Będzie remont ulicy Piastowskiej, E.Plater, Wiejskiej

Międzyzdroje prężnie działają w kierunku pozyskiwania dofinansowań do licznych inwestycji na terenie gminy. Kolejny raz udało się zdobyć środki – tym razem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Rządowy Fundusz Polski Ład to inaczej Program Inwestycji Strategicznych, który ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego. Realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jeszcze w lipcu Międzyzdroje złożyły wnioski o dofinansowanie infrastruktury drogowej. Dziś do Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach wpłynęła decyzja o przyznaniu 8 mln zł na przebudowę ulicy Piastowskiej, Piaskowej, Wiejskiej oraz Emili Plater.

Nasza międzyzdrojska infrastruktura drogowa, która niestety, jak w wielu innych miastach pozostawia w naszej gminie jeszcze wiele do życzenia, powoli ulegać będzie wyczekiwanym przez wszystkich zmianom. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się pozyskać środki na kolejne, kompleksowe przebudowy dróg w tym kwartale – mówi burmistrz Mateusz Bobek.

Jak informowaliśmy Państwa wcześniej, Międzyzdroje wnioskowały już o 50% dofinansowania na przebudowę naszych dwóch, międzyzdrojskich ulic ( ulicy Dąbrowskiej i Słowiańskiej ) wraz z sieciami w ramach zadania „Przebudowa ulic południowo zachodniego kwartału w m. Międzyzdroje – estetyka, poprawa systemu komunikacji i infrastruktury” i uzyskały na ten cel 2 586 731,54 zł.

14 komentarzy “Będzie remont ulicy Piastowskiej, E.Plater, Wiejskiej”
 1. wszystko w swoim czasie ciekawe czy ten co pisze o Skłodowskiej potem przeprosi.

 2. Aaaa — przy MOLO buduje się takie coś co będzie można brać 15000 za m/2.

 3. Remonty dobra rzecz a co sìę buduje przy molo Biedra,netto czy lidl?

 4. Pan Jan Węglorz – jakie kroki poczynił by te ulice remontować?????????????

  • Obiecał remont Skłodowskiej – i co? Głosowaliśmy na Niego – kiełbasa .

 5. Zgadzam się z szczesliwy mieszkaniec. Statek płynie niewiadomo do kad. Ceny co raz wyższe więc ludzie mają mieć mniej oszczędności a pensje rzekomo mają rosnąć tylko skąd w firmach mają być środki na to jak konsumpcja spada 😂😂

 6. Szczęśliwy Mieszkaniec Międzyzdrów

  My mieszkańcy Międzyzdrojów bardzo dziękujemy PiSowskiemu rządowi, który podwyższył 17 podatków, miał zadbać o nasze stocznie szczecińskie. Miał wybudować promy, statki. Dziękujemy, ze zamknął stocznie w Świnoujściu, pewnie 200 ludzi znalazło lepszą pracę. Dziękujemy za zakaz aborcji, za matki inkubatory. Dziękujemy za zrujnowanie sądownictwa, gdzie na sprawy średnio się czeka 3 miesiące dłużej. Dziękujemy za zduszenie polskiej przedsiębiorczości. Dziękujemy za niesamowity podział społeczeństwa. I WRESZCIE.. dziękujemy za inflacje, spowodowaną m.in. rozdawnictwem, wzrostem wszystkich cen, paliwa, gazu, prądu, wody śmieci. Panu Burmistrzowi, także podziękujemy.

 7. Na Orzeszkwoej to by chociaż te płyty umocowali.

 8. A co ze Skłodowską i Orzeszkową ?????????

  • jak to co? nie czytałaś najnowszej uchwały? Skłodowska i Orzeszkowa do zaorania. nie będzie dojazdu