Dzień Seniora w Międzyzdrojach

Niech żyje Bal!

 

„W tym roku zaproponowaliśmy inną niż w poprzednich latach formułę obchodów Dnia Seniora. Zorganizowaliśmy dla seniorów z Gminy Międzyzdroje prawdziwą zabawę – Bal Seniora. Chcieliśmy by w tym trudnym dla wszystkich czasie, kiedy przeżyliśmy lockdown,  po prostu wesoło spędzić czas. Bo taniec i dobra zabawa to jest to czego teraz nam bardzo potrzeba – informuje burmistrz Mateusz Bobek

Bal Seniora odbył się w sobotę 20 listopada br. w Międzynarodowym Domu Kultury. Uczestniczyło w nim ok. 120 seniorów. O oprawę muzyczną zadbał zespół Madej Band, a przygotowane konkursy i quiz wiedzy o Międzyzdrojach stanowiły uzupełnienie atrakcji przygotowanych na ten wieczór. Podczas balu tańce standardowe i latynoamerykańskie w pięknych barwnych strojach, zaprezentowała para taneczna klasy C, powyżej 15 lat z Klubu Tanecznego Jantar: Piotr Dębicki i Agata Kowalewska. Dania kuchni Anny Chwałko znane są w Wolinie jako swojskie i smaczne. Catering jaki przygotowała p. Anna na bal był wykwintny i różnorodny: barszczyk czerwony z krokietem, sałatki, kotleciki, rybka po japońsku i ciasta, bardzo wszystkim smakowały. Organizatorami Balu Seniora była Gmina Międzyzdroje oraz Międzynarodowy Dom Kultury.      

W ten jesienny listopadowy czas warto „wyjść z domu” i uczestniczyć w aktywnościach, by poczuć się choć odrobinę młodziej.  Zapraszamy już za rok na kolejne spotkanie z okazji Dnia Seniora.  

8 komentarzy “Dzień Seniora w Międzyzdrojach”
 1. Corka Halina A. S.

  Wiersz dla mojej Mamy. Bylas pylkiem ziemi, chwilka w zadumieniu swiata, ktory goni, gdzies, w Nieodgadnione. Osiadz tam na gwiezdzie, nie zanikaj jeszcze!!! Spojrzyj czasem na dol, na nas, na ten padol ,gniewu, radosci, milosci, gdzie jestesmy goscmi, ktorzy musza odejsc. Na zawsze. W Przestworze…

 2. Jak długo ONI będą tańczyć na tej pierwszej STRONIE.

 3. Corka Halina z Rodzina

  Dzien dobry, Miedzyzdroje! Dzisiaj nasza kochana Mama, pani Katarzyna Kolecka konczy 100 lat.

  • Corka Halina z Rodzina

   Wczoraj, tj 31 grudnia 2021 r. zmarla nasza kochana Mama, Pani Katarzyna Halina Kolecka. Jej kochajace serce stanelo na zawsze!

 4. Pani Jagódko proszę podać chociaż jeden powód ,to na pewno Panią usprawiedliwimy.
  z pozdrowieniami.

 5. Tylko idioci mogli taka zabawe zorganizowac!!!!!

 6. Z różnych powodów nie mogłam być na tym cudownym balu. Ale moje koleżanki były, są zachwycone, są wybawione. To i ja, jeśli dożyje, pójdę w przyszlym roku.

 7. Teraz obserwujmy, kiedy pierwszy uczestnik tej imprezy zachoruje na covid. Moim zdaniem, ta zabawa nie powinna się odbyć. Szkoda po prostu starszych ludzi!!!