WPN zakończył projekt Leśne Wzgórze – podsumowanie

Piknik edukacyjno-promocyjny na „Leśnym Wzgórzu” plenerowej ścieżce edukacyjnej już za nami … 

Woliński Park Narodowy zakończył projekt „Leśne wzgórze” plenerowa ścieżka edukacyjna. Podsumowaniem projektu był piknik edukacyjny połączony z uroczystym otwarciem ścieżki plenerowej. Partnerem projektu, w ramach którego powstała ścieżka „Leśne Wzgórze” jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Podczas pikniku uczestnicy i zaproszeni goście w aktywny sposób włączyli się w odkrywanie leśnych zagadek przygotowanych przez pracowników Wolińskiego Parku Narodowego oraz na stanowiskach współorganizatorów wydarzenia.

 
W leśnym namiocie Nadleśnictwa Międzyzdroje młodzież mogła rozpoznać gatunki drzew, krzewów i grzybów występujących w wolińskich lasach oraz zdobyć nagrody w grze przyrodniczej „Leśne koło wiedzy”. Partnerzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy oraz Stowarzyszenia na Rzecz Wybrzeża w Szczecinie przygotowali dla uczestników naukę splatania makramy oraz przeprowadzili warsztaty zielarskie. Wykonane ze sznurków breloki i mieszanki ziół uczestnicy zabrali ze sobą, aby również w domu pachniało ziołami i lasem.\

Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry zręcznościowe przygotowane przez harcerzy z X Szczepu „Gniazdo” ZHP z Międzyzdrojów. Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przygotowała stoisko edukacyjno – promocyjne na którym uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę o leśnych zwierzętach i poznać ciekawostki przyrodnicze. Wyzwaniem dla uczestników warsztatów było przejście ścieżki zmysłów! Mimo trudności na trasie ścieżki oraz przy leśnej skoczni, uczestnicy świetnie się bawili. Chętnie korzystali z wskazówek udzielanych przez leśniczych WPN.

Najmłodsi goście – przedszkolaki, z fascynacją rozpoznawały leśne tropy oraz gatunki drzew i krzewów WPN. Podczas spotkania z najmłodszymi, Pan leśniczy z Wolińskiego Parku Narodowego opowiedział najmłodszym o swojej pracy, ochronie przyrody, a także pokazał jak oznaczyć i zmierzyć drzewo. Wszyscy uczestnicy pikniku zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz gorącą zupę przygotowane przez partnera pikniku Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Na zakończenie każdy uczestnik wykonał zabawną foto pamiątkę, potwierdzającą udział w wydarzeniu. Serdecznie dziękujemy partnerom wydarzenia – Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. i Fundacji EFRWP za udział oraz wsparcie finansowe projektu.

 
Dziękujemy również za przyjęcie zaproszenia do współorganizacji pikniku następującym instytucjom: Nadleśnictwu Międzyzdroje, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Stepnicy, Stowarzyszeniu na Rzecz Wybrzeża w Szczecinie, harcerzom z X Szczepu „Gniazdo” ZHP z Międzyzdrojów oraz Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Największe serdeczności kierujemy do dzieci i młodzieży z przedszkola i szkół, które uczestniczyły w pikniku. Z Wami edukacja przyrodniczo – leśna to wspaniała zabawa i przygoda. Dziękujemy!

3 komentarze “WPN zakończył projekt Leśne Wzgórze – podsumowanie”
  1. A kiedy bedzie zakonczony projekt budowy sciezki rowerowej na jezioro Turkusowe!!!!!!!!

  2. Literówka, każdemu się zdarzają.

  3. Zastanawiam sie co znaczy:” WPN zakończył projekt Leśne Wzgórze – podumowanie” ??