Testy na obecność koronawirusa dla pracowników oświaty

14
3117

Dzisiaj w przychodni zdrowia w Międzyzdrojach rozpoczęto badania na obecność koronawirusa wśród pracowników oświaty. Początkowo testy obejmą nauczycieli i wychowawców pracujących wśród najmłodszych tj. przedszkolaków i dzieci w żłobku. W następnej kolejności tuż przed rozpoczęciem nauki dzieci zostanie przebadany personel Szkół Podstawowych.

Analiza certyfikowanych testów molekuralno-genetycznych na obecność SARS-CoV-2 trwa 3-5 godzin. Pacjenci otrzymają dostęp internetowy do wykonanych badań.

źródło: miedzyzdroje.tv

14 KOMENTARZE

 1. Ja bym rowniez proponowal zbadac pracownikow Biedronki , gdyz tam mozna zakupy robic bez masek a jak sie zwroci uwage tz(OCHRONIE) to uwazaja ze nie wszyscy powinni nosic maski a ludzie chodza bez masek kichaja zamiast w rekaw to nie zakrywajac nosa na ludzi kupujacych i personel . Jest to bardzo dziwny sklep gdzie tz OCHRONA nie dba o pracownikow lecz staje przeciw nim!!!!

  • Ochroniarze działają zgodnie z Prawem.Jeżeli uważasz,że maska chroni przed wirusem to zakryj twarz i czuj się bezpiecznie.

 2. No i co wszyscy zdrowi? Bo na ukamienowanie liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym 26 ,

 3. prosze wszystkich jesli maja stare plyty c. d . / zawieszac na krzakach gdzie przychodza dziki oczywiscie w miescie-przy parku -przy dreptaku — a nie w lesie na ich terenie !!!!! – TO blyszczy i je odstrasza bez bölu a skutecznie

 4. Badane osoby powinny otrzymać cetyfikatowany wynik testu do ręki jak jest np. w Holandii. Kopia w SANEPIDZIE i miejscu pracy. Dzieci powinny być również przebadane.( wówczas wiemy, że rodzice sa zdrowi lub odporni np. po bezobjawowym przechorowaniu) To nie takie proste : epidemia i pandemia.
  Fakt- za mało jeszcze wiemy o coronavirusie . Z czasem, po sezonie będziemy mądrzejsi.
  Życząć zdrowia- pozdrawiam.

  • Wynik testu do ręki, później do pracy i jak zachoruje to pracodawcę do sądu o odszkodowanie, że nie zapewnił odpowiednich warunków, chyba że po wykonaniu testu nauczycieli skoszarują i będą izolować 🙂

   • Każdy człowiek, odpowiedzialny za siebie i innych , mając wynik testu w dłoniach, będzie sie świadomie chronił i stosował do poleceń i zaleceń by siebie nie zarazić i swojej rodziny jak i podopiecznych. Neguję zachowania ryzykowne. Wzrasta w ten sposób odpowiedzialne zachowanie wszystkich od rodziców po kadrę szkół i przedszkoli jak i innych instutucji prywatnych i państwowych. O skoszarowaniu i odszkodowaniach niech się wypowiadają osoby kompetentne. Na razie jak czytam, nie ma ubezpieczenia od coronavirusa w czasie pandemii i epidemii. Gdyby nie było pandemii i epidemii , być może firmy ubezpieczeniowe skusiły by sie na takie ubezpieczenia. Moze ich nie powalą na kolana i bruk. Życzmy wszystkich zdrowego rozsądku i zdrowia. Marzenie o odporności stadnej- przynosi najwyższe ofiary życia u usób chorych, starszych i osłabionych, wręcz mozna to nazwać niszczeniem tego pokolenia. Na to nie ma zgody w Rzczpospolitej Polskiej.

  • Na pewno! I nazwiska może też??? Jak to wszystko o wszystkich trzeba wiedzieć!

   • Czytaj ze zrozumieniem w sensie ilościowym tzn czy są osoby z wirusem czy nie ! To raczej istotne dla naszych dzieci – No może się mylę ?

  • Anonimie 21 maja 2020 at 10:06, skoro ktoś zostanie dopuszczony do pracy, znaczy się że jest zdrowy. Nie ma innej alternatywy. Zaznaczam, dzieci, uczniowie również powinni być przebadani, virus z koroną dzisiaj nikogo nie omija.

 5. Co to za głupoty, testy to urząd miał pierwszy dla swoich znajomych, mieszkańcami nikt się nie interesował, przestańcie głupoty opowiadac

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.