Testy na obecność koronawirusa dla pracowników oświaty

Dzisiaj w przychodni zdrowia w Międzyzdrojach rozpoczęto badania na obecność koronawirusa wśród pracowników oświaty. Początkowo testy obejmą nauczycieli i wychowawców pracujących wśród najmłodszych tj. przedszkolaków i dzieci w żłobku. W następnej kolejności tuż przed rozpoczęciem nauki dzieci zostanie przebadany personel Szkół Podstawowych.

Analiza certyfikowanych testów molekuralno-genetycznych na obecność SARS-CoV-2 trwa 3-5 godzin. Pacjenci otrzymają dostęp internetowy do wykonanych badań.

źródło: miedzyzdroje.tv
14 komentarzy “Testy na obecność koronawirusa dla pracowników oświaty”
 1. Ja bym rowniez proponowal zbadac pracownikow Biedronki , gdyz tam mozna zakupy robic bez masek a jak sie zwroci uwage tz(OCHRONIE) to uwazaja ze nie wszyscy powinni nosic maski a ludzie chodza bez masek kichaja zamiast w rekaw to nie zakrywajac nosa na ludzi kupujacych i personel . Jest to bardzo dziwny sklep gdzie tz OCHRONA nie dba o pracownikow lecz staje przeciw nim!!!!

  • Ochroniarze działają zgodnie z Prawem.Jeżeli uważasz,że maska chroni przed wirusem to zakryj twarz i czuj się bezpiecznie.

 2. No i co wszyscy zdrowi? Bo na ukamienowanie liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym 26 ,

 3. prosze wszystkich jesli maja stare plyty c. d . / zawieszac na krzakach gdzie przychodza dziki oczywiscie w miescie-przy parku -przy dreptaku — a nie w lesie na ich terenie !!!!! – TO blyszczy i je odstrasza bez bölu a skutecznie

 4. Badane osoby powinny otrzymać cetyfikatowany wynik testu do ręki jak jest np. w Holandii. Kopia w SANEPIDZIE i miejscu pracy. Dzieci powinny być również przebadane.( wówczas wiemy, że rodzice sa zdrowi lub odporni np. po bezobjawowym przechorowaniu) To nie takie proste : epidemia i pandemia.
  Fakt- za mało jeszcze wiemy o coronavirusie . Z czasem, po sezonie będziemy mądrzejsi.
  Życząć zdrowia- pozdrawiam.

  • Wynik testu do ręki, później do pracy i jak zachoruje to pracodawcę do sądu o odszkodowanie, że nie zapewnił odpowiednich warunków, chyba że po wykonaniu testu nauczycieli skoszarują i będą izolować 🙂

   • Każdy człowiek, odpowiedzialny za siebie i innych , mając wynik testu w dłoniach, będzie sie świadomie chronił i stosował do poleceń i zaleceń by siebie nie zarazić i swojej rodziny jak i podopiecznych. Neguję zachowania ryzykowne. Wzrasta w ten sposób odpowiedzialne zachowanie wszystkich od rodziców po kadrę szkół i przedszkoli jak i innych instutucji prywatnych i państwowych. O skoszarowaniu i odszkodowaniach niech się wypowiadają osoby kompetentne. Na razie jak czytam, nie ma ubezpieczenia od coronavirusa w czasie pandemii i epidemii. Gdyby nie było pandemii i epidemii , być może firmy ubezpieczeniowe skusiły by sie na takie ubezpieczenia. Moze ich nie powalą na kolana i bruk. Życzmy wszystkich zdrowego rozsądku i zdrowia. Marzenie o odporności stadnej- przynosi najwyższe ofiary życia u usób chorych, starszych i osłabionych, wręcz mozna to nazwać niszczeniem tego pokolenia. Na to nie ma zgody w Rzczpospolitej Polskiej.

 5. Czy wyniki w sensie ilościowym zostaną podane czy utajnione?

  • Na pewno! I nazwiska może też??? Jak to wszystko o wszystkich trzeba wiedzieć!

   • Czytaj ze zrozumieniem w sensie ilościowym tzn czy są osoby z wirusem czy nie ! To raczej istotne dla naszych dzieci – No może się mylę ?

  • Anonimie 21 maja 2020 at 10:06, skoro ktoś zostanie dopuszczony do pracy, znaczy się że jest zdrowy. Nie ma innej alternatywy. Zaznaczam, dzieci, uczniowie również powinni być przebadani, virus z koroną dzisiaj nikogo nie omija.

 6. Co to za głupoty, testy to urząd miał pierwszy dla swoich znajomych, mieszkańcami nikt się nie interesował, przestańcie głupoty opowiadac

  • Przestań wypisywać brednie. Urzędnicy nie mieli żadnych testów

 7. gimnazjalnych ? serio ?