.