PKP Intercity planuje uruchomić w wakacje bezpośrednie połączenie z naszego regionu na terytorium Czech. TLK Wolin będzie jeździł ze Świnoujścia, przez Szczecin, Wrocław aż do Bogumina, leżącego tuż za południową granicą Polski.

TLK Wolin powinien wyruszać z Międzyzdrojów ok 21.45, a ze Szczecina o 23.15. Przez Zieloną Górę, Wrocław i Rybnik dotrze o 8.32 następnego dnia do Bogumina (po czesku – Bohumin). Podróż ze Szczecina zajmie więc 9 godzin i 17 minut. W podróż powrotną skład będzie wyruszać o 20.48. TLK Wolin ma pojawić się w rozkładzie 27 czerwca i kursować do końca września.

Bogumin to ważna stacja węzłowa na Śląsku Cieszyńskim, na granicy polsko-czeskiej. Nowe połączenie pozwoli szczecinianom dostać się do Pragi z jedną przesiadką w 14 godzin i 24 minuty.

Turyści z południowej Polski i Czech nad Morze Bałtyckie będą mieli do dyspozycji inne połączenia przez Szczecin: TLK Pirat (Bogumin – Kołobrzeg) i TLK Wydmy (Bogumin – Łeba). Rozkład PKP Intercity na ten okres może jeszcze się zmienić, ostateczna rozpiska będzie znana pod koniec maja.

Z Międzyzdrojów pociągiem do Czech – fot. PKP Intercity

5 KOMENTARZE

  1. oj tam , przecież Bohumin to przy samej granicy to prawie tak jakby ten pociąg jechał do pobliskiego Wodzisławia Śląskiego, wielkie mi halo

  2. Nie używa się w Polsce nazwy Bogumin. Bohumin to czeska nazwa miasta i jedyna prawdziwa nazwa miasta używana przez Polaków. Spolszczenie nie jest używane nawet przy zapowiedziach megafonowych na peronach ani na drogowskazach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj