Z Międzyzdrojów do Czech… Nowe połączenie kolejowe!

TLK Wolin będzie jeździł ze Świnoujścia, przez Szczecin, Wrocław aż do Bogumina, leżącego tuż za południową granicą Polski.

PKP Intercity planuje uruchomić w wakacje bezpośrednie połączenie z naszego regionu na terytorium Czech. TLK Wolin będzie jeździł ze Świnoujścia, przez Szczecin, Wrocław aż do Bogumina, leżącego tuż za południową granicą Polski.

TLK Wolin powinien wyruszać z Międzyzdrojów ok 21.45, a ze Szczecina o 23.15. Przez Zieloną Górę, Wrocław i Rybnik dotrze o 8.32 następnego dnia do Bogumina (po czesku – Bohumin). Podróż ze Szczecina zajmie więc 9 godzin i 17 minut. W podróż powrotną skład będzie wyruszać o 20.48. TLK Wolin ma pojawić się w rozkładzie 27 czerwca i kursować do końca września.

Bogumin to ważna stacja węzłowa na Śląsku Cieszyńskim, na granicy polsko-czeskiej. Nowe połączenie pozwoli szczecinianom dostać się do Pragi z jedną przesiadką w 14 godzin i 24 minuty.

Turyści z południowej Polski i Czech nad Morze Bałtyckie będą mieli do dyspozycji inne połączenia przez Szczecin: TLK Pirat (Bogumin – Kołobrzeg) i TLK Wydmy (Bogumin – Łeba). Rozkład PKP Intercity na ten okres może jeszcze się zmienić, ostateczna rozpiska będzie znana pod koniec maja.

Z Międzyzdrojów pociągiem do Czech – fot. PKP Intercity
5 komentarzy “Z Międzyzdrojów do Czech… Nowe połączenie kolejowe!”
 1. oj tam , przecież Bohumin to przy samej granicy to prawie tak jakby ten pociąg jechał do pobliskiego Wodzisławia Śląskiego, wielkie mi halo

 2. Nie używa się w Polsce nazwy Bogumin. Bohumin to czeska nazwa miasta i jedyna prawdziwa nazwa miasta używana przez Polaków. Spolszczenie nie jest używane nawet przy zapowiedziach megafonowych na peronach ani na drogowskazach.

 3. Suuppeerr sprawa??,
  ale poprawcie błąd językowy w nazwie miejscowości :
  Nie jest Bogumin,
  ale
  jest Bohumin???‍♀️

 4. Super!

 5. Fajnie!