Ministerstwo Sportu i Turystyki planuje zlikwidować opłatę klimatyczną, uzdrowiskową czy miejscową i utworzyć Centralny Fundusz Promocji Turystyki. Dla Gminy Międzyzdroje oznacza to mniejsze wpływy, bo to na rządowy fundusz będą trafiać środki od turystów i to właśnie rząd będzie nimi zarządzał. 

Projekt budżetu dla Gminy Międzyzdroje na 2020 r. zakłada prawie 1,4 mln złotych wpływu z tzw. opłaty miejscowej.

Centralny Fundusz Promocji Turystyki ma być efektem dwuletniej pracy nad Białą Księgą Regulacji Systemu Promocji Turystycznej w Polsce. Proponowane zmiany to zdaniem rządu odpowiedź na krytyczne głosy dotyczące opłaty uzdrowiskowej i klimatycznej czy miejscowej. Utworzenie nowego funduszu i zlikwidowanie obowiązujących obecnie opłat ma natomiast przyczynić się do rozwoju turystyki w naszym kraju.

Pozbawienie gminy Międzyzdroje środków uzyskiwanych do tej pory z tytułu opłat miejscowych może spowodować kolejny większy problem z już mocno naciąganym budżetem planowanym przez samorząd Międzyzdrojów.

22 KOMENTARZE

 1. Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy .Dlaczego mamy płacić w lecie za smród z oczyszczalni ścieków a w zimie za smród palonych plastików ?

  • Ależ płacić dalej się będzie tylko pieniądze do rządowego portfela pójdą. Gminie zostanie pusta kasa i smród w mieście.Ot.

 2. Czesiu oprzytomnij i zobacz kto u nas ma większość wtedy mów o ludziach🙂 Jak narazie to MIĘDZYZDROJE zaczynają tonąć w długach a ty gadasz o PIS 😤 MIŁEGO DZIONKA🎈

 3. Jestem za niech wkoncu poczują na własnej dupie miłośnicy pisiorów bo jak do tej pory to większość ulic czy chodników innych inwestycji jest dzięki Unii Europejskiej teraz Kurek przykre ony i zobaczymy co pisiory zrobią chyba że będą pokoje na godzinę jak u Banasia

 4. A wszystko odliczyłeś z tego podatku i ile ci wyszło Zusu? To poco piszesz głupoty!!!I jakie 180000 Doucz się 😉

  • Super… że nieRząd troszkę pozwala odliczyć. Patrz jak się cieszę…………………………………………

  • no ciekawe której tym drogi nie będzie, albo czego nie zrobią. budżet obywatelski niedługo nam obetną

 5. Ciemnocie można tłumaczyć i tak nie zrozumie. Oni tylko liczą ile im dają Ale skąd na to biorą to nie ważne.

 6. A ty jesteś za po czyli mam u ciebie pracować jak kiedyś za 4-5zł na godzinę😅😅😅I nie poniżej się i nie obrażaj innych chłopczyku😊 A co wy zrobiliście!?! To wy umiecie tylko wytykać innych a zresztą sami się wykończycie😅😅😅

  • Świat dzieli się na PO i PIS tylko w twojej głowie…

   Kto powiedział, że musisz u kogokolwiek pracować ?!? O samozatrudnieniu słyszałeś? Firma 1-osobowa? Życzę żebyś zarabiał nawet 100zł/1godz. Zobaczymy na ile wycenią twoją pracę klienci 😀 😀 😀

   Aaa i nie zapomnij…..
   – od przyszłego roku PIS znowu podwyższa ZUS !!! Około 1500 zł miesiąc w miesiąc. I nie ma zmiłuj się.
   – od przyszłego roku będzie również więcej biurokracji ponieważ PIS wprowadził rejestr BDO, który w zasadzie obejmuję większość podmiotów.

   PS tylko nie zapomnij się pochwalić ile zarabiasz po:
   – opłaceniu jednego z większych podatków VAT ( ustawa około 300 stron !!!!!!! )
   – po opłaceniu wysokiego podatku dochodowego, w którym kwota wolna od podatku jest mniejsza od minimum egzystencjalnego( w niektórych państwach afrykańskich i azjatyckich kwota wolna jest wielokrotnie wyższa !!!)
   – po opłaceniu 1500 zł x 12 = 18000 zł ZUSu w roku – ( zobacz ile coś podobnego kosztuje w UK!!! )

   • Mądrego warto posłuchać i nie pracować za 5 zł. Prowadzę firmę 22 lata i nie pamietam takiej stawki .

  • Jakie brawo ?!?!? Typowy zwolennik PISu…. Wystarczy flagą pomachać i wszystko kupią!

   1) To nie jest likwidacja podatków ale zawłaszczenie wpływów z lokalnych samorządów. Czyli ograniczenie DEMOKRACJI

   2) CENTRALIZACJA – PISuar wiele takich decyzji podejmuje. Pod osłoną nocy ogranicza władzę samorządów a z lokalnych demokracji tworzy wydmuszki.

   3) Żadnej promocji nie będzie. Wystarczy spojrzeć gdzie poszły pieniądze przeznaczone na rocznicę odzyskania niepodległości. Tam było ok 200 mln i do dzisiaj nie wiadomo gdzie jest kasa. To samo z PFN Polską Fundacją Narodową. Wystarczy spojrzeć co już zrobili i ZA ILE !!! Przykład na to jak nie wydawać pieniędzy. Znowu miliony w błoto

Comments are closed.