Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach

12 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jednym z elementów obchodów tego dnia była część artystyczna przygotowana przez klasy III- cie gimnazjalne uczęszczające na zajęcia artystyczne pod kierunkiem pani Doroty Sielewicz.

Spotkanie odbyło się w dwóch turach na auli szkolnej, najpierw przyszły klasy I- III ze swoimi wychowawczyniami a potem starsze plus ich wychowawcy, pozostali nauczyciele , pracownicy szkoły oraz zaproszeni emeryci.

Na początku, bo aż się o to prosiło, przywitano wszystkich utworem „ Początek” Korteza, Podsiadły i Zalewskiego. Dziewczynom śpiewającym akompaniował na gitarze wychowawca świetlicy pan Piotr Frysiak oraz na tamburynie Szymon Oswald. Następnie prowadzący ( Oliwia Wilczyńska i Dawid Wojtyś) przypomnieli dlaczego 14 października jest świętem ludzi pracujących w oświacie oraz cechy jakie powinien posiadać nauczyciel wg wszystkich, którzy ten zawód oceniają ( rodzice, uczniowie, środowisko lokalne, MEN ). Trochę tego było. Jednak kompetencje społeczne i nieustanny rozwój zdecydowanie zwyciężyły. Podsumowano to myślą Konfucjusza” Kto nabytą wiedzę pielęgnuje a nową bez przerwy nabywa, ten może być nauczycielem innych”. Do ideału można dążyć i powinno się, jednak czasem w zderzeniu z rzeczywistością okazuje się ,że bardzo ważna cechą chyba każdego człowieka a nauczyciela przede wszystkim powinna być też cierpliwość. O takim nauczycielu odparowującym ciosy niezadowolonej mamy ucznia opowiedział skecz napisany przez opiekuna grupy „ Otwarte drzwi szkoły” ( wystąpili: Klaudia Nowak, Szymon Oswald i Marta Karwan). Po skeczu publiczność miała okazję obejrzeć taniec Sary Cisowskiej i Karoliny Różyckiej, samodzielnie przez dziewczyny opracowany, do utworu Black Pink „ Bombaya”. W dalszej części uczniowie nie oszczędzili satyrycznie swoich nauczycieli czytając typy pedagogów wg klasyfikacji jakiegoś autora znalezionego w internecie. I tak Nauczyciel Filozof będzie przy ocenianiu używa zwrotu„ Wiem, że nic nie wiesz”, Nauczyciel – Humanista” No, może będzie z Ciebie człowiek !” , Nauczyciel Wielbiciel Teorii Względności „ Bardzo dobrze ! Trzy plus !” itd.

Życzeniami od wszystkich uczniów Prowadzący pożegnali się i opuścili scenę. Pojawiły się na niej znów śpiewające dziewczyny i pan Piotr Frysiak. Utwór będący kiedyś hymnem Wyrobu Kabaretopodobnego, z tekstem napisanym przez panią Dorotę Sielewicz do utworu zespołu Shocking Blue „ Venus”,zakończył część artystyczną. Ostania zwrotka brzmiała „ Widzu gromkie brawa bij ! Aktor swoje prawa ma. Ta dzisiejsza młodzież, widzisz! Nie jest taka zła „. I braw publiczność nie szczędziła w trakcie całego występu . I tych nagradzających i tych klaskanych w rytm utworów. Cała grupa występujących wraz z opiekunem i gitarzystą bardzo dziękują za gorące przyjęcie i docenienie  Na wokalu mogliście usłyszeć i zapewne jeszcze usłyszycie : Julię Bączek, Patrycję Żur, Karolinę Różycką, Nikolę Rówczyńską, Klaudię Nowak i Wiktorię Kalembę.

[rl_gallery id=”77812″]Organizatorzy

5 komentarzy “Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach”
  1. Dorotko jak zawsze jesteś wspaniała serdecznie pozdrawiam.

  2. Gratulacje

  3. Wszystkiego najlepszego dla wspaniałych Nauczycieli.

  4. Brawo dla Pani Doroty.Jestem pani wielbicielem.