Tak wyglądają Międzyzdroje po sobocie, a weekend trwa! Wstyd i skandal! – Aktualizacja

fot. czytelnik; godz. 10:07, 26.04.2020

Zaledwie kilka dni po tzw. po wprowadzeniu I etapu tzw. „odmrażania gospodarki”, po poluzowaniu obostrzeń pseudoturyści z Gorzowa Wielkopolskiego, Golenia czy Szczecina ruszyli „na Międzyzdroje”.

Dziś rano, otrzymaliśmy od czytelnika fotografie, jak wyglądają Międzyzdroje, promenada w okolicach molo. Teraz nie dziwi fakt, iż mieszkańcy naszego miasta, są bardzo sceptycznie nastawieni do przyjezdnych tzw. „turystów” w okresie epidemii. Dostajemy sygnały o wulgarnych, pijanych młodych ludziach przebywających na plaży.

Weekend jeszcze trwa, a nasze miasto z rana wygląda jak po największej imprezie w środku lata. Jak opisuje czytelnik, kosze na śmieci o godzinie 10:00 rano były bardzo przepełnione i nieposprzątane. Swoją cegiełkę do takiego stanu rzeczy dołożyły służby porządkowe naszego miasta.

Strach się bać! Co będzie w weekend majowy? 🙂

Informacja na godzinę 12:30 – promenada i okolice molo posprzątane przez służby miejskie


fot. czytelnik; godz. 10:07, 26.04.2020
fot. czytelnik; godz. 10:08, 26.04.2020

Aktualny stan, godz. 12:30

70 komentarzy “Tak wyglądają Międzyzdroje po sobocie, a weekend trwa! Wstyd i skandal! – Aktualizacja”
 1. CoronaVirus ?

  Na h…. sraliscie zarem spoleczniaki ??posprzatane i koniec tematu ?

 2. no proszę a zawsze było że turyści śmiecą a tu takie coś. nie ma przyjezdnych jest brud. ale w końcu tego chcieliście.

 3. I Taki syf robia sobie sami Polacy ktorzy mieszkaja tutaj lub tu robia urlop w Miedzyzdrojach,a narzekaja na Niemcow ktorzy kase tutaj zostawiaja to wstyd Brudasy!!!!!!!!!!!

  • Jak chcesz pisać po polsku to się troszkę poducz.
   Już Niemcy płaczą bo te, cytuję: „brudasy” nie przyjeżdżają do pracy. (zgniją szparagi, zamkną szpitale, nie będzie miał kto pilnować „opy” i „omy”).

 4. Won z brudasami nikt was tu nie zaprasza smierdziele ciekawe czy na chacie macie taki gnój?

 5. Województwo Zakażenia wszystkie Zakażenia dzisiaj Śmiertelne wszystkie Śmiertelne dzisiaj
  Mazowieckie 2348 174
  Śląskie 1887 94
  Dolnośląskie 1341 41
  Wielkopolskie 1307 77
  Łódzkie 855 21
  Małopolskie 821 27
  Kujawsko-Pomorskie 478 26
  Opolskie 363 24
  Podlaskie 361 3
  Zachodniopomorskie 355 9
  Lubelskie 351 12
  Pomorskie 346 3
  Podkarpackie 313 16
  Świętokrzyskie 258 7
  Warmińsko-Mazurskie 146 1
  Lubuskie 87 0 Ja to tutaj tak zostawię. Uprzedzając temat zarazy. Dodam że jeśli chodzi o całe Lubuskie Od Gorzowa po Zieloną Górę – Gorzów 2 0. Zdrówka życzę.

 6. Komentarze podpisane przez „Anonima” zawierają zawsze bardzo negatywny osąd o przyjezdnych, których nazywa zresztą „przyjezdną hołotą”. Anonim, z wybranych faktów, buduje swoje tezy i wnioski. Wydźwięk jego pisania jest dla gości jednoznaczny, omijajcie Międzyzdroje, bo brudzicie, zarażacie, robicie syf itd itp. Anonim nie rozumie też prostej sprawy, a mianowicie takiej jak używanie stałego podpisu pod swoim komentarzem np ” Misiek”, ” Jerzy”, co daje czytającym pewną możliwość zorientowania się czy pisze to ta sama osba. Mam tutaj propozycję dla prowadzących stronę, żeby wzorem n.p. strony Kazimierza Dolnego, podawać przy podpisie komentującego jego IP, do sześciu cyfr… Wracając do Anonima, to być może ma on nawet dobrą wolę, ale jego pisanie jest dla kurortu szkodliwe.

 7. Co wy całą winę na nas zwalacie „pseudo turyści z Gorzowa Wielkopolskiego” jak by u nas w mieście sama patologia mieszkała!

 8. punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia-dla inteligentnych

 9. A kto zezwala na żarcie w miejscach publicznych gdzie służby przecież jest obowiązek noszenia maseczek a żarcie na wynos powinno się jeść w domach teraz dopiero wirus nas zaatakuje każdy zostawia po konsumpcji opakowania i widelce gdzie popadnie

 10. Turysta mo racja. Jak tak daloj będzie to jadamy chopy na Świnoujście. Dobrze chop fandzoli. Koniec tego pierdolenia. My płacimy podatki, a w Międzyzdrojach coraz więcej zgroza. Nic nowego. Spierdykane schody i każdy bije szmal do kapsy. Mom tego dość. Naturalnie trzeba przeczekać żeby nikt nie zachorowoł. Ale w Samce i Samice z Międzyzdroji musicie też zrozumieć kto wom szmal co roku do gardła wali. Jedzenie prawi wszędzie do dupy. Dziki lotają po plaży, ludzie srają na wydma. To nie te czasy ludzie. Razem muszemy pracować a nie przeciwko. Narazie.

  • Świetnie !!!! Brawo!!!
   Jo tyż ze Ślonska

  • Hanyska z urodzenio: międzyzdrojanka z wyboru.

   Jo tyż ze Śląska. moj chłop na grubie fedrowoł. Przyjechali my tu i tu chcymy żyć przez cołki rok. Nikt nom szmalu do gardła nie wali. Cieżko na to robiemy. Urlop momy na jesień, a pot nom z zadku leci od roboty, a nie od leżynio na plaży. Nie fandzol mi więc górniku (srający na wydmy), jak jo Cie mom przyjmować w moich Międzyzdrojach, bo jo każdego wychowanego urlopowicza traktuja z szacunkiem, ale kwiotkow przed nim sypać nie byda! Syfiosz niech zostanie u siebie i tam niech w gnoju siedzi. Jak jada do swoich na Śląsk to też nikomu bajzlu nie zostawiom. I takie to czasy chłopie.

   • Pani to chyba źle rozumi. Chodzi o to że, jak się nażeka. To trzeba się zastanowić dlaczego tak jest jak jest. Śmieci na ulicy to dlatego bo ludzie co mają restauracje na wynos nie interesują się gdzie opakowania lądują. Ważne żeby sprzedać. Pomimo to że jest wiadome że ludzie którzy sprzątają też nie mają w tych czasach łatwo. Jeżeli chodzi o czystość i możliwości na wakacje w Międzyzdrojach to przyzna pani że trochę pieniędzy ( też moje) powinno się przeznaczyć na lepsze toalety, może nowe schody i lepszą plaże i promenady. Bardzo uwielbiam te kwiaty co rok. Ale to trochę za mało. O ty rzeczach się chyba nie ma co kłócić. To jest prawda. Dużo turystów ma bardzo brzydkie zachowanie. Ale jak się wymaga żeby było czysto, to muszą być puste śmietniki i musi iść się spokojnie i za darmo iść wysikać. A jak to wszystko jest, i nie mewy i świnie na plaży roznoszą te śmieci po mieście to jest czas żeby nasze służby bezpieczeństwa się tymi turystami zajęli. Wie Pani, ja też mam w Międzyzdroje mieszkanie, ale przyjeżdżam już tylko po sezonie bo mi się w lato włosy dęba stają. To samo z maskami. Jak ktoś każe w Międzyzdrojach nosić maski i jest zabronione być tam jako turysta albo mieszkaniec nie stały, to nie ma nic tam teraz do szukania. Ale za kontrole i porządek są odpowiedzialni też miejscowi i policja. Pozdrawiam.

 11. Anonimy….. bo odwagi brak by się przedstawic. Hahaha

 12. Służby są zajęte jeżdżeniem z megafonem po mieście.Gdzie kontrole?Wynajmujących karać skoro jest zakaz.Wystarczy wejść na taki booking i jak na dłoni widać u kogo można wynająć.Łapczywe dusigrosze, muszą te kilka złotych zarobić narażając mnie i siebie.Polactwo ,polactwo…Tfu!A turysta też tępy.Zamiast siedzieć w domu bo pandemia to dupa swędzi.Idź do lasu jeden z drugim.Przemieszczanie ludzi powoduje przemieszczanie wirusa….Nigdy zresztą nie lubiłem tych pierwszych turystów.Większość z nich to buractwo przyjeżdżające z konserwami i bimbrem , bo taniej.Chlewu na robią i wracają na swoje wioski….

  • Mam tutaj małe mieszkanie, płacę tutaj podatek za nieruchomość i będę tu przyjeżdżał kiedy będę chciał, jeśli nie będzie zakazu.
   Co do „wioski” po sezonie to Międzyzdroje taką się stają ( i wtedy bardzo lubię przyjeżdżać)

   • taaaa płacisz podatek, za nieruchomosc jako dzialalnosc zarejstrowana gdzies w poznaniu

   • Nie mam żadnej. Jestem na „wiecznym urlopie i odpoczywam (a propos: co ma działalność do podatku od nieruchomości – uczyć się)

  • Tych ludzi co przyjmują na kwatery trzeba poprosić, że mają zapłacić za sprzątanie śmieci i za tą zarazę co w ich karierach się może rozmnażać. Mam nadzieję że ktoś się wreszcie tym zajmie. Musimy przejąć samemu tą władze w Międzyzdrojach. Koniec patrzenia tylko na kasę. Ludzie co wynajmujecie, od dzisiaj żyjecie niebezpiecznie.

   • Przejmij władzę Zenek, ale pamiętaj BEZ KASY.

   • Spokojnie. My już przenieśliśmy się do Wisełki. Cicho, miło. Tak jak u Was było dawno, dawno temu. Ta nagonka na turystów nas zmobilizowała. A Was jeszcze mocniej zabetonują i w tych betonach bogaci turyści, ich dzieci albo wynajmujący u nich jeszcze bogatsi, będą robić to co na tych fotach co weekend. Bo to tam jest syf, muzyka z aut na cały regulator, alkohol leje się strumieniami. Oni przyjadą. W hotelach, apartamentach ochrona, baseny, spa, siłownie i co tam jeszcze. I nic im nie zrobicie. Sterroryzują wam miasteczko i po sezonie odjadą zostawiając swoje pieniądze i podatki właścicielom sieci i korporacji a nie Wam mieszkańcy Międzyzdrojów. W pobliżu naszych kwater, naszych sklepików i jadłodajni było czysto, miło i sympatycznie. A pieniądze zostawione Wam – miejscowym. Tylko że na czole czy też na moim aucie tego napisane nie mam. Nie chce takiego urlopu w którym jestem intruzem. Jeśli chodzi o tak znienawidzonych przez niektórych tutaj Gorzowian. Już dawno przeprowadzili się na wschód a miasto współpracuje z Grzybowem. Nie Gorzowianie wykupili mieszkania w apartamentach, nie oni szaleją w drogich hotelach, spa i co tam jeszcze pobudowano Wam w centrum, śmigają wypasionymi brykami po Waszych skwerach i chodnikach. Oni przyjeżdżali do kwater prywatnych, korzystali z małych sklepów i gastronomii. Co roku w te same miejsca, wiązali się z miejscowymi. Sami wielokrotnie dopytywaliśmy o wolne miejsca, właścicieli sąsiednich kwater dla jakiegoś znajomego. Ale od jakiegoś czasu Gorzów wybrał lokalizacje dalej na wschód. Faktycznie dość często bywając, znajomych nie spotykaliśmy wcale albo pojedynczy przypadek. Byliśmy jednymi z nielicznych już którzy wśród znajomych broniliśmy Międzyzdroje jak niepodległości. Co tam ich Wisełki, Pobierowa, Międzywodzia czy Grzybowa! Tylko Międzyzdroje. Od kiedy zaczęliśmy czytać komentarze na tym forum nastąpiła frustracja. Nie zdawaliśmy sobie sprawy że jest taka nagonka na turystów a Gorzowianie są wymieniani jednym tchem jako samo zło. Będziemy przejeżdżać przez Międzyzdroje w kierunku na wschód podziwiając jak się rozrastają i wspominając ponad 40 lat spędzonych urlopów tutaj – dzieciństwo, młodość, po wizyty z rodziną, dziećmi, rodzicami… Spacery od Gosania po Lubiewo. Wpadniemy na kawę do znajomych których przez te lata mamy paru. Chyba że co niektórzy staną przy zjezdzie z S3 i nie będą przepuszczać aut z wrogą rejestracją. Pozdrówka.

 13. Do pana Anonima. Ha ha. Ma pan rację. Już z bratem o tym myślałem w nocy tych palantów poprosić grzecznie żeby wyjechali do lasu :). Ale to by trzeba było przy molu przy lodziarni też zacząć i poprosić że wielkich Mercedes samochodów tam się nie parkuje. Muszę przyznać że już trochę jestem za stary żeby w nocy walczyć. Nawet jak bym chciał. Pozdrawiam. Miłego spaceru.

 14. @Bolek , zastanawia mnie co robi POLICJA i STRAŻ MIEJSKA , jeśli w czasie pandemii po Międzyzdrojach , nocą włóczą się gromadnie podpite bezmózgi bez maseczek. Czy tylko w dzień służby mundurowe prowadzą kontrolę.

  • Proszę Pana, nie wiem co nasza Władza w nocy robi. Musi być wielkie szczęście ich nocą spotkać. Chyba śpią. :))

 15. Chciwość, chciwość i po stokroć chciwość,hotele przestrzegają zakazu przyjmowania gości natomiast wszelkiej maści pensjonaty, wille, domy gościnne i diabeł wie co jeszcze cichcem , :tylnymi drzwiami: prowadzą działalność(oczywiście nie wszystkie).Ta głupota może-niestety-wszystkich drogo kosztować.Służby właściwie oprócz ogłaszania że mamy epidemie (co chyba już wszyscy wiedzą) nie podejmują żadnych działań, strach pomyśleć co będzie się działo w następnym weekendzie. Niestety nie napawa to optymizmem.

 16. Tak jeździcie ludzie po turystach, że aż przykro czytać. A to przecież większość mieszkańców Międzyzdrojów dzięki nim ma za co żyć. W sobotę przyglądałem się w mieście i to nie turyści tylko mieszkańcy mają kłopot z nałożeniem maseczek na twarze. Jeżeli tak bardzo nie chcecie mieć u siebie turystów w czasie zbliżającego się sezonu plażowego wystarczy zlikwidować wszystkie tabliczki z
  ” WOLNE POKOJE” i turyści pojadą w inne nadmorskie rejony, a wy krzykacze dacie sobie bez ich pieniędzy na pewno radę.

 17. Narzekajcie dalej. Epidemia minie i wtedy zostaniecie z czystą plażą i pustymi kieszeniami.

  • Mylisz się..Przyjadą kulturalni turyści,normalni,bo takich tu ZAWSZE MILE WIDZIMY! Inni,brudasy i rozrabiacze..sorry..nie tu ich miejsce,takich tylko stąd gonić,skąd przyszli.

   • Nie wiem kim są ci „inni”,ale tych drugich (w kolejności) często widzę na ławeczkach na podwórkach, placykach przy budynkach mieszkalnych będących własnością gminy zasiedlonych przez tutejszych mieszkańców. Proszę to „poobserwować”. (Książąt Pomorskich, 1000 – lecia PP, Zwycięstwa itd). Cytat: „…tylko stąd gonić, skąd przyszli.”, proponuję się nad tym zastanowić. Wszyscy w Międzyzdrojach skądś przyszli, najczęściej wiadomo skąd.

   • Tak? Po tym co tu czytam wątpię. Koszulki z nadrukiem : ” MIŁY KULTURALNY GRZECZNY ” sobie nie założę. Ci wokoło promenady, apartamentowców mają swoją własność albo nabijają kieszeń obcym. Oni przyjadą i nic im nie zrobisz. Odsuną się właśnie ci normalni ze strachu o siebie, rodzinę, auto pozostawione przy kwaterze. Tamci mają ochronę, może i nożyk w kieszeni a auto w parkingu podziemnym. Ich pieski srają na środku chodnika czy plaży i nic sobie z tego nie robią. Zobaczymy czy będziesz miał cisze, spokój, porządek.

 18. ZOŚ śpi. Pani kierownik chyba się do kierowania nie nadaje. Wykonać polecenie to tak. Samemu coś wymyślić. Zorganizować to już chyba nie za bardzo. Może się mylę. Co wy na to?

 19. ten cały syf robią mewy gdzie ze śmietników wybierają resztki

  • Mewy mewami..Pojemniki powinny być z zakryciem!Odpowiedzialni za pojemniki i ich organizację -włączyć mózgi!!

 20. Wybralem się z psem na spacer okolo 22.30.Nocny spacerek przez moje miasto..Mój pies codziennie lubi zwiedzić inną okolicę..Tymrazem padło na promenade od wieży radarowej do Oceanarium.Praktycznie sama promenada na odcinku spokojna,żadnego też policyjnego obchodu..Od plaży i nowego deptaka jednak głośne zachowania grup najprawdopodobniej młodzieży,dwoje młodych slizgnelo się bez masek w kierunku deptaka w ich kierunku..Nie zachecalo to do pójścia spacerkiem w tamtą stronę…Idę więc dalej promenada,do oceanarium..Zdrojowa ku parku Chopina..Tu spokojnie..choć zauważa się obce rejestracje aut..Co tu szukają??Park Chopina.. blogi spokój..Nagle wyłania się 3 młodych grubasow ..bez masek..Głośno komentują idać w stronę promenady..Skrecam wiec w Krótką..Po chwili za mną idzie 6-8 osobowa banda głośnej młodzieży,która już z oddali zaczepia mnie wrzeszcząc..halo pan z pieskiem..ha ha ha..Oglądam się za siebie o co chodzi..słyszę głośne wrzaski,widzę podchmielonych młodych ludzi bez masek,bezczelnych bo w grupie rażniej..W głowie zaczynają przebiegać myśli..A zapomniałem wziąć tymrazem ochrony..Daję słowo,ZACZNĘ ZNÓW NOSIĆ!!Byłem jeden..starszy człowiek,za mną zgraja podchmielonej zaczepnej bezczelnie grupy..Nikogo do pomocy,żadnego radiowozu,ale w pobliżu pod górkę policja!!Tam też pośpiesznie skierowałem swe kroki! A za siebie rzuciłem TYLKO idę na was na policje!!Pośpiesznie zmienili front,idać Gryfa Pom.. Tym razem się i upiekło…A ja darowalem sobie wejście na posterunek,bo przecież nic się nie stało,choć przecież moglo…Zaczyna być niebezpiecznie,trzeba nosić gadżety do samoobrony,bo człowiek u siebie czuje się niebezpiecznie.Przydała by się ochrona służby obywatelskiej na okres wzmorzonego ruchu turystów złożona z miejscowych chętnych osób,taki wolontariat utrzymania porządku w mieście!..Podczas mego spaceru można było ukarać mandatami wielu nie stosujących się do przepisów osób..A to TYLKO jeden skromny spacerek..

  • Pan to dobrze wszystko streścił. Tak jest ale już od kilku lat. Obojętnie w jakiej porze roku. Chętnie spędzam czas poza sezonem na nocnych spacerach. Ale od kilku lat jest to czasami niebezpieczne. Szkoda. Bo fajne alejki i oświetlenie. Ale ludzie są agresywni. Nie wiem z kąd. Ale tak często się zgadza.

   • Do pana Bolka..To może byśmy się skrzyknęli i lekko uporzadkowali niepoprawnych????Co dwóch może…

 21. Posprzataja dzbany wy specjalisci od wszystkiego i do niczego ?Rodzina sie zajmijcie ciule

 22. Tak też uważam. Kto na wynos sprzedaje ten jest odpowiedzialny za śmieci. Ten kto przetrzymuje turystów na kwaterach, ten płaci kary. A dojazdy do Międzyzdroje tylko dla miejscowych. Inaczej będzie katastrofa za dwa miesiące i nikt już nie będzie chciał przyjechać bo w strefie choroby i brudu nikt nie będzie robił urlopu.

 23. Kiedyś też tak się zdarzało, ale tylko wcześnie rano. Nowe kierownictwo ma problem ze sprawnością w zarządzaniu. To nie pierwszy raz.

 24. Przyjeżdżamy co roku do Międzyzdrojów od zawsze. A mam już 5-tkę z przodu. Kwaterujemy na poboczu miasta gdyż nie lubimy zgiełku. Sprzątamy po sobie, segregujemy śmieci, a na plaży wybieram wszystkie śmieci w promieniu 20 metrów i wrzucam do śmietnika których akurat na plaży jest mnóstwo. Do centrum idziemy bardzo rzadko a na plażę w pobliżu molo wcale. Tam rzeczywiście jest sporo śmieci. Ale te zdjęcia wyglądają jakby po jakiejś wichurze ze śmietników nieopróżnianych wszystko wywiało. Nie wiem co tam się stało . Za to przeraża mnie ta nagonka na turystów. Jeśli to pójdzie jeszcze dalej, to z bólem serca my i wielu naszych znajomych będziemy musieli poszukać innego miejsca, tym bardziej że wielkie budowle z betonu z roku na rok bliżej naszej kwatery. Dla nas to byłaby trudna decyzja bo uwielbiamy Międzyzdroje, mamy mnóstwo wspomnień, co roku spotykamy tych samych sprzedawców w małych sklepikach, mijamy tych samych miejscowych ludzi idąc na plażę, z którymi zamienimy miłe słowo. Tylko że nie wyobrażam sobie że zawistnych spojrzeń, docinek, komentarzy czy nawet grózb gdy zaparkuje autem z obcą rejestracją, gdy ktoś miejscowy zobaczy w nas tych złych turystów. Mam sporo znajomych w mieście i zasięgnę od nich wiedzy czy to taki trend czy tylko kilka komentarzy i zbyt wyolbrzymiam. Pozdrawiam mieszkańców z Gorzowa. Oby do miłego zobaczenia.

  • to niemozliwe takie sytuacje w miescie turystycznym-gdzie na swiecie kazdy walczy o jednego turyste -to tylko gwarantuje dochöd wielu rodzin -p a m i e t a j m y —jak turysta pozna röwniez inne miejsca – to stwierdzi ,ze warto jecha np 100 km dalej ,ale jest mile widziany ,przeciez przebywanie w MIEDZYZDROJACH to nie nakaz ,to niemozliwe -to chyba nagania konkurencja bo miejscowy by sam sobie nie odbieral w tej sytuacji zarobku

 25. Tak wygląda sprzedaż na wynos w naszym mieście. Na wynos, czyli konsumpcja powinna być w domu, a nie po ławkach tuż przy barach i restauracjach dokonujących sprzedaży na wynos. Niech teraz sprzątają Ci co sprzedają na wynos. Jak oni to spożywali, w maseczkach? Przecież jest zakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Gdzie kontrola.

 26. Pani Magdo jak się nie ma kultury to się nie przyjeżdża. Teraz nie jest czas aby odwiedzali nas turyści. #zostań w domu.? Niektórym ciężko zrozumieć prosty komunikat.

 27. Były kosze metalowe otwierane na kluczyk przez Panów sprzątających nie było takich problemów, turyści wrzucają śmieci do koszy jednak mewy przylatują i wszystko wyciągają w poszukiwaniu jedzenia. Siedziałam na ławce i widziałam jak to wyglada

 28. Problem jest gdzie indziej,można sprzedawać tylko na wynos i dlatego jest tyle opakowań jednorazowych.Zapewne w sezonie będzie jeszcze gorzej.Jedyne rozwiązanie: stawiać jeszcze więcej koszy na śmieci i kilka razy dziennie je opróżniać.Tyle w temacie

 29. rzeczywiście,najechało tego towarzystwa dużo i zastanawia mnie fakt gdzie mieszkają skoro jest zakaz wynajmowania ale co tam byle by była mamona a jak naniosą nam tego świństwa to oczywiście winnych nie ma….,natłuczonych szkieł,brud i smród

 30. Ahmed Ali Acca

  Tego z Berlin kebaba obciążyć za sprzątanie promenady. W ogóle wstyd ze taka buda w epidemi jest otwarta. Kolejka 15-20 osób gęsiego i rozsiewanie zarazy.

 31. Nie chcemy tu turystów. Jest pandemia niech siedzą w swoich domach.

 32. Tak to jest jak nie ma dobrych reguł gry. W innych państwach jest z takiego powodu aktualnie zabronione jeżdzić do miejsc urlopowych. Z powodu choroby i z powodu higieny. Jak co drugi nie pracuje, to też nie ma kto sprzątać. Jak są pełne kosze na śmieci to ładuje wszystko na ulicy. Jak wc jest zamknięte albo kosztuje za drogo, to każdy leje pod mur. Takie życie. Do tego dochodzi że coraz mniej ludzi z kulturą na świecie. Przykre to jest. Ale ten bród i smród przynajmniej widać. Ja miałem kiedyś mieszkanie w zapleczu naszych „pięknych” restauracji w Międzyzdrojach. Nie wiem czy wszystkim państwo jest wiadome, w jaki sposób to super jedzenie jest przygotowywane. Jak to zobaczycie to będziecie się żywić tak jak ja. Tylko ze sklepów albo jedne albo dwóch restauracji w których dba się o higienę. To jeszcze trochę potrwa niż ludzie się trochę zmienią i nie będą wszystko olewać. Pozdrowienia.

 33. Ja wczoraj słyszałem dużo osób mówiących w językach wszchodnich. Widziałem również samochód z lokalną młodzieżą zaparkowany na bocznej ulicy muza na full, bez masek bo fajki palili i piwo pili. Gdzie była policja i odpowiednie służby porządku aby ten syf posprzątać. Jak turyści wydają tu pieniądze to good jak posprzątać to nagle wielkie hallo. Na takie bydło natychmiast powinna reagować policja. Przecież w maskach nie jedli w miejscu publicznym. Pozdrawiam

 34. Jak się chce zarabiać na turystach to trzeba się z tym liczyć i sprzątać. A nie tylko narzekać i liczyć grubą kasę w sezonie, nieporównywalną z zarobkami ludzi w Polsce.

 35. Ale Polscy Niemcy tego zrobili, a porządek po sobie zostawić to się nie nauczysz to trzeba umieć ???

 36. Turystów jak na lekarstwo a taki syf to co Bedzie w sezonie , za Adama przynajmniej był porządek i ludzie pracowici

 37. Strasznie ? kurcze my też jeździmy w sezonie ale człowiek stara się jakoś dbać , są od tego śmietniki.

 38. Masakra.. ??

 39. Od lat mówię, że turyści przyjeżdżają i robią syf. Niech mi ktoś przedstawi artykuł lub zdjęcia z takimi obrazkami w ciągu roku jak ich nie ma. Później się obrażają jak mówimy, że w sezonie to tylko przyjezdna hołota robi burdel w mieście. Dowody mówią same za siebie

  • A ja, od ponad 30 lat przyjeżdżający do Międzyzdrojów, mowie, ze to nie turyści, a chuligani, których wszędzie jest pełno, bo nikt nie uczy ich kultury, dobrego zachowania, poprawnego wysławiania się i bycia człowiekiem. Bo każdy z nas człowiekiem się rodzi, jednak nie każdy potem tym człowiekiem się staje rzeczywiście.