„Zobacz jak tu pięknie” czyli piękna i fascynująca jest przyroda gminy Międzyzdroje

O tym jak piękna i fascynująca jest przyroda naszej gminy, przekonać się mogli wszyscy, którzy 30 października w środę pojawili się na wystawie Jana Magdy pod takim właśnie tytułem. 

Na wystawie zaprezentowano niewielką część z bogatej kolekcji zdjęć Jana Magdy leśniczego, wieloletniego pracownika Wolińskiego Parku Narodowego i miłośnika przyrody, który nie tylko pięknie ją uwiecznia, ale z pasją o niej opowiada.  Poza zdjęciami J. Magdy zaprezentowano zdjęcia pięciorga innych lokalnych fotografów.

W codziennym pośpiechu i zagonieniu rzadko mamy okazję na zauważenie tak szczegółowo przyrody, jak obejrzeć można na prezentowanych zdjęciach. Wielobarwny motyl, sarny zastygłe w bezruchu, zachody słońca zachwycające kolorami. Urzekająca magia przyrody. Te zdjęcia świadczą o głębokiej wrażliwości i wyczuciu  autora na otaczający świat.  A okazji do zdjęć nie brakuje w otaczającym nas Wolińskim Parku Narodowym, z mnóstwem punktów widokowych, pięknych krajobrazów i bogactwem żyjących zwierząt. 

Wystawa Jana Magdy jest pierwszą z trzech, które organizowane będą w wapnickiej „Wiklinie” w ramach programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ,,Społecznik”, pn.” Zobacz jak tu pięknie”. Wernisaż był doskonałą  okazją do spotkania mieszkańców naszej Gminy, a oni nie zawiedli licznie przybywając do Wapnicy. 

Sołtys Wapnicy, Katarzyna Auguścik składa podziękowania firmie Printis J. Lewandowskiego za wydruk dodatkowych zdjęć i jednocześnie zaprasza na obecną wystawę codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00.

Serdecznie zapraszamy, naprawdę warto oderwać się choć na chwilę od codzienności i zanurzyć w piękno przedstawione na fotografiach. 

One Response to “„Zobacz jak tu pięknie” czyli piękna i fascynująca jest przyroda gminy Międzyzdroje”
  1. Brawa dla Autorów , brawa dla Organizatorów.